Размисли за красотата...или преди да публикувате следващата самомразеща се тема

  • 2 741
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Хе хе, много готино.  Laughing

Девойката си остана с кофти излъчване дори след толкова помощ  Confused

# 16
  • Мнения: 1 052
Дара
множеството от които:
1. си купуват женски списания,
Не всички, по-голямата част. Опровергай ме.
Да се пише само и само, за да се заяви поучителна позиция, не по темата, също не е добър начин на комуникация, защото в случая говорим на два различни езика.
Не го приемай като опит за заяждане, а като интерес към мнението ти....

# 17
  • Мнения: 5 877
не виждам нищо, само чувам звука. пуснете барем скрийншотс before& after

# 18
  • Мнения: 1 072
не виждам нищо, само чувам звука. пуснете барем скрийншотс before& after

Аз също.

# 19
  • Мнения: 412
Искам да го покажа, защото това е част от една индустрия, която продава мечти на красиви и изтормозени жени, като ги кара да се чувстват грозни и невзрачни.
И както се каза по-горе, красотата е състояние на духа, не на тялото!
freak man напълно съгласна  с теб Peace
Дори бих отишла по-далеч...според мен не е само индустрия, а кампания и конспирация също така  Wink
...Например ето този факт - вторият по богатство човек (Уорън Бъфет), известен с пестеливост и ексцентричност, е посветил благотворителните си пориви на собствената си много богата фондация, която се бори срещу....пренаселеността на земята  Rolling Eyes
Как точно го прави според вас?
Едва ли изпраща наемни убийци, или сее зарази, за да се редуцираме по естествен път  Wink
Според мен всичко е чрез цитираната от колежката  Grinning индустрия - тотално налагане на анорексичния идеал за жена (която едва ли ще се възпроизведе), тотално популяризиране на хомосексуализма (ама не като през 60-та като освободеност и част от контра-културата) - тези също няма да се възпроизведат, нали така...И други толкова стройно налагани обществени модели, които някак намирисват на кампании...ама хайде, че много дълго стана  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 630
Нистина много съм си мислела за това, че представите за красота и това как да изглежда една жена, са наложени от значимия фактор медия. Наскоро деца пред блока обсъждаха ново момиче в клас (4ти клас) и общото мнение беше, че е "готина, но... има  косми по краката". Това момчетата го имаха за голям грях Mr. Green.  И така, продуктът "съвършенство" се приема от много ранна възраст и е ясно, че има влияние върху развитието на детето. Мисля, че ние като зрели хора нямаме толкова голяма нужда от разяснения какво се крие зад суперплаката, но за децата ни тези неща остават скрити. Те нямат нашата перцепция и опит... Та такива мисли провокира клипчето в мен. Жената си беше хубава, просто я направиха комерсиална.

# 21
  • София
  • Мнения: 630
Публикувах го тук, защото това е място обитавано от много жени, множеството от които:
1. си купуват женски списания ...

Не мисля, че причина за всяко поведение на жената е това, че не се харесва. Да, може да е фактор, но в никакъв случай единствения. А и страшно се възхищавам и подкрепям момичетата, които се опитват да поддържат теглото си. Не говоря за някой, който е 55 кг и мечтае да стигне до заветните 53. Това ми е смешно. Но да се грижиш за себе си и да уважаваш тялото си - не виждам нищо лошо. Има начини и начини. Трудно разбирам когато това става най-важния приоритет.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Има един друг тънък момент - и той беше споменат по-горе - жената станала силна, самоуверена, желана - защо?! защото са и сложили фон дьо тен!?
Не си спомням точно, но четох едно проучване, според което при интервю за работа силно се набляга на външния вид и подсъзнателно /или не толкова/ работодателя избира по-красивия кандидат. Красивите имат повече шанс за реализация.
Свързано с горното - си правя извода, че за да успееш по някакъв начин, първо си оправи прическата, обезкосми се и иди на козметик.

# 23
  • Мнения: 27 524
Красивите имат повече шанс за реализация.
Свързано с горното - си правя извода, че за да успееш по някакъв начин, първо си оправи прическата, обезкосми се и иди на козметик.

Така е  Peace Кой би наел космата, миризлива и опърпана секретарка?  Thinking Запотен в син гащеризон банков служител?

Малко убягвате от идеята на Фрийк, не става въпрос за външен вид и поддържане на жената, това е ясно, а за налагане на неестествена красота  Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Публикувах го тук, защото това е място обитавано от много жени, множеството от които:
1. си купуват женски списания ...

Не мисля, че причина за всяко поведение на жената е това, че не се харесва. Да, може да е фактор, но в никакъв случай единствения. А и страшно се възхищавам и подкрепям момичетата, които се опитват да поддържат теглото си. Не говоря за някой, който е 55 кг и мечтае да стигне до заветните 53. Това ми е смешно. Но да се грижиш за себе си и да уважаваш тялото си - не виждам нищо лошо. Има начини и начини. Трудно разбирам когато това става най-важния приоритет.


Ако правилно съм разбрала темата, не мисля, че авторката говори за случаите, когато жената просто не се харесва и за поддържането в рамките на нормалното. А за изкуственото налагане на шаблони от модната и козметична индустрия. Именно тези образци подтикват към комплекси и нездравословни стремежи клонящи към фикс идеи дори и жени, които по презумпция изглеждат добре и са се харесвали.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 383

Значи, гледайки филмчето, за мен момичето в началото не беше нито грозна, нито отблъскваща. Ако дойдат 2 такива момичета /в случая преди-след/ в офиса - просто бих отбелязала разликата в това, че едната е направена и толкова.
За това мисля идеята беше на какво се гради самочувствието и самоуважението на жената - на това дали има няколко пласта грим или на нещо друго. Какво правим, за да сме харесвани - купуваме маркова козметика от последната колекция и спазваме съмнителни диети или .... За съжаление този вид красота се издига в култ за сметка обаче на какво? ... защото винаги нещо се жертва !

# 26
  • Мнения: 5 299
Аз пак да кажа - Фотошопа е велика работа. Всичко и всички минават от там Wink Дори и само с грим не е достатъчно да се постигне резултата, който се постига с ФШ. Даже мога да дам за пример точно постретните снимки, обработени от додо на съфорумките Wink Не казвам, че са грозни -  напротив, но като се барне тук там, резултата е много по-впечатляващ. Wink

Забележете, че на филмчето, промениха дори и основните черти на мацката.

# 27
  • Мнения: 5 539
Страхотно филмче! Изпратих го на всичките си контакти в кю

# 28
  • Мнения: 5 877
айде пуснете скрийншотс, де

# 29
  • Мнения: 899
Преди:



И след:

Общи условия

Активация на акаунт