Обзор 2021/2022 г.

  • 37 430
  • 437
  •   1
Отговори
# 15
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Да, така е. В тази част пред хотел Сунео Хелиос Бийч и пред парка/часта от снимката/ входът в морето е доста по-плавен. Пак има леко хлътване на влизане във водата, но след това става по-плитко и равно. Тази централна част на плажа е много по-добре в сравнение с другите части на Обзор. Не е чак такъв проблем за къпане на деца, но по-големички. Малките задължително трябва да влизат във водата с възрастен. И да когато има вълни брегът доста се подкопава и дори прави дупки. При хубаво време морето е прекрасно.  Просто трябва повечко внимание, когато сте с деца и за самите вас ако не сте плувци. Когато къпането е близо до брега няма проблем. Курорта е прекрасен! Зелен и изключитилно чист град, който се посещава от хиляди туристи. Курорт, в който са ситуирани едни от най-добрите хотели по Черноморието. Този въпрос с морето в Обзор се повдига всяка година, но положението малко е една жена каза! Хора, които не са посещавали Обзор, а само четат или слушат разни легенди, без да имат личен опит, излишно преекспонират нещата.
Фаталина, теб ще те запомня определено с превъзнасянето на Обзор и хотел Казабланка Simple Smile
А за плажа, ако изброя плитките плажове, подходящи за малки деца, Обзор няма да е сред тях.

# 16
  • Мнения: 2 025
Аз имам наблюдение върху ивицата пред Риу Хелиос Бей и Мирамар. За моите критерии си е дълбоко. Естествено че с деца, особено малки, винаги трябва да си нащрек, но истината е че за повечето деца част от удоволствието е да могат да играят на брега, без нон стоп да за ръката на възрастен, а с непрестанното бурно море(над 2 седмици бяхме там), щипалките и силния вятър, не се насладихме изобщо на морето.
Наистина често се повдига въпросът за морската ивица и всяка година има мнения в двете противоположности, които са изказвани от личен опит и наблюдение.

# 17
  • Мнения: 25 600
Ами нормално е да има противоположни мнения, защото морето, брегът, атмосферните условия не са статични. Постоянно се менят и е въпрос на късмет кой коя клечка ще издърпа.
Години наред ходим на море в Обзор и винаги сме случвали хубаво време, ако е имало влошаване, е било за ден-два най-много. Е, миналото лято почивката ни не беше идеална – през цялото време беше ветровито, а морето – бурно и не ставаше за къпане, за плуване пък съвсем. За сметка на това пък никога не е имало щипалки, поне не и когато ние сме били там.
Как да направя извод какво е морето в Обзор, като всеки път е различно? Дори един и същи човек да отиде на едно и също място с разлика една седмица, ще даде различни отзиви.

# 18
  • Мнения: 6 298
PureLove, не към казала, че е сред най-подходящи пложове за малки деца. Ако го сравняваш с тези на юг, естествено е че този в Обзор не е до глезена, но не е и страшилище. Например в Златни песъци морето много по-разко става дълбоко.  Казабланка често я препопръчвам най-вече на хора с две деца до 13 години, защото там И ДВЕТЕ ДЕЦА се настанават БЕЗПЛАТНО. Нещо, което в други хотели не се предлага. Качеството е прилично на достъпна цена. Иначе за хора с възможности има много по-класни хотели от Казабланка.

# 19
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Аз пред Сол Луна, където казват, че е плитко ..плитко за Обзор -може, но плитък плаж и без вълни примерно е Зл Рибка. Бях началото на септември, 2 дни гладко и после само червен флаг, но ни пускаха. Въпреки , че детето ми е на 13 и доста високо, хич не ми беше спокойно. То се радва..кога е виждало вълни като в Обзор, ама аз не! Отделно теченията. Спуках се да махам да излиза по до брега и да викам, очите ми станаха на палачинки, защото тя почти не излиза от водата.
По- принцип в Обзор си е така , как Сийке.И на лагери сме били едно време там, пак същото.
Така е , Фаталина, то и Сънрайза тая година е до 14, но 1- во плажа е далеч за мен, второ морето както писах..викам да си почина и аз малко. Ще търся плитко. Златните са ми задраскани също, не че съм била, но за там се знае.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 7
Ние сме посещавали плажа пред Блу Меджик и останахме много доволни. С две деца бяхме на 4г. и на 12г. Направи ми впечатление, че беше пълно с деца, а и хотелите наоколо са предимно семейно ориентирани. Дали не е подходящо за деца? (поне не изглеждаше така)Simple Smile  

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 10:27 от Дарина Георгиева

# 21
  • Мнения: 6 298
Дирина, от самият хотел доволна ли си? Би ли споделила повече! Кои според теб са плюсовете и минусите на хотела? Много съм се навила да го посетя и ще съм балгодарна за инфо.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 7
Fatalina, като цяло съм доволна от хотела. Стаите са просторни, допълнителното легло за децата си е редовно и доста комфортно. Новичко и чистичко е. Храната е вкусна и разнообразна. Имат страхотна Dine around програма за по-дълги престои. Така успяхме да посетим и ресторантите на Ол Суитс, което си беше голям плюс за нас. Басейнът е страхотен. Имитира морския бряг. Детският басейн с пързалките си беше атракция и за двете ми деца. Анимацията също ни хареса. Малката ми дъщеря беше влюбена в едното аниматорче (Гошко:), а вкъщи още въртим песните от детската дискотека. Като недостатък мога да изтъкна липсата на плажен бар. Трябваше да ходим до снек бара за напитки. За плажа вече споменах. Ако се интересуваш от нещо по-конкретно, съм на разположение.
P.S Как можах да пропусна десертите....уникални Wink Нямам снимки, но още помня вкуса.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 12:23 от Дарина Георгиева

# 23
  • Мнения: 427
Дарина, някой беше писал в предна тема, че не са добре шумоизолирани стаите.  Вие какво ще кажете по този въпрос?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 7
Дарина, някой беше писал в предна тема, че не са добре шумоизолирани стаите.  Вие какво ще кажете по този въпрос?

Не ми е направило впечатление. Явно сме имали тихи съседи:)

# 25
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
На мен ми е направило впечетление, че когато реката в Обзор се запуши и не се изтича към морето се заблатява и все се чудя защо от общината не изпратят багер да я рзкопае? Simple Smile
В Портогалия съм виждала едно багерче всяка сутрин заравнява плажа, а в Българя е забранено Simple Smile Може ли да ми каже някой защо?  С какво ще се повреди плажа ако се заравнява и почиства - веднага скачат активиси че имало багер на плажа?

# 26
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Баба ни е резервирала отново Казабланка за семейна ваканция. Grinning Иначе мен заради детските ми спомени ми беше леко тъжно за онзи Обзор, в тази му част имах усещане, че съм в Манастирски ливади, хотел че до хотелчето. Та се размечтах за къмпинг Простор от 90те ама..

pvacheva миналото лято плажът в Слънчев бряг всяка вечер се почистваше и сутрин се заравняваше. Би следвало да е практика навсякъде.
На мен обективно не ми хареса това на Обзор, плажът беше доста неподържан в това отношение. Явно кофти концесионер, ама..

# 27
  • Мнения: 2 687
има ли из обзор тенис на маса в някой парк за игра свободно?

# 28
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
fatalina, прекрасно си го написала. Обзор е любимото ми градче за лятна почивка. Simple Smile

# 29
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Бей,ние пък как си изгледахме децата по тези дълбоки плажове в Обзор,незнам...Сто пъти наистина се повдига тази тема и пак ще кажа,че морето всеки ден е различно..от бурно и дълбоко на брега,до състояние ,когато водата е до глезена.Въпрос на късмет с времето.Август месец винаги е бурно,юни е студено,началото на юли и особено септември е прекрасно морето,тихо и равно,като дъска. И пак има изключения.
Тази година имаме нов концесионер,ще видим как ще се грижи за плажа.

Общи условия

Активация на акаунт