При кърмене коликите по-големи ли са?

  • 1 132
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип при кърмене се поема по-малко въздух, отколкото при хранене с шише - но само ако бебето суче правилно. Неправилното сучене на гърдата или силен рефлекс на потичане и прекомерно много мляко при майката могат да доведат до по-силни колики при бебето - но за щастие има какво да се направи по въпроса, стига да се отгатне причината.
АМ се усвоява по-трудно, затруднява храносмилането на бебето и съответно може да причини повече колики - както заради това, че е по-трудно смилаемо, така и заради факта, че може лесно да предизвика прояви на непоносимост (коликите могат да са първия предвестник на хранителна непоносимост и алергия).
Но си е най-вече до дете и до индивидуална поносимост Grinning
И двете ми деца не са имали колики - имахме вечерно нервничене и при двамата, но докъм 6-тата седмица ( а дотогава и двамата са били на кърма, с баткото минахме на АМ малко след това) всичко беше минало и не мога да кажа, че е било колики, защото нямаше типичните присвивания и пръцкане, а само нервно припищяване. С кърменето на поискване при дребната периода мина много по-леко, защото циците я успокояваха безотказно Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Ени не е имала колики, слава Богу! Първия месец имаше по-нервни вечери, но чак да пищи и да се свива не е било. В такива моменти гушкането и люлеенето на ръце помагаха.
И според мен си е до дете, както има хора с по-чувствителни стомаси и такива, които и пет люти чушки да изядат нищо им няма.  Wink

# 17
  • Мнения: 5 500
Тъкмо мислех да пускам тема...
Четох, че кърмените бебета не страдат от колики толкова много..., да ама не! Елате да видите в къщи какво става. От 18 до 24 часа реве почти постоянно! Кърмя при всяко "мяу", ако иска суче, ако го боли много сам се пуска. Сега се умори и заспа. Какво да правя? Не ям газообразуващите боб, леща, зеле, грах, домати, газирани, не пуша, алкохол не пия, дори бира. Сега ще спра и млечните, всъщност от тях ям топеното сирене и кашкавала, но спирам. Четох, че пшеницата води до колики, и хляб няма да ям. Не знам какво ми остава за ядене, освен ориз, картофи и моркови, но ще пробвам!
Цецо се скъса от колики до края на 3 мес, беше на АМ.
Макс го кърмя, пак същите колики!
Дайте съвет, какво да огранича още в храната? Какви плодове може и какви не?

# 18
  • Мнения: 5 391
Моят син имаше колики почти до 6 месеца, кърмен е до 5,5 месеца изключително, без да е захранван.Не мисля че кърменето допринася за по-големите, респективно по-малки колики, съвсем индивидуално е.

# 19
  • Мнения: 422
Няма такова нещо!Моя син колики почти никакви не е имал. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 148
Моите ги кърмя и дохранвам поне засега,единия беше със страшни колики просто нищо не помагаше,а другия почти не ги усети така,че всичко е до бебе.Моите въпреки,че са еднояйчни близнаци ги изкараха по различен начин.Гушкане на бебето с коремчето към теб да се затопля много ги успокояваше.За храни не знам дали има чак такова значение стига да не са много тежки и без газирано.

# 21
  • Мнения: 942
Тъкмо обратното е!! Всички деца имат колики - повече или по-малко. При някои дори до 6-месечна възраст. Кърменето успокоява бебето и ти помага да се справиш с коликите. Аз помня, че между 18 и 22 часа кърмех на всеки час при първо проплакване и общо взето не ги усетих тези колики:-)
И аз така и не разбрах имашме ли колики или не newsm78 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт