Какво давате при първи признаци на разболяване

  • 11 737
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 858
И ЗЕ и коластра разбърквам в една лъжичка с много малко вода и давам без проблем.

# 76
  • Мнения: 318
Давам 3 по 5 капки Цитросепт и не се разболява.

А как успяваш да го дадеш на малко дете? Има ли нещо, което да замаскира отвратително горчивия му вкус? И аз много искам да давам на дъщеря ми, ама не го пие. Confused
В прясно изцеден сок от ябълки/по капка на 30мл/ и в кисело мляко не се усеща Peace

Много ти благодаря, обезателно ще опитам.   bouquet

# 77
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Щом видя сопол почвам да давам вит.С според възрастта на сополивия. И разбира се профилактично от раждането при всяко къпане на края следва каляване. Големия ми хващаше вируси по-рядко от другите в градината. Никога не е пил имуностимулатори. Надявам се и с малкия да е така.
Млякото на малкия не го спирам защото той е много млекояден и като се разболее обикновено минава на чаено-млечна диета. Само че давам адаптирано или кисело мляко. Прясното мляко не насърчавам да го пият нито малките, нито големите защото е трудно смилаемо а не виждам чак толкова необходими за организма вещества в него.

# 78
  • Мнения: 4 915
Нищо.

Преди три дни бе с течащ нос. Тече 2 дни и спря.

Принципно не бързам да стопирам признаците. Ако е с температура 1-2 дни между 38 и 39 градуса, давам само вит. С и чай с мед.
Излиза навън, обличам си я нормално,   намалям храната и давам по-лека такава.

Обикновено преборва болестите за 3 дни. Само веднъж е пила антибиотик заради бронхит.
Смятам, че е "полезно" да се изчаква малко имунната система на детето да се захване и да се бори с евентуалния причинител на болест.

При първото кихане, сополи и лека температура оставям да видя как ще се развият нещата в следващите дни.
За щастие, засега се преборва бързо и успешно дори с вирусни заболявания.

# 79
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Витамин Ц  ампули и физиологичен разтвор в нослето.
Понякога и лъжица панадол профилактично преди лягане.
  И аз така. Само че витамин С от детските, на хапчета.

# 80
  • Мнения: 3 042
Витамин Ц  ампули и физиологичен разтвор в нослето.
Понякога и лъжица панадол профилактично преди лягане.
  витамин С от детските, на хапчета.

 newsm78 Какви са тези детски хапчета Вит. С!?  Thinking

# 81
  • Мнения: 603
И разбира се профилактично от раждането при всяко къпане на края следва каляване.
Какво точно правиш? Поливане с хладка или студена вода ли в края на къпането ли?

# 82
  • BG
  • Мнения: 390


 newsm78 Какви са тези детски хапчета Вит. С!?  Thinking
[/quote]
На фирма Озон са и са ц вкус на плодове - портокал, горски плодове...

# 83
  • Мнения: 809
Нищо не давам.
1 до две дози Парацетамол и Стеримар съвсем оскъдно.
Есберитокококос и Осцилокококуциум и др. подобни са ненужни.
Ако е инфекция-ще стане ясно и ще пием АБ.
Ако не е-ще мине само.
Peace
И нашият доктор така казва!

# 84
  • Мнения: 755
Осцилококцинум и витамин С...

# 85
  • Мнения: 1 037
веднага давам една доза осцилококцинум и се обаждам на педиатърката си

# 86
  • Мнения: 561
Ако няма температура нищо и чакам развитие, ако има Panadol съответно 1 ml. на кг. тегло, т.е. 10 кг. - 10 ml, а не както пише в листовката 2,5 - 5 ml. за сваляне на температура, при по-големи деца /по-тежки/ Calpol, но там дозировката е различна. А за Panadol постоянно чувам, че не действа, ами няма да действа като се дава не в правилната дозировка.

# 87
  • Мнения: 755
Ако няма температура нищо и чакам развитие, ако има Panadol съответно 1 ml. на кг. тегло, т.е. 10 кг. - 10 ml, а не както пише в листовката 2,5 - 5 ml. за сваляне на температура, при по-големи деца /по-тежки/ Calpol, но там дозировката е различна. А за Panadol постоянно чувам, че не действа, ами няма да действа като се дава не в правилната дозировка.
А тази дозировка ,която казваш консултирала ли си я с лекар? И аз съм от групата на тези които казват , че не действа Панадол, но ме е страх от предозиране. Би ли обяснила по-подробно на какво се основава  дозирането според килограмите . newsm78 За килограмите знам , че по този начин се дава течен аналгин... по една капка на кг. т.е. 15 кг. -15 капки . Аналгинът  го давам само при висока Т. 39,2 и нагоре, защото бързо сваля.

# 88
  • Мнения: 158
Тъкмо тема, която в момента ме вълнува. Току що разбрах от една приятелка, че дава на детето си вит.С и калциев глюконат по препоръките на лекарка, която уважавам. Не съм го изпитала, но човек научава нови неща непрестанно. Отделен е въпросът, че детето има направена ваксина Акт-хил на две години. Оттогава не са имали сериозен проблем и АБ не е пил. Веднъж да се оправим и аз ще сложа на малката Praynig

Каква е тази ваксина ? Някой знае ли нещо повече за действието и?

# 89
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чай давам......

Общи условия

Активация на акаунт