КАУФЛАНД - тема 49

  • 62 542
  • 771
  •   1
Отговори
# 495
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Купих сутринта корнишони, малко уж розови домати /много меки бяха/ и още неща по списък. С големи резерви взех и бяло вино на Ловико /мускат и шардоне/ на цена 2.75 лв. Не ги познавам тези вина, ниската цена ме смущаваше, отворих едното, става не само за готвене. На рибната витрина с обслужване имаше барбун, но и голяма опашка. Заредила съм рибни достатъчно и не чаках.

От новата брушура на Брей много харесвам едросмляната лютеница, купувала съм няколко пъти в голям буркан. Според ММ обаче това не е лютеница, а едросмлени чушки с малко доматен сос Simple Smile въпрос на вкусови очаквания.

# 496
  • Мнения: 10 210
Най-вкусната лютеница е с много чушки. 🙂 Поне това е масовото възприятие.

# 497
  • Мнения: 3 417
Печени чушки и малко патладжан . Но много чушки . Само там ги ям - мразя чушки инак . Но аз и лютеница ям веднъж на две години.
Апепитка обожавам - но купена не знам дали има хубава.
Правя една и става бързо.

# 498
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Хубава е едросмляната и по мое мнение си е лютеница, пак ще купя. ММ сравнява с домашна и това не е критерий, нямало точните подправки, било само нещо забъркано и пр.

# 499
  • Мнения: 3 417
То в домашните там всичко е по точни мерки и теглилки и подправки.
Просто не е неговият вкус.
Вземете тайно му го пасирайте и сложете в друг буркан .Дали ще познае дали са точните подправки или просто не обича едросмляна.

# 500
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Едросмляната на Брей си е добра лютеница, усещат се чушките на парченца.

Скрит текст:
С подобни еквилибристики със сигурност няма да се занимавам. С ММ сме заедно от 29 г. И в най-изтънчения и скъп ресторант той намира кусур в храната. Иначе не може да готви, освен две неща които държи той да прави.
Майка му и майка ми още правят домашна лютеница, но според зависи той и с тези не винаги е ОК. Сори за спама.

# 501
  • Мнения: 35 115
Ама аз не видях големите буркани лютеница да са намалени.

# 502
  • Мнения: 3 417
То сега пресни домати и чушки има - правете лютика и яжте .

# 503
  • Мнения: 3 729
Ако не се лъжа, лютеницата на Брей се прави от производителя на Траки. Вземали сме я, хубава е.
Моят фаворит е едросмляната на Родна Стряха в Лидл.

# 504
  • Мнения: 20 172
[

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 05:22 от Lemy

# 505
  • Мнения: 3 417
Аз и готвя с водата от каната и зор не ми е никакъв.
Филтърът издържа месец . Няма как да мъкна толкова вода . А изворна не харесвам . Инак ми носят туби от село от два извора.
За пиене си купувам от Лидл . Но каната ми е за много други неща. Затова е и голяма

# 506
  • Мнения: 54 460
Бялото вино на Ловико хич не е лошо за цената си. С лед е идеално за лятото.
И особено ми хареса запушалката, не е с коркова тапа.

Ние пък дори сме на чешмяна вода, много ни е вкусна. Simple Smile

И ние. На работа сме с минерална, вкъщи чешмяна.

# 507
  • Мнения: 3 729
Най-накрая сварих пъпеша от промоцията в Кауфланд. Нищо друго не ми трябваше, но все пак взех малко картофи, моркови, преоценени банани за левче и един тъмен Своге с портокал - май е нов, не съм го виждала досега.
Бананите са доста меки, не съм ги видяла, така че ще заминат в някой сладкиш довечера или утре.

# 508
  • Мнения: 2 147
Най-накрая сварих пъпеша от промоцията в Кауфланд.
Прочетох го като "сварИх пъпеша" и се кокорих известно време в екрана. Joy

Тези сгъваеми кофи и кошове от стр. 40 добра идея ли са на практика или не са толкова удобни, колкото звучи? Simple Smile

# 509
  • Мнения: 3 729
Най-накрая сварих пъпеша от промоцията в Кауфланд.
Прочетох го като "сварИх пъпеша" и се кокорих известно време в екрана. Joy
Всякакви шантави идеи са ми хрумвали, ама такава още не. 🤣

Общи условия

Активация на акаунт