Синеморец 2021/2022 г.

  • 17 318
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 504
Ние стягаме куфарите Simple Smile Много се надявам да не ми се налага сутрин да се надбягвам с хората с хавлиите по шезлонгите от 6.30 сутринта, че инак не знам дали ще успея да замъкна малкия до Липите с всички лопатки и камиончета.

# 121
  • Мнения: 801
Ние стягаме куфарите Simple Smile Много се надявам да не ми се налага сутрин да се надбягвам с хората с хавлиите по шезлонгите от 6.30 сутринта, че инак не знам дали ще успея да замъкна малкия до Липите с всички лопатки и камиончета.

Като видите кърпи върху шезлонга и няма никой, просто ги махнете и си седнете. Мятате ги на някой шезлонг отзад. Аз вече така процедирам. И после някой идва и почва "ама, ама...", но няма какво да кажат и си сядат отзад.

# 122
  • Мнения: 6 504
Просташко ми е да местя чужди вещи. А и момчето за таксите идваше в 7:30, някои хора идваха и плащаха за 5-6 комплекта шезлонги и чадъри на първа линия, мятаха кърпите и отиваха да си доспят. Т.е. те са си платили, друг е въпросът как ползват. И ние като отидем към 8 с децата, вече няма места. На касовите бележки пишат номерата на чадърите, после почват и скандалите, ако някой е местил хавлии и се е настанил на вече предплатено. Един мъж миналата година ми се похвали, че е предплатил за семейстното си за 10 дни и си имат запозено място за цялата ваканция.
Не ми е за първата линия, но малкият мъкне кофи с вода, тича и хвърчи пясък, играе на прибоя и вика, и е по-добре да е отпред, да не притеснява хората. Тръгваме към 11, някои от резервиралите още не са дошли. Sad

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 19:07 от sylviana

# 123
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Настръхна ми косъма като чета. Да си на почивка и да ставаш сутрин рано преди всички, за да издебнеш да си метнеш хавлията и да си топ гъзара...на село.

# 124
  • Мнения: 801
Според мен е просташко да ставаш в 6 часа и да мяташ хавлии (тениски, детско сокче) върху шезлонгите. Скоро се върнах от Гърция, в 8 сутринта на плажа заварих две момиченца на около 10 години, които бяха завзели 5 от 10 чадъра на първа линия. Слагаха кърпи отгоре и обясняваха къде ще е чичо, къде баба... Ами извинявайте, ама това е прекалено. Аз си намерих шезлонг на първа линия, понеже и ние сме с малко дете и само заради това избегнахме скандала.
Забавното е че дойде една гъркиня, която просто взе една кърпа и я метна някъде отзад. Напълни ми душата. После нямаше какво да и кажат и си седнаха там.
В Гърция доколкото разбрах, в някои курорти ще започнат да глобяват при такива изпълнения. Дано някой и тук се усети да го направи.
Аз в България като цяло не ползвам шезлонзг, лежим си на кърпи и си носим чадъри, но това не значи, че тези неща не ме дразнят.

# 125
  • Мнения: 197
Прибрахме се вчера от Синеморец.Ходихме на плаж само на Силистар.Там е най-чиста водата.Бяхме само на първа линия чадър с шезлонги.Тук също имаше тарикати ,които се разбираха с човека който събира таксите да запазва чадъри.Спасителите не се занимаваха с това.Работното време му беше от 9ч,ние ходихме преди него и така се вреждахне.Последният ден закъсняхме и въпреки това имаше свободен чадър,но какво ни се случи накараха ни да се изместим на съседният чадър защото се объркал и трябвало да запази 2 съседни.Изместихме се и чадъра седя с табелката запазен цял ден без да дойде никой.

# 126
  • София
  • Мнения: 184
roanda 80, каква е цената на чадър и шезлонг на Силистар? Взимат ли вход за паркинг на колите?

# 127
  • Мнения: 197
roanda 80, каква е цената на чадър и шезлонг на Силистар? Взимат ли вход за паркинг на колите?
Цената е 5лв чадър и 5лв шезлонг.Не се плаща вход паркинг.

# 128
  • Мнения: 6 504
Да се включа отново с информация, най-вече за цените:
В сравнение с миналата година хората са по-малко. Вечер 1930-2130 трудно се намират места за хапване в по-известните заведения.
На плажа е спокойно, няма състезания за първи ред Simple Smile Плажът е разделен на 3 платени зони - в първата 2 шезлонга + шалтета + чадър + масичка са 25 лв., във втората 2 шезлонга + чадър са 15 лв., а в третата са само чадъри х 5 лв., ако искате, може да ви донесат шезлонги за 5 лв. /броя Хората се струпват в свободните зони, но ако не държите да сте най-отпред, места има целодневно.
Джетове за 110 лв./ 15 мин. и надуваеми банани, дивани и т.н. - 20 лв./ човек.
Кафе на плажа - 3 лв., сладоледи от масовите - 3-7 лв. Пици - 13-22 лв.
Не мога да преценя дали е по-скъпо спрямо други южни курорти.
Работят супермаркетът, сергията с плодове в близост, аптеката, Изипея, малките магазинчета за хранителни стоки. В супермаркета цените са 0,5-2-3 лева отгоре на тези, при които пазарувам в София (имам предвид най-вече млечни), няма голямо разнообразие. В Царево има Лидл, не съм ходила до там.

# 129
  • при него
  • Мнения: 1 217
Здравейте, има ли някой със скорошни отзиви за Бела Виста?

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
От къде може да си наемем двуместно кану и каква е цената за час? До моста ли има само?

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 11:31 от ❇Sisi_91❇

# 131
  • Мнения: 6 504
Да, под моста на р. Велека. Може да го направите по всяко време, не е нужно да спазвате часове. Мисля, че беше 25 лева/час/кану. Взимате, карате и плащате като се върнете, според времето, което се ползвали.

# 132
  • Мнения: 856
От плаж Велека също може да се наеме кану, по спомени, около 20 лв. за час беше миналата година.

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Препоръчвам на хората в Синеморец да не стъпват в ресторант Шопска среща. Изключително мръсни покривки. Мислихме, че един човек изпълнява функцията на сервитьор, барман и готвач. Оказа се, че били двама. Не само ние чакахме много време за поръчките си, но и от другите маси. Сервитьорът, който беше бос през цялото време, няма никакво отношение. Да не говорим за поднасянето на храната - примерно порция от три кюфтета бяха сложени в една малка чинийка без даже някаква украса от обелка. Храната не беше толкова лоша, но всичко останало беше потресаващо.

# 134
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Вчера се прибрахме от Синеморец. Времето никак не беше хубаво. На 02.09. вечерта е валяло порой и беше доста кално на места. На Бутамята реката беше се вляла в морето и за да се мине към скалата към Липите, трябваше да се влиза до кръста във водата, а имаше и вълни. На 03.09. и вчера ставаше за плаж.  Бяхме отседнали във Вила Юнгата.
Скрит текст:
До вилата се стига по стръмен черен път с коловози. Беше валяло предната вечер и беше много кално. В двустайния апартамент (№1) спалнята е малко тясна, няма място за второ нощно шкафче, а вратата почти опира в леглото. Имаше само няколко канала телевизия. През целия ни престой нямаше интернет (уж било от времето и щели да звъннат на техници, но така и не хванахме техен интернет). Банята беше леко амортизирана и имаше нужда от по-задълбочено почистване. Чашите за кафе бяха само две при положение, че апартаментът  е за четирима. Столчетата за терасата също бяха само две. Единичните легла са с широчина 70см. Къщата има удобна лятна градина, където може да се приготвя храна. Домакинята беше много любезна. Къщата е на спокойно място, близо до плаж Бутамята.
Веднъж хапнахме в ресторант Хоризонт. Доста чакахме за да ни обслужат. След като това не стана, трябваше да извикаме сервитьорка за да ѝ кажем да отсервира на предишните клиенти. Държеше се отвартително. Хапнахме и в Албатрос - сервитьорката, която ни обслужи, беше изключително мила и усмихната, в менюто предлагат интересни неща, порциите ни се сториха по-малки от обявеното в менюто (примерно пишеше, че пилешките крилца са 600 грама, а се оказаха доста по-малко).
Сладолед Рафи до парка - беше замръзнал и фунийките бяха много овлажнени, та не ставаха за ядене. Препоръчвам Gelateria Ti Amo - опитах няколко вкуса сладолед и всички бяха много хубави, продавачът е изключително любезен.
Времето не беше хубаво и така и не можахме да вземем каяк.   

Общи условия

Активация на акаунт