Външна топлоизолация

  • 2 243
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 438
Demurtas, а на какъв етаж сте?

# 16
  • Мнения: 11 445
Тя много ясно каза, че суши на радиаторите. Тази вода от дрехите си е в жилището. Къде да кондензира? - ами в най-стуената точка, която явно е гардеробът, който тегли студ от стената.


Изолиранте външно и отдалечете гардероба. Не сушете на рсдиаторите, ако искате да се справите. Използвайте сушилня, ако имате възможност.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 980
Моят съвет е също да престанете да сушите в стаята. Имахме аналогична ситуация, накрая се заформи и мухъл. Изчистихме го, дръпнахме гардероба да не е плътно до стената и купихме сушилня. Вече 13 години, откакто този проблем повече не се е появявал.

# 18
  • Мнения: 4 321
Не е вече нов.
Ние решихме, че може да помогне , ако на гърба и стените, които са в нишата отвън залепим изолация. Сложихме гипсокартон и пак вода.

Сложили се вътрешна изолация на стените около гардероба или върху гардероба? Където и да е, мисля, че това е усложнило проблема, плюс сушенето на дрехи вътре. Описвам ви стъпка по стъпка какви проблеми с влагата имахме и как поне донякъде са решени:

1. Когато се нанесохме, не съм забелязала мухъл никъде, само конденз по прозорците. Беше ранна пролет, в апартамента на практика никой не беше живял от късната есен поне. ПВЦ дограма, среден клас, стара входна врата от дърво и самоделна метална върху нея, духа, става течение. Хол с тапети, коридор с тапети (три пласта!), абсорбатор в кухнята и вентилатор в банята, които на практика не вършат работа (стари). Апартаментът е югоизточен, с парно, топъл, само на хола има някаква изолация, радиаторите са стари и неефективни вече.
2. Още в края на есента след смяна на входната врата с нова, започна да се появява конденз и мухъл в един ъгъл на хола, както и около вратата към терасата на спалнята. В хола се наложи да махна едната лента тапет, да пръскам с препарат и да мина две ръце боя за влажни помещения. Остана студен ъгъл (той е към терасата), но без конденз и мухъл.
3. Ремонт на коридора, разкарване на тапетите. Махане на тапети в хола, измазване и шпакловане, вкл. на мястото на мухъла. Измазване и шпакловане в спалнята. Външна изолация на терасата, нов вентилатор в банята, после нов абсорбатор в кухнята. Дрехи по изключение суша, имам сушилня и евентуално ако сложа нещо дребно бебешко. А, и слагане на радиатор в банята, преди това нямаше отопление там. Смяна на радиаторите в хола и спалнята с нови, по-подходящи за размера на помещенията.
4. В резултат - ъгъла на хола няма влага, има малко на бетонния стълб, който е към усвоената тераса. Вариантът е да правя и там нова външна изолация, но не е сигурно дали ще помогне. В спалнята кондензът е чувствително по-малко, но пак се появява в много студени дни през зимата.

Сега се сещам, че леля ми имаше същия проблем с гардероб в коридора (вътрешен коридор, стената му е към стълбището обаче). Частично се оправи след ремонт и махане на тапетите около него, обаче - дограма и врати вътре са пвц, задушава много повече от дървото.

# 19
  • София
  • Мнения: 36

Първи, над магазини.

# 20
  • Мнения: 3 905
Моля, препоръчате ми фирма за външна изолация от която сте доволни.

# 21
  • Мнения: 5 595
Моля, препоръчате ми фирма за външна изолация от която сте доволни.
И аз проучвам фирмите, които се занимават със саниране на апартаменти.
За сега съм се спряла на Изо.бг.

# 22
  • Мнения: 197
Здравейте, не открих друга тема. Намерихте ли фирма, от която да сте останали доволни?

Моля, препоръчате ми фирма за външна изолация от която сте доволни.
И аз проучвам фирмите, които се занимават със саниране на апартаменти.
За сега съм се спряла на Изо.бг.

# 23
  • София
  • Мнения: 43 904
Защо гардероба не трябва да е залепен за стената? Това само ако е външна стена ли важи?

Общи условия

Активация на акаунт