Размисли за красотата...или преди да публикувате следващата самомразеща се тема

  • 2 753
  • 52
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 299
ТОва за фотошопа е ясно. Нищо ново под слънцето/

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Мдааааа, и аз искам така  Laughing

# 3
  • на село
  • Мнения: 1 028
Малеййййййй! Shocked
Като го гледам тоя крокодил, каква мадама я направиха, аз ще го докарам по- хубава от Синди Крауфорд. Joy

# 4
  • Мнения: 2 792
 За мен красотата е в излъчването и в усещането за личност, това с грим и други подръчни материали не се постига.

# 5
  • Мнения: 3 861
За мен красотата е в излъчването и в усещането за личност, това с грим и други подръчни материали не се постига.

точно така, Кифличке, това или го имаш или не...то идва отвътре

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
За мен красотата е в излъчването и в усещането за личност, това с грим и други подръчни материали не се постига.

точно така, Кифличке, това или го имаш или не...то идва отвътре
Съгласна съм , но знам от опит, че "По дрехите посрещат, по ума изпращат!"  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 630
Хитро Wink.
Впечатли ме и това, че има организация, която се занимава с проблема за ниската самооценка.
Харесва ми темата.
Много си мисля какъв подход по въпроса ще имам с дъщеря ми. Надявам се ние с таткото да успеем да и създадем добро усещане за себе си. А това как да избегнем или поне намалим в голяма степен налагащите се представи, го мисля отсега. 

# 8
  • Мнения: 5 255
Малеййййййй! Shocked
Като го гледам тоя крокодил, каква мадама я направиха, аз ще го докарам по- хубава от Синди Крауфорд. Joy

Дай снимка да те видим теб  Thinking

П.П. Къде го видя тоз крокодил - кажи къде да гледам  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 052
Публикувах го тук, защото това е място обитавано от много жени, множеството от които:
1. си купуват женски списания, и си правят секуро с прелистването на всяка страница
2. имат модел канал (канал, който излъчва ревюта), и искат да приличат на анорексичка, или поне да имат крака толкова слаби и толкова дълги
3. не се харесват голи, още повече пред огледалото, и затова освен че се шмугват набързо след като са се изкъпали, не обичат и да се любят на светло
4. имат хранителни проблеми, и стреса лекуват с ядене, което след това искат да повърнат (обнадеждаващото е, че повечето не го правят)
5. пишат и четат в Красива мама, следят си калориите, и им избива студена пот, когато видят торта
6. Семейният подфорум е задръстен от подозрения в изневяра, именно защото тези жени не се чувстват добре в кожата си.
Искам да го покажа, защото това е част от една индустрия, която продава мечти на красиви и изтормозени жени, като ги кара да се чувстват грозни и невзрачни.
И както се каза по-горе, красотата е състояние на духа, не на тялото!

# 10
  • Мнения: 6 167


отива като линк до всичките ми контакти.
 Peace


ПС: Никъде не виждам крокодили.

# 11
  • София
  • Мнения: 630
Публикувах го тук, защото това е място обитавано от много жени, множеството от които:
1. си купуват женски списания....

Да се дават оценки и категорични мнения не е  добър начин на комуникация. Peace.

# 12
  • на село
  • Мнения: 1 028
Малеййййййй! Shocked
Като го гледам тоя крокодил, каква мадама я направиха, аз ще го докарам по- хубава от Синди Крауфорд. Joy

Дай снимка да те видим теб  Thinking

П.П. Къде го видя тоз крокодил - кажи къде да гледам  newsm78

моля

# 13
  • Мнения: 3 760
За мен красотата е в излъчването и в усещането за личност, това с грим и други подръчни материали не се постига.
Това са неща, които се улавят "на живо". На снимка личността обикновено се... размива.
Направи ми впечатление как в процеса на преобразяване/разхубавяване моделката от смачкана, безлична и смутена женица започна да се преобразява в самоуверена, силна, желана.... 

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Малеййййййй! Shocked
Като го гледам тоя крокодил, каква мадама я направиха, аз ще го докарам по- хубава от Синди Крауфорд. Joy
Rolling Eyes
добре е човек да се харесва, но да не прекаляваме все пак.
красотата е субективна... на мен например жената от клипа може и да ми харесва повече от теб Grinning Wink

# 15
  • Мнения: 27 524
Хе хе, много готино.  Laughing

Девойката си остана с кофти излъчване дори след толкова помощ  Confused

# 16
  • Мнения: 1 052
Дара
множеството от които:
1. си купуват женски списания,
Не всички, по-голямата част. Опровергай ме.
Да се пише само и само, за да се заяви поучителна позиция, не по темата, също не е добър начин на комуникация, защото в случая говорим на два различни езика.
Не го приемай като опит за заяждане, а като интерес към мнението ти....

# 17
  • Мнения: 5 877
не виждам нищо, само чувам звука. пуснете барем скрийншотс before& after

# 18
  • Мнения: 1 072
не виждам нищо, само чувам звука. пуснете барем скрийншотс before& after

Аз също.

# 19
  • Мнения: 412
Искам да го покажа, защото това е част от една индустрия, която продава мечти на красиви и изтормозени жени, като ги кара да се чувстват грозни и невзрачни.
И както се каза по-горе, красотата е състояние на духа, не на тялото!
freak man напълно съгласна  с теб Peace
Дори бих отишла по-далеч...според мен не е само индустрия, а кампания и конспирация също така  Wink
...Например ето този факт - вторият по богатство човек (Уорън Бъфет), известен с пестеливост и ексцентричност, е посветил благотворителните си пориви на собствената си много богата фондация, която се бори срещу....пренаселеността на земята  Rolling Eyes
Как точно го прави според вас?
Едва ли изпраща наемни убийци, или сее зарази, за да се редуцираме по естествен път  Wink
Според мен всичко е чрез цитираната от колежката  Grinning индустрия - тотално налагане на анорексичния идеал за жена (която едва ли ще се възпроизведе), тотално популяризиране на хомосексуализма (ама не като през 60-та като освободеност и част от контра-културата) - тези също няма да се възпроизведат, нали така...И други толкова стройно налагани обществени модели, които някак намирисват на кампании...ама хайде, че много дълго стана  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 630
Нистина много съм си мислела за това, че представите за красота и това как да изглежда една жена, са наложени от значимия фактор медия. Наскоро деца пред блока обсъждаха ново момиче в клас (4ти клас) и общото мнение беше, че е "готина, но... има  косми по краката". Това момчетата го имаха за голям грях Mr. Green.  И така, продуктът "съвършенство" се приема от много ранна възраст и е ясно, че има влияние върху развитието на детето. Мисля, че ние като зрели хора нямаме толкова голяма нужда от разяснения какво се крие зад суперплаката, но за децата ни тези неща остават скрити. Те нямат нашата перцепция и опит... Та такива мисли провокира клипчето в мен. Жената си беше хубава, просто я направиха комерсиална.

# 21
  • София
  • Мнения: 630
Публикувах го тук, защото това е място обитавано от много жени, множеството от които:
1. си купуват женски списания ...

Не мисля, че причина за всяко поведение на жената е това, че не се харесва. Да, може да е фактор, но в никакъв случай единствения. А и страшно се възхищавам и подкрепям момичетата, които се опитват да поддържат теглото си. Не говоря за някой, който е 55 кг и мечтае да стигне до заветните 53. Това ми е смешно. Но да се грижиш за себе си и да уважаваш тялото си - не виждам нищо лошо. Има начини и начини. Трудно разбирам когато това става най-важния приоритет.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Има един друг тънък момент - и той беше споменат по-горе - жената станала силна, самоуверена, желана - защо?! защото са и сложили фон дьо тен!?
Не си спомням точно, но четох едно проучване, според което при интервю за работа силно се набляга на външния вид и подсъзнателно /или не толкова/ работодателя избира по-красивия кандидат. Красивите имат повече шанс за реализация.
Свързано с горното - си правя извода, че за да успееш по някакъв начин, първо си оправи прическата, обезкосми се и иди на козметик.

# 23
  • Мнения: 27 524
Красивите имат повече шанс за реализация.
Свързано с горното - си правя извода, че за да успееш по някакъв начин, първо си оправи прическата, обезкосми се и иди на козметик.

Така е  Peace Кой би наел космата, миризлива и опърпана секретарка?  Thinking Запотен в син гащеризон банков служител?

Малко убягвате от идеята на Фрийк, не става въпрос за външен вид и поддържане на жената, това е ясно, а за налагане на неестествена красота  Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Публикувах го тук, защото това е място обитавано от много жени, множеството от които:
1. си купуват женски списания ...

Не мисля, че причина за всяко поведение на жената е това, че не се харесва. Да, може да е фактор, но в никакъв случай единствения. А и страшно се възхищавам и подкрепям момичетата, които се опитват да поддържат теглото си. Не говоря за някой, който е 55 кг и мечтае да стигне до заветните 53. Това ми е смешно. Но да се грижиш за себе си и да уважаваш тялото си - не виждам нищо лошо. Има начини и начини. Трудно разбирам когато това става най-важния приоритет.


Ако правилно съм разбрала темата, не мисля, че авторката говори за случаите, когато жената просто не се харесва и за поддържането в рамките на нормалното. А за изкуственото налагане на шаблони от модната и козметична индустрия. Именно тези образци подтикват към комплекси и нездравословни стремежи клонящи към фикс идеи дори и жени, които по презумпция изглеждат добре и са се харесвали.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 383

Значи, гледайки филмчето, за мен момичето в началото не беше нито грозна, нито отблъскваща. Ако дойдат 2 такива момичета /в случая преди-след/ в офиса - просто бих отбелязала разликата в това, че едната е направена и толкова.
За това мисля идеята беше на какво се гради самочувствието и самоуважението на жената - на това дали има няколко пласта грим или на нещо друго. Какво правим, за да сме харесвани - купуваме маркова козметика от последната колекция и спазваме съмнителни диети или .... За съжаление този вид красота се издига в култ за сметка обаче на какво? ... защото винаги нещо се жертва !

# 26
  • Мнения: 5 299
Аз пак да кажа - Фотошопа е велика работа. Всичко и всички минават от там Wink Дори и само с грим не е достатъчно да се постигне резултата, който се постига с ФШ. Даже мога да дам за пример точно постретните снимки, обработени от додо на съфорумките Wink Не казвам, че са грозни -  напротив, но като се барне тук там, резултата е много по-впечатляващ. Wink

Забележете, че на филмчето, промениха дори и основните черти на мацката.

# 27
  • Мнения: 5 539
Страхотно филмче! Изпратих го на всичките си контакти в кю

# 28
  • Мнения: 5 877
айде пуснете скрийншотс, де

# 29
  • Мнения: 899
Преди:



И след:

# 30
  • Мнения: 6 167
каквото и да говорим,
клипът показва една истина, която сигурно е разочароваща за тези от
присъстващите, които дават мило и драго да изглеждат
по този стандартизиран начин.
опасно е не за нас, а за децата, защото от малки
се научават, че за да си успешен, приеман и тн
не е необходимо да си добър у умен,
а е необходимо да си красив и то по начина, по който
ясно се указва ' на опаковката'
-
а в повечето случаи това указание е в против
физическите ти  данни,които реално можеш да промениш сам
 ( форми на носа,
височина на врата и тн)
затова почваш да блъскаш по това, което можеш да промениш сам - килограми,
кожа и тн.
за момичета, жени и  мъже,които не са възпитавани в никакви ценности,
освен  да са приемани по черупката, това е кошмар от който излизане няма.

# 31
  • Мнения: 899
Аз си мисля, че има два проблема - от една страна комплексите налагани от цялата тази индустрия, а от друга прекомерно високото самочувствие на някои жени и мъже, наложено от това, че се доближават до тези образи. И двете за мен са неприятни. Ето, в Биг Брадър има няколко примери и за двете крайности.
И аз понякога бих искала да изглеждам така, но вродения ми природен мързел ме спасява от самоубийствени мерки.

# 32
  • Мнения: 1 072
Анда, отвори го с Експлорера. При мен не се отваряше с Операта, но с ІЕ тръгна.

# 33
  • Мнения: 5 877
вчера установих, че моята дъщеря вече е наясно с професията "манекенка"; явно детската градина вече си казва думата.

Хъхъх, а пък аз имах случка, която ми напомни защо "ненаправената" визия има своите предимства.
Значи... вчера беше един от редките Кукуви дни, в които си направих косата (смятай вдигнах я леко на водни ролки, колкото да ми се вижда вратът) и си сложих молив и червило. Надолу бях с черна жилетка, черен невпит панталон, адски семпло, а, и с някакъв лилав гердан. И на будката, на която зяпах за шоколади, един маааааазен глас почна:
"оооо, какво ще желааааете?"
"Не съм решила".
"Пожелавам ви да направите наай-добрия избор".
"Мерси. Един Туикс, моля (към продавачката)."
"Пааак да дооойдете"  Joy Joy Joy

Ей затова се присетих колко си ми е добре да се движа из Сф с по-невзрачна визия.

Умбра, с експлоръра го отварям, ама не става.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 11:15 от Анда

# 34
  • Мнения: 899
Анда, не виждаш ли скрийншотите, които сложих?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 7 016
Аз съм от жертвите на тази индустрия. Все не съм доволна и се стремя към химерно съвършенство, въпреки, че изглеждам по-добре от някои модели , обработени с  фотошоп!  Tired

# 36
  • Мнения: 5 877
Анда, не виждаш ли скрийншотите, които сложих?
Да, благодаря ти!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Прави сте, определени идеали са комерсиализирани и много жени залитат по тях, което вгорчава живота им. Но в клипчето аз видях едно нормално момиче, което с малко грим за подчертаване на определени качества постигна по-голямо въздействие. И без Фотошоп имаше ефект.
Жената има нужда да бъде харесвана - смятам, всички ще се съгласят, но първо трябва да се хареса самата тя. А ако знае какво да подчертае и как, ще се подобри и самочувствието й.
Между другото, доказано е, че изглеждаш, както се възприемаш. Но това е  друга тема  Grinning

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Права си, Анда...
Една позната козметичка ми "подари" професионално гримиране за един мой рожден ден. Ами, ако кажа, че ме заглеждаха през стъклото на колата, няма да излъжа...Изглеждах блестящо, но не се чувствах в кожата си...

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Това филмче ме наведе на мисълта, че тук няма такива билбордове на толкова много места, колкото в България.
Повечето българи казват за холандските жени, че не се грижат за себе си, защото не използват много грим, не са 50 кг и дори по-пълнички се обличат се обличат в тясни дрехи. Така е, но имат много повече самочувствие като жени. Сигурно има деца, които мечтаят да станат модели, но това в България е безумие. Там да си модел е знак, че си успял и постигнал нещо. Тук се смята зъболекар и адвокат за такъв.

Само не мога да си отговоря на въпроса защо е тази разлика в мисленето, като българите са мислещи хора. newsm78

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Kalinka, според мен българинът се чувства по-недооценен от холандеца. Човекът е единственото живо същество, за което престижът може да бъде приоритет над самосъхранението. Но и тази мода тук ще мине, нещата ще се променят, когато българинът повиши стандарта и сигурността си.

# 41
  • Мнения: 6 167

наистина бедността има значение.
някак си изкарва най-елементарните 'начини' да си успешен.
разходете се из студентски град... вижда се с просто око.

на ' запад' хората са по-нормални.
казвам го, като човек, който цял живот е страдал , защото е по-пълен.
понякога съм се чуствала отвратително в софия, а съм хубава жена.
тук получавам само комплименти.
сякаш красотата има повече форми, измерения... и хората са по-малко
завладяни от стереотипи. 

да не говорим, че намирането на модерни дрехи за маааалко по-пълни жени
не е никакъв проблем и можеш да се чустваш секси, без да си 52 килограма.
в софия размерите в Манго са потресаващи!
това са раазмери на дете във 2ри клас!!! ( М, Л пише на етикетите)....

# 42
  • София
  • Мнения: 298
Браво, Фрийк!
Напоследък много обсъждам темата за изкуствено наложените шаблони за красота, които обезверяват и отчайват жените и най-вече младите момичета, подронват самооценката им и ги тласкат към най-различни безобразни крайности.
Всеки, неподвластен на това, е истински щастливец. И тук НЕ става дума за поддържане на добър външен вид.

Мнението, че "не ти пука" и "може да живееш, без да обръщаш внимание на това", просто изпуска един много важен момент - обществената оценка, социалния натиск да си близо/достигнал идеала. Може да не личи от пръв поглед, но ако някой се отдалечава от въпросния шаблон, на него се гледа като на човек от втора ръка.

Прекаленото фокусиране върху външния вид не оставя място и време за вътрешния.....и печели невъобразимо много пари за няколко големи индустрии.....

Казвам всичко това от позицията на поддържана, харесвана, не пълна и не страдаща от кожни проблеми жена.

# 43
  • Мнения: 5 877
Както казва по друг повод Джърмейн Гриър - равноправието ще е постигнато тогава, когато жената ще може да се разхожда по главната улица плешива, потна и с разпасано шкембе и пак да се чувства красива  Laughing Laughing Laughing
Шега с истина, две в едно.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 849

Ако правилно съм разбрала темата, не мисля, че авторката говори за случаите, когато жената просто не се харесва и за поддържането в рамките на нормалното. А за изкуственото налагане на шаблони от модната и козметична индустрия. Именно тези образци подтикват към комплекси и нездравословни стремежи клонящи към фикс идеи дори и жени, които по презумпция изглеждат добре и са се харесвали.

Абсолютно! Става въпрос за налаган модел с комерсиална цел. Благодарение на това се развиват така мощно козметичната и фармацевтичната индустрия в световен мащаб! Това са много пари, момичета! Само в този форум вижте какво е - щом се появи някое поредно "чудо" и всички се юркат да го купуват - защо? Защото всеки тайничко в себе си се надява, че като си купи розовия Елсев, например, обикновената му, човешка коса изведнъж ще блесне и ще се изравни като на Летисия Каста, без да си дава сметка, че може би и нейната на живо не изглежда толкова добре. Това е само пример. Резултатът е компексирани жени, готови да купуват всичко и да се подложат на всякакви процедури, а в най-крайните случаи - анорексички с хормонални проблеми. #Cussing out


# 45
  • Мнения: 1 052
Причините да го пусна тук това филмче са няколко.
От една страна го видях във фотографски форум, където хората имат по-различен тип възприемчивост. Те ще те претеглят и оценят като животно на пазар. Това им е работата, да продават илюзии. От друга страна, точно тези хора казват, че съвременната жена се е изчерпала като символика и съдържание, именно защото е станала част от тази индустрия на илюзиите, в ролята си на консуматор.
Като средно интелигентен човек с доволна обща култура и горе-долу реалистична самооценка съм се ужасявала от броя на мазохистичните и направо самомразещи се теми, които се появяват тук.
Отчаяна съм, защото и аз съм въвлечена в тази игра-слаба-дебела-хубава-грозна.
Истината е, че хубостта е относително понятие, но главните рамки се формират от обществото. За това на нас ни е дебела една рубенсова секс машина и нелепа плоскогърдата мацка от 20-те на миналия век.
Втриса ме защото малките момиченца и момчета израстват като консуматори, като метросексуални мъже и модерни жени, които нямат око за истински значимите неща в живота ни.
Пиша и желая дискусия, защото, ако ние самите не спрем да се тъпчем и да се омаловажаваме, ако сме податливи на внушения минали през фотошоп или какъвто и да било друг ретуш, ако приемем една фикция за истина, то тогава и ние и децата ни сме обречени.
Ето това е една матрица.

# 46
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

Ето една книга, която задава тези въпроси и ако не отговаря на всичките, то поне показва "пътя".
Едно от нещата, с които се гордея е, че се харесвам - харесвам тялото си, харесвам лицето си, харесвам се, когато се видя в огледалото (без някои утрини, но често - дори и сутрин  Mr. Green). Харесвам се, без да очаквам одобрение и комплименти от всичко живо по пътя. Едни харесват по- високи, други - по-слаби, трети - по-руси, четвърти - по-черни, пети - с две трапчинки, пък видите ли, аз имам една... Ами няма угодия.  Laughing
Защо трябва да посветя живота си на такова безумно нещо като: да съм по-слаба, по-висока, по-ниска, по-руса, по-черна...  Tired
Важното е да допада на Том Сойер! bowuu

# 47
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Kalinka, според мен българинът се чувства по-недооценен от холандеца. Човекът е единственото живо същество, за което престижът може да бъде приоритет над самосъхранението. Но и тази мода тук ще мине, нещата ще се променят, когато българинът повиши стандарта и сигурността си.

Не съм съгласна, защото тук има много хора, които не са добре финансово. Въпреки това, ако попиташ децата им как биха могли да успеят, назовават дадена професия свързана с използването на сивото вещество, а не с тялото.

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Kalinka, според мен българинът се чувства по-недооценен от холандеца. Човекът е единственото живо същество, за което престижът може да бъде приоритет над самосъхранението. Но и тази мода тук ще мине, нещата ще се променят, когато българинът повиши стандарта и сигурността си.
Не съм съгласна, защото тук има много хора, които не са добре финансово. Въпреки това, ако попиташ децата им как биха могли да успеят, назовават дадена професия свързана с използването на сивото вещество, а не с тялото.
Защото тази професия там се оценява адекватно!
Това е връзката със стандарта и сигурността.
Когато използването на сиво вещество добие малко по-реален паричен израз, тогава ще се изместят и ценностите Peace.

# 49
  • София
  • Мнения: 630
Да, може би за много хора "опаковката" е от изключително значение. Мисля, че това поведение е присъщо когато липсва увереност в себе си и своята индивидуалност. Тогава може би се появява това желание да приличаш на това, което се продава от всички модни индустрии. За мен, такова поведение е меко казано, незряло. 
Иска ми се децата ми да знаят, че визията не е единственият фактор, който влияе на самооценката. Мисленето, поведението, интересите, желанието за научаване на нови неща, това да си добър в дадено нещо - такива са моите приоритети и надявам се да успея да мотивирам и тях. Също ми се иска да формират свои представи за това, кое е красиво. Не знам как точно да стане това, но ще мисля по въпроса.

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз се харесвам........макар, че веднъж видях едни хора да ме сочат и да се превиват от смях   hahaha  Joy........може би заради безумно рошавата ми коса.......но истината е, че като ги видях първо се изчервих, мигновено след това и на мен ми стана смешно и още по- доволна закрачих.........

И аз си мисля, че не може да се направи истинска художествена фотография с изпипаните, гримирани, внимаващи какво изразява всеки миг лицето им жени, без капка личностно излъчване.......такива лица, които случайната емоция не ги докосва.......те стават за модни сесии......но са като изкуствени, пластмасови манекени.........

Имаше такава  мисъл  newsm78...количествените натрупвания водят до качествени изменения........

Западната култура  я няма в умовете и душите ни , но е налепена по лицата и телата

# 51
  • Мнения: 389
... че като си купи розовия Елсев, например ...

Малко оф-топик

Обида е за моя интелект, че се опитват да ми продадат нещо с обяснението, че вътре имало "протеин от перла"  Naughty

От какво се състои перлата, че и протеин да има вътре?

# 52
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Карамел, пак не съм напълно съгласна. В България също има професии, за които се знае, че са по-доходни от други: адвокати, зъболекари, лекари / в частният сектор/.
Според мен разликата идва от факта как се представят нещата. Например, тук има вид фолкпевци. Обаче, няма масово да виждаш и чуваш за тях нещо. В БЪлгария дори се продават тетрадки с тяхни образи. Много по-лесно и достъпно е да видиш в нета клипове на едрогърдести фолкпевици, отколкото на стойностен български певец.
И тук има модели, които са богати, но дори не ги знам по име. Защото трябва само специализирани списания да си купувам, за да науча кои са. Много рядко и ще се спомене колко са богати. В България в почти всяко едно списание или вестник има поне по една статия за колко велик  накой, защото има това и онова.   
С една дума, към дадени професии и облагите от нея се фокусира вниманието на хората.

Общи условия

Активация на акаунт