Третокласници- 2021/2022

  • 28 166
  • 777
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 321
Мамчета на третокласници, кажете някоя интересна книга. Може и да не е по списък. Лукчо, Карлсон не са му интересни. Пинокио, Алиса, приказки,Лафонтен,Езоп, Патиланци прочетени. Днес взе от библиотеката Приключенията на Лисков и разкази от Емилиян Станев. Но като ги прегледах не очаквам възхищение. Госпожата не държи на списъка, а да се чете. Затова питам и вас.

# 76
  • София
  • Мнения: 12 575
"Сакъз Сардуня" - Елиф Шафак

# 77
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Матилда-Роалд Дал.

# 78
  • Мнения: 240
"Ужасният Хенри" на Франческа Саймън. Ако ви се чете нещо леко и смешно, препоръчвам с две ръце. Моите се спукаха да се смеят и ги прочетоха за отрицателно време, 3 книжки са.

# 79
  • Мнения: 2 532
За пореден път ще кажа, ама всичко на Роалд Дал се харесва вкъщи и Дрьндьовците 🥴 Като ходих да го записваме в градската библиотека, загледах и някаква поредица "Дневникът на един Нинджа", та мисля да му подхвърля като ходи, да вземе да я пробва и нея.

# 80
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 657
И у нас Роалд Дал се чете много + Дръндьо ( може и да съм писала и да се повтарям). Жената в библиотеката му препоръча Дейвид Уолямс, който също му допадна. Не съм възхитена, но поне чете с удоволствие.

# 81
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Пригответе ли за училище вече децата?Аз купих тетрадки и всичко необходимо и сега ще ги подвържа и надпиша.
За книгите-моя зацикли на Матилда и още я чете,но колкото толкова не му давам зор вече.
За родителска среща още нищо не е казвала госпожата,но се надявам да е към края на другата седмица.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Нищо не съм купувала, при положение, че не знам какви тетрадки ще са необходими. Нашата РС е на 7-ми, не знам онлайн или не.
И моят чете Матилда, по 10-на страници на ден със зор.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 454
Добре, че писахте, че да проверя. Другата сряда ще имаме присъствена родителска среща, ще ни дадат учебниците.
Купила съм само малко тетрадки, много неорганизирана работа тази година.
Четенето не върви, караници всеки ден, отлага до последен възможен момент, така че целодневно да си лазим по нервите. Донякъде нямам търпение да тръгне на училище Smiling Imp

# 84
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Приятелка миналата седмица ми сподели, че синът ѝ захванал някаква трилогия и толкова му станала интересна, че четял по 200 страници на ден, направо щях да припадна Laughing Моят чете 200 страници за 3 седмици.

# 85
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 657
Четенето е много трудно по списъка, иначе с други книги чете много и бързо. Не знам какво не ѝ харесва на задължителната литература...
РС имаме утре, ще бъде в салона, за да сме на два метра. Не съм купувала тетрадки, при все, че нямам идея на какви ще пишат тази година. Купих химикали, моливи и нов несесер само. Няма да бързам и с униформите за сега.

# 86
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Мама Сузана,същата работа и при моя.Задължителната литература я чете със зор,а друго всичко му е интересно.
Нашата госпожа заедно със списъка с книги ни даде и какви тетрадки ще трябват за 3 клас.По всичко ще са на широки редове,по Математика също нс редове и по Музика нотна тетрадка.

# 87
  • Мнения: 321
Купих 60 листа и 40 листа от Лидл,папки,блок за рисуване. Друго има. Другата седмица ще имаме РС. Виждах случайно госпожата и каза, че по математиката минават на редове,но който има тетрадки от миналата година с квадратчета да ги доизпише и тогава.

Четене. Някакъв ужас. Прочел е 10 книги,не всички по списък и ги е описал в читателския. В момента чете Лили чудото и му е интересно.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Аууу, имам някакви тетрадки с малки квадратчета, останали от миналата година. Хич ли няма да може да ги използва... И аз подозирам, че ще искат само с редове вече, но ще видим, може да опитам да ги пробутам за домашна работа или към края на учебната година.

# 89
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Месечинке,и аз имам останали.Ще може май по компютърно моделиране да ги използва си мисля.

Общи условия

Активация на акаунт