Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 3

  • 66 791
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 53
Здравей, аз след три трансфера, при др. Македонова ме посъветва да махна миомата. Трансферите са ми един с моя яйцеклетка, два с донорска. Изчаках след операцията и направих 4 трансфер с донорсска и пак нулева имплантация. Бях писала и преди, че февруари/март се насочвам към Биотекском…. Дано този ужас да приключи скоро….там и да има по-малко жертви..
Много ви благодаря ви за съветите! ❤  Зная, че годините бързо минават и за това се притеснявам. В България от 3 години се боря, хиляди левове и накрая нищо. Имам 3 хистероскопии при др. Калчев и той прецени, че не е нужно да се маха. Миналата година др. Македонова ми прави "офис хистероскопия" и нищо не каза. 😢  Сега доктора ми казва, че по негова преценка е хубаво да се махне. Не можело при 22 яйцеклетки и толкова хубави ембриони да не се получат нещата. Можело и това да е причината за спиране на ембриона в 6-та г.с. Миомата ми се намира в маточната стена. Единствената ми надежда беше клиниката "Биотекском". За мен докторите там са на много високо ниво и за това попитах, дали има жена, която е като мен и там какво са я посъветвали.
Дано всички там да са живи и здрави! ❤

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Имах миомен възел, който от стимулациите порасна на 5 см. Стана така, че забременях спонтанно и направих спонтанен аборт - миомата започна да расте скоропостижно, стана за 2 седмици 9 см. и се получи хематом. Предполага се, че и затова загубих плода. И друг път съм го разказвала това. По принцип не трябваше да пречи, но уви. След аборта, за месец отново стана 5 см. и я махнах. Много е важно да се знае до сега при стимулациите дали е растяла. Ако не е и е на място, което не пречи, няма нужда да се маха, според мен.

# 707
  • Мнения: 24
Здравейте, може ли на лични ако го прочете момичето /семейството/ от Граф Игнатиево да ми пише? Датата която бях в Киев беше краят на Януари. Благодаря Ви!

# 708
  • Мнения: 83
Здравейте. След неуспешен първи опит с двоен трансфер, какво променят при следващ опит, освен донорката? Препоръчват ли се допълнителни изследвания и какви?

# 709
# 710
  • Мнения: 413
Не можах да се вредя за записванр на час за консултацията в Пловдив. Но се натъкнах на инфо, че семейство българи са си взели детенцето, след като е износено от сурогатна майка в Киев. Това възможно ли е? По нашето законодателство не е разрешено, но може ли да ползваме сурогатна майка в Украйна и после да си го взмеме тук? И да няма проблеми с документите и прочее.

# 711
  • София
  • Мнения: 7 491
Сурогатното майчинство е разрешено в Украйна, когато майката е там, действа украинското законодателство. Вие осиновявате детето след като се роди в Украйна.

Пишете на координаторите и ще ви обяснят подробно.

# 712
  • Мнения: 475
Как ли ще сбъдват мечтите с донорски или биологични яйцеклетки? Това скоро няма да приключи, изглежда.
На мен лично, ми е изключително неудобно да задам такъв въпрос на Вики. Пиша ѝ трия, пиша, трия…
Надявам се, те сами да съобщят това в подходящия момент!
А още повече се надявам, съвсем скоро всичко това да приключи!

Последна редакция: сб, 09 апр 2022, 04:59 от NaviMK

# 713
  • Мнения: 2 588
Ето това е съобщението, не знам, ако някой няма фейсбук дали може да го види:
Скрит текст:
Въпреки войната в Украйна ние продължаваме да работим и да сбъднем мечтите на много български двойки да се сдобият с дете.

BioTexCom сбъдва мечтите за деца!
Бързаме да Ви съобщим страхотната новина!
Идваме в гр. Пловдив !
Очакваме Ви с нетърпение за представяне на процедурите, предлагани в клиниката и за лични разговори с координатора на българския отдел Виктория.
Дата: 16 април 2022
Датата и часовете са само за тези, които успеят да си запазят.
Аз писах на Виктория вчера, ние сме близо до Пловдив и се надявам тя да може да отдели няколко минути да се видим. Не пише дали разговорите са само за нови пациенти или може и ние да отидем, но така или иначе местата свършиха много бързо, не можахме да реагираме, затова писахме на имейла.
Самата Виктория упатребява думите "страхотна новина" и "чакаме ви с нетърпение", така че не виждам причина ние още да стоим настрани и да не им пишем.
Освен това специално при нас биологичната възраст и други медицински проблеми ни притискат, така че ако може да не отлагаме още много ще е добре.
Мислех си дали не могат да се преместят временно в друга държава и от там да работят. Предполагам, че доходите на служителите на клиниката зависят изцяло от чуждестранни клиенти, не могат до безкрайност да чакат войната да свърши.
Ще видим какво ще ми отговори Виктория другата седмица. Дано поне те да са добре (а често си мисля и за момичето, което ни даде яйцеклетки при първия опит, не знам от кой град е), че новините от Украйна след оттеглянето на руската армия са ужасни. Cry

# 714
  • Мнения: 178
Мисля че са открили клон в Кипър.

# 715
  • Мнения: 67
Мисля че са открили клон в Кипър.
От къде тази информация?

# 716
  • Мнения: 10
    Мисля че са открили клон в Кипър.
    От къде тази информация?
    Ето това е съобщението, не знам, ако някой няма фейсбук дали може да го види:
    Скрит текст:
    Въпреки войната в Украйна ние продължаваме да работим и да сбъднем мечтите на много български двойки да се сдобият с дете.

    BioTexCom сбъдва мечтите за деца!
    Бързаме да Ви съобщим страхотната новина!
    Идваме в гр. Пловдив !
    Очакваме Ви с нетърпение за представяне на процедурите, предлагани в клиниката и за лични разговори с координатора на българския отдел Виктория.
    Дата: 16 април 2022
    Датата и часовете са само за тези, които успеят да си запазят.
    Аз писах на Виктория вчера, ние сме близо до Пловдив и се надявам тя да може да отдели няколко минути да се видим. Не пише дали разговорите са само за нови пациенти или може и ние да отидем, но така или иначе местата свършиха много бързо, не можахме да реагираме, затова писахме на имейла.
    Самата Виктория упатребява думите "страхотна новина" и "чакаме ви с нетърпение", така че не виждам причина ние още да стоим настрани и да не им пишем.
    Освен това специално при нас биологичната възраст и други медицински проблеми ни притискат, така че ако може да не отлагаме още много ще е добре.
    Мислех си дали не могат да се преместят временно в друга държава и от там да работят. Предполагам, че доходите на служителите на клиниката зависят изцяло от чуждестранни клиенти, не могат до безкрайност да чакат войната да свърши.
    Ще видим какво ще ми отговори Виктория другата седмица. Дано поне те да са добре (а често си мисля и за момичето, което ни даде яйцеклетки при първия опит, не знам от кой град е), че новините от Украйна след оттеглянето на руската армия са ужасни. Cry
    . Да и аз писах на вайбар и на имейл и никой не ми отговаря, имаме договор за 2 опита и замразени ембриони, не сам ползвала нито един, затова трябва да имаме някакви новини.

    # 717
    • Мнения: 475
    Лесно може да се измести базата и всичко необходимо свързано с осъществяването на инвитро процедурите, но как ще изместят донорките например или сурогатните майки?
    Това са стотици жени и семействата им. Надявам се силно всички те да са в безопасност.
    Ох, много мъчно!

    # 718
    • Мнения: 2 588
    Милиони жени избягаха от Украйна, сред тях може да са и сурогатни майки и донорки. Въпросът е да се намери страна, в която да е законно да има такава клиника. Донорството е разрешено в много страни, но със сурогатното майчинство ще е по-сложно, защото е законно на малко места.
    Все пак няма начин при тази подготовка с убежище, припаси, лекарства, раждания и транспорт, да не са помислили какво да правят и с по-нататъшната си дейност.
    Това е един обмислен и отлично ръководен бизнес и не вярвам да приключи така.
    Ще чакаме отговора на Виктория.
    Също така моля ако някой е успял да резервира час в Пловдив, да сподели в темата после. Това ще бъде наистина актуална информация от извора. Иначе може да правим само догадки.

    # 719
    • Мнения: 83
    Здравейте. Имате ли някаква допълнителна информация от срещата вчера с Виктория?

    Общи условия

    Активация на акаунт