На море 2021 г. северно от Каварна

  • 15 532
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Като бях за 24-ти май , на Херос слагаха чадъри и правиха заведение, което миналата година го нямаше. Смокините бяха обсипани с плод Yum Маслините раззеленени.
На Русалка също бяхме, но на дивата част, т.е. малкия плаж  вляво. Надясно не знам как е.

# 16
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Херос е всъщност Икантълъка, нали?! И на това миниатюрно хубаво плажче ли посегнаха? Прочетох, че от 2018г имало и бариери и почти никаква свободна зона за плажуване.
Новината

# 17
  • Мнения: 1 614
Херос вече е частен плаж на Лайтхаус и за това има промени.Те ще си го стопанисват и ще бъде за гостите на хотела им, но предполагам, че ще има и свободна зона...
От сега няма как да знаем...
Русалка си е супер за плаж, всичките плажове са страхотни...
Покрай Шабла Малкото море и плаж Боси...
Разбира се, Болата и плаж Адора и Бендида/ до Топола/
Толкова хубави плажове има на север ♥️

# 18
  • София
  • Мнения: 1 173
Дъщеря ми трета година ще работи в Лайтхаус. Да, Херос е техен плаж. Първата година беше сервитьорка точно там, миналата изобщо не отвориха плажа заради Ковид. За тази година ще го отварят, и да има свободна зона,  и хората могат да ползват ресторанта.

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Какво значи "не отвориха плажа"? Съвсем ли са го заграбили и направили частен с контролиран достъп? То и без това не е голям и става за има няма 2 реда чадъри. Кой знае колко ще е свободната зона....5 чадъра до скалите и с камъни по дъното на морето....Мутрафонски изпълнения...Чадър с 2 шезлонга са ги обявили на 30лв. Представям си какви ще са цените в ресторанта. Ясно, че целта е да се изгони "простолюдието".

Жалко за симпатичното плажче. Най-хубавите плажове на Север са....свободните. Heart

# 20
  • Мнения: 3 505
Точно мутрафонски изпълнения. Плажовете са публична държавна собственост и няма как да са частни. Ако е даден на концесия, то трябва да е предвидена свободна зона.

# 21
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Да, лявата част е свободна. Дясната води до къмпинга, като в началото са чадърите.
Обаче аз мисля, че Бендида и Аргата са на "Тракийски скали", а не на Лайтхаус.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 18:31 от bilqna_69

# 22
  • Мнения: 143
Едно питане с молба към всички, които са летували и летуват в Каварна - синът ми го викат на спортен лагер в Каварна, на 9 г., за първи път ще му е, не мога да взема още решение, но хотелът за настаняване е хотел Соленков. Има ли някой впечатления от него, в нета нищо не намирам, освен няколко снимки и цени. Там ще спят и ще се хранят, но нямам никаква допълнителна информация. Ще тренират в местното училище, в салона. Та питането е - инфо за хотела, храната, близост до плаж, самият плаж на Каварна подходящ ли е за малки деца? Треньорът ще е сам с група от 15 деца, малко страшничко ми звучи, няма да има даже и медицинско лице с тях... Ще съм благодарна на всеки включил се.

Ще коментирам само въпросите ви за плажа: отдалечен от града, плитко е, НО трябва да сте с обувки - на влизане е пълно с камъни/камъчета с различни форми и размери - аз не бих повторила само заради това. Това е и плажа на който всеки ден виждахме водни змии, влизахме във водата само когато имаше достатъчно хора покрай нас. Това ни развали настроението за почивка. Щом става въпрос за спортен лагер - вероятно ще осигурят транспорт на децата, медицинско лице е задължително и всякакви условия.

# 23
  • Мнения: 894
Здравейте! Макар да не е на север от Каварна - може ли да ме ориентирате за плажове около с. Топола? Когато бях малка, преди 25-30 години редовно ходехме в с. Божурец и селския пуст плаж, която преди 10 години посетихме и беше вече завзет от Трейшън клифс. Сега гледам на картата сателитна снимка и виждам още 2-3 плажа пак с чадъри и предполагам към някакви комплекси до Топола. Би следвало всички да имат и свободна зона или? Къде другаде може да се плажува наблизо?

# 24
  • Мнения: 1 614
До Топола плажовете са три- Херос / вече с името Лайтхаус/, Адора и Бендида.За Адора съм на 100% сигурна, че си е плаж със свободна зона.Останалите два обслужват гости на хотели и не знам какво точно ще е положението този сезон.

# 25
  • Мнения: 1 375
Миналата събота и неделя бяхме в Каварна по работа, и в неделя на тръгване слязохме до плажа. Стоейки срещу него ми се видя, че няма почти никаква свободна зона, съвсем малки ивички от двете страни, и между тях чадъри и шезлонги.

# 26
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
За Херос от вчера - има 2 свободни зони, 3-4 поста на спасители. 2шезлонга с чадър и 2 шалтета - 30 лв. Кабана- 100лв. Най-горе са сложили един пазач и лента. Не можело да се минава до плажа, спират там колите. Пясъкът се почиства и зарявнява От другата страна откъм къмпинга също стягаха заведение - "Пирати" или нещо такова.

# 27
  • Мнения: 894
До Топола плажовете са три- Херос / вече с името Лайтхаус/, Адора и Бендида.За Адора съм на 100% сигурна, че си е плаж със свободна зона.Останалите два обслужват гости на хотели и не знам какво точно ще е положението този сезон.
На някои от тези плажове допускат ли се кучета (може ли в свободната зона?)

# 28
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Миналата година на Херос имаше кучета. Честно казано сега не забелязах на табелите да пише нещо. Нашият понеже е едричък, като е с нас ходим на Езерец или Крапец, да не се бутаме в хората.
Тези дни като се завъртим нататък, ще снимам табелите.

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 21:01 от bilqna_69

# 29
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. За първи път ще ходим на Дуранкулак с приятелски семейства с деца. Притеснява ме най-вече изхранването. Има ли там закуски, пици на парче, капанчета на плажа или заведения за хранене някакви или да се подготвя предварително с уреди за готвене. Като цяло ми харесва идеята за пълна почивка без лудница на големите курорти, но искам да знам какво да очаквам и да съм подготвена.

Общи условия

Активация на акаунт