Коктейли с лед и морски миражи- НЕМСКА тема 219

  • 17 764
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 152
Чек- листа е , чини ми се, про- антиваксърски. Имаше време, в което много се връзвах на такива неща...

# 676
  • Мнения: 6 730
Ако ваксинираните нямат някакви облекчения при мерките, ще е кофти  удар към ваксинационната политика - колебаещите се за ваксини ще се откажат.

Което противоречи с всеобщото убеждение , че вируса е злото. Ако си убеден , че има опасност то си убеден. Останалото е мижи да те лажем и вече ще загуби благородното основание.
Хората ще се замислят защо в същност се прави всичко. Или е за предпазване или не е за предпазване. Така няма как да мотивират колебаещите се.
Друг е въпроса , че може да поставят условие за обновяване , 3 та доза, и да го въведат в понятието напълно ваксинирани. Тогава няма да влезнат в противоречие .
Всико може. Няма как да предвидим.

За лятото нямаме резервации за ваканция, а план за лечения . Имаме болен човек. Сега сме оставили в рехабилитацията в София, но лекаря предписва друго. Ще се заемаме , ще почиваме покрай. НАкрая изследвания и пак план за в София ... надявам се поне да ни се освободи есенната ваканция за нас си , а за коледната майка ми да може да дойде при нас. И си стискам палци.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 11:37 от bella-ciao

# 677
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Аз не се ваксинирам заради пътуванията, та за мен позитивите си остават. Надявам се, все повече хора да бъдат мотивирани, поради една или друга причина да се ваксинират, за да се чувстваме една идея по спокойни всички.
Студено и мрачно е при нас. Като погледнах прогнозата за следващите 10 дни и ми се дорева - дъжд и пак дъжд.

# 678
  • Мнения: 6 730
Да Мони, така не го бях погледнала, но си напълно права. В крайна сметка ако крайния резултат е добър за всички е ок
... и все пак не е добре да се допускат излишни рискове, като тази от разнасяне на зарази и от ваксинираните със същата ефективност както и от неваксинираните , като на едните прилагаме мерки на другите не.   
Сега чакам да се приключат класните, минава математиката и остава много сериозно по английски и едно по музика. После и аз ще се почувствам във ваканция Stuck Out Tongue

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 15:17 от bella-ciao

# 679
  • Мнения: 1 091
Не мога да не се похваля - голямата щерка взе книжка! След почти 1 година курсове, прекъсване с месеци заради короната, успя от първия път! Сега идват моите притеснения като придружител. Безаварийно да ѝ е шофирането!

# 680
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честито на дъщеря ти, Джей!!!
Безаварийно шофиране!!!!

# 681
  • Мнения: 9 152
ДжейДжей,Честита книжка!!🙂🎵🍀🎉
Успех и занапред👍

# 682
  • Мнения: X
Честито ДжейДжей.  Моята сега кара курса, почна вече кормуване. Призлява ми като си помисля, че ще е шофьор.

# 683
  • Мнения: 6 730
ДжейДжей леко и безаварийно нататък и в комплект и след това.
Pipi_ не знам как ще я бъде есента чужбината. Добре че имаш набелязани цели в страната. При нас отказаха керветата и другите празници за септември и октомври Sad А правят големи вайнкерве и други есенни празници. Още нищо за ст. Мартин и Хелоуин обаче.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 23:46 от bella-ciao

# 684
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас август ще се проведе Open air Film fest. Киното прожектира и Open air и в зала.
Дано успея да ида.
Филм феста ми е на сърце, но с малката незнам как ще е.

# 685
  • Мнения: 6 730
и аз мислих да взема за детската постановка за Шлосфестшпиле, и те са на открито , но са останали само някакви билети за делничен ден, сутрин от 9 или от 10 , а децата са на училище . Мого бързо са свършени другите билети за вечерни и уикенди.

# 686
  • Мнения: 7 068
ДжейДжей, честита книжка на дъщеря ти, безаварийно и леко шофиране! Аз в тоя живот имам само книжка за колело Laughing и нито имам мерак, нито има някакъв шанс да взема друга.
П.П. Днес ударихме първата игла. Както вече казах, не бях толкова приритала да  се ваксинирам, заради свободата само. За сега никакви симптоми, дано и втората е така.

# 687
  • Немция
  • Мнения: 6 893
ДжейДжей, честита книжка на дъщеря ти! Да кара с лекота и безаварийно!!!

Пипи, честито боцкане и без оплаквания!
Днес видях пак голяма опашка пред кабинет на личен лекар, чакаха на тротоара в редица. Няма какво друго да е, освен опашка за ваксини. Отделно в групата ни по тенис, някой ни пусна известие за ваксиниране по желание при определен лекар. За петъка. Явно са заредили праксисите с нови дози.

Ние се ваксинирахме на първо място от респект към вируса. Свободата на пътуване е допълнителната екстра.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 23:33 от Бибит

# 688
  • Мнения: 1 091
Благодаря за пожеланията!

Пипи, преди да дойдем в ДЕ и аз си мислех, че никога няма да ми трябва да карам кола. В София, а преди това във Варна се справях чудесно без кола. Но тук, където живеем, без кола не може. Та трябваше да се преборя с моите си страхове и сега оценям свободата, която ми дава шофирането.

# 689
  • Мнения: 6 459
Добри новини за ваксинираните: https://www-mdr-de.cdn.ampproject.org/c/s/www.mdr.de/nachrichten … m_medium=referral

Надежда имунитетът след РНК ваксина да е по-дълготраен:
https://www.n-tv.de/panorama/Moderna-und-Biontech-schuetzen-wohl … m_medium=referral

Общи условия

Активация на акаунт