Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 19

  • 38 462
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 762
Аз бих занесъл старата сушилня на вилата,а за дома да купя тази (ако бюджета го позволява). Изпитана от няколко човека във форума,включително и от мен.Чудесна е .
Да, всъщност моята стара вероятно е предхождащ модел на това Горение, защото имат доста общо като гледам. Аз така я обичам, че се страхувам да се разделя с нея 😂 Това е моят топ уред вкъщи.
Благодаря ви за препоръката!

# 16
  • Мнения: 1 835
Здравейте, какво ви е мнението за сушилни Бош? Определили сме среден бюджет за пералня и сушилня, мислехме беко, но се отказахме. Сега сме на варианта за Бош.

# 17
  • Мнения: 2 958
Здравейте, какво ви е мнението за сушилни Бош? Определили сме среден бюджет за пералня и сушилня, мислехме беко, но се отказахме. Сега сме на варианта за Бош.
Ако не е самопочистваща се _ добра е .

# 18
  • Мнения: 1 835
Сега влязох да чета подробно характеристики, пише EasyClean филтър 🙄 въобще не знам какво да гледам на сушилни, до сега не сме ползвали.

# 19
  • Мнения: 4 033
Сега влязох да чета подробно характеристики, пише EasyClean филтър 🙄 въобще не знам какво да гледам на сушилни, до сега не сме ползвали.
Monika08, погледнете линковете дадени от petiaivanov за miele и Мъж с пушка за gorenje. Показаните СМ'ни са с клас на кондензация "А" /по-добър от' B' при необходимост от вграждане, добър енергиен клас и др. показатели.

# 20
  • Мнения: 1 835
Ще ги погледна и тях, благодаря.

# 21
  • Мнения: X
Имаме такава сушилня, много съм доволна, не мачка дрехите и суши добре
https://zora.bg/product/kd-ghb8s7gw2

# 22
  • Мнения: 11 562
Сега влязох да чета подробно характеристики, пише EasyClean филтър 🙄 въобще не знам какво да гледам на сушилни, до сега не сме ползвали.
Това означава, че можете лесно в домашни условия с прахосмукачка да почистите кондензатора от мъхчета.
Това, поне според мен, е много по -добър вариат в сравнение с моделите със самопочистване. Просто по-малко ядове ще създава в бъдеще, защото независимо какъв модел е сушилнята и на какъв принцип работи тя, все някога стига до сервиз за почистване. А колкото по-напред във времето се отложи това, толко ва по-добре и по-лесно за вас.
Та EasyClean е за предпочитане пред самопочистването. Така мисля аз.
Моделът на Горенье (от линак на Мъж с пушка) също е лесен за почистване.

# 23
  • Мнения: 1 835
Супер, мерси за информацията Simple Smile При нас пералня сушилня ще бъдат една върху друга, гледам и пералнята да е на същата марка и това още повече затруднява избора😄

# 24
  • Мнения: 4 033
Супер, мерси за информацията Simple Smile При нас пералня сушилня ще бъдат една върху друга, гледам и пералнята да е на същата марка и това още повече затруднява избора😄
От една и съща марка, не е задължително условие-има универсални китове, освен ползване на един и същи сервиз/желая ви да не е необходимо или поне епизодично/. По-важно е да си закупите уред,който е ефективен според новите енер.обозначения при пералните и вашите предпочитания за функции. Най-вероятно, цената на енергията ще се индексира 2 пъти годишно и един по-висок енер. клас би бил по-изгоден в  експлоатацията и жизнения цикъл на самата машина.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Това самопочистване не присъства ли в най-високия клас на Бош? Какво не е наред с него?

# 26
  • София
  • Мнения: 8 547
Само да уточним, че универсалните свързващи китове са адски грозни и това следва да се има предивд.

# 27
  • Мнения: 11 562
Това самопочистване не присъства ли в най-високия клас на Бош? Какво не е наред с него?
Във всички теми го коментираме това и честно, не ми се пише пак.
Ето в тази тема има снимки да видите. Постове 558 и 556:
https://bg-mam.ma/p/1078256/38405486
https://bg-mam.ma/p/1078256/38403950

# 28
  • Мнения: 5 119
Ние сме с Миле, втора ръка, никакви забележки. Свикнах да съм мързелива и винаги суша на автоматична програма Smile Съответно не съм сушила нищо различно от памук и няколко памук+лен или памук+вълна, но са все неща, носени и прани много пъти, никога от първо пране не пускам дреха в сушилнята, ако не е чист памук.

Та въпросът ми е - ползвате ли различни програми и имате ли тънкости за сушене на по-деликатни дрехи или те отиват да се сушат на слънце? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: X
Имам програма за сушене на спортни дрехи. Тениските и анцузите на мъжа ми се перат ежедневно (в спортната сфера е и това е ежедневното му облекло), всичките са от изкуствени clima cool материи и са по-фини. Съответно ги суша на отделна програма. Другите неща обикновено са памук и те заминават на super dry. Плетените са на delicate. И отделна програма за сушене на завивки. Често ползвам refresh за обиране на козината от животните от жилетки, суичъри, дънки. Вече нищо не суша на простор.

Общи условия

Активация на акаунт