Диабет тип 2 и висок ТСХ-как да отслабна?

  • 631
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, сигурно има и други хора с моя проблем, на 27г съм, родих дъщеричката си 2019 г, като през бременността развих диабет. По принцип бях с диагноза преди това поликистозни яйчници, сега нямам идея как седят нещата там. След като родих успях да сваля от 80 кила на 62,но живях в Англия и там храната е доста евтина и можех да си позволявам храните които обичам. Но поради Ковид се прибрахме в България и почнах да пълнея и качих до 86 кила в момента. Не ям много, не ям и вредно, гледам да готвя с много малко мазнина, но отслабване не става дори и с килограм. Имах доста стресови период от раждането до съвсем скоро( около година и малко) и го дължах на това, но сега се чувствам малко по-спокойна и отслабването пак не ставаше. Една приятелка ме посъветва да погледна дали не е от щитовидната жлеза. Та направих си изследвания, след като ме прегледа ендокринолог ми каза да си направя и други изследвания и се стигна до диагноза Диабет тип 2 със силно изразена инсулинова резистентност. Пия метфогама 3 пъти на ден и 1 път Еутирокс вече от месец и нещо... Но нищо не помагат нито отслабва, нито чувствам някаква разлика. Има ли някой с подобен проблем, който би ми дал съвет?

За съжаление нямам възможност да ходя на фитнес, все още гледам дъщеричката си, а тя е много палава и иска постоянно внимание и игра, което няма как да и откажа.

Хубав ден Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 720
Толкова ли са ти важни килограмите?
Много повече биха ме разтревожили високото TSH и високата захар, отколкото качените килограми.
Потърси препоръки за хранене при инсулинова резистентност и проблеми с щитовидната.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Има тема за инсулиновата резистентност във форума. Като цяло отслабването е трудно, защото и ИР, и ТСХ водят до забавен метаболизъм. За мен най-успешни са вариантите на високомазнинна - нисковъглехидратна диета (и то в стриктния вариант, до 20 гр. въглехидрати на ден).
Накратко: Вариантите на ВМНВ хранене са различни - кето, Аткинс, 90-дневна и пр. С тези килограми в момента вероятно ще е трудно интензивно да спортувате, та се опитайте поне с режимно хранене да свалите малко. В началото е трудно да свикнете, но ключовото е не намаляването на мазнините, а ограничаването на въглехидратите (вкл. и тези от плодове).
След това включете и спорт - кардио и тежести/тренировки със собствено тегло.

# 3
  • Мнения: 8
Да, важни са тъй като ми влияят депресивно и без това моето ниско самочувствие, нещата  стават доста зле. Влияят не само на мен като личност но и на връзката ми с мъжа ми.

# 4

Общи условия

Активация на акаунт