Фентъзи и фантастика - 22

  • 29 232
  • 705
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 207
Някой чел ли е книгите за Warhammer 40k? Знаете ли в какъв ред трябва да се четат?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Warhammer_40,000_novels

# 256
  • Мнения: 36 482
Писах, както и други хора, в темата за сериалите, но ще го напиша и тук - екранизацията на Фондация не става за нищо, вчера само се изнервих от нея.

# 257
  • Мнения: 3 603
Писах, както и други хора, в темата за сериалите, но ще го напиша и тук - екранизацията на Фондация не става за нищо, вчера само се изнервих от нея.
Че то напоследък има ли изобщо читава екранизация...

# 258
  • Мнения: 36 482
На Вещера не е лоша.

# 259
  • Мнения: 3 603
Ами... аз имах друга представа за героите. Както и да е. Гледах новия Дюн - средна хубост, не се отклоняват засега много от историята и класическата екранизация на Линч. Една идея е по-добър от сериалите, ама само една идея.  Ако излезе вярно предположението, че ще вмъкнат моменти от предисторията /Домът Атреидес, Домът Харконен и Домът Корино (напоследък си ги препрочитам с умиление)/ направо ще ударят десятката.

# 260
  • Мнения: 36 482
Да не стане като с Фондацията - главният герой да бъде превърнат в лош бял мъж и 90% от основните действащи лица да са от малцинствени групи?

# 261
  • Мнения: 18 111
Знам, че не е за    тук,  но тия дни си припомних "Железният светилник" и "Преспанските камбани".
Много ме кефи  старовремският език, който Талев използва за Султана, в днешно време никой не пише така.
снахите и дъщерите й са "кучки",  Манда, която  ражда постоянно нови деца е "кобила", а когато не искаше да стане  от леглото се превръща в "магарица", съпругът  на Стояна е "дъркул"/ т.е."дракул", "вампир"/, а големият и син се запъва "като магаре на мост". Смял съм се с глас на "живият " език. Забавно ми беше и как  Ния от "наше чедо", през противопоставянето на  Султана и отделянето в чужда къща става "Ния си е чужда кучка, ама ти защо не дойде да ми кажеш, че е бременна" Joy
Уви, днес вече не се пише така, не е либерално.

# 262
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ти влез в Семейни отношения, в темите за свекърви, пък и по-цветен език ще видиш.😉

# 263
  • Мнения: 18 111
Двоен юбилей.

10 000 поста от Лорд Сняг и   9 години откак съм във форума
Смятам  приблизително де, постовете вече са повече от 10 000 и годините са 9 г. и няколко месеца, ама кой ти гледа

# 264
  • Мнения: 36 482
Честито Simple Smile

Започнах "Междинна станция "Кенгуру"" - в началото съм (прочетох 60-тина страници). За сега е лека и забавна, нищо изключително, но става за четене.

# 265
  • Мнения: 921
Чета "Ади Лару". Много емоционална книга, красиво написана и ужасно тъжна. Основната тема е сделка с Дявола и какво става когато получиш точно това, което пожелаеш. Романът (засега) е точно толкова фентъзи, колкото са фентъзи и "Фауст" и "Дориан Грей".

Няма напрегнато действие и желание да препускаш през страниците, за да видиш какво ще се случи по-нататък. Чете се бавно, сцена по сцена. Все още не мога да предположа какъв ще е краят.

# 266
  • София
  • Мнения: 1 423
Двоен юбилей.

10 000 поста от Лорд Сняг и   9 години откак съм във форума
Смятам  приблизително де, постовете вече са повече от 10 000 и годините са 9 г. и няколко месеца, ама кой ти гледа

Ехааа, честито, 10 000 поста за 9 години е впечатляващо, това е средно по 3 поста на ден! (аз съм от 14 години във форума и още не съм стигнала 1000... Smile Smile)

# 267
  • Мнения: 3 207
Честити два юбилея Simple Smile

Ако някой се чуди какво да чете и е пропуснал тази - https://chitanka.info/text/1467 дойде ѝ годишното време!

# 268
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 057
Че то напоследък има ли изобщо читава екранизация...
Онова по Хъксли, https://www.imdb.com/title/tt9814116/

# 269
  • Мнения: X
Първо горещо препоръчвам ,,жестокия принц” и останалите от трилогията! Най-страхотната книга която съм чела някога. Изчетох ги на един дъх и трите! Второ искам да попитам дали някой е чел академия за въпири и харесала ли му е? Питам за тийнейджърка не за себе си. Нече е проблем, но не обича много да чете за секс в подробни описания и ако някой я е чел и има наблюдения да каже става ли, хубава ли е?

Общи условия

Активация на акаунт