Слънчев бряг - 2021

  • 44 274
  • 416
  •   1
Отговори
# 345
  • Сф
  • Мнения: 10 738
Хотел Бор или Хотел Нептун е по_добрият на Слънчев бряг? Какви са плюсовете и минуси и на двата? ЮНАКОЙ ДРЪГ В ТОЗИ ценови диапазон да препоръчате.
Бор vs Neptun? Той е на HVD ако имате предвид този Бор https://www.borhotel-bg.com/ немски клубен хотел на ултра инклузив.Има ваучери в Грабо в момента. Всяка година пускат за кратко   Аз бих предпочела него пред Нептун , за вас не знам.

# 346
  • София
  • Мнения: 1 305
Хотел Бор или Хотел Нептун е по_добрият на Слънчев бряг? Какви са плюсовете и минуси и на двата? ЮНАКОЙ ДРЪГ В ТОЗИ ценови диапазон да препоръчате.
Бор vs Neptun? Той е на HVD ако имате предвид този Бор https://www.borhotel-bg.com/ немски клубен хотел на ултра инклузив.Има ваучери в Грабо в момента. Всяка година пускат за кратко   Аз бих предпочела него пред Нептун , за вас не знам.
да този Бор

# 347
  • Мнения: 1 398
Здравейте! Не намирам много отзиви за хотел Мелиа Слънчев бряг,а съм на път да резервирам. Колебаех се между него, Виа Понтика в Поморие и HVD Бор, като предпочитах Бор, но 450лв на вечер (с ваучерите) е леко над бюджета ми.
Моля,ако някой е ходил в Мелиа,нека сподели и да взимам решение вече.
Благодаря!

# 348
  • София
  • Мнения: 1 250
След 10 дни ще сме в Тиара.
Сигурно колите се паркират и не се пипат.
Та как се стига до центъра, влакчето минава ли наблизо?
Колко струва билета и колко време е пътя?
А междуградските близо ли минават?
Може да се излиза с колата от паркинга зад Тиарата, няма проблем. А паркинга на Стария Несебър, преди Мелницата беше 5 лв на час, ние сме с бус. За кола 3-4 трябва да е, не помня точно.

# 349
  • Мнения: 69 180
2 лв е билета на ГТ. Може с него да пробвате, вътре дават билети.

Аз да питам има ли свободни зони?

# 350
  • Мнения: 1 392
Вчера се върнахме от Кубан. Доволни сме. Бихме повторили. Всичко беше на ниво. Стаята малко е ретро и леглото. Нооо за едното спане само се прибирахме само с в стаята.

Има свободни зони!

# 351
  • Мнения: 69 180
Да, ходихме, видяхме. Simple Smile

# 352
  • Мнения: 2 838
Бях обещала да пиша отзив за Мелиа Слънчев бряг, не знам тук или в темата за бъларското море като цяло, но ще го постна и на двете места за всеки случай Laughing Ще бъде дълго, предварително го казвам и го слагам в скрито, за да не става чершаф в темата. С две думи - става, но не бихме повторили Laughing
Скрит текст:
Базирам ревюто си на нашите семейни особености, предпочитания и т.н. особено що се касае до плюсове/или минуси намирам за даден аспект от престоя ни там.
+/- База – хотелът е огромен, с няколко сгради, към всяка от които има отделно рецепция, лоби и ресторант. Частично реновиран наскоро. Стаите са просторни, което е голям плюс за нас (с малко дете сме, което имаше къде да обикая, да си разнася играчките и т.н.). Банята също е просторна, заредена с всичко необходимо (има сешоар, четох, че се коментираше в разни други ревюта). Обзавеждането е частично ново и модерно, ако го направят изцяло ново сигурно ще е съвсем фенси. Терасата също е доста просторна с простир, мебели и т.н. Така нареченото хладилниче всъщност е уред за изстудяване на бутилки. Реално няма хладилник, нито кана за вода, кафемашина или каквото и да е друго. Има телевизор с ЕДИН български канал - някакъв с чалга хитове.
+ Почистване – всеки ден и то качествено, смяна на кърпи – всеки ден, смяна на чершафи – на три дни. Няма детски размер хавлии/халати, на нас не ни е било проблем това. Камериерките в нашия сектор бяха българки (много се изненадах), изключително любезни и приветливи дами, винаги поздравяваха с усмивка, заговаряха детето.
- Бяхме настанени в стая с изглед море, по наше желание. Не знаехме обаче, че това значи изглед към търговските  улици, т.е. денонощен шум, музика, крясъци и т.н. Тъй като явно не бяхме преценили ситуацията, решихме, че стаи с изглед към басейните и атракциите, биха били шумни за малко дете вечер... получихме от същото, само че от улицата и крайпътните заведения, които се надпреварваха по шум и бас.
+/- Храна – хотелът предлага AI изхранване. Закуска – богата палитра от яйца, меса, сирена, хляб и производни, тестени, баница, кифли и прочие, палачинки, зеленчуци, плодове, млека (обикновени, ядкови, кисели, плодови...), зърнени и т.н. Абсолютно всеки ден едно и също. Не че се очаква и кой знае како като палитра, но ние бяхме 2 седмици и по някое време вече малко ни омръзна. Нямаше мекици и пържени филийки, лична моя болка Grinning Обяд и вечеря – 2-3 готвени ястия (месо/риба със сос, към което да си добави човек гарнитура по избор / месо с картофи / месо с нещо) и 1-2 вегетариански (булгур със зеленчуци / ориз със зеленчуци / картофи със зеленчуци / и т.н.), всякаква скара (меса, кебапчет/кюфтета/адана кепаб/кърначета и прочие), гарнитури, миди и морски (по един вид), пица на парче, макарони/спагети с някакъв сос (болонезе, карбонара, сирена и т.н.), 4-5 вида готови полуовкусени салати, зеленчуци сам да си сглобиш салата, подправки, сосове, сирена и т.н. Един или два вида супа – обикновено зеленчукова крем супа и супа с някакво месо. С надпис за „детско меню“ всеки ден имаше някакъв полуфабрикат изпържен – пилешки хапки, кашкавалени хапки, хапки сирене, панирани броколи, лучени кръгчета (?), калмари, рачешки щипки и т.н. Защо това беше с надпис детско меню не знам. И пържени картофи с тонове, до тях – кетчупи и майонези. За десерт – плодове, десерти, смутита. Като цяло храната на обяд и вечеря също беше по-скоро еднотипна и еднообразна. Някои от нещата бяха много вкусни, докато други... не бих казала Grinning Супите бяха хубави, моето дете, което е пословично злоядо, ги яде. Десертите бяха по-скоро разочароващи с някои изключения. Плодовете свежи. Зареждаше се постоянно от всичко, което свършеше. Следобедна закуска – дори не бих я нарекла така – бяха подноси със сухи сладки.
- Обявени бяха испански, индийски, китайски и немски ресторант - пародия. Испанският се познаваше като такъв по факта, че обслужващият персонал беше с испански шапчици и препаски.  Друско испанско не видях, съдържанието на храната в него беше като на другите ресторанти. Китайският ресторант беше на самообслужване и самосготвяне на малки котлончета на всяка маса. Концепцията и идеята бяха добри, но изпълнението доста посредствено. Индийския – просто малко по-люто, жълто и овкусено 😊 Немският – най-голямото ни разочарование, защото имахме двама мъже с голямо желание да ядат вурстове, джолани и да пият немска бира – нищо подобно. Немският „ресторант“ представляваше тезгях, от който човек можеше да си вземе бретцели (не ми харесаха), картофи, ЕДИН вид наденички и месо от джолан с прилично качество, и кисело зело. Бирата беше наливен Бекс.
+ Късна закуска имаше на снек бара – тост сандвичи с картофки. Бяха много вкусни. На същия снек бар от 12 на обяд до 17ч имаше бургери, крилца, картофки и подобни неща – също много вкусни.
- Беше обявено наличието на сладкарница – така наречената такава не предлагаше безплатни (към AI) десерти на гостите, ами сухи сладки. На витрината имаше няколко торти срещу допълнително заплащане. Въобще не разбрах концепцията на тази „услуга“.
- Сладолед от машина във фунийка – дори не бих го нарекла така. Никакви вкусови качества. В ресторантите имаше и сладолед на клечка – средна хубуст от към качество. Децата масово ги ядяха, значи не са били чак толкова зле Grinning
- Напитки – голям минус. Кафемашини с ужасно на вкус кафе. Вендинг машини за всичко останало – кока-кола, сокове, вода и т.н. Отново с не особено задоволително качество. Алкохол – само български (Савой, Карнобат), останалият – срещу заплащане. Бирата – разредена.
- “Бар“ на плажа – почти толкова абсурден колкото така наречената и набедена за „сладкарница“ услуга. Всъщност барът представлява метален контейнер, в който имаше машини за напитки на самообслужване (безалкохолни, бира, кафе автомат), машина за сладолед във фунийка (онзи крайно некачествения) и тост сандвичи с компромисно качество. В този контейнер имаше обикновено 2 момчета, които правеха сладоледа и сандвичите, и зареждаха чаши за машините с напитки. Опашки се виеха постоянно в най-големия пек, без никакви чадъри и сянка, без маси, столове или каквито и да са удобства.
- Споменавайки плаж – най-големият минус (за нас) бе отдалечеността на плажа от хотела. Така наречените „80 метра от плажа“ всъщност са повече от 100 до плажа (до пясъка), но на 350-400 от „плажа“ на хотела. Отивайки там установихме, че хотелът има безплатни шезлонги и чадъри за гостите си, в отдалечения горен край на плажа. Всъщност плажната ивица е разделена на две части – първата, до морето, където бяха разположени първите 10-15 реда чадъри и шезлонги бе платена, след което следваше 20-30 метра свободна празна зона пясък, след което следваха 10-15 реда чадъри и шезлонги на самия хотел. Крайно некоректно това е представено в сайта на хотела, в букинг и навсякъде. Абсолютно никъде нямаше някакъв дървени пътеки до самите чадъри и шезлонги, някакви удобства за колички или трудно подвижни хора. Само врял пясък веднага след алеята.
+ Басейни – няколко, с различна дълбочина, и детски (любимото нещо на детето ни). Изглеждаха чисти и добре поддържани. Все беше лудница, но в нашия период винаги успявахме да си намерим място/шезлонги.
+ Анимация – има два детски клуба. Единят е ориентиран към полските гости, които бяха 80% от гостите на хотела, другият – за всички останали. Имаше българи, добре занимаваха децата, на моето му бе много интересно. За съжаление анимацията беше от 10:30 до 12 на обяд и от 15:30 до 17ч следобяд. Всяка вечер имаше мини детска дискотека, от която трудно си тръгвахме. След нея имаше и някакви забавления за възрастни – не сме ги гледали, нямам представа какви са били.
+ Две приятни детски площадки – едната по-малка и по-скоро ориентирана към по-малките, на сянка, а другата – по-голяма и доста по-интересна на по-големите, но на слънце за съжаление. Мини голф, и батут – голямо забавление. Има малко пространство за ритане на топка и игра на волейбол (има мрежа).
+ Персонал – навсякъде усмихнат и любезен. В ресторантите бяха 99% чужденци с лош английски и никакъв български, но не съм и имала нужда да комуникирам  с тях, така че не ни е било проблем. Много от девойките ми се сториха на максимум 16, изключително млади, буквално деца.

Не съм правила снимки на таблите и тавите с храни – изглеждат стандартно като в 90% от AI хотелите от този тип, както на стаята – снимките на сайтовете са абсолютно същите, няма разлика.

Като цяло престоят ни бе хубав, починахме (доколкото може да си почине човек на почивка с малко дете), но никога не бихме повторили хотела (заради разстоянието до плажа и някои споменати по-горе особености на храната и напитките) и още повече никога не бихме повторили престои в Слънчев бряг. За мен това не е курорт за деца, най-вече в централната си част. Може би комплексите, които са отдалечени, са далеч по-поносими. Решихме да сменим Мирамар в Обзор след 3 години, тъй като искахме по-плитко море и повече пясък за детето, но не се оправдаха останалите ни очаквания.

# 353
  • Мнения: 1 398
Здравейте,the doors! Благодаря за изчерпателният коментар за хотела. Ние сме резервирали за идната седмица,но не сме с малко дете и се надявам да останем доволни.
Исках да Ви попитам за местоположението на хотела. Видях,че е в централната част, но дали е в най-голямата лудница. Резервирала съм стаи, които не гледат съм морето,а от Вашият отзив разбирам,че това е по-добрият вариант.

# 354
  • Мнения: 69 180
Кое точно му е центъра на Слънчев бряг?

# 355
  • Мнения: 1 398
Кое точно му е центъра на Слънчев бряг?

Не съм била скоро в Слънчев бряг. В сайта на хотела пише “централно разположен на тиха уличка”. Та затова питам…

# 356
  • Мнения: 69 180
Аз питам отделно от вашия въпрос, за мен си питам. Няма връзка с поста ви..

# 357
  • Мнения: 1 398
Аз питам отделно от вашия въпрос, за мен си питам. Няма връзка с поста ви..

То благодарение на Вашият пост и аз се замислих. Simple Smile

# 358
  • Мнения: 69 180
Ние сме в Несебър, два пъти идваме до Сл.бряг вече, в ра она на хотел Кубан и плажът там. Макдоналдс, бъргър кингс са там...прилича ми на централно място Stuck Out Tongue Winking Eye..но нещо ме гложди че не е баш това...Grinning

# 359
  • Мнения: 6 349
Ние сме в Несебър, два пъти идваме до Сл.бряг вече, в ра она на хотел Кубан и плажът там. Макдоналдс, бъргър кингс са там...прилича ми на централно място Stuck Out Tongue Winking Eye..но нещо ме гложди че не е баш това...Grinning
Точно там е централната част на Сънито и централният плаж. Лунапарка и Мелията е там.

Общи условия

Активация на акаунт