Сполучливи имитации на маркови парфюми - 38

  • 49 785
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 874
Джуд, не си причинявай Мукхалат на Мартинез-нещо отровно е, но е лошия смисъл. На някакъв кофти ароматизатор за кола мирише ама от тия старите. Не познавам оригинала,но ако и той е толкова токсичен -лошо.
Някаква отровна, синтетична ягода се усеща, а да не говорим,че самата вода е толковс червена,че цапа дрехите.
Аз харесвам иначе Мартинез - взех си Библиотек-добър е, поднових и 360- Армани Прайв - зеленият мисля.

Това Армани ли имитира Мартинеса?

https://www.parfimo.bg/armani-prive-vert-malachite-eau-de-parfum … b814a00150a180511

Как е като трайност и аромат?

# 661
  • Мнения: 2 065
Благодаря за съвета! А Библиотек как мирише?
Пробвах няколко на Зара. Vibrant Leather -  разтопих се. Много е секси.
Pink Flambe е копие на Viva la Juicy, Juicy Couture, от който имам отливка и добре, че го тествах хубаво това фламбе, че не ми трябва подобна миризма.
Violet Blossom имитира Good Girl, който все повече се убеждавам, че не харесвам.
Applejuice е приятен за лятото. Не знам колко е близък с Chanel Chance eau tendre.
И така… Last Cherry на Рефан изби ликьорската нотка, от която се страхувах и едва ли ще го нося сред хора. Boss Orange и той не ме спечели много като го поразносих. Трудно е да се преценят ароматите, когато нямат приличен тестер.
Успях да сравня и Рефанския Premier Jour с оригинала. За съжаление, и той не ми допадна. Оригиналът е нежен и ефирен, а имитацията не особено.
Иначе ми направи впечатление списъкът на Парфен. Не знам дали още ги предлагат, но има някои стари хитове, за които съм чела тук във форума. Например, Clin Doeil на Bourjois, Masumi два вида, C Thru някакъв зелен и още един и Перголезе.

# 662
  • Мнения: 2 835
Като каза Зара последният ми от тях е този уникален за лятото и със завидна трайност Препоръчвам

# 663
  • Мнения: 669
Мукхалат е разкошен на Парфен топъл секси аромат

# 664
  • Мнения: 5 435
Здравейте момичета, един парфюм ме заинтригува доста, честно казано за първи път чух името му,
Thomas Kosmala, Apres l Amour, имате ли идея дали има негова имитация?
В два сайта се споменава,че е много близък до БР540,погледни него

Благодаря много!

# 665
  • Мнения: 18 562
Джуд, пробвай Премиер Жур във вариант на Барджело. Много е хубав.

# 666
  • Мнения: 2 012
Някой успя ли да пробва на ЗАГ новите Versace - Dylan Turquoise и Jimmy Choo - I want Choo ? И двата звучат супер свежо за лято,чудя им се Bowtie
ZAG 554 BA- Бакарат Руж
ZAG 556 CH- Jimmy Choo - I want Choo
ZAG 555 DT- Versace - Dylan Turquoise

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 10:40 от Ре

# 667
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
[Jimmy  си го купих,но за лято е тежък. Иначе си ми харесва. Другите бяха безлични.

# 668
  • Мнения: 2 884
Този Парадизо на Рефан нали не е от новите аромати? Та поне да имам шанс да си го намеря в нашите квартални магазинчета Simple Smile
Вчера тествах и новия аромати на Заг Gypsy Water Byredo допадна ми доста, на мен ми напомня аромата на Ерба Пура сякаш ?!
И нещо което ми прави впечатление че парфюмите на Заг поне, оставят следи по дрехите ми.
И пак да потвърдя че Плежърс определено мноого ми хареса и ще си го взема в по-голямо количество мисля, защото пък имам доста аромати....
Примерно от Tulipe Byredo не останах толкова впечатлена....

# 669
  • Мнения: 867
Момичета, знам, че се зарекох поне за известно време да не влизам, за да не взема да си заплюя пак някой нов парфюм за тестване, но имам въпрос.
Сега, след като се поуталожиха страстите, установих няколко определени фаворити сред многото шишенца на Заг, Гиза и D&P.
Един от тях е Baccarat rouge на Заг - пристрастена съм към аромата, обожавам го, а и е траен!
Та...тъй като вече имам по 2 варианта на Заг и Гиза от Туилито и Клое Лав, исках да ви попитам - заслужава ли си да поръчам и Бакара от Гиза, за да тествам? Някой ползвал ли е?

# 670
  • Мнения: 388
@_ni,  не е нов рефанския Парадизо, няколко лета си го взимам вече. Но Джипси Уотър на Заг също не е нов, от зимата им е , но пък изобщо,ама изобщо няма нищо общо с Ерба Пура. Да не би да си пробвала Ербата, защото той е от сравнително по- новите?

# 671
  • Мнения: 2 012
@_ni,  не е нов рефанския Парадизо, няколко лета си го взимам вече. Но Джипси Уотър на Заг също не е нов, от зимата им е , но пък изобщо,ама изобщо няма нищо общо с Ерба Пура. Да не би да си пробвала Ербата, защото той е от сравнително по- новите?
И за мен нямат никаква допирна точка !Ерба Пура е силно плодово-мускусна бомба, Джипси уотър е лек ,търпчива хвойна,мнооооого хубав. Аз го имам от миналата зима,доста стар е вече Wink

# 672
  • Мнения: 1 996
Благодарение на темата и аз използвах прибирането в БГ за обиколка из тукашните магазини. Вчера посетих Заг и Гиза, от Заг си взех прасковата на ТФ и лалето, доста ми предлагаше да пробвам продавачката, но нищо не ме впечатли, че да го поискам освен предварително набелязаните. На мен и I want Choo ми се стори обикновен и ваниленосладък, не познавам оригинала, но не е моята бира.
В Гиза постоях около час Joy и пак забравих да пробвам половината, които исках. Бях си наложила лимит от максимум два аромата и бързо го изпълних, та хич не гледах списъците да се вкарвам в още изкушения. Moonlight in heaven. Acqua Celestia и Accento Sospiro въобще не направиха добра химия с кожата ми, първите два излетяха за 5 минути и нямаше и следа, а третият извади много дразнеща нотка на ръката ми, която при първоначално подушване я нямаше. Взех си En Passant, долу горе беше траен, ще видя с разносването как ще се развива, и Memoir woman Amouage за студеното време ( имах преди време мостричка от оригинала и не ми даваше мира, не е парфюм, който ще слагам често, но ми носи много емоция). Взех и един мъжки, а сестра ми, която уж нищо нямаше да купува, не устоя и тя и си взе Olimpea Aqua и Air di Gioia.
Сега се чудя да ходя ли и до Мартинез и какво би си заслужавало от там.

# 673
  • Мнения: 2 835
Мартинез имат уникални аромати и са така уникално трайни .Кажи какви предпочиташ и търсиш за да знаем какви да предложим .Всичко което имам от тях е перфектно

# 674
  • София
  • Мнения: 1 248
...заслужава ли си да поръчам и Бакара от Гиза, за да тествам? Някой ползвал ли е?
Прекрасен е, скъсах се да го нося пролетта, въпреки всички набръчкани носове около мен - миришел на лазарет, на лизол... Сега в жегите обаче го пръскам само вечер, преди лягане.
И да, съжалявам,  че направих маслото на спрей - иначе ми стоеше по-мек и интимен.

Общи условия

Активация на акаунт