Подялба на имущество.Проблем!А съм само на 16г.

  • 2 771
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 280
Здравейте, пиша тази тема, защото имам проблем и ми трябват вашите съвети. Аз съм непълнолетна, но къщата, в която живеем е на мое име, както и някакъв процент от няколко партиди земя, приписани ми от  бабата и дядото на мама. Преди няколко дни братът на майка, който е изключително алчен и неприятен човек, се скара жестоко с баща ми и от там започнаха проблемите. Както казах аз имам някакъв процент от партиди земя, а заедно с мен майката на мама и вуйчото на мама. Майка ми се скарала с брат и, и се изпуснала, че аз имам процент собственост от тези партиди, но той няма. Веднага след това братът на мама звъннал на майката на мама като искал тя да припише нейната част на него, за да не остане по-назад. Майка ми казала на баба, че ако това се случи тя да забрави за нас и така до днес, когато сутринта мама ми се обажда и ми казва ,че ако баба припише своята част от партидите земя аз съм трябвало да реша дали да продам къщата, или не, защото видиш ли щяла да вижда гнусната физиономия на брат си често. Той наистина е ужасно груб и алчен човек, факт. Тази вечер се скарах с майка ми защото тя не е съгласна с мен. Не искам да знам как се чувства баба ми ,разкъсвана между двете си деца, и казах на мама да и влезе в положение, защото не и е лесно и от там се започна..... "Ти си много тъпа ма,,, Нямаш мозък в главата,,, Ако тя припише своята част от партидите продавам къщата" . И още куп подобни глупости. Адски адски съм объркана. Какви съвети ще ми дадете за да съм над това и да превъзмогна ситуацията както и ужасното натоварващо попринцип отношение на майка ми. Приемам всякакви съвети.

# 1
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Никаква къща няма да продаваш. То добре, че и по закон не можеш. Щом къщата е твоя, тя е твоя и на 18г ще можеш да се разпореждаш с нея. Просто казвате на вуйчо ти да не идва и толкоз.

Да не би баба то да си е запазила узурфрукта до смъртта и? Ако да, има право да се разпорежда с имота и да настанява там когото си иска, включая прословутия вуйчо. Ако е такъв случаят, няма да можеш да продадеш къщата, дори след пълнолетие без разрешение от баба ти.

Майка ти не може да продаде къщата, защото не е нейна, хаха.

# 2
  • Мнения: 2 204
Тва на 16 майка ми ако ми говори така е@ем ти и къщата, и двора с все кокошките, записвам се доброволец за мисия до Марс и излизам отпуска от всички.

# 3
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Разпореждане с имущество на дете (продажба на недвижим имот или теглене от спестовни сметки) става след разрешение на районен съдия, като преди това е необходимо отдел "Закрила на детето" да даде становище.

# 4
  • Мнения: 280
Никаква къща няма да продаваш. То добре, че и по закон не можеш. Щом къщата е твоя, тя е твоя и на 18г ще можеш да се разпореждаш с нея. Просто казвате на вуйчо ти да не идва и толкоз.

Да не би баба то да си е запазила узурфрукта до смъртта и? Ако да, има право да се разпорежда с имота и да настанява там когото си иска, включая прословутия вуйчо. Ако е такъв случаят, няма да можеш да продадеш къщата, дори след пълнолетие без разрешение от баба ти.

Майка ти не може да продаде къщата, защото не е нейна, хаха.

Здравей, не не е запазила узурфрукта до смъртта. Дилемата е дали ще припише своята част от партиди земя не става въпрос за тази къща а за земя някъде си. За мен не е дилема, но за майка ми.....

vяsko-Тя винаги ми говори така, не само в този случай, натоварва ме психически. Тя е от онези енергийни вампири, които заради своето нещастие, иска да съсипе щастието на другите ,дори тя не го осъзнава. Постоянно се оплаква, че работила много.... ... Тя е от тези хора, които най не харесвам

# 5
  • Мнения: 8 872
постът ти е много дълъг, но за съжаление важната информация е неточна.
"къщата, в която живеем е на мое име, както и някакъв процент от няколко партиди земя, приписани ми от  бабата и дядото на мама."

Какво имат баба ти и дядо ти по майчина линия? Къща? Двор? Къщата има ли етажи, цялата къща ли е на теб?
Какъв документ вид имаш, че къщата е на твое име - какво пише на него като заглавие имам предвид - може да е нотариален акт за продажба, дарение и т.н.
Колко е цялата земя от този парцел, в който е къщата,  и колко части или % мислиш, че са ти приписали?
Баба ти и дядо ти (по майчина линия) живи ли са?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 361
Мале как на 16 те занимават с подобни неща? Възрастни хора да вкарват дете в техния филм. На 16 по-добре мисли за образование, приятели. Големите би трябвало да могат да се разберат в техните си спорове, а ти стой на страна. Вече е факт, че ти е преписана. Не се занимавай повече.

# 7
  • Мнения: 280
постът ти е много дълъг, но за съжаление важната информация е неточна.
"къщата, в която живеем е на мое име, както и някакъв процент от няколко партиди земя, приписани ми от  бабата и дядото на мама."

Какво имат баба ти и дядо ти по майчина линия? Къща? Двор? Къщата има ли етажи, цялата къща ли е на теб?
Какъв документ вид имаш, че къщата е на твое име - какво пише на него като заглавие имам предвид - може да е нотариален акт за продажба, дарение и т.н.
Колко е цялата земя от този парцел, в който е къщата,  и колко части или % мислиш, че са ти приписали?
Баба ти и дядо ти (по майчина линия) живи ли са?

здравей, не не са живи. Къщата е на 3 етажа и е разделена вертикално на две отделени половини като едната половина е маята част.Къщата ми е приписана като завещание.Не мога да ти кажа колко е цялата земя от този парцел може би около 1 декар само от този парцел. В другите места, които са някъде си, фигурира моето име като собственик майката на майка ми и вуйчото на майка ми. Проблемът възникна от това, че братът на майка ми иска баба да му припише своята част от тези партиди, а майка ми не иска да го вижда и за това, ако това се случила иска да продава къщата......
Това място ,за което говоря което е на баба ми се намира по-назад откъщата хахахаха, не знам как да го обясня . С една дума проблемът е, че има вероятност баба да припише своята част от местата на вуйчо . Иначе дворът си е мой къщата, е моя там няма никой да пипне.Типични селяндурски разпри са това, ама ме натоварват.

# 8
  • Мнения: 5 508
На мен ми се струва, че майка ти е алчната ... Бабите и дядовците не преписват ей така части земя на правнучка си ощетявайки децата си (вуйчото на майка ти) и внуците си (майка ти и вуйчо ти).
Защо са ти предписали тези имоти и земи? Дали майка ти не ги е изпросила за да е сигурна, че след време ще притежавате по-голям дял от стандартния?
И защо майка ти те обижда заради отношенията между брат й и майка й?
Като цяло минсе струва, че майка ти разчита на това, че след време ще получи 1/2 от къщата и така ще имате 3/4 от цялата и ще може да разкара по-лесно брат си от картинката ...

# 9
  • Мнения: 14 896
братът на мама звъннал на майката на мама като искал тя да припише нейната част на него, за да не остане по-назад. Майка ми казала на баба
Баба ти и дядо ти (по майчина линия) живи ли са?
здравей, не не са живи
Звънят и се карат, но не били живи?!

По принцип лирическата героиня не може нищо да направи в момента с имота заради възрастта си. Ако майката се опита да упражни натиск, лирическата героиня би могла да пробва да се оплаче в ОЗД. Също и ако вуйчото получи дял от имота и започне да прави мизерии - пак ОЗД, може и полиция.

П.п. хора, моля ви!
предписвам лекарства
преписвам на контролно
приписвам имот

# 10
  • Мнения: 7 326
Нещо не разбрах, жива ли е баба ти или не? Не знам какви са тези твои алчни родители и защо те забъркват в наследствените си делби. И защо ти, момиче на 16 години си получила къщата, прескачайки майка си и вуйчо си? На твое място не бих правила нищо. Ще си уча и като стана на 18 ще се махна.

# 11
  • Мнения: 280
На мен ми се струва, че майка ти е алчната ... Бабите и дядовците не преписват ей така части земя на правнучка си ощетявайки децата си (вуйчото на майка ти) и внуците си (майка ти и вуйчо ти).
Защо са ти предписали тези имоти и земи? Дали майка ти не ги е изпросила за да е сигурна, че след време ще притежавате по-голям дял от стандартния?
И защо майка ти те обижда заради отношенията между брат й и майка й?
Като цяло минсе струва, че майка ти разчита на това, че след време ще получи 1/2 от къщата и така ще имате 3/4 от цялата и ще може да разкара по-лесно брат си от картинката ...

Здравей, да ти кажа и двамата са алчни, но вуйчо ми ако говориш с него 1 минута, ще избягаш надалеч, казвам ти. Майка ми няма да получи 1/2 от къщата, защото вече е моя и другата половина си е на брата на баба ми там нещата отдавна са готови и проблемът не е там.Но да тя иска да разкара брат си от картинката определено . Казва, че не иска да го вижда да се мярка тук.А за обидите ,ами обижда ме постоянно имам чувството, че ме вини за това че работи .....



пра баба ми и пра дядо ми са мъртви, а баба ми майката на майка ми е жива.

# 12
  • Мнения: X
постът ти е много дълъг, но за съжаление важната информация е неточна.
"къщата, в която живеем е на мое име, както и някакъв процент от няколко партиди земя, приписани ми от  бабата и дядото на мама."

Какво имат баба ти и дядо ти по майчина линия? Къща? Двор? Къщата има ли етажи, цялата къща ли е на теб?
Какъв документ вид имаш, че къщата е на твое име - какво пише на него като заглавие имам предвид - може да е нотариален акт за продажба, дарение и т.н.
Колко е цялата земя от този парцел, в който е къщата,  и колко части или % мислиш, че са ти приписали?
Баба ти и дядо ти (по майчина линия) живи ли са?

здравей, не не са живи. Къщата е на 3 етажа и е разделена вертикално на две отделени половини като едната половина е маята част.Къщата ми е приписана като завещание.Не мога да ти кажа колко е цялата земя от този парцел може би около 1 декар само от този парцел. В другите места, които са някъде си, фигурира моето име като собственик майката на майка ми и вуйчото на майка ми. Проблемът възникна от това, че братът на майка ми иска баба да му припише своята част от тези партиди, а майка ми не иска да го вижда и за това, ако това се случила иска да продава къщата......
Това място ,за което говоря което е на баба ми се намира по-назад откъщата хахахаха, не знам как да го обясня . С една дума проблемът е, че има вероятност баба да припише своята част от местата на вуйчо . Иначе дворът си е мой къщата, е моя там няма никой да пипне.Типични селяндурски разпри са това, ама ме натоварват.
Здравей!
Аз не мога да ти помогна със съвет, само мога да споделя на мен какво се случи преди години.
Баба ми и дядо ми така бяха оставили завещание за къщата където живеехме със баща ми (на мое име и на името на сестра ми). Историята е дълга и има намесени много хора та те затова решили да ни подсигурят.Баща ми имаше втори брак и дете от него. Той преди години почина и когато потърсихме завещанието в съда, там имаше само празна папка с входящ номер. Сега двете със сестра ми нямаме нищо а мащехата си живее живота с друг мъж в бащината ни къща.Както и да е.
Просто искам да ти кажа много да внимаваш с доверието и на кого какво споделяш за да не ти се случи нещо такова. Желая ти успех и дано всичко да се нареди.🍀

# 13
  • Мнения: 8 872
постът ти е много дълъг, но за съжаление важната информация е неточна.
"къщата, в която живеем е на мое име, както и някакъв процент от няколко партиди земя, приписани ми от  бабата и дядото на мама."

Какво имат баба ти и дядо ти по майчина линия? Къща? Двор? Къщата има ли етажи, цялата къща ли е на теб?
Какъв документ вид имаш, че къщата е на твое име - какво пише на него като заглавие имам предвид - може да е нотариален акт за продажба, дарение и т.н.
Колко е цялата земя от този парцел, в който е къщата,  и колко части или % мислиш, че са ти приписали?
Баба ти и дядо ти (по майчина линия) живи ли са?

здравей, не не са живи. Къщата е на 3 етажа и е разделена вертикално на две отделени половини като едната половина е маята част.Къщата ми е приписана като завещание.Не мога да ти кажа колко е цялата земя от този парцел може би около 1 декар само от този парцел. В другите места, които са някъде си, фигурира моето име като собственик майката на майка ми и вуйчото на майка ми. Проблемът възникна от това, че братът на майка ми иска баба да му припише своята част от тези партиди, а майка ми не иска да го вижда и за това, ако това се случила иска да продава къщата......
Това място ,за което говоря което е на баба ми се намира по-назад откъщата хахахаха, не знам как да го обясня . С една дума проблемът е, че има вероятност баба да припише своята част от местата на вуйчо . Иначе дворът си е мой къщата, е моя там няма никой да пипне.Типични селяндурски разпри са това, ама ме натоварват.
другата част от къщата е важно на кой е. Дали тези части са самостоятелни обекти е важно също. На твоята част на къщата кой е собственикът - според завещанието? Нищо ли не пише за земята на този парцел, в който е къщата? Или твоят въпрос по-скоро е за другите някакви земи, където фигурира баба ти и нейният брат(вуйчо на майка ти).
Е, нали баба ти не е жива, как ще припише...???

# 14
  • Мнения: 18 590
От бабата и дядото на мама- това са прадядото на авторката  и за това се бъркате , че не са живи и се карат.Тези са лишили  своята дъщеря и внучка и са дали на правнучката.Доста прескочени и  чичото иска някаква справедливост по негова преценка.Чудя се само за възрастта на тези хора.А авторката наистина да не се поддава на заплахи, доверили са и имотите без причина, щом са прескочили толкова наследници.Да го приеме,че е пазител, а не облагодетелстван.Да учи, да е независима, че може да се окаже манипулирана от майка си ако не завинаги ,то докато е жива .И да  и съсипят живота с тези имоти ,дано поне си струват.

# 15
  • Мнения: 280
постът ти е много дълъг, но за съжаление важната информация е неточна.
"къщата, в която живеем е на мое име, както и някакъв процент от няколко партиди земя, приписани ми от  бабата и дядото на мама."

Какво имат баба ти и дядо ти по майчина линия? Къща? Двор? Къщата има ли етажи, цялата къща ли е на теб?
Какъв документ вид имаш, че къщата е на твое име - какво пише на него като заглавие имам предвид - може да е нотариален акт за продажба, дарение и т.н.
Колко е цялата земя от този парцел, в който е къщата,  и колко части или % мислиш, че са ти приписали?
Баба ти и дядо ти (по майчина линия) живи ли са?

здравей, не не са живи. Къщата е на 3 етажа и е разделена вертикално на две отделени половини като едната половина е маята част.Къщата ми е приписана като завещание.Не мога да ти кажа колко е цялата земя от този парцел може би около 1 декар само от този парцел. В другите места, които са някъде си, фигурира моето име като собственик майката на майка ми и вуйчото на майка ми. Проблемът възникна от това, че братът на майка ми иска баба да му припише своята част от тези партиди, а майка ми не иска да го вижда и за това, ако това се случила иска да продава къщата......
Това място ,за което говоря което е на баба ми се намира по-назад откъщата хахахаха, не знам как да го обясня . С една дума проблемът е, че има вероятност баба да припише своята част от местата на вуйчо . Иначе дворът си е мой къщата, е моя там няма никой да пипне.Типични селяндурски разпри са това, ама ме натоварват.
другата част от къщата е важно на кой е. Дали тези части са самостоятелни обекти е важно също. На твоята част на къщата кой е собственикът - според завещанието? Нищо ли не пише за земята на този парцел, в който е къщата? Или твоят въпрос по-скоро е за другите някакви земи, където фигурира баба ти и нейният брат(вуйчо на майка ти).
Е, нали баба ти не е жива, как ще припише...???

Другата част е на вуйчо ми на моята част аз съм собственикът.Баба ми е жива пра баба ми не е .Пра баба ми ми е приписала къщата и другите проценти от земи . Майката на майка ми също фигурира с процент от тези земи. Патардията е от това че мама се притеснява майка и да не припише своят процент.

иначе и братът на майка си има къща по наследство той просто иска още и още

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 09:53 от mimi_zl

# 16
  • Мнения: 14 896
От бабата и дядото на мама- това са прадядото на авторката  и за това се бъркате , че не са живи и се карат.
Тя писа, че баба й и дядо й по майчина линия не са живи.
Тъй или иначе циркът е на ниво родители и техните братя и сестри. Вуйчото няма ли запазена част?
Баба ми и дядо ми така бяха оставили завещание за къщата където живеехме със баща ми (на мое име и на името на сестра ми). Историята е дълга и има намесени много хора та те затова решили да ни подсигурят.Баща ми имаше втори брак и дете от него. Той преди години почина и когато потърсихме завещанието в съда, там имаше само празна папка с входящ номер. Сега двете със сестра ми нямаме нищо а мащехата си живее живота с друг мъж в бащината ни къща.Както и да е.
А вие с адвокат говорихте ли? Как така сте потърсили завещанието чак след кончината на баща ви, след като завещаното е от дядо ви?

# 17
  • Мнения: 280
Пра дядо ми и пра баба ми не са живи ,но баба ми е . Няма ощетени, тук има искащи още и още, от което страдам аз, защото ми пълнят главата с глупости, и то такива....... Обясних на майка ми, че трябва да влезе в обувките на баба и да разбере, че да си разкъсван между двете си деца е ужасно ,но след това последваха обиди и нападки от нейна страна към мен. Разбира се и аз не искам на виждам брата на мама, защото е много противен човек, но това не го решавам аз а баба- тяхната майка.Прехвърля ми се на мен ужасна тежест и напрежение, които все още не съм готова да поема. С майка ми спорихме дори, че тя можела да ми продаде къщата, когато си поиска, защото тя ме била представлявала . Усещам, че проблем ще имаме и тук ,защото аз не искам нищо да продавам .

# 18
  • Мнения: 46
Фактологията е много неясно изложена.

Важно е, чрез какви сделки са прехвърлени имотите /дарение, покупко-продажба, договор за прехвърляне на недвижим имот срещу издържка и гледане/.

Ако баба и дядо или прабаба и прадядо са прехвърляли нещо на внуците си, прескачайки децата и особено ако е било чрез дарение, позаинтересовайте се за така наречената "запазена част" полагаща се на наследниците.

Има резон и в предходните коментари, където е посочено, че продажба на имот, собственост на непълнолетен става само вс разрешение на Районен съдия.

Задължително се консултирайте с адвокат за Ваше спокойствие. Не търсете отговор във форума по материя която изисква специални знания. За проблема в семейните отношение определено тук можете да получите подкрепа и съвет, но не и по правния Ви въпрос.

# 19
  • Мнения: 6 176
Нищо не можеш да продаваш докато не навършиш 18. Продажбата на имот от непълнолетен става след съдебно решение, което се дава изключително трудно, а в твоя случай няма да го разрешат. За останалите работи, не се впрягай толкова. Нека възрастните си оправят отношенията помежду си, това не е твоя работа. Един съвет от мен- като станеш на 18 не си продавай това, което ти е дадено от баби и дядовци. Няма начин по-късно да не съжаляваш.

# 20
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 957
Пра дядо ми и пра баба ми не са живи ,но баба ми е . Няма ощетени, тук има искащи още и още, от което страдам аз, защото ми пълнят главата с глупости, и то такива....... Обясних на майка ми, че трябва да влезе в обувките на баба и да разбере, че да си разкъсван между двете си деца е ужасно ,но след това последваха обиди и нападки от нейна страна към мен. Разбира се и аз не искам на виждам брата на мама, защото е много противен човек, но това не го решавам аз а баба- тяхната майка.Прехвърля ми се на мен ужасна тежест и напрежение, които все още не съм готова да поема. С майка ми спорихме дори, че тя можела да ми продаде къщата, когато си поиска, защото тя ме била представлявала . Усещам, че проблем ще имаме и тук ,защото аз не искам нищо да продавам .
Вече ти отговориха, но и аз да дам моите 5 стотинки.
Майка ти ти е законен представител докато навършиш 18 години, но когато става въпрос за имоти, собственост на непълнолетно лице, както е в твоя случай, майка ти не може да продава. Казва го, защото е ядосана или поради други причини. Но поне за това, че ще останеш без къща, бъди спокойна, майката ти не може да продаде без да има разрешение от районния съд. И няма нужда да спориш и да се карате, просто ти за себе си да си знаеш, че няма как да ти продаде имуществото. С уточнението, че си имаш валидни документи, че къщата е твоя в момента.

# 21
  • Мнения: 6 769
Много объркано, хиляди роднини, части, въобще заплетена работа.
Две неща - на 16 години ти не можеш да продадеш НИЩО. Майка ти явно не е достатъчно запозната и говори глупости, тя няма право да се разпорежда с твоя собственост.
Това е. Когато станеш на 18 ще си решиш какво да правиш. Така или иначе къща, в която 100 човека имат някаква част, е непродаваема на външни хора, ако искаш да се оттървеш и да не живееш с родата, то най-разумно би било да си продадеш частта на някой от семейството и да се спасяваш от тези селски истории.

# 22
  • Мнения: 18 590
Ами писа детето, на две  е, близнак  къщата и си е отделно нейноот.Чичоот другото притежаав, но явно не го искат наблизо,дори.

# 23
  • Мнения: 14 896
ЛГ да продаде нейната част на другите, ама майката ще писне, че остава без покрив. И ще се почне тормоз по другото направление

# 24
  • Мнения: X
От бабата и дядото на мама- това са прадядото на авторката  и за това се бъркате , че не са живи и се карат.
Тя писа, че баба й и дядо й по майчина линия не са живи.
Тъй или иначе циркът е на ниво родители и техните братя и сестри. Вуйчото няма ли запазена част?
Баба ми и дядо ми така бяха оставили завещание за къщата където живеехме със баща ми (на мое име и на името на сестра ми). Историята е дълга и има намесени много хора та те затова решили да ни подсигурят.Баща ми имаше втори брак и дете от него. Той преди години почина и когато потърсихме завещанието в съда, там имаше само празна папка с входящ номер. Сега двете със сестра ми нямаме нищо а мащехата си живее живота с друг мъж в бащината ни къща.Както и да е.
А вие с адвокат говорихте ли? Как така сте потърсили завещанието чак след кончината на баща ви, след като завещаното е от дядо ви?

Да, говорихме с адвокат. Ами, потърсихме го чак тогава защото когато дядо и баба починаха ние бяхме на по 15-16 години и тогава нямахме представа че има завещание. Научихме от майка ни след като баща ни почина. А и никога не съм мислила че е възможно да стане нещо такова и че някой може да постъпи чак толкова подло. Адвоката тогава каза, че знае малко такива случаи и за пръв път вижда с очите си. Знам кой го е направил но нищо не може да се докаже. Мога само да се утешавам до някаква степен, че един ден Тя ще си получи заслуженото.

# 25
  • Мнения: 14 896
Круела, при така описано - без завещание бащата е наследник на бабата и дядото, а вие сте наследници на бащата. Няма как да не получите съвсем нищо. Няколко актуални теми има по въпроса във форума или пък се нищи в някаква тема като странични отклонение. Потърсете си правата.

# 26
  • Мнения: 8 872
Моля, не пишете по други случаи тук, отворете си новата тема, ние се объркваме кой баба, кой прабаба...

# 27
  • София
  • Мнения: 38 583
На 16 въобще не се занимавай с глупости! Ако майка ти започне темата, ставаш и излизаш - като типичен тийн.
Аз не бих товарила дъщеря си с подобно нещо.

# 28
  • Мнения: X
Круела, при така описано - без завещание бащата е наследник на бабата и дядото, а вие сте наследници на бащата. Няма как да не получите съвсем нищо. Няколко актуални теми има по въпроса във форума или пък се нищи в някаква тема като странични отклонение. Потърсете си правата.
Всичко е оправено преди няколко години.  Въпросът е, че завещанието го няма а ние получихме колкото за една кола втора ръка и стабилно оплюване че сме си потърсили своето.

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Cruella, баба ти и дядо ти е трябвало да ви дадат копия от завещанието. Също е трябвало да разгласят намеренията си сред техни близки и роднини.

С времето, баба ти и дядо ти може да са се отчуждили от вас, да са се привързали към новата жена и децата и  . Ако жената е нямала жилище, а децата и са били малки, може да са размислили и да са решили, че за доброто на невръстните деца е по-удачно да и оставят къщата. Моя позната точно това прави сега.

# 30
  • Мнения: 14 896
Всичко е оправено преди няколко години.  Въпросът е, че завещанието го няма а ние получихме колкото за една кола втора ръка и стабилно оплюване че сме си потърсили своето.
Всичко може, но да получат пари като за кола втора ръка - или къщата струва едва 4цифрена сума, или колата е джип ровър. Потърсете друг адвокат, по възможност нямащ връзка с вашето населено място. Стига да ви се занимава и да не се изпуснали срокове, де.

# 31
  • Мнения: 111
До колкото ми става ясно, прабабата оставя на своята правнучка къща с двор.
В историята има и някакви земи, които са разпределени между други роднини, бабта на авторката има част от тези земи, които явно са близко до къщата на внучката и.
Бабата решава, че е най-честно да припише своята част от тези земи на сина си, за да не остане без нищо, при положение, че дъщеря и и внучката и имат къща.
Майката на авторката не е съгласна да е ощетена от наследство от майка си, като не просто иска 50%, а цялата земя да е за нея, а за брат и нищо да няма.
А другата част от къщата на кого е? Всъшност тези прабаба и прадядо на кого са родители на майка ти или на баща ти? Ако са от страната на баба ти, защо вуйчо ти не е получил другата част от къщата близнак? ( ако той няма деца.)
Или баба ти да не я оставя на никого тази земя като почине, съдът да се разправя с майка ти и вуйчо ти и да дели.
Все повече ми се случва да чувам за апартаменти, къщи и земи, които наследниците не могат да поделят и се карат по много грозен начи. Даже в повечето случай бабите и дядовците са още живи.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 09:55 от pipinka98

# 32
  • Мнения: 8 872
направих една схема, дотук какво знаем. Бабата на Мими е 'на ход', докато е жива, може да продава, да дарява, да завещава. Дали ще упражни някаква воля, или ще остави нещата да бъдат наследени... не се знае. Мими ти просто чакаш да се случи нещо с частта от земите на баба ти и ще си част от една съсобственост (вероятно).
Не каза на кого е земята в парцела на къщата.

Общи условия

Активация на акаунт