Страсти – градините в София, кампания 2021/2022 - тема 2

  • 41 763
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
Да, разбира се. Актът се издава бързо, но това не е проблем, защото ще раждам този месец. Мисълта ми беше дали местата за хроничните се дават сега или на есен, но вече ми отговориха.

Lorsy, шанс за следващото класиране имате, ако детето е родено вече и е останало някое свободно място за набора на голямото дете, т.е. почти нулев шанс.
Второто дете не само трябва да е родено,но и вече да има ЕГН, тоест издаден акт за раждане.
А това не става веднага. По спомени отнемаше едни две седмици (може вече и да е по-малко, казах че пиша по спомени). Все пак, за да се дадат тези точки, второто дете трябва и то да е регистрирано в системата.

# 16
  • Мнения: 1 107
Lorsy, шансът според мен зависи за кой район кандидаствате, тъй като в нашия район например има много малко места за хронично болни деца и деца по опашките с по 17, 16 точки. В подобна хипотеза няма шанс до следващото голямо класиране догодина.

# 17
  • Мнения: 492
Да, така си е . Само не разбирам как има такива неприети с 15т. И приети с 13т. За първи път се сблъсквам с казуса "детски градини" и се хванах за главата

Lorsy, шансът според мен зависи за кой район кандидаствате, тъй като в нашия район например има много малко места за хронично болни деца и деца по опашките с по 17, 16 точки. В подобна хипотеза няма шанс до следващото голямо класиране догодина.

# 18
  • Мнения: X
Скрит текст:
Lorsy, шанс за следващото класиране имате, ако детето е родено вече и е останало някое свободно място за набора на голямото дете, т.е. почти нулев шанс.
Второто дете не само трябва да е родено,но и вече да има ЕГН, тоест издаден акт за раждане.
А това не става веднага. По спомени отнемаше едни две седмици (може вече и да е по-малко, казах че пиша по спомени). Все пак, за да се дадат тези точки, второто дете трябва и то да е регистрирано в системата.

Да, и аз така си мислех, но в предишната тема казаха, че преди време е възникнал такъв казус и някакъв татко успял да се пребори детето му да бъде регистрирано преди издаването на акта за раждане. Но не разбрах как, защото беше даден линк към стара тема, който не отворих. Потребителката може да си го потърси и да прочете.

Разбира се, има логика да може дете да се регистрира в системата веднага след раждането. Не може общината да ограничи правата на родено дете, само защото все още не му е готов акта за раждане. Фактът на съществуването на един човек се случва с раждането, както и обстоятелството, за което се дава точка (породени деца).

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 5 884
Ок, но за да регистрираш едно дете в системата ти трябва ЕГН. А ЕГН го получаваш с акта за раждане, който пък не го взимаш в родилнито още на изписването.

# 20
  • Мнения: 807
Около 1 седмица отнема за акта за раждане, по спомени, преди 1г. раждах
Даже аз звънях на телефоните на общината всеки ден, за да знам дали е готов, бяха любезни. Нямат практика те да звънят в момента, когато е готов, затова аз им звънях. Идеята ми е, че може просто да пробвате всеки ден, защото всеки ден е важен до 25ти

# 21
  • София
  • Мнения: 2 404
Доколкото се ориентирах, таткото е спечелил да го регистрират със “служебно” ЕГН, колкото да има в системата детето. После са сложили правилното. А как се прави - най-вероятно през телефоните за контакти или обратната връзка. Само не знам “новата” версия на системата дали позволява подобно нещо, но ИТтата все ще измислят варианти.

# 22
  • Мнения: 492
Благодаря ви, момичета, но не е проблем този акт , както вече казах. Аз ще родя юни и ще кандидатствам септември за останалите места от хроничните. За четвърто класиране няма свободни , затова не ми е на зор актът.

Около 1 седмица отнема за акта за раждане, по спомени, преди 1г. раждах
Даже аз звънях на телефоните на общината всеки ден, за да знам дали е готов, бяха любезни. Нямат практика те да звънят в момента, когато е готов, затова аз им звънях. Идеята ми е, че може просто да пробвате всеки ден, защото всеки ден е важен до 25ти

# 23
  • Мнения: X
Ок, но за да регистрираш едно дете в системата ти трябва ЕГН. А ЕГН го получаваш с акта за раждане, който пък не го взимаш в родилнито още на изписването.

Да, това е ясно. Идеята е, че служебно могат да направят регистрацията, защото не могат да отнемат правото на родено дете да бъде регистрирано. Явно и затова са се отзовали на молбата на въпросния татко и са намерили начин да регистрират детето.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
татко Ники, с такъв ник беше човекът. Чакаше трето дете, дойде на РГ и беше изслушан, детето обаче се роди преди термина и имаше ЕГН към съответното класиране. Беше преди доста години, повече от три със сигурност.

# 25
  • Мнения: 32
TsvetyZ, детето ми завършва 4-та група при Дияна и Силвия. Аз съм много доволна. Дияна има подход към децата и хем пази дисциплината, хем ги стимулира и децата я обичат. Силвия е много симпатична и ведра. Знам, че има родители, които не ги харесват. Те сигурно имат своите аргументи, но аз не ги знам. Детето ми ходи с желание, което е най - показателно. Успех


Сърдечно Ви благодаря, и аз ги харесах, но на пръв поглед всички са симпатични Simple Smile Ще оставя детето в тази група. Желая Ви здраве и усмивки Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 943
Беше преди доста години, повече от три със сигурност.
Да, отдавна е. От 2015та е случая.
И сега вписват със служебно ЕГН.

# 27
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
Във връзка с публикацията във Фейсбук на г-жа Антонина Кенова за дете прието през Работната група, цитирам от публикацията:

Цитат
"Изключително интересна работна група днес в общината. Искам да ви споделя, че съм впечатлена от зам. кмета Боршош- предизвикателство е да ръководиш работната група, и то с хумор, сред 15тина жени и един мъж  Grinning

1. Работната група се обедини около няколко идеи, нека излезе протокол все пак. Но да ви кажа, че решение за неприетите, навършили 2 год, вероятно ще има от септември още. Или поне силно се надявам и те да получат компенсации Simple Smile
2. Заявления и искания да могат да се подават всеки месец, а не като сега на два Wink

И сега дойде време да ви занимая с един казус, който отдавна седи на дневен ред.
Морално ли е член на работната група, зам. председател на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" да е с прието дете именно през същата работна група?
На всичкото отгоре е прието в 3та група в район Лозенец, в която вече има 30 деца, а помещението спалня и занимялня е едва 61 кв. метра.?

Като член на същата тази работна група ми се обади една приятелка да  ме пита как така сме приели дете, при положение, че много добре знам колко големи са помещенията и колко са на брой децата. Аз първоначално скочих, че е невъзможно да съм го изпуснала. Обаче си отворих записките. Водя такива всеки път за всяко дете. Знаете ли какво пишеше там" ДЕТЕТО в задължителна предучилищна възраст, да се насочи към училище в района" .

Протокол №89/10.07.2019 г. тогава е прието.
Как ти приемат детето на работна група по този нелеп начин и след това ставаш член на същата? Ок ли сте с това?

Защо ви го разказвам сега? Защото днес имах възможността да видя на живо тази дама, която пък ми размахваше наставнически химикал, а аз много обичам някой, чието единствено постижение в столичното предучилищно образование е да му приемат детето през рг без да има основание и след това той да ми размахва пръстче. Та запитах дамата директно. Ама смени темата Grinning

Такива хора нямат място в работната група.
Не е морално."
Вижте сами този споменат Протокол №89/10.07.2019 г.


Към датата на въпросния протокол, Цветелина Атанасова не е била член или на ръководна длъжност в Сдружение "Настоящи и бъдещи майки". Както и други родители и тя е подала молба за разглеждане в работната група за прием на дете на 5год, подлежащо на задължително обучение (законът го изисква, тя го спазва).  Районът е Лозенец, където в училищата няма паралелки за подготвила група/клас за 5 годишни. В протокола се вижда, че в т.11 пише "за съдействие за ДГ 192" . Твърдението на г-жа Кенова, че е насочено към училище е ЛЪЖА и заблуждава останалите родители, че има неправомерени и неморални действия.
От същия протокол се вижда  че не е единственото дете прието по тази точка, случаят в т.8  от протокола е сходен.

Чак след половин година Цветелина Атанасова става член на СНБМ (края на 2019). Отделяйки от своето време да работи за нашите деца, за което мога да й благодаря. В момента на приемът на детето през работна група никой от СНБМ не я познава.

Морално ли е да работи безвъзмездно за всички деца през работната група и СНБМ, месеци СЛЕД (а не преди) като детето й е прието по ВСИЧКИ  правила? Разбира се, морално е!

Във въпросната публикация на г-жа Кенова в коментар няколко пъти я помолих и подсетих да покаже този протокол, с който тя разполага, но тя така и не го даде. Разбира се, удобно за нея беше да прескача моите коментари, защото в протокола пише нещо различно от нейните твърдения.

# 28
  • Мнения: 288
Здравейте, аз имам един по - нестандартен въпрос - синът ни не е приет в детската в квартала, но очаквам когато местата за соп/хз се прехвърлят към общата опашка да вземат да го приемат. Въпросът е, че ние ще сме го записали вече на полудневна занималня и не искам да го местя ... ако изобщо вземат да го приемат.
Въпросът ми е малко объркан, но дано го представя ясно - за да получим тази компенсация от държавата / 300 лева/ какво трябва да направя - да го махна от системата на ИСОДЗ и просто да излиза, че не са го приели края на май и сме го записали на частна занималня или да го оставя и да чакам какво ще стане с тези соп/хз места и чак тогава при евентуално неприемане, да го запишем на частна и да канд. за компенсацията?
Благодаря ви!

# 29
  • Мнения: 12
Здравейте, детето ми е прието в почасова организация,но искам да продължа да кандидатствам на следващите класирания,за преместване в целодневна. Задала съм градини ,но виждам ,че в момента е с 12 точки ,а беше с 13. Проверих си критериите там всичко си е наред. Детето е записано вече в градината в която се класира,не мисля ,че това им значение. Благодаря на отзовалите се.

Общи условия

Активация на акаунт