Созопол 2021/2022 г. - мнения, впечатления и препоръки

  • 55 632
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3
Здравейте , някой , който наскоро е бил в Санта Марина може ли да сподели как са нещата с храната откъм хигиена ? Запазила съм закуска и вечеря ,тъй като с 2 годишно дете не искам да бързам всяка вечер по ресторанти.
Прочетох някъде , че имат само един малък плаж - достатъчно ли е мястото за всички гости или плажовете наоколо са също лесно достъпни ( ние ще сме без кола тази година и като чета в коментари как са нещата с паркирането май не е лошо решение)

# 691
  • Мнения: 5 478
Прекарах уикенда в Созопол (случайно се оказа, че хванахме празника на града в неделя) и честно казано не съжалявам, въпреки осезаемо завишените цени. Ядохме две палачинки за 20 лв., но магията на това място не се измерва в пари. И пак ще отида скоро, даже нямам търпение Smile
Плажът на Градина беше с чудесна вода - кристално чиста, приятна на температура и без вълни. Не беше и никак пренаселено, а точно това очаквах. Паркирахме до стадиона, цената за 24 часа мисля беше 15 лв. По принцип винаги отсядаме в Стария град, но сега беше импровизация и бяхме в новата част. Бяхме в семеен хотел "Слънце", който не бих го препоръчала по никакъв начин - не добре поддържано място, лоша хигиена, домакинът ни посрещна силно ухаещ на алкохол в 14:30ч. Не казвам пиян, нали, но... Спалнята беше по-скоро някакви дивани събрани един до друг, не можах да определя на какво точно спахме.

# 692
  • Мнения: 92
Здравейте,
По-горе имаше въпрос дали в Созопол има място за съхранение на багаж.
Аз също се интересувам от това.
Тъй като ще пътуваме с автобус, ми се иска да си оставим багажа някъде, докато се поразходим.
Дали има гардероб за багаж на автогарата? И ако има, каква е цената?

# 693
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Ако има такова място, ще да е тайно някакво. Автобусите спират пред общината, поне тези за София. Май към Стария град в уличката има нещо като автогара, но не точно.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 761
Над стадиона е Почивната станция на Национална Спортна База.Разполагат с паркинг,пускат и външни.6лв.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 251
Здравейте. Изникна ни възможност да отидем пак на море за 4-5 дни от 10-14 август. До сега не сме нощували в Созопол, само на разходка. Искам да е без изхранване, близо до хубав плаж..може би Каваци, Златна рибка. Не знам другите стават ли..Хармани, Бамбо бийч, Централния на Созопол кажете как са..моля за предложения за апартамент под наем с паркомясто за 2+2. Благодаря!

# 696
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Здравейте. Изникна ни възможност да отидем пак на море за 4-5 дни от 10-14 август. До сега не сме нощували в Созопол, само на разходка. Искам да е без изхранване, близо до хубав плаж..може би Каваци, Златна рибка. Не знам другите стават ли..Хармани, Бамбо бийч, Централния на Созопол кажете как са..моля за предложения за апартамент под наем с паркомясто за 2+2. Благодаря!
  Парадайс Бей.Без изхранване е.Намира се между Харманите и Каваци.Има паркинг.Бамбукови бийч също е близо.Малък плаж е.На мен лично не ми харесва.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 251
Мусковадо, благодаря, проверих, но няма места. Вярно малко късно се сетихме, но дано открия нещо. Не държа на басейн, забравих да напиша.

# 698
  • Мнения: 1 613
Здравейте. Изникна ни възможност да отидем пак на море за 4-5 дни от 10-14 август. До сега не сме нощували в Созопол, само на разходка. Искам да е без изхранване, близо до хубав плаж..може би Каваци, Златна рибка. Не знам другите стават ли..Хармани, Бамбо бийч, Централния на Созопол кажете как са..моля за предложения за апартамент под наем с паркомясто за 2+2. Благодаря!
Проверете в Свети Йоан. От другата страна на пътя е, но до плажа се стига за две минути и се върви по хубава пътека през красива дюна.  Някои от апартаментите са малки, но са нови и е вероятно да попаднете на добре обзаведен. Самата сграда е много симпатична и озеленяването е на ниво. Паркира се без проблем, но за всеки случай попитайте специално.

Последна редакция: пт, 22 юли 2022, 03:43 от Мъфин

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 16 580
Подкрепям с две ръце,последният пост !

# 700
  • Мнения: 2 860
Само през Букинг ли става резервацията?Не намирам сайт през търсачката.

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 16 580
Да,само през Букинг.
Това са частни апартаменти.
Не е хотел.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 251
Супер изглежда, но и там слагам различни дати в букинг и няма места..ще ровя по сайтовете, то е ясно, че е пик сезон и трдно ще намеря нещо читаво.

Редактирам се. Намерих 2-3 апартамента близо до Каваци и утре ще звъня. Можете ли да ми кажете какви са цените на чадъри, цени по капанчетата и въобще всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря!

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 03:45 от nimfi4ka

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
По последни данни в темата - 10лв чадър/шезлонг на Каваци. 25лв мисля беше комплекта два чадъра и шезлонг.
Капанчета на Каваци има евтини, има и по-скъпи.
Иначе ние отсядаме в Green life, защото харесваме комплекса. Но трябва да се внимава там дали наемаш апартамент от комплекса или частен собственик, условията са различни, включително за паркирането.

# 704
  • Мнения: 6 369
По последни данни в темата - 10лв чадър/шезлонг на Каваци. 25лв мисля беше комплекта два чадъра и шезлонг.
Капанчета на Каваци има евтини, има и по-скъпи.
Иначе ние отсядаме в Green life, защото харесваме комплекса. Но трябва да се внимава там дали наемаш апартамент от комплекса или частен собственик, условията са различни, включително за паркирането.
И да се види на картата къде точно се намира апартамента, че само някои са близко до плажа. Другите са на поне 500 м.

Общи условия

Активация на акаунт