Сполучливи имитации на маркови парфюми - 38

  • 48 505
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 972
За кой Парадизо става въпрос на Рефан? Иска ми се да намеря още някой свежак, който не съм тествала. Имате ли идеи?
Плежърс на Заг е много много траен при мен. Даже мисля, че прекалявам понякога 😁 и става страшно за околните.
Кристалчето да отбележи, че не говоря за Лайт блу. 🙃

# 646
  • Мнения: 2 884
Трудно е да се каже, аз почти всеки ден сменям, преди на 3,4 дни, но сега слагам по няколко аромата на ден на различни дрешки - домашни, за навън, пижами Laughing

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 421
Парадисо с две ръце на Рефан. В момента имам този на Заг, но като го изхабя се връщам на Рефан. По-силен, по-траен, по-шлейфов. Познавам оригинала, ползвах го няколко години. Според мен рефанския Парадисо е по-изпипан откъм сходност от този на Заг.
За този Парадисо говоря:
https://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Paradiso-28609.html

# 648
  • BG-DE
  • Мнения: 5 076
+1 за Парадизо на Рефан, изключително близък, а при мен и с по-добра трайност от оригинала. Днес си изпръсках последните остатъци от Покривната градина на Заг, защото скоро ще си идваме и ще го подновя 😊 е-е много им е добър, освежих го по-късно в Мюлер с оригинала, моя нос и този на ММ разлика не намери 😊

# 649
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Парфюм си пръскам по всяко време,ей така,за настроение.
Напоследък пръскам Avon Always и двете имитации на Mon Guarlain.
Помирисах на една позната "Обувката" в изпълнение на D&P.Пак ще се изкажа зле за Рефан,но на D&P повече ми харесва.
Свежи аромати май няма да вземам повече,не посягам особено често към тях.
Сладки търся.

# 650
  • Мнения: 2 182
Да ви кажа с какво тровя хората в последните 1-2 седмици.
La nuit Tresor в изпълнение на Мартинез. Знам, че не е за лятото и жегите ама.. пусто. Харесвам много оригинала, както и сладките ванилови парфюми.
Версията на Мартинез не му отсъпва. Доста се приближава поне в началото, с времето се развива по малко по-различен начин обаче. Липсват му някои от по-свежите компоненти. 
Трайността при мен е около 8 часа. Цял ден съм на климатик и ми е ок с тази тежка сладникава отрова, но разхождайки се в жегите, имам усещане, че лъхвам на загоряла захар. Simple Smile

# 651
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Точно така,само сладко в жегите ...
Явно няма да се нарадвам на сладкочите,винаги ще си ги харесвам.
Рефан поне са направили Good girl и La vie est belle доста сладки,така че ще ги пръскам.
Обаче Идол на Ланком никак не ми харесва.Много е хубав в началото и след час...ужас.Ами на евтин наливен парфюм мирише.Трябва да го видя как е при Заг.

# 652
  • Мнения: 2 062
След няколо месеца далеч от големия град и многото магазини, сега съм като отвързано куче и обикалям със списъци и набелязани цели.
Най-после взех за проба известния Aquawoman Rochas на Рефан и съм много разочарована, че при мен не се развива никак акватично, а директно се превръща в силен мускус. Не понасям мускус.
Другите две проби ги броя за успешни - Boss Orange и Lost Cherry Tom Ford. Още не съм тествала хубаво черешата. Притеснява ме, че в драйдауна ще избие ракиена нотка, хаха. Но на първо подушване е като вкусен шоколадов бонбон с вишна. Жената каза, че в Англия това им е най-продаваният аромат. Не знаех, че и там продават.
Пробвах и Dior Addict на Роксан. Невероятна трайност! Не познавам оригинала в детайли, но мисля, че доста се приближава. Благодаря на Briliant, че го спомена. Струва ми се, че и Light Blue, Bright Crystal и Angel също са им добре направени.
Все още не мога да открия Mon Guerlain на Аристеа. И в "Елитис" го нямаше, а само на него държа от тази марка.
Много исках да взема на Рефан Moon sparkle, но от капачката не ми замириса добре. Май ще ми е твърде плодов. Жалко, че нямаше  как да го тествам със спрей.
Следващите набелязани обекти са Парфен и Мартинез, от които още нищо не съм пробвала. От Парфен съм набелязала Cherry in the air, Love in White, See by Chloe, Max Mara, Intense Cafe и евентуално Gucci Bloom и La Panthere за резервен вариант, хаха.
От Мартинез ще търся Mukhallat, Intense Cafe, Poison girl, Armani Rose D'arabie, Bal D'afrique, Black Afgano и Wood sage and sea salt.
Привлякоха ме и два оригинала 212 VIP Rose, който го има при Рефан и май не е лош. А другият е Mon Guerlain Sparkling Bouquet.
И от D&P съм си направила списък за проби: Chloe edp, D&G Pour Femme, Givenchy Play for her, Kenzo Amour. Последните два ги търся, защото трудно се намират в оригинал. По същата причина ще издирвам и Gucci edp II, който е спрян.
От Рефан ми казаха, че са спрени Bvlgari Omnia Green Jade, Cavalli Nero Assoluto и Gucci Envy Me.
От по-свежите аромати останах очарована от Clinique Happy, но не знам дали има имитация. А колко искам да намеря нещо, което мирише на бор и иглички. Има такъв аромат на Victoria's Secret, но не знам дали мога да го намеря.

# 653
  • Мнения: 18 562
Блум, на Заг е много добре направен, много е близък до  оригинала.

# 654
  • Мнения: 1 918
След няколо месеца далеч от големия град и многото магазини, сега съм като отвързано куче и обикалям със списъци и набелязани цели.
Най-после взех за проба известния Aquawoman Rochas на Рефан и съм много разочарована, че при мен не се развива никак акватично, а директно се превръща в силен мускус. Не понасям мускус.
Другите две проби ги броя за успешни - Boss Orange и Lost Cherry Tom Ford. Още не съм тествала хубаво черешата. Притеснява ме, че в драйдауна ще избие ракиена нотка, хаха. Но на първо подушване е като вкусен шоколадов бонбон с вишна. Жената каза, че в Англия това им е най-продаваният аромат. Не знаех, че и там продават.
Пробвах и Dior Addict на Роксан. Невероятна трайност! Не познавам оригинала в детайли, но мисля, че доста се приближава. Благодаря на Briliant, че го спомена. Струва ми се, че и Light Blue, Bright Crystal и Angel също са им добре направени.
Все още не мога да открия Mon Guerlain на Аристеа. И в "Елитис" го нямаше, а само на него държа от тази марка.
Много исках да взема на Рефан Moon sparkle, но от капачката не ми замириса добре. Май ще ми е твърде плодов. Жалко, че нямаше  как да го тествам със спрей.
Следващите набелязани обекти са Парфен и Мартинез, от които още нищо не съм пробвала. От Парфен съм набелязала Cherry in the air, Love in White, See by Chloe, Max Mara, Intense Cafe и евентуално Gucci Bloom и La Panthere за резервен вариант, хаха.
От Мартинез ще търся Mukhallat, Intense Cafe, Poison girl, Armani Rose D'arabie, Bal D'afrique, Black Afgano и Wood sage and sea salt.
Привлякоха ме и два оригинала 212 VIP Rose, който го има при Рефан и май не е лош. А другият е Mon Guerlain Sparkling Bouquet.
И от D&P съм си направила списък за проби: Chloe edp, D&G Pour Femme, Givenchy Play for her, Kenzo Amour. Последните два ги търся, защото трудно се намират в оригинал. По същата причина ще издирвам и Gucci edp II, който е спрян.
От Рефан ми казаха, че са спрени Bvlgari Omnia Green Jade, Cavalli Nero Assoluto и Gucci Envy Me.
От по-свежите аромати останах очарована от Clinique Happy, но не знам дали има имитация. А колко искам да намеря нещо, което мирише на бор и иглички. Има такъв аромат на Victoria's Secret, но не знам дали мога да го намеря.
Clinique Happy, и аз го искам много, но цената..... Не съм намерила имитация.

# 655
  • Мнения: 5 435
Здравейте момичета, един парфюм ме заинтригува доста, честно казано за първи път чух името му,
Thomas Kosmala, Apres l Amour, имате ли идея дали има негова имитация?

# 656
  • Бургас
  • Мнения: 421
Някоя от вас да е посещавала магазина на Княз Борис? Имам път натам днес, но дали е отворен?

# 657
  • Мнения: 92

Някоя от вас да е посещавала магазина на Княз Борис? Имам път натам днес, но дали е отворен?
Да,магазинът работи,вчера  бях там

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 19:35 от bubanka

# 658
  • Мнения: 2 445
Здравейте момичета, един парфюм ме заинтригува доста, честно казано за първи път чух името му,
Thomas Kosmala, Apres l Amour, имате ли идея дали има негова имитация?
В два сайта се споменава,че е много близък до БР540,погледни него

# 659
  • Мнения: 863
Джуд, не си причинявай Мукхалат на Мартинез-нещо отровно е, но е лошия смисъл. На някакъв кофти ароматизатор за кола мирише ама от тия старите. Не познавам оригинала,но ако и той е толкова токсичен -лошо.
Някаква отровна, синтетична ягода се усеща, а да не говорим,че самата вода е толковс червена,че цапа дрехите.
Аз харесвам иначе Мартинез - взех си Библиотек-добър е, поднових и 360- Армани Прайв - зеленият мисля.

Общи условия

Активация на акаунт