Тв материал за флуора - кои са за и против?

  • 8 227
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 095
леле, работата е страшна, трябва да пускате филма постоянно, за да може да го видят много хора и да се светнат за какво става въпрос, само като се сетя, че навремето си търсех флуорна паста за зъби и сег асъм през месец на зъболекар ми се ще да трясна някого Sick, ама какво да се прави, нали все ние сме си виновни, Мая успех много и ще чакаме повторението вече с още повече интерес Peace

# 16
  • Мнения: 4 150
С опасност да ви нервирам,но все оЩе не не раzбирам сьЩността... Thinking
Искате да е флуорирана водата или сте против това деяние(което така или иначе не е в действие)?
Благодаря Peace

# 17
  • Мнения: 2 082
против сме изкуственото добавяне на флуор където и да било  Peace

# 18
  • Мнения: 4 150
Нано,благодаря.  bouquetЗа момент си помисих обратното.... Shocked

# 19
  • Мнения: 2 082
http://homeopathyfor.us/index.php?catid=3&subcat=5&id=87 истината е сигурно някъде по средата-организмът има нужда от флуор,но той трябва да се приема от естествени източници http://healthyfood.info.bg/Content_Minerals.html все пак ние сме органични същества и не може например,ако имаме нужда от минерали да ядем тебешир-приемаме ги чрез растенията-преработени за нашите нужди.флуорът е полезен ако не се привишава дневната доза http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2115  http://www.medicalbg.com/zdrave/yourhealth/lifestyle/eating/enci … lopediq/fluor.php аз си мисля,че природата е измислила всичко и всякакви намеси не са полезни за човека.уж медицината много напредна през последните години,а границата на средната смъртност падна значително...незнам дали съм права-просто разсъждавам на глас...  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 56
С опасност да ви нервирам,но все оЩе не не раzбирам сьЩността... Thinking
Искате да е флуорирана водата или сте против това деяние(което така или иначе не е в действие)?
Благодаря Peace
[/quo

Предвид факта, че темата е започната от мен и съм излязла от анонимност не считам за уместно да насаждам мнение или да го изказвам публично. Аз, в този случай, давам факти. Щом съм се заела значи не съм безразлична и колко по-ясно трябва да се изкажа. Има постановление, публикувано в ДВ, то не се изпълнява - аз не мога да кажа защо, но мога да попитам защо чрез това постановление се прилага друг вид профилактика, не каквато е приета по закон, а съвсем различна. Ако има нещо неясно пак ще го обясня. Christian надявам се, че сме интелигентни хора - за теб не се съмнявам дори, но се питам какво точно не разбра??? newsm78 newsm78 Питай ще ти кажа  Grinning
nano благодаря, че ме подкрепяш   Laughing явно си схванала идеята, може би не съм я написала чак толкова сложно, нали Christian? Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 150
Мая иzвинявай,може би вината е моя.Четох повьрхносттно и сигурно това е при4ината.Но сега раzбирам zа какво става дума. Peace

Нано,последното ти иzре4ение подкрепям с 2 рьце.
Има една книга на Иван Илич.Каzва се "Medical Nemesis".Ако я намерите,Ще погледнете света под друг ьгьл. Peace

# 22
  • Мнения: 2 082
Цитат
Има една книга на Иван Илич.Каzва се "Medical Nemesis".Ако я намерите,Ще погледнете света под друг ьгьл.
на английски ли е -не можеш ли да нахвърлиш някои неща...  Praynig

# 23
  • Мнения: 56
Christian приемам извиненията SunglassesДано не съм ти се сторила назидателна, понякога с такъв тон се шегувам, ма няма как да знаеш. Присъединявам се към nano интересно ще е за всички да споделиш интересни факти от "Medical Nemesis". Благодаря Peace

# 24
  • Мнения: 4 150
Сложно неЩо искате  от мен.. Peace
Автора е философ,историк и Ще ми е трудно да предам дори едно негово иzре4ение... Peace
Пробвайте на гугл,може да иzлеzе неЩо и на бг еzик.

Книгата не е конкретно zа флуора,и Ще раzводни и темата. Peace
Нали не се сьрдите Embarassed

# 25
  • Мнения: 56
Ще пробвам да науча повече за тази книга и не не се сърдя. Не разбрах обаче твоето мнение по темата за и против флуорната профилактика

# 26
  • Мнения: 9 990
Хубаво, разбирам прекрасно вредата от предозирането с флуор.Интересувала съм се и аз.Само ми кажете-защо зъболекарите казват, предписват, казват, че е желателно да се дава.Водила съм детето си на стоматолог, има вече кариес.Не педиатър-стоматолог го дава?!Не учат ли тези хора?Не знаят ли разпоредби там разни на  Министерството? ThinkingИли всичко е печелбарство?

# 27
  • Мнения: 4 150
Мая,ПРОТИВ натриев флуорид сьм.

Цитат
Или всичко е печелбарство
Добре доШла в реалността. Peace

# 28
  • Мнения: 9 990
A зъболекарите дали дават допълнително флуор на собствените си деца?Щото е немислимо те да не знаят-все пак години това учат...

# 29
  • Мнения: 56
Учат го стоматолозите и още как, ама пусто като си карат по инерция. Те знаят, че в малки количества не вреди и толкоз, не се замислят докато не им стигне до глават. Като им се родят дечица, ако някой от тях реши да попрочете сам решава какво да прави. Понаучилите се казват на пациентите сами да решат като ги предупреждават от възможността от предозиране. Абе преди няколко часа едно съседка каза, че детето на нейна приятелка е на 5 години и е с кариес. Въпросната мама е химичка и е давала тези флуорни добавки, ама ко да се прави... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт