Моля за кураж.Плацента перкрета

  • 10 925
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Пепина,за чужбина нямам възможност.Иначе тук въпросът е по -скоро екип лекари които имат опит с подобен вид операции,а именно ми препоръчаха д-р Славов и екипа му.Още нищо не съм решила на 100% първо ще се видя и ще говоря с него.И така.

# 16
  • Мнения: 18 526
Здравей, Майчин дом  е отлично решение, защото специалистите са много и наистина сформират голям екип за проблемните операции. На моето секцио имаше 7 човека само лекари, без анестезиолозите. При мен проблема беше друг - големи миоми, така че правиха секцио с миомектомия - премахване на най-голямата миома. Преляха ми няколко банки кръв, това го планират също предварително. Но живи и здрави сме с бебето Simple Smile Секциото ми беше в 34 седмица по спешност.

Всичко ще бъде наред! Ако трябва, влез да те следят последните седмици на място. Аз така направих. Успех!

# 17
  • Мнения: 18 526
По-тежко беше от обикновено секцио. Първия един месец си правех всичко, гледах си бебето, движех се, но постоянно ме болеше корема и много бях отпаднала. После всичко мина Simple Smile

# 18
  • Мнения: 35
Да,предполагам при кръвозагуба е нормално да има отпадналост.Ясно е че ще е сложно.При мен даже още повече.
Страхът е гадно нещо и очакването на непознатото.Disappointed

# 19
  • Мнения: 18 526
Имай вяра и влез да те следят по-отрано. Ще стискаме палци!

# 20
  • Мнения: 35
Бианка,благодаря ти.Ще има нужда от много палци.

# 21
  • Мнения: 35
Момичета,вчера мина прегледа ми при д-р Славов.Шансовете за матката ми не са добри.Според него ще трябва да се махне.Много ми е мъчно просто,не знам.Трудно го асимилирам.Ще търся и друго мнение,но не мога да кажа че не го очаквах.Това е.Оплаках се.

# 22
  • Мнения: 723
Черешка, аз с плацента превия тоталис, родих на 12 юни секцио по спешност при др. Иван Вецев в Шейново. Консултирай се и с него, специалист е по рискови бременности. Дай Боже да има как да се запази матката.

# 23
  • Мнения: 35
Шели,благодаря ти ще търся и други мнения.Всеки съвет ми е от полза.За д-р Вецев съм чувала много добри неща.Така че ще го имам предвид.

# 24
  • Мнения: 18 526
4ерешка, не зная на каква възраст си и дали искаш още деца. Аз не исках повече и матката я бях прежалила. Въпреки това моята я спасиха! Когато опира до живота ти и този на бебето, не мисли за матката в момента. Важното е вие да сте добре!

# 25
  • Мнения: 35
Бианка,така е знам.Знам че е важно да излезем живи и здрави от положението,обаче ми е трудно да го преглътна това.Имам около 6 седмици да свикна с мисълта и да се моля вс да е наред.На 37 съм,едва ли ще имам повече деца.Дано наистина да сме добре с бебето.И без това е доста вероятно да остана без матка.Ако успеят да я спасят ще е добре дошло.Просто много ми се струпа с бременността.Винаги съм била здрава,без всякакви проблеми.Поради това направо съм потресена какво ме достигна.Започвам да се старая да мисля позитивно,но на моменти е трудно.


п.п.Момичета,много ми помагат коментарите ви.Сериозно ви казвам.Някак чувствам ,че не съм сама.Близките ми също много ме подкрепят.Друго е обаче,когато има някой минал през подобни неща,въпреки че ситуациите ни не са идентични.Благодаря ви.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 10:59 от 4ерешка

# 26
  • Мнения: 18 526
Така е. Ще мине успешно! Просто се консултирай и влез по-отрано в болницата, това е моя съвет.

# 27
  • Мнения: 8 796
Пепина,за чужбина нямам възможност.Иначе тук въпросът е по -скоро екип лекари които имат опит с подобен вид операции,а именно ми препоръчаха д-р Славов и екипа му.Още нищо не съм решила на 100% първо ще се видя и ще говоря с него.И така.
добре, тогава на твое място, ще отида в Правителствена болница (не знам как, но ще намеря начин), или в Токуда (има заплащане).
Много жени имат страхове от раждане или др проблеми, именно защото ги оставят да се мъчат и не им обръщат внимание. Вземи си екип, за да си спокойна.

# 28
  • Мнения: 35
За Токуда,нямам проблем там със заплащането.В смисъл не ми е непосилно.Имам и за там записан час,обаче успях да се класирам чак за 5ти юли.Да видим и там какво ще кажат.За правителствена не знам как стоят нещата.

# 29
  • Мнения: 8 796
За Токуда,нямам проблем там със заплащането.В смисъл не ми е непосилно.Имам и за там записан час,обаче успях да се класирам чак за 5ти юли.Да видим и там какво ще кажат.За правителствена не знам как стоят нещата.
ами провери, намери връзки, ако трябва...вероятно обсужват определени групи клиенти.
Не отивай в болница "на общо основание" , не искам да кажа, че няма добри специалисти, сигурно във всяко място има, но не се оставят на късмета в опеределения ден, това имам предвид. Подготви си отрано нещата, за да се чувстваш самата ти спокойна. Ако трябва си заплати, за да не ти коства накрая матката, хей така, да знаеш, че си направила всичко възможно.
Аз затова ти писах за чужбина, не е токова по-скъпо от БГ сигурно, за Европа мисля, но медицината е някак не толкова инванзивна. Ако в БГ махат матки, в чужбина ги наблюдават и махат само в краен случай.  Като чета по някои женски теми тука, всеки се оперирал едва ли не от някакъв женски проблем. Даже грижите за зъбите са различни, в БГ ти вадят нерва директно, а тук ти заздравяват пулпата около нерва. Освен това в технологично отношение са по-добре, специалистите са не много находчиви, българските повече мислят и експериментират (коет може да е и хубаво, и лошо).
Имам приятелка, роди в Америка, нещо и се беше страстнала матката с коремната стена. Секцио, сложиха и някакъв материал като текстил, да ограничава матката и да не се сраства повече (прости ми тъпото обяснение, но не знам терминологията). И готово. Трябва да вярваш, че ИМА РЕШЕНИЕ на твоя проблем. Моли се да го намериш! И да намериш точно болницата и лекарят, които ще решат успешно твоя случай.

Общи условия

Активация на акаунт