Подялба на имущество.Проблем!А съм само на 16г.

  • 2 768
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 835
Всичко е оправено преди няколко години.  Въпросът е, че завещанието го няма а ние получихме колкото за една кола втора ръка и стабилно оплюване че сме си потърсили своето.
Всичко може, но да получат пари като за кола втора ръка - или къщата струва едва 4цифрена сума, или колата е джип ровър. Потърсете друг адвокат, по възможност нямащ връзка с вашето населено място. Стига да ви се занимава и да не се изпуснали срокове, де.

# 31
  • Мнения: 111
До колкото ми става ясно, прабабата оставя на своята правнучка къща с двор.
В историята има и някакви земи, които са разпределени между други роднини, бабта на авторката има част от тези земи, които явно са близко до къщата на внучката и.
Бабата решава, че е най-честно да припише своята част от тези земи на сина си, за да не остане без нищо, при положение, че дъщеря и и внучката и имат къща.
Майката на авторката не е съгласна да е ощетена от наследство от майка си, като не просто иска 50%, а цялата земя да е за нея, а за брат и нищо да няма.
А другата част от къщата на кого е? Всъшност тези прабаба и прадядо на кого са родители на майка ти или на баща ти? Ако са от страната на баба ти, защо вуйчо ти не е получил другата част от къщата близнак? ( ако той няма деца.)
Или баба ти да не я оставя на никого тази земя като почине, съдът да се разправя с майка ти и вуйчо ти и да дели.
Все повече ми се случва да чувам за апартаменти, къщи и земи, които наследниците не могат да поделят и се карат по много грозен начи. Даже в повечето случай бабите и дядовците са още живи.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 09:55 от pipinka98

# 32
  • Мнения: 8 796
направих една схема, дотук какво знаем. Бабата на Мими е 'на ход', докато е жива, може да продава, да дарява, да завещава. Дали ще упражни някаква воля, или ще остави нещата да бъдат наследени... не се знае. Мими ти просто чакаш да се случи нещо с частта от земите на баба ти и ще си част от една съсобственост (вероятно).
Не каза на кого е земята в парцела на къщата.

Общи условия

Активация на акаунт