Права при съвместно съжителство

  • 5 195
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 400
А помисли ли като си намери нова жена и има още деца, твоите притежания накъде ще отидат?

# 91
  • Мнения: 18 958
Чела съм, че няколко жени във форума бяха питали мъжете си дали ще се оженят пак, ако нещо ги раздели. Всички мъже обещали, че няма. Сигурно жените вярват Simple Smile

# 92
  • Мнения: 18 808
А помисли ли като си намери нова жена и има още деца, твоите притежания накъде ще отидат?

Joy Е, по твоята логика предварително да подпаля имоти и вещи, понеже детето може да се събере с някой, когото не одобрявам. Или да поставя условие за неомъжване.

# 93
  • Мнения: 18 400
А, не знам... Законодателят според мен го е измислил добре тъй, както си е.

# 94
  • Мнения: 18 958
На детето имотите от родители ще си бъдат придобити преди брака и само негови.

# 95
  • Мнения: 18 808
А, не знам... Законодателят според мен го е измислил добре тъй, както си е.

Wink Затова пиша какво предпочитам аз, ако ми се случи нещо, докато детето е малко, на база наблюденията ми над познати семейства с малки деца в тази ситуация. Не съм тръгнала да умирам или да предлагам изменение в закона Joy

# 96
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 197
На детето имотите от родители ще си бъдат придобити преди брака и само негови.
И по време на брака да ги наследи, пак ще са си само негови.

# 97
  • France
  • Мнения: 13 254
В нашия род жените умираме млади, в рода на ММ мъжете са все вдовци. Когато се женихме подписахме, че при смърт на единия от нас другия става 100% юзурфрукт, но не наследява нищо. Всичко директно остава за децата. Може да не съм богата, но не е като да нямам нищо. Не искам, ако ММ се ожени втори път, след моята смърт, моите авоари да могат да бъдат прехвърлени на бъдещата му жена и евентуално деца. Намирам това за справедливо.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 16:46 от Philomena

# 98
  • Мнения: 1 073
Нека да обобщим. Мъжът е някакво свещено неприкосновено същество, което има хилди права и нито едно задължение. Може да си ръси спермата където му падне без да мисли за евентуалните последици. Ако се случи бременност, вината е изцяло на жената. Тя е длъжна да направи аборт, понеже това е като да ти извадят млечен зъб и ако не иска, тя е мръсница, използвачка, интересчийка, която само се чуди на кого да натресе дете, за да му съсипе живота. Човек да си помисли, че тоя мъж е бил изнасилен! Ама като си достатъчно отворен, за да си го слагаш с разни жени, трябва да се сещаш, че винаги има една мъничка възможност да се случи бременност. Все пак точно това е целта на секса изначално. Като не искаш деца, не го правиш, толкова е просто. Като го правиш, поемаш съответния риск.

А детето, което се е родило не е човек. То не заслужава грижи, не заслужава пари, имоти и наследства. То е виновно за решенията, които са взели родителите му. То се е родило нарочно, за да тормози свещения мъж. То трябва да бъде наказвано за това цял живот.

Интересно, много интересно.

# 99
  • Paris, France
  • Мнения: 14 398
Ама като си достатъчно отворен, за да си го слагаш с разни жени, трябва да се сещаш, че винаги има една мъничка възможност да се случи бременност. Все пак точно това е целта на секса изначално. Като не искаш деца, не го правиш, толкова е просто. Като го правиш, поемаш съответния риск.

Целта на два бозайника от противоположен пол, които правят секс не е възпроизводство и разплод а успокоение и удоволствие, начесване, дето се вика. Появата на потомство е нежелан, страничен ефект. Повечето мъжки бозайници на тази планета изобщо не влагат в хранене, отглеждане и обучение на потомството си.

# 100
  • Мнения: 12 933
Аз пък знам семейство, в което бабата - майка на майката - отгледа детето до 7-годишна възраст в провинцията. После се разведоха, бащата замина за странство и взе детето. Майката се заинтересува от детето, когато то стана на 18 и я издири. Интелигентна жена, приятна, така да се каже - майка. Защо бащата да не може също?

Това са лични неща, но за мен човек трябва да си финансовата отговорност за децата, като минимум, ако не е способен на повече.

# 101
  • Мнения: 1 073
Добре, ясно, че когато е случайна и непланирана бременност е повече от грешка да родиш нежелано дете. Обаче когато си омъжена за голяма си любов, родила си много желано дете и изведнъж мъжът ти ти съобщи, че е влюбен в друга и да изчезвате с детето от живота му...обяснете в такъв случай трябва ли детето, което рязко е станало нежелано, да има запазена част от наследството или ще е срамно и унизително да ходи да разваля спокойствието на желаните деца с дялове от общо наследство?

Според мене трябва.

На мнение съм, че мъжът трябва да може да се отказва от нежелано бащинство ако не е съгласен с продължаване на бременността така, както ние жените имаме право. Ако приеме и припознае детето, то трябва да има всички права, които имат останалите му деца.
Само че има една огромна разлика. Ако жената се откаже от нежеланата бременност, бебето умира. Ако само бащата се откаже, бебето се ражда и е нещастно цял живот. А него никой не го е питал дсли иска да се ражда, затова би следвало законът да го защити и да получи поне някакво възмездие.
 
Ми не отваряйте краката на разни случайни и няма да има такива проблеми. Щото за тая работа трябват двама, и най-вече и двамата да мислят. Особено женската страна като се подлага на случайно опрашване, би трябвало да е наясно, че последствията остават за нея, опрашвача си отлита в повечето случаи необезпокоявано.
Точно така - трябват двама. Колкото задължения има единият към продукта на страстната нощ, толкова има и другият. Не е редно за единия да е по-лесно. И пак казвам, който е категорично против да има деца - да се въздържа, независимо какъв пол е. Или поне можеш да обсъдиш тази хипотетична ситуация с партньора предварително, за да няма сърдити. Иначе си жънеш каквото си посял. Буквално.

# 102
  • Мнения: 18 958
"Ако само бащата се откаже, бебето се ражда и е нещастно цял живот." Абе какви са тия глупости, доста нежелани от бащите деца са си съвсем здрави и щастливи Simple Smile

# 103
  • Мнения: 8 937
Включвам се не съвсем по темата, но и аз съм за "обезнаследяването" на деца в дадени ситуации.
Не говоря за случаи от типа "намерих си нова жена, не искам децата от старата да ми харчат парите". Съществуват семейства, в които отношенията са безумни. Преди известно време внук намушка дядо си, защото не му прехвърлил нещо си. Заслужава ли наследство?

# 104
  • France
  • Мнения: 13 254
Няма как извършител на престъпление да вземе бенефис от него. Тоест държавата го обезнаследява. НК е помислил и за това.

Общи условия

Активация на акаунт