Права при съвместно съжителство

  • 5 158
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
Не е нормално да обезнаследиш децата си, наистина. Например, моят бивш съпруг няма нищо, което е приписал на децата. Съзнателно прехвърли всички имоти на....сестра си. Един ден, ако нещо се случи с него, ще има сигурно ходене по съдилищата, защото все пак има закон за наследството и децата се явяват наследници. Както междувпрочем ходя и сега, за да защитя интересите на децата.

lunafreya nox fleuret, ходите по съдилища, защото човекът приживе е решил да прехвърли всичко на сестра си?!? Той е направил своя финален избор. Доколкото разбирам, става дума за негови активи. Може да прави с тях каквото пожелае. Включително – да ги профука за незначителни неща, ако това е било неговото желание.

Все повече разбирам мъжете, които всячески се дърпат от създаването на деца. Изнудването е безконечно. Страшното е, че този просяшки манталитет се пренася и върху децата.

# 46
  • София
  • Мнения: 580
Не е нормално да обезнаследиш децата си, наистина. Например, моят бивш съпруг няма нищо, което е приписал на децата. Съзнателно прехвърли всички имоти на....сестра си. Един ден, ако нещо се случи с него, ще има сигурно ходене по съдилищата, защото все пак има закон за наследството и децата се явяват наследници. Както междувпрочем ходя и сега, за да защитя интересите на децата.

lunafreya nox fleuret, ходите по съдилища, защото човекът приживе е решил да прехвърли всичко на сестра си?!? Той е направил своя финален избор. Доколкото разбирам, става дума за негови активи. Може да прави с тях каквото пожелае. Включително – да ги профука за незначителни неща, ако това е било неговото желание.

Все повече разбирам мъжете, които всячески се дърпат от създаването на деца. Изнудването е безконечно. Страшното е, че този просяшки манталитет се пренася и върху децата.

Не, причината за ходенето по съдилищата е друга, така че напразно се изхвърлихте с коментара за просяшкия манталитет.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
Така си го написала. Ако искате да ви разбират и да не се налага да правите язвителни забележки, изразявайте се по-ясно.
Но бъдещето време си остава актуално, демек – заканата за съдилища някой ден, като човечецът...
Абе, съдете се, щом имате излишни нерви и живот за губене.

# 48
  • Мнения: 4 577
Не съвсем. Написах, че най-справедливият вариант за мен е завещанието, ако трябва да съм обективна (в това завещание всеки си пише каквото иска, може да не остави нищо точно на законния си партньор).
Ако, обаче, изпадна в субективност, бих предпочела съпругът ми да ме наследи на 100%.
Но си говорим фигуративно, защото в България завещанието няма такава тежест.
Black cat, нямаш деца, нали? За мен родител, който не е способен да обича безрезервно децата си, не трябва да създава такива. Да смяташ, че е справедливо да обезнаследиш децата си без те да са наркомани, алкохолици, да са опитали да те убият или някаква друга крайност, за мен е патология. Създаването на деца е отговорност. Би трябвало също така да е любов, и грижа за цял живот. Това всъщност е моралното. Както писах, за мен най-справедливото е децата да наследяват, но и разбирам защо те са равноправни наследници с преживелия съпруг по закон. Категорично смятам, че дете/деца тотално зарязани, забравени от родител, който е създал ново семейство, са напълно в правото си да делят с облагодетелстваните деца, получили любов и грижа.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
TafTaf, нямам, но не вярвам нещо да се промени с появата на такива. Просто аз съм от хората, за които партньорът е най-важният човек в живота, буквално – второто "Аз". Ако не си с подобна настройка, трудно ще ме разбереш.
Наркоманите и алкохолиците не са по-малко достойни за любов от всеки друг човек. Не знам защо ги приравни с насилниците и убийците. Ето още едно нещо, по което се различаваме.
Не всеки е желал децата, които са се пръкнали. За пореден път го казвам.

# 50
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
С писането непрекъснато за нежелани и пръкнали се от небитието деца, явно се мъчиш да убедиш себе си в нещо или да оправдаеш някого. Обаче не знам дали си даваш сметка, че твоето мнение не е меродавно. И не само - звучиш безумно, да не кажа глупаво...

# 51
  • София
  • Мнения: 580
Така си го написала. Ако искате да ви разбират и да не се налага да правите язвителни забележки, изразявайте се по-ясно.
Но бъдещето време си остава актуално, демек – заканата за съдилища някой ден, като човечецът...
Абе, съдете се, щом имате излишни нерви и живот за губене.

Не знам кой е и кой не е язвителен, но...
Блек кет, да го кажа, с други думи, за да Ви стане ясно - не е справедливо баща да лишава децата си, за сметка на сестра си. Децата са отговорност, любов и грижа и на двамата родители. Когато бащата взема от децата си, за даде на сестра си - той наистина прави избор, но доколко е справедлив спрямо децата ? Моите активи, всичко, ще отидат за децата ми. Всъщност е просто, нали ?
И все си мисля, че деца се раждат, а не се "пръкват", както се изразихте.

# 52
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Между другото, доста известни личности последните години излязоха с обявление, че няма да оставят на децата си нищо от натрупаното богатство, но за това решение не съм чула да получават друго, освен похвали. Wink

Амииииии, много неизвестни личности, дори в България, правят абсолютно същото без да го тръбят. Прехвърлят имущество на името на децата, слагат пари в анонимни сметки и накрая..... децата наистина нищо не наследяват, защото няма какво 🥳

В много държави да наследиш много пари и имоти не е на далавера, защото след определена сума, която е в порядъка на около 300 000 евра във Франция се плаща 60% данък. Ако същото имущество се продаде на офшорна, анонимна фирма се плаща 20% данък и повече никой, никога не разбира кой е собственика и дали е жив. Така беше купена къщата на Маргарет Тачър, примерно.

Няма проблем парите и имуществото да се сложат във фонд, тръст, от който дадени хора да получават даден процент, но и направо капитал, при това без да плащат данъци или да плащат някакви, минимални.

Не случайно тези тръстове и банки имат армии юристи 🥳😇🤐.

Нали никой не си мисли, че децата на Бил Гейтс ще бъдат оставени да просят, да спят под някой мост или да живеят в панелка в Младост 3, пък били те и наркомани и алкохолици?

Всичко, което мъжът ми притежава ще бъде наследено от двете ни деца, които са му единствени. Аз няма да наследя нищо, дори и да съм немощна и болна под някой мост. Ще имам право на узурфрукта до края на живота ми, но дотам. Същото и с моя капитал. Много се обичаме, но за нас е важно да осигурим децата.

Последна редакция: сб, 19 юни 2021, 23:39 от Nevena Virolan

# 53
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Невена, за анонимните сметки да обясниш.
Много искам такава.

# 54
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
Винаги ми е било странно при живи хора да се говори за наследство. Наследяват се починалите, а кой кого ще предвари/изпревари, е Божа работа...

# 55
  • Мнения: 845
Не всеки е желал децата, които са се пръкнали. За пореден път го казвам.

Правиш ли разлика между изначално нежелани деца (от скъсания презерватив, машинации с противозачатъчните и т.н.) и отритнати деца от първия брак?
Последните по-рано са били желани и не вървят да бъдат обезнаследени после.

# 56
  • Мнения: 4 577
Black cat , с тази нагласа и ако наистина мислиш, че тя не би се променила, е по-добре да на раждаш деца.Относно наркоманите и алкохолиците - ако са собствените ти деца, наистина заслужават любов и грижа и да направиш максималното да изплуват, но ако им оставиш имот и пари, ще им направиш мечешка услуга. Същото важи и при психически проблеми ид други сериозни неща. Това имах предвид, не че е едно и също дали са насилници. За повечето хора любовта към децата е най-силната и безрезервната. И ако някой по принцип не вижда нещата така, е най-добре да не създава деца.  Имам такива приятели, живеят си чудесно като двойка и не са разрушили живота на някое невинно същество, което просто се е "пръкнало".

# 57
  • Мнения: 18 295
Дори и някоя жена например да е излъгала, че ползва противозачатъчни с най-зли намерения да използва мъжа и т. н., пак да питам, самото дете какво е виновно? Нея може да мрази, но детето? Него за какво го наказва?

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
AIDA, за пореден път грешиш, а си зряла, да не кажа – попрезряла жена.
Нямам познати със случайно пръкнали се деца, но съм реалист до мозъка на костите си, прагматик по природа, феминистка по убеждения, и съм наясно колко е лесно за една жена да се пробва да се възползва от един мъж, посредством децата. Но това е неин личен избор. Нека си носи последствията за него, щом е решила да поеме по този път.

Блек кет, да го кажа, с други думи, за да Ви стане ясно - не е справедливо баща да лишава децата си, за сметка на сестра си.
Добре, аз пък ще го кажа с думи прости – може да не е справедливо, но е морално обосновано да се съобразим с желанието на човека, който е във владение на активите. Той ги е генерирал или придобил, на него се пада правото на прецени как да ги разпредели приживе.
Сигурно изобщо няма да вземеш предвид мнението ми, но не се фиксирай върху придобиването на бъдещи наследства. Това, което ще пропилееш в борбата за такива, ще е много по-тежко от евентуалните облаги.

Нали никой не си мисли, че децата на Бил Гейтс ще бъдат оставени да просят, да спят под някой мост или да живеят в панелка в Младост 3, пък били те и наркомани и алкохолици?
А, никой не е вербализирал подобна спекулация. Grinning

Правиш ли разлика между изначално нежелани деца (от скъсания презерватив, машинации с противозачатъчните и т.н.) и отритнати деца от първия брак?
Последните по-рано са били желани и не вървят да бъдат обезнаследени после.
Разбира се, че правя, но явно някои други потребителки в темата не правят. Т.е. не знам защо въпросът ти е отправен към мен.

Black cat , с тази нагласа и ако наистина мислиш, че тя не би се променила, е по-добре да на раждаш деца.
Предлагам да се фокусираш върху добруването на собственото си потомство (по това, което си споделяла, има нужда), вместо да правиш сметка на чуждите репродуктивни стремежи.

# 59
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Невена, за анонимните сметки да обясниш.
Много искам такава.

Има два вида - Първият вид е с код, но някъде е записано името на титуляра, също адрес за връзка. Такива предлагат много банки. Преди 30-40 години имаше възможност да се отвори такава сметка в Акбанк, която сега се казва Сабанджъ банк или нещо подобно. Ако не искаш да се разбира колко пари слагаш и вадиш в България, ходиш в друг клон наблизо.

Вторият вид са абсолютно анонимни. Никъде не фигурира името на титуляра, а и да фигурира в затворен плик, банката никога няма да го съобщи на полиция или държавни органи при поискване, защото не е в системата. Имаше доста такива в Швейцария, Люксембург, английските острови в Ламанша и до Франция, Лихтенщайн, Панама итн. Люксембург и Швейцария промениха законите си, но Лихтенщайн все още практикува такава банкова дейност.

За да изчезнат следите се отварят 2 сметки. В едната прехвърлящ пари,отиваш на място, теглиш в брой и ръчно носиш в друга банка, където слагаш в друга сметка. Следите се загубват.

Носенето на много пари в брой вече е трудно и опасно, но много банки предлагат куриерски услуги. Носиш парите в брой и агент на банката, обикновено човек, притежаващ дипломатически паспорт ги занася необезпокояван до офшорката.

Вторият тип сметки са леко опасни за самотна майка с малки деца, тъй като ако остави кодовете в завещание, някой адвокат може да се облажи и после върви и доказвай чия е сметката. Първият вид е леко по-трудно да бъдат източени, но не е невъзможно.

Абсолютно анонимният вид е подходящ за голямо семейство, които си имат доверие, идеално с единствено дете.

Самотната майка трябва да помисли как да съобщи на детето какво точно притежава и без много, много да се разбира.

Ако се слага на фирмено име се назначава директор и тук е малко сложно и рисковано. Първо се отваря офшорна фирма, като на някои места се иска адрес в държавата или острова.

offshore placement services слагаш в търсачка и ще ти излязат, но винаги се консултираш с няколко адвоката, които познават данъчното право в държавата/държавите, в която/които дължиш данъци.

Не винаги има смисъл да се минава през анонимна офшорка и има и висока годишна цена. За имоти в Мароко, примерно няма смисъл, за 3 двустайни в Софето при 2 деца също няма смисъл (засега).

Общи условия

Активация на акаунт