къна за коса

  • 8 677
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте,

бих искала да ви изпратя малко информация за т.нар. "черна къна." Този вид къна не е натурален и може да доведе до много силни и дълготрайни алергични реакции. Натуралната къна е зеленикава на цвят, a на пипане е като фин прах. Аз лично от година и половина се къносвам с индийска къна. Косата ми не става ярко червена, но това не ми е целта - просто искам да си покрия малко сивите коси. Simple Smile

На тази страница:

http://www.hennaforhair.com/faq/index.html

можете да научите повече за къната. Бъдете внимателни, защото както всички знаем, в момента в България никой не следи какво се пуска на пазара.

С най-добри намерения,
Кламерчето

# 16
  • Мнения: 422
Години наред ползвах само къна, една най-обикновена, мисля, че се казваше "Клеопатра", /струваше 0,60 лв., розова опаковка/оцветяваше само в червено, но моята коса си е тъмна и се получаваше цвят на старо вино.Слагах в нея жълтък, кис.мляко, бадемово масло и оцет.Всеки месец се мажех.Косата ми беше невероятна.От две години имам повечко бели коси и с тази къна не можех да ги покрия.Затова мисля, че е по истинска от другите.До преди да забременея ползвах 'Афродита", тя покриваше белите коси за около месец, постепенно се отмиваше, но пък като цвят ставаше много добре.Вече съм на боя, за съжаление.

# 17
  • Мнения: 4 076
Здравейте,

бих искала да ви изпратя малко информация за т.нар. "черна къна." Този вид къна не е натурален и може да доведе до много силни и дълготрайни алергични реакции. Натуралната къна е зеленикава на цвят, a на пипане е като фин прах. Аз лично от година и половина се къносвам с индийска къна. Косата ми не става ярко червена, но това не ми е целта - просто искам да си покрия малко сивите коси. Simple Smile

На тази страница:

http://www.hennaforhair.com/faq/index.html

можете да научите повече за къната. Бъдете внимателни, защото както всички знаем, в момента в България никой не следи какво се пуска на пазара.

С най-добри намерения,
Кламерчето



Благодаря за сайта,много е полезен.Препоръчвам го на всички къносващи се.Това,че черната къна Eagle всъщност е с индиго,не ме притеснява,тя също е зелена,както би трябвало...само този para-phenylenediamine е опасен,но дали е така под 1,5%,както пише в упътването newsm78  ?И  Mehandi ли пишеше,както би трябвало или black mehndi,т.е.фалшификат?Ще помоля,ако някое момиче има пакетче Eagle,да провери.Не се притеснявам да ползвам индиго,стига да е без отрови.Индийците масово ползват черна къна,а косите им са супер.

# 18
  • Мнения: 15
Прегледах сайта, много е хубав! По-всичко обаче личи, че Eagles  си е чисто менте  Imp

Нищо подобно с това: " If you open a box of "black henna" that is indigo, you'll see green powder that smells like frozen peas.  If you mix that with water, you'll see a blue glaze form on the surface after a while. "

Но пък това май е точното описание: "If you open a box of "black henna" or "black mehndi" and the powder is brownish black or black, it probably has PPD in it.  If you mix it with water, blackish brown liquid will leak out. That stuff is not henna.  It's not indigo.  It's chemicals and it may hurt you. "

Въпросът, къде може да се намери чисто индиго остава.

Общи условия

Активация на акаунт