Какво давате при първи признаци на разболяване

  • 11 701
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Наскоро открих чудото 'Изопринозин", та това давам при първи, а и при втори признаци.

# 91
  • Мнения: 755
Наскоро открих чудото 'Изопринозин", та това давам при първи, а и при втори признаци.
А как точно се дава? Можеш ли да ми обясниш ...то подобно на осцилокоцинума ли е?! newsm78

# 92
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Наскоро открих чудото 'Изопринозин", та това давам при първи, а и при втори признаци.
А как точно се дава? Можеш ли да ми обясниш ...то подобно на осцилокоцинума ли е?! newsm78

Ами, не е като Осцилококцинума. Не е хомеопатия. Дава се според кг.- Танти е около 20кг и , когато е болна, й давам х2хапа на ден. Профилактично- х1.5 дневно.

# 93
  • Мнения: 755
Наскоро открих чудото 'Изопринозин", та това давам при първи, а и при втори признаци.
А как точно се дава? Можеш ли да ми обясниш ...то подобно на осцилокоцинума ли е?! newsm78

Ами, не е като Осцилококцинума. Не е хомеопатия. Дава се според кг.- Танти е около 20кг и , когато е болна, й давам х2хапа на ден. Профилактично- х1.5 дневно.

Благодаря ще го проуча и аз този Изопринозин...  bouquet Grinning  bouquet

# 94
  • Мнения: 242
Наскоро открих чудото 'Изопринозин", та това давам при първи, а и при втори признаци.
А как точно се дава? Можеш ли да ми обясниш ...то подобно на осцилокоцинума ли е?! newsm78

Ами, не е като Осцилококцинума. Не е хомеопатия. Дава се според кг.- Танти е около 20кг и , когато е болна, й давам х2хапа на ден. Профилактично- х1.5 дневно.

Благодаря ще го проуча и аз този Изопринозин...  bouquet Grinning  bouquet

Сигурни ли сте че е подходящ за малки деца?
Аз през лятото бях болна от супер тежка варицела с усложнения и докато бях в болницата ми даваха изопринозин.
Лекарите казваха че е супер силно.
Има доста странични ефекти също така.

# 95
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Наскоро открих чудото 'Изопринозин", та това давам при първи, а и при втори признаци.
А как точно се дава? Можеш ли да ми обясниш ...то подобно на осцилокоцинума ли е?! newsm78

Ами, не е като Осцилококцинума. Не е хомеопатия. Дава се според кг.- Танти е около 20кг и , когато е болна, й давам х2хапа на ден. Профилактично- х1.5 дневно.

Благодаря ще го проуча и аз този Изопринозин...  bouquet Grinning  bouquet

Сигурни ли сте че е подходящ за малки деца?
Аз през лятото бях болна от супер тежка варицела с усложнения и докато бях в болницата ми даваха изопринозин.
Лекарите казваха че е супер силно.
Има доста странични ефекти също така.
Със сигурност е подходящ за деца. Консултирала съм се с не един лекар/фармацевт. Дозировката за деца и възрастни не е еднаква все пак.

# 96
  • Мнения: 1 858
Аз съм давала на моя син Изопринозин една година без прекъсване (по лекарско предписание). Имайте в предвид, че той има и тежки странични ефекти. Аз спрях да го давам като разбрах. От лекар завеждащ на детско отделение на скоро разбрах, че препарата има много добро действие само ако има температура иначе смисъла е никакъв- каза тя.

# 97
  • Мнения: 561
Fortune, разбира се, че съм се консултирала с лекар и то не с един. Едната е микропедиатър в Пирогов, а другият шеф на детско инфекциозно отделение. Във болниците го дават по тази схема!!

Панадола перфектно сваля температурата и според мен е много ефикасен, но пак казвам 1кг=1 мл., вече го продават с едно устройство като спринцовка разграфено, така че много лесно се отмерва точната доза, моят син е 16 кг. - съответно 16 мл., малко е повече като количество, но той го харесва на вкус. Точно след около 30 мин. от 39 температурата му става нормална за около 3-4 часа. Иначе за големи деца е по-удобно Калпол, но там концентрацията на парацетамол е по-висока, от това следва че и вкуса му е по-горчив и съответно е друга пропорцията!!

# 98
  • Мнения: 561
Извинявам се, имам предвид Калпол 6+, не си спомням имаше ли Калпол за по-малки.....Но така или иначе там дозировките не ги помня, казва ми ги доктора, ама  ooooh!, Панадола лесно се помни, та едно ми стига.  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 042
Ако няма температура нищо и чакам развитие, ако има Panadol съответно 1 ml. на кг. тегло, т.е. 10 кг. - 10 ml, а не както пише в листовката 2,5 - 5 ml. за сваляне на температура, при по-големи деца /по-тежки/ Calpol, но там дозировката е различна. А за Panadol постоянно чувам, че не действа, ами няма да действа като се дава не в правилната дозировка.

Извинявам се, имам предвид Калпол 6+, не си спомням имаше ли Калпол за по-малки.....Но така или иначе там дозировките не ги помня, казва ми ги доктора, ама  ooooh!, Панадола лесно се помни, та едно ми стига.  Simple Smile

Според тази дозировка на дете, което тежи 20 кг /моята дъщеря е малко над тях и е на 8г/ би трябвало да се дадат 20 мл . В 5мл Калпол 6+ се съдържат 250 мг парацетамол. В 20 мл, съответно 1000 мг парацетамол. Shocked Shocked Shocked

Има и Калпол за по малки деца.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 621
Осцилококцинум и витамин С

Същото+повече течности и добра храна. Peace

# 101
  • Мнения: 561
Rubi, не си ме прочела постинг 97, през цялото време казвам, че това е дозировката на панадола.
Да, ако дъщеря ти е 20кг. то би следвало да й даваш 20 мл. панадол. Повтарям Калпола има друго съдържание на парацетамол и аз не му знам дозировките там, при всички положения пак са спрямо кг.
Но на нас Панадола ни върши чудесна работа, моят син е 17 кг. и си го обича.

# 102
  • Мнения: 417
Не давам лекарства, вкл. и температуропонижаващи. Изчаквам да видя как ще се развие. Преварявам водата и давам пповече лимони и мед. Ако в вирус обикновенно си минава сам за няколко дни. Имали сме и отиване до бронхит, където се оправихме с хомеопатично лекарство.

# 103
  • Мнения: 189
незнам как сте толкова смели и не давате нищо. аз като вземе да ми смърка и веднага давам Осцилок.... и усилвам вит.С и почвам да му пръскам нещо в носа... не ми се чака да вдига темп. през първата ни зима се бях поболяла от темп. като 39-40С и още ми държи влага
тази година му сложих противогрипна ваксина и му давам капки Саменто и засега минаваме горе-долу м/у капките

# 104
  • Мнения: 242
Малко извън темата ама как успявате да им давате този осцилококцинум?
Нали трябва да се остави да се разтопи под езика.
Моя не мога да го накарам.

Общи условия

Активация на акаунт