Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 19

  • 38 585
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 621
Засега май се спирам на тази:
https://vimax.bg/sushilnya-s-termopompa-seria-8000-t8dbe48s.html
Само не знам къде ще е дяна Confused
Предлагам ти това:
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr87tw0by
Има клас на кондензация А (91%), докато въпросното АЕГ е Б (82%).

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 12:08 от petiaivanov

# 721
  • София
  • Мнения: 12 006
Предлагам ти това:
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr87tw0by
Има клас на кондензация А (91%), докато въпросното АЕГ е Б (82%).
Този клас на кондензация е пренебрежимо незначителен. Бошът обаче е с по-кофти програми и препокриващи се, няма и програма за вълна, няма опция за обръщане на вратата, т.е. отваря се само в една позиция, за разлика от АЕГ, при кеото врата може да се обръща според потребностите. АЕГ върти барабана и в двете посоки (много важна функция предотвратяваща усукване и замотаване прането на топка), за бош не прочетох да има такава функция. Не ми се рови за още...

# 722
  • Мнения: 11 621
Предлагам ти това:
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr87tw0by
Има клас на кондензация А (91%), докато въпросното АЕГ е Б (82%).
Този клас на кондензация е пренебрежимо незначителен. Бошът обаче е с по-кофти програми и препокриващи се, няма и програма за вълна, няма опция за обръщане на вратата, т.е. отваря се само в една позиция, за разлика от АЕГ, при кеото врата може да се обръща според потребностите. АЕГ върти барабана и в двете посоки (много важна функция предотвратяваща усукване и замотаване прането на топка), за бош не прочетох да има такава функция. Не ми се рови за още...
Има Wool finish. Сигурно не си видяла.
Потребителката не е поставила изисквания накъде да се отваря вратата.
Като допълнителен аксесоар се предлага и кошничка за вълна:  WMZ20600 : Кошничка за вълна

# 723
  • Мнения: 21 275
Общо взето никакви изисквания не поставих,тъй като тепърва ще навлизам в света на сушилните и затова и помолих за препоръка за добра такава.

# 724
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Предлагам ти това:
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr87tw0by
Има клас на кондензация А (91%), докато въпросното АЕГ е Б (82%).
Този клас на кондензация е пренебрежимо незначителен. Бошът обаче е с по-кофти програми и препокриващи се, няма и програма за вълна, няма опция за обръщане на вратата, т.е. отваря се само в една позиция, за разлика от АЕГ, при кеото врата може да се обръща според потребностите. АЕГ върти барабана и в двете посоки (много важна функция предотвратяваща усукване и замотаване прането на топка), за бош не прочетох да има такава функция. Не ми се рови за още...
Има Wool finish. Сигурно не си видяла.
Потребителката не е поставила изисквания накъде да се отваря вратата.
Като допълнителен аксесоар се предлага и кошничка за вълна:  WMZ20600 : Кошничка за вълна
Хубаво е преди да пишеш, да се ограмотиш какво точно пишеш. Wool finish е около десетина мин. за освежаване на вълнени дрехи, стояли цяла година в гардероба. Докато АЕГ ги суши - мокри от пералнята, за това има Woolmark Blue - сертифицирана програма за сушене на вълна и изделия с етикет ръчно пране, позната от преди като Gold.

# 725
  • Мнения: 11 621
Afrodita, преди да си толкова груба, мисля, че този въпрос го повдигна в тази тема съвсем скоро и беше разнищен от-до. Върни се и прочети преди да ме ограмотяваш, още повече, че в упътването на уреда си е написано за какво е програмата. Съвсем друг е въпросът кави термини за едно и също нещо използват различните производители.
АЕГ: Вълнени тъкани. Леко сушене на изпрани на ръка вълнени тъкани.
Сушила съм вълнени неща и знам, че не излизат сухи, трябва си досушаване.
И не разбирам какво толкова те подразни, когато реших да предложа тази сушилня. Решила съм-предложила съм. Смятам,ч  е добър уред предвид едни нелицеприятни неща за 8 серия сушилни на АЕГ. Надявам се в процеса на производство да са си отстранили проблемите с моторите. Не исках да притеснявам жената излишно, но това е истината.
Скрит текст:
Предлагам ти това:
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr87tw0by
Има клас на кондензация А (91%), докато въпросното АЕГ е Б (82%).
Този клас на кондензация е пренебрежимо незначителен. Бошът обаче е с по-кофти програми и препокриващи се, няма и програма за вълна, няма опция за обръщане на вратата, т.е. отваря се само в една позиция, за разлика от АЕГ, при кеото врата може да се обръща според потребностите. АЕГ върти барабана и в двете посоки (много важна функция предотвратяваща усукване и замотаване прането на топка), за бош не прочетох да има такава функция. Не ми се рови за още...
Има Wool finish. Сигурно не си видяла.
Потребителката не е поставила изисквания накъде да се отваря вратата.
Като допълнителен аксесоар се предлага и кошничка за вълна:  WMZ20600 : Кошничка за вълна
Хубаво е преди да пишеш, да се ограмотиш какво точно пишеш. Wool finish е около десетина мин. за освежаване на вълнени дрехи, стояли цяла година в гардероба. Докато АЕГ ги суши - мокри от пералнята, за това има Woolmark Blue - сертифицирана програма за сушене на вълна и изделия с етикет ръчно пране, позната от преди като Gold.

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 16:22 от petiaivanov

# 726
  • София
  • Мнения: 12 006
petiaivanov - темата за сушенето на вълнени изделя е дъвкана много в стари теми. Аег-то си суши вълна - личен опит. Докато за Бош писаха, че не излизали сухи - ами няма как да излязат, тя програмата е за друго. Попрочети каква е разлиаката между Woolmark Blue и Wool finish - разлини неща са и не е до термин, а до технология.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 676
Някой има ли такава? Може ли мнение?

https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l7-wbe-69s

# 728
# 729
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте, чета ви от известно време, защото ще купуваме сушилня. Идеята е да я сложим на терасата, която е остъклена с безпрофилно стъкло. Според вас може ли да възникне някакъв проблем, от замръзване например? Терасата е западно изложение. Смятаме да вземаме висок клас модел и е важно да проуча всичко. Другият ни проблем, е че няма да може да мине нито през балконските врати, нито през отваряемия прозорец, който е най-широк и е 59 см. Но този проблем ще го решим като  търсим начин да сваляме неотварямия прозорец за да я изкараме на терасата, няма да правим компромис с размерите.

# 730
  • Мнения: 11 621
Набелязвате си модел, прочитате в документацията му при какви температури работи, знаете си температурите зиме и лете на терасата и преценявате дали моделът е подходящ.

# 731
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Над пералнята или на място където да не е затворена в шкаф, около и зад нея трябва да има по малко място, за да циркулира въздуха.
Над пералнята за съжаление няма как,че има плот.
Освен да се разделя с някой кухненски шкаф и да е на неговото място.
Нашата я сложихме в долен кухненски шкаф, защото исках да е скрита. От всяка страна има по 1-2 см, отгоре са 2-3 см. Отзад шкафа няма гръб, а отпред на вратата ниско долу има хоризонтална решетка. Надявам се това да е достатъчно за вентилация. Тепърва ще я ползваме интензивно.

# 732
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Събирам мнения за избор на сушилня.
От раз си харесах това (вероятно заради намалението, ама и до тия пари давам маХ).
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-HOOVER-NDP-H8-A … TCBEXS-S/p/681243
Не искам нищо специално, да върши работа през зимните месеци, когато навън няма да ми съхнат дрехите.
"Специални" дрехи няма да слагам вътре, търся я за обикновено тениски, дънки, разни памучни дрехи.

Ще се радвам, ако споделите да се насоча ли към тази от линка или да търся друго и какво да гледам в характеристиките?

# 733
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Посоченото по-горе АЕГ 8ма серия СУШИ прани вълнени дрехи перфектно. Не е само за освежаване на вълнени изделия. Аз си ги пера в пералня, на програма за вълна. Категорично излизат сухи и нямат никаква нужда от досушаване. Моята пералня ги центрофугира на 700 оборота. При сушене ползвам вълнени топки. Това беше един от плюсовете, който натежа при избора ми на сушилня. Относно програмите, за мен са много грамотно подбрани, няма излишни и препокриващи се.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, търся евтина сушилня, като от нея очаквам просто да суши нормални дрехи - дънки, тениски, блузи, нищо специално, основното ми изискване в да е евтина и здрава Гледам масово са по 800-1000лв. но на този етап бюджетът ми е доста по-малък. Досега не съм ползвала и предполагам, че дори нисък клас ще ми се стори уау.
Та бихте ли казали от нискобюджетните коя ми препоръчвате?

Общи условия

Активация на акаунт