На море 2021 г. северно от Каварна

  • 15 545
  • 209
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 382
Малко снимки от коледната разходка до Болата. Чудесно време беше. ☺



# 181
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Ето и от мен новогодишни. Успяхме да видим и 3-4 делфина. Е, не скачаха като в делфинариума, но много ме зарадваха. Бъдете здрави, за да се наслаждавате на красотите на Северното Черноморие.


# 182
  • Мнения: 1 382
Завиждам благородно за делфините. Къде ги видяхте?

# 183
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
В лявата част зад вълнолома. 5-6 години се разхождаме по тия места, но за първи път ги виждам толкова близо до брега.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Тъй като много ни хареса морето на север от Варна, тази година ще се насочим пак натам. Мислим за плаж Русалка, но виждам,че вилното селище явно няма да работи..някой ако има информация по въпроса, ще съм благодарна да споделите, както и квартири в района- Св. Никола, Българево, Каварна.. Благодаря!

# 185
  • Мнения: 1 859
Здравейте,
Досега не сме ходили на север от Варна, но тази година мислим да се разходим в края на август-началото на септември. Насочили сме се към Крапец или Езерец, но тъй като изобщо не познаваме региона, искам да попитам има ли заведения за хранене и кое от двете места бихте ми препоръчали (с дете на 7 години сме)?

# 186
  • Мнения: 1 401
С малко стара информация, но смятам, че Крапец е по-добре. Малко по-голямо е, до морето, но плажът е извън селото. Има заведения, преди бяха няколко.
Езерец е съвсем малко и на мен не ми хареса. Там освен в Дивата патица не знам за други места, но аз лично не препоръчвам Дивата патица, много неподдържани. В Езерец имаше и много комари, заради езерото.

# 187
  • Мнения: 1 620
Не искам да Ви отказвам, но периода , който сте избрали е рисков. Има вариант за бурно и студено море с червен флаг, и силни ветрове.
Иначе съм за Крапец, ако трябва да избирате.

# 188
  • Мнения: 1 382
На Езерец съм била само на плаж, и много ми харесва. Нямам търпение да дойде началото на август, когато ще прекараме две седмици в Каварна и региона.

# 189
  • Мнения: 7 924
Миналата година бяхме в "Дивата патица" - не бих повторила. Горе-долу чисто беше, но обслужването не беше много читаво и си личеше сянка на занемареност. Плажът на Езерец е разкошен, див и пуст.
Както Дуси каза, рисковано е след началото на август на север, дано уцелите хубаво време. Крапец има повече варианти за изхранване. Миналата година в една каравана на плажа ядохме, барманът беше изключително досаден надут пуяк, но гладът побеждава всичко.
НИМФИЧКА, в Българево бяхме преди 2 години извън сезона, още през май - ходихме да видим дивите божури на Яйлата. Отседнахме в къщата за гости, която се намира точно до кръчмето "Морско конче", веднага след центъра и завоя наляво към свети Никола. За съжаление забравих името. Чисто беше, със стари мебели, но много приятен стопанин - бих повторила там, защото ни посрещнаха добре в "Розовата стая", която беше кошмарно розова, обаче това в крайна сметка няма никакво значение, щом си попаднал на свестен стопанин. А заведението, което не е част от къщата за гости, просто са съседни, предлага добра храна, опитайте мидите. Преди няколко дни бяхме там - все така са вкусни мидите с лющян (девесил). В Българево има и ферма за охлюви с ресторант, но не сме я посетили още. Там най-близкият плаж е Болата - прекрасен залив и тотална съсипия наоколо, но мнението ми е отпреди няколко години, може пък сега да е почистено от останките на бившите кръчми.
Ако решите да ходите в мидената ферма Дълбока, вероятно ще се насладите на лошо обслужване и скъпи цени - лично аз повече няма да стъпя там именно заради обслужването. Иначе гледката е хубава.
В Камен бряг ако някой ходи - кръчмата по пътя към огънчето не работи. Май се казваше "Трите кестена", а може и да греша. Предполагам, че щом за джулая не бяха отворили, едва ли оттук нататък ще отворят. Преди 25 години там ни деряха кожите да се къпем за 1 лев в баня с варел на покрива вместо бойлер, разбира се топла вода йок, още помня дилемата дали да пия две бири или поне за малко да спра да се чеша Joy, ама бедни хипита студенти насред платото... Бирата беше по-важна до третия ден поне.
Надявам се да съм била полезна Grinning

# 190
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Хубавото на този район е, че може да се отседне в едно място, а да се обикалят плажовете. Ние по принцип отсядаме в Шабла, а ходим на плаж в Шабла, Езерец, прескачаме на заведение в Каварна понякога. Там идеята е такава, понеже морето си е далечко, винаги си с кола, та има какво да се види и къде да се обикаля.

# 191
  • Мнения: 6 724
и на Крапец и на Шабла и където и да е там комарите са като хеликоптери. И много злобни.

# 192
  • Мнения: 61
Здравейте, ще помоля за скорошни отзиви за Топола скайс. Никога не сме ходили там, но чета много положителни отзиви. Притеснява ме че комплексът е голям и напоследък много слушам за нашествията от гладни наши съседи Grinning как ли е положението това лято? Отдалечеността от плажа също леко не ми допада, но на фона на аквапарка, въжения парк и вс.останали забавления бих могла да преживея. Благодаря предварително!

# 193
  • Мнения: 1 620
Какво имате под в предвид “нашествие на гладни съседи” ? Всяка година поне 80% от гостите са румънци, понякога са дори 99%. Никога не сме имали проблеми с тях, дори заедно се забавляваме 😀
Ако искате да почивате на север, трябва да свикнете с това !!

# 194
  • София
  • Мнения: 1 079
Здравейте, няма много актуална информация от това лято и бих искала да помоля дамите, които живеят в района или вече са били по северното черноморие за информация относно плажовете на Крапец, Русалка, Боси (Шабла), има ли концесионер, чадъри и заведения.
Благодаря и чудно лято на всички!

Общи условия

Активация на акаунт