Коктейли с лед и морски миражи- НЕМСКА тема 219

  • 17 788
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 152
Размечтала съм се силно за море и аз...за сега нямам нищо конкретно....Португалия отпадна; то е ясно, че от повече от година всичко е ад хок.

# 661
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Папурче, какво вменяване на вина на пътуващите?
Ставаше въпрос за резервации, месеци напред.

Обикновено такива обмислени и планирани пътувания са свързани с очаквания. Когато нещо се случи и не се осъществят, разочарованието е голямо. Мисля, че не трябва да ти обяснявам защо.

Аз покрай Хашимотото вече не издържам на жеги и слънце и плажуването много ме мори 😞
Все на сянка стоя.

# 662
  • Мнения: 6 891
Pipi_ за пътуване извън страната може да е по-рисковано планирането есента, но в страната може да е не е така критично. Има доста интересни цели . Зависи как искате да почиват - плаж, разходки или  друго. Аз бих избрала Балтийско море по време на прелета на жеравите. Ако имаш интерес мога да ти дам идеи.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 02:12 от bella-ciao

# 663
  • Мнения: 1 095
Тази година сме резервирани само морето в БГ и няколко дни в Родопите. Но и двете неща мога да ги сторнорам без проблем. Ще решаваме в последния момент дали ще пътуваме. Трябват ми няколко часа да събера багажа. А преди короната много обичах на планирам почивките ни отдалеч. И с удоволствие бих го правила отново.

# 664
  • Мнения: 6 501
Папурче, не си ме разбрала.
Пътувания - да, но планирани с идеята, че обстановката с вариантите е динамична. А тя е много динамична, наистина, и трудно предвидима.

# 665
  • Мнения: 7 119
Pipi_ за пътуване извън страната може да е по-рисковано планирането есента, но в страната може да е не е така критично. Има доста интересни цели . Зависи как искате да почиват - плаж, разходки или  друго. Аз бих избрала Балтийско море по време на прелета на жеравите. Ако имаш интерес мога да ти дам идеи.

Това е проблема, планираме чужбина. За Германия, набелязала съм доста интересни места извън Бавария. Лошото е, че тогава трябва да имаме и двете ваксини, пък то - пак ограничения. Angry
Абе, здраве да е само, ще го измислим.

# 666
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Наистина много тъпо ще стане, ако сложат карантина дори след две игли. Такива като мъжа ми, дето се ваксинираха, за да пътуват свободно, ще са като излъганото овчарче.

# 667
  • Мнения: 6 501
Ако ваксинираните нямат някакви облекчения при мерките, ще е кофти  удар към ваксинационната политика - колебаещите се за ваксини ще се откажат.

# 668
  • Берлин
  • Мнения: 4 570
Мм се ваксинира, за да пътува и основно да ходи на фитнес,без досадните тестове. От днес има нова заповед за влизащите в Бг. Страните са разделени на зелена, оранжева и червена зона. Засега Де е в зелената.

# 669
  • Мнения: X
Тези които се ваксинирахме за повече свобода го направихме за да не правим постоянно тестове. Две игли са равни на тест. Германия е в зелена зона, което значи че ти трябва или пълна ваксинация, или негативен тест, или тест доказва че си преболедувал за да влезеш. Ако нямаш такъв документ, отиваш в 10 дневна карантина. При оранжевата разликата е, че опция карантина нямаш, т.е. не те допускат да влезеш, ако нямаш някои от тези три документа. Само дето като български гражданин не могат да не те допуснат.

Критериите за зоните са доста занижени, не като на Робърт Кох.

2.1. Зелена зона:
- ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е по- ниска от 75 на 100 000 население и седмичната положителност на проведените лабораторни изследвания е по-висока или равна на 4 %; или
- ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 75 и 200 на 100 000 население и седмичната положителност на проведените лабораторни изследвания е по-ниска от 4 %.

# 670
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Обаче аз доколкото прочетох в заповедта, няма разлики с преди. Както зелена, така и оранжева зона, ще имат право да влизат в страната след пълна ваксина, преболедуване или тест, като разликата м/у двете е, че при оранжева може да има спонтанни бързи тестове на летището за част от хората - по преценка на полицаите. Хора от червени зони няма да могат да влизат.

В смисъл, откакто се започна с тази корона, в Бг все се влизаше с тест, в даден момент се добавиха и ваксина и боледуване, та аз не намирам особена разлика със ситуацията досега. но може и аз криво да съм чела.

Папурче, ти друго ли разбра?

П.С. Писали сме заедно със Софт.

# 671
  • Мнения: 9 152
При мен в работата уж тези, дето сме с две игли бяхме освободени от задължителното тестване с бърз тест, но ето, че вече се тествах, под натиска на  обстоятелствата, за " общото благо".
Sicher ist sicher....
Сега ще се опитам поне да се тествам в " краен случай", а не два пъти седмично, както го правят колегите без завършена пълна ваксинация или тези без поставена ваксина.

# 672
  • Мнения: X
Между зелена  оранжева зона съществената разлика е карантината. От зелената може да дойдеш без документ и да отидеш в карантина. От оранжева не може.

4.1. Зелена зона – допускат се на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване, или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС, като:
4.1.1. при липса на валиден цифров COVID сертификат на ЕС или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС, лицето се поставя под карантина за 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор;

4.2. Оранжева зона – допускат се на територията на страната само при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване, или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС. При не по-малко от 5 на сто общо от влизащите лица от държави от оранжеви зони се провежда изследване за COVID-19 с бърз антигенен тест.
4.3. Червена зона – не се допускат на територията на страната.

# 673
  • Мнения: 11 323
Аз ще ви пусна това и повече няма да коментирам

# 674
  • Мнения: X
Нали няма и тук да сравняваме последствията от ковид с евентуалните от ваксина?
В чек листа има откровено неверни неща.

Общи условия

Активация на акаунт