Въпрос за прясното мляко

  • 1 046
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Аз слагах кърма на кашите и АМ .Въпреки че съм давала и прясно мляко.Добре че съм нямала проблеми,давала съм го около десети ,единедесети месец.

# 16
  • Мнения: 4 399
Разговаряй с педиатъра, силно се съмнявам той да препоръча краве мляко.

А аз откровено силно се съмнявам и той да даде адекватен съвет...
Но може и да се намери такъв педиатър... Дано се срещат и по-често...


Ами аz не съм в БГ, но както се вижда от примера с акуШерката, това дале4 не оzна4ава, 4е Ще ми дадат компетентни съвети  Rolling Eyes

А акуШерката миналата седмица била на лекция в тукаШната университетска болница по темата (zахранване) и там така каzали, били най новите иzследвания.... newsm78

Нищо, питай все пак педиатъра и ни кажи той какво ти е отговорил. Колкото и да е нова тази информация и изследвания, аз не бих дала на толкова малко дете краве мляко и то прясно. Дори българските педиатри, които следват схемите от времето на развития социализъм и препоръчват уникални неща като жълтък на 5 месечна възраст и други подобни абсурди, казват че прясно мляко се дава след 1 годинка.
Нашата педиатърка не само че никога не ме е укоражила да давам прясно мляко, но ми каза да продължавам АМ за новородени (Prenahrung) защото то е най-близо до кърмата и аз съм съгласна с това, защото отговаря на моите представи и разбирания.

# 17
  • Мнения: 1 584

Ами аz не съм в БГ, но както се вижда от примера с акуШерката, това дале4 не оzна4ава, 4е Ще ми дадат компетентни съвети  Rolling Eyes

А акуШерката миналата седмица била на лекция в тукаШната университетска болница по темата (zахранване) и там така каzали, били най новите иzследвания.... newsm78

Попитай акушерката си или в най-близката болница дали не организират специални семинари на тема захранване.Аз също съм в Германия, но акушерката не ми дава такива съвети, а ми казва кога има семинари с компетентни лица - аз ще ходя в началото на декември.

# 18
  • Мнения: 289
Много ви благодаря за съветите, момичета!!  Hug

Всъщност, мен не ме притеснява наддаването, защото така или иначе продължавам да го кърмя, повече ме притеснява вкусът на кашите, като ги правя с вода.. и се чудя какви пюрета още да слагам, за да заприлича на каша наистина.

Значи, най-доброто решение явно е да слагам кърма, защото АМ някак не го долюбвам особено, не съм му давала никога, все ми се струва, че стои като пресечено, на гранулки, в болницата колкото пъти го бяха дохранвали с АМ, толкова пъти го повърна върху мен  Sad  предубенена съм към него

# 19
  • Мнения: 68
здравейте , майчета!
Днес бяхме на консултация и педиатъра ми каза да правя крем ванилия с прясно мляко и да и давам( ние сме на 5 месеца и 20 дни) много ме озадачи това и аз се чудех с какво да заменя кравето мляко!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Днес бяхме на консултация и педиатъра ми каза да правя крем ванилия с прясно мляко и да и давам( ние сме на 5 месеца и 20 дни) много ме озадачи това и аз се чудех с какво да заменя кравето мляко!

Забрави за прясното мляко на 5 месеца... Използвай кърма или в краен случай адаптирано мляко... Пък и защо е този крем ванилия на петмесечното ти бебче...? Захранено ли е, до каква степен...?

# 21
  • Мнения: 4 399
Пък и защо е този крем ванилия на петмесечното ти бебче...? Захранено ли е, до каква степен...?[/color]

И аз се запитах същото. От кое по-точно има нужда детето, от ваниловата есенция или от нишестето?

# 22
  • Мнения: 378
В този ред на мисли - да питам и аз:
ние сме на годинка и месец почти - досега прясно мляко не е вкусвал, както и АМ (но съм му давала млечни каши). Ще ми се да почна да му давам АМ, за да може когато се налага да ме няма - да има какво да яде - примерно нощем , когато иначе нон стоп цока. НО той ми отказва АМ - опитах да му дам Фризо 3 - за деца на и над годинка.
Кажете как да процедирам - защото ми се ще лека по лека да започна отбиването - и до 1,5 годинки да се отбием живот и здраве- че после ще се връщам на работа.
и това с прясното мляко - мен ме е страх да му давам и приготвени ястия с прясно мляко - а пък по този начин доста се ограничават нещата за ядене, да не говорим за детската кухня където винаги има нещо с прясно мляко! та- от кога може да се дава в храната сготвено прясно мляко?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
По повод горното питане на zoroto...
Само ще ти кажа... Въпреки че, предполагам и сама го знаеш... Детето ти е вече голямо и... Кърменето нощем не е само чист физически акт на наяждане... То вече е и гушкане в мама, допир до мама, притихване на най-сладкото място на света и единственото, на което има пълно спокойствие... Бебчето вече усеща кърменето като една особена връзка с теб и най-често яростното противопоставяне от негова страна е свързано точно с нежеланието му да прекъсне този акт на привързаност...
Затова ти предлагам... След като си решила да го отбиваш ... По скоро поработи в тази посока... Давай му още повече нежност през останалото време... Притискай го до себе си още по-често от преди, дори и да не суче... А през нощта можете и да минете постепенно на вода... Не че малкия човек няма да се съпротивлява, ама...



П.С. Няма да успееш да му "пробуташ" адаптирано мляко вместо кърмата, в това съм почти сигурен... С адаптираното мляко ще успееш, ако го включиш като субстанция при приготвянето на различни храни - каша, попара, овесени ядки, варианти много... Пък и щом си чакала с прясното мляко до сега, изчакай още малко... Избери нещо друго...

П.П.С. Не знам как ще възприемеш горните съвети от мъж...

# 24
  • Мнения: 3 521
здравейте , майчета!
Днес бяхме на консултация и педиатъра ми каза да правя крем ванилия с прясно мляко и да и давам( ние сме на 5 месеца и 20 дни) много ме озадачи това и аз се чудех с какво да заменя кравето мляко!

 Shocked #Crazy...крем Ванилия? За ОНОВА нещо с нишесте, Е_та, zахар и т.н. ли става въпрос?...по_добре си кърми бебето, после му давай беzмлечна ориzова с някакъв плод вътре...поне ще zнаеш, че му даваш нещо ценно, а не нишесте.

# 25
  • Мнения: 2 614
Днес бяхме на консултация и педиатъра ми каза да правя крем ванилия с прясно мляко и да и давам( ние сме на 5 месеца и 20 дни) много ме озадачи това и аз се чудех с какво да заменя кравето мляко!
Думи нямам #Crazy ,тези педиатри!!! Тя и моята ми каза да приключваме с пюретата, за да мине на обща храна скоро и да започна да пълня чушки, да правя супа топчета, мусакичка - защото те много ги харесвали децата тези манджички! Само да не купувам готова кайма, а да си я меля вкъщи!!! #Crazy  И рибка да давам, защото много вкусничко било! Питах нали след годинка се дават, ами тя "милата" #2gunfire ми отговори, "Е 2 месеца преди, или 2 месеца след - няма голяма значение!!!" #2gunfire
Експрес, благодаря за успокоението за АМ, и аз пробвах да дам, когато ми се наложи да изляза, но не се получи - по-скоро пюре ще яде, или каквото и да било друго, няма да суче, но не ще и да опита АМ! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 378
мерси за съветите на Експрес

а за това че са от мъж- за мен няма значение - по важното е, че са смислени.

мерси пак Simple Smile

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650

За нищо... Wink

Изкушавам се обаче, да ти задам един въпрос...
След като бебето ти е на годинка и половина, когато ще тръгваш на работа... Защо се налага да го отбиваш...? Та то би могло да суче само сутрин и вечер... А през деня, предполагам дори и сега, е на обща храна... Или поне повечето от кърменията са заместени...
А примери за работещи и едновременно с това кърмещи майки има много тук във форума... Дори и с много по-малки бебета... Например, на 6 месеца...

# 28
  • Мнения: 378
съвсем честно да си призная - не знам
за момента кърменнето ми доставя много голямо удоволствие, и като цяло не ми тежи, но..... малкият винаги е с мен накъдето и да хвана- което не ме товари чак толкова много, но все пак си е едно наум (че съм с идеята за излизане в чужбина за седмица две), и освен това, от това което съм чела- по голямо дете по трудно се отбива - отколкото по малко- та затова се ориентирам към отбиването вече - не се виждам да кърмя до трите годинки - въпреки че не съм и против .....
та - доводите не са ми нещо сериозно - пък и като дойде 1,5 годинката - кой знае каккъв акъл ще ми дойде.... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт