Третокласници- 2021/2022

  • 27 983
  • 777
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Тези балони за поредна година издишат. А с тестовете какво стана, не стига, че измислиха условие 90% от родителите да са съгласни, ми поне да бяха питали! никой не ме е питал искам ли или не да ми тестват детето. Кога ще направят проучването, на лято ли? То е ясно какъв ще е резултатът, но дори проформа не питаха, бре!

# 226
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
От 5 класа сутрин, следобед правят 4 занимални. Това са си 100 деца всеки ден смесени. Не издиша този балон ми не знам... Чудя се РЗИ как позволява такова нещо.
За тестове също не са ни питали.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас няма смесване на паралелки, по английски стоят с маски в стаята, защото учителката влиза в различни класове.
Обаче ми прави впечатление, че вече не им мерят температурата на влизане (то не че с тези термометри може да се хване леко повишена Т, а ако си с по-висока няма и да тръгнеш на училище). За тестове не са ни питали.

# 228
  • Мнения: 1 401
При нас от три паралелки, правят една на занималня. С други думи класната каза, че ако едно детенце има Ковид ще карантинират и трите класа.
Иначе нас миналата година ни изпратиха някаква анкета дали искаме тестове, тази не са...

# 229
  • Мнения: 6 713
За тестове не са ни питали тази година, миналата всички отказахме.
Нищо не каза класната и за здравните карти, които коментирахте по-напред.
В нашето училище за всеки клас от начален етап има отделна занималня, не смесват паралелки. По различно време влизат в училище, по различно време ходят на стол. Докато е хубаво времето ще играят физкултура навън.

# 230
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Фортуна,едно към едно както при нас.
За тестове и нас още не са ни питали тази година.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 25 241
За миналата е ясно, за тази година защо не питат и защо не разясниха подробно и на всеослушание,ч е става дума за съвсем безобидни тестове близалки, защо лъгаха, че изобщо имат намерение да предприемат подобна мярка като очеизвадно нямат, ей това ме ядосва безкрайно много. Иначе правят "всичко възможно" да има присъствено обучение. Да, обаче мерки за ограничаване на заразата - нула.
п.п. и миналата, и тази година съм за тестването. Не мога да си обясня защо един родител би отказал такова като много по-лесно и ранно ще бъдат диагностицирани носителите на короната, съотвено рискът за останалите в класа ще е много по-нисък...

# 232
  • Мнения: 4 017
За мерки и теглилки няма и дума на сайта тази година.
Нито в електронния дневник.
Единствено, което ни казаха, да се носят маски в междучасието, а това, което се прави от миналата година е стъпаловидно начало на първи час и рамка за мерене на температурата на входа. Все е нещо.
Днес сме на родителска, току виж да кажат още нещо.

За мен е важно например регулярно да се изпраща информация през школото за здравната обстановка в училище и да не се прикриват случаи. Не само за нашето училище, изобщо.

# 233
  • София
  • Мнения: 2 446
За мен е важно например регулярно да се изпраща информация през школото за здравната обстановка в училище и да не се прикриват случаи. Не само за нашето училище, изобщо.
+1
Днес ни уведомиха, че вече има един карантиниран седми клас. Обещават информация два пъти седмично, дано нямат много какво да съобщават.

# 234
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Е, то и при нас влизат сутрин стъпаловидно и обядват на смени.... и после се смесват 100 деца на занималнята Close

# 235
  • shumen
  • Мнения: 18 016
При нас влизат стъпаловидно,обядват по различно време,но и на занималнята са отделно по класове.Нашите започват с контролните от Четвъртък.Първата ще е по ЧО.

# 236
  • Мнения: 2 532
Чета назад, че коментирате за ученето в занималнята на стихотворения и разказвателни предмети. Това беше причината да отпиша моя син. Изобщо нищо не успяваше да научи там и всеки път след 5 трябваше да се разправяме. Отделно и по английски само си написваше набързо без да запомня нищо. Доколкото разказваше - там бил по-свободен режим отколкото в часовете и съответно доста по-шумно.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 301
Относно тестването - имаше анкета в ШКОЛО . Не знаем резултати,естествено,удобно е така.Но масово родителите не желаят,аз - също.

Ние предвидливо изчакваме с школите по английски - мисля да е 4-ти или 5-ти клас.Твърде нанагорно ще дойде и на математика и на английски.Има деца обаче,които си се влекат по езиците още от мънички,а и само в училище няма как да го научат.


п.с Това стихотворение явно масово е предизвикало смут хахахаах.Синковеца почна да го учи в събота,вечерта по никое време и в неделя декламираше,с едното око в Читанката,другото в тавана.Абе човек -недей се напъва толкова за 1 ден няма как да го научиш - неееее,сакън утре искал да го изпитат.Предупредих го,че ще се изложи като не го знае гладко - ама нА -водолейския му инат надделя и станал пожелание Hushedи вика не запецнах никъде и имам 6 Smile ината кво ли не прави.Аз и 1 куплет не можах да запомня.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 10:35 от nevvy

# 238
  • Мнения: 2 532
Ма моля ви се...Първо учиха "Обич" наизуст,а после и "Родина". Струва ми се,че малко ударно ги подхванаха тази година от първия ден заради вероятността по някое време да минат на дистанционно обучение. Едно време в началото на учебната година на нас ни беше спокойно, защото имахме няколко по-леки дни, в които плавно да преминем от ваканционен в учебен режим 😉

# 239
  • Мнения: 6 713
Нашите тази година още не са имали стихотворение да учат наизуст. Stuck Out Tongue Winking Eye
Много се колебаех и аз за занималнята, но ако е вкъщи ще се разсейва моята госпожица. Не съм много доволна как си научава по разказвателните предмети, има пропуски, засега бързо ги наваксва вечер или в почивните дни. Ето например вчера имаше компютърно моделиране, в почивния ден започнах да препитвам, ами почти нищо не знаеше.  Sad  Научихме урока, вчера взимали участие, беше доволна, че отговаряла безгрешно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт