Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

• 22 321
  • 485
  •   1
Отговори
# 30
Денис ще се радвам за твоето мнение на резултатите те. Бременна съм в 8 г.седмица и си ги пуснах защото съм на фраксипарин да видя дали имам алергия. Но др показатели ме притесниха. Може ли мнение то ти.

# 31
Здравей, Denis.

Утре ще пускам полови хормони, на 3 ден от цикъл, заедно със 17OH Progesteron.
Искам да си изследвам и кортизол. Сега ли да го пусна, или на чист ден с другите надбъбречните? Благодаря!

# 32
Здравейте, ето това са моите изследвания,направени на чист ден. Причината да ги направя е,че в продължение на 6 месеца имах непрекъснато зацапване между циклите. Гинекологът ми изписа Дуфастон за 10 дни във втората половина на цикъла. Пих ги ,но зацапването продължи макар и в по- малко количество. Докторът предположи,че е нещо от щитовидната жлеза и затова изследвах всички хормони. Със СПКЯ съм и инсулинова резистентност. Може ли за мнение , ендокринолог ще посетя задължително,но часът ми е чак за след две седмици.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 22:30 от jenimon

# 33
  • София
Денис ще се радвам за твоето мнение на резултатите те. Бременна съм в 8 г.седмица и си ги пуснах защото съм на фраксипарин да видя дали имам алергия. Но др показатели ме притесниха. Може ли мнение то ти
Скрит текст:
.
Не виждам проблем, но по-добре се консултирай и с лекар.
В12 е малко нисък, следи го да не падне още
ФК ако не е правена почивка е нормално да е висока... предполагам приемаш метилирана форма?!
Добре е да следиш вит. Д, желязо...

Лека и спокойна бременност

Здравей, Denis.
Утре ще пускам полови хормони, на 3 ден от цикъл, заедно със 17OH Progesteron.
Искам да си изследвам и кортизол. Сега ли да го пусна, или на чист ден с другите надбъбречните? Благодаря!
Кортизол - по-добре да е на чист ден ... за да е максимално показателен.

Здравейте, ето това са моите изследвания,направени на чист ден. Причината да ги направя е,че в продължение на 6
Скрит текст:
месеца имах непрекъснато зацапване между циклите. Гинекологът ми изписа Дуфастон за 10 дни във втората половина на цикъла. Пих ги ,но зацапването продължи макар и в по- малко количество. Докторът предположи,че е нещо от щитовидната жлеза и затова изследвах всички хормони. Със СПКЯ съм и инсулинова резистентност. Може ли за мнение , ендокринолог ще посетя задължително,но часът ми е чак за след две седмици.

Здравей!
Не виждам да има проблем при тези изследвания.
Зацапването може да се дължи на:
- раничка, полип, миома... - това се вижда при АГ преглед - мануален, УЗ...
- хормонален дисбаланс - отклонения от нормалните стойности на Тестостерон, Андростендион, ДХЕА, 17ОНПрогестерон, SHBG...
- проблем с О. и/или липсата на така, респ. образуване на ЗФ, киста, ЛУФ - това се предполага и доказва с преглед на УЗ + изследвания:
3 ден на МЦ - ЛХ, ФСХ и Е2
7 ден след доказана О. ( поне с тестове за О. и измерване на БТ) - Прогестерон + Е2
Ако имаш данни/симптоми на ИР - наднормено тегло, бързо омазняване, трудно регулиране на теглото ... е добре да направиш и тест за ИР с трикратно изследване на Инсулин +КЗахар ... на 0, 60 и 120 мин.

Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 06:52 от denis.

# 34
Може ли да кажете какви полови хормони да пусна - интерсува ме за проблеми с цикъла (започва зацапване между 3-7 дни преди цикъл и продължава до деня на цикъла), тежък пмс, не планирам бременност. Двама различни гинеколози казват - пт стрес, ама никой не назначава какво да изследвам. На 39г съм. И всъщност това от гинеколог ли се определя или от ендокринолог?

# 35
  • Варна
Може ли да кажете какви полови хормони да пусна - интерсува ме за проблеми с цикъла (започва зацапване между 3-7 дни преди цикъл и продължава до деня на цикъла), тежък пмс, не планирам бременност. Двама различни гинеколози казват - пт стрес, ама никой не назначава какво да изследвам. На 39г съм. И всъщност това от гинеколог ли се определя или от ендокринолог?
Като цяло най-добре да се видят всички, защото често един да има разбутан и другите се прецакват, но на мен симтомите ми звучат на нисък прогестерон.

# 36
А всичките са, тези описани на първата страница, нали?

# 37
  • Варна
А всичките са, тези описани на първата страница, нали?
Прогестерон, Естроген, Тестостерон и Андостредион са достатъчни мисля.

# 38
И последно да питам - пише, че прогестерона е 7дни след О, а естрогена 3 ден от мц, а в същото време е добре да се изследват заедно. Та как да ги пусна?

# 39
Денис, ще се радвам на коментар и на моите изследвания. Изпратила съм ги в настоящата тема под номер 16. Много благодаря 😊

# 40
  • София
Здравей, Денис,
Моля те за коментар на изследванията ми, направени са на 2 ден от МЦ. Изпращам сегашните и миналогодишните.
Скрит текст:
Към момента приемам следните добавки:
Иногинол (сутрин), Вит Д 5000МЕ, Б12, Б комплекс, ТМГ кристали за хомоцистеина и аспирин протект (вечер) за тромбофилията. За 2 седмици съм покачила със 7 единици витамин Д. На 37 години съм. Правим опити за бебе от 1 година. Спермограмата е с добри показатели.

Здравей!
Миналогодишните са Ок.
Сегашните- някои показатели много леко загатват, че може да си била скоро болна - настинка, грип... някакво възпаление ... нищо страшно, само информативно.
КЗ е висока - може да си с ИР, добре е да направиш тест - обременяване с глюкоза.
Холестерол и триглицериди високи ... може да е от ИР ... за тях си знаеш - диета, спорт... редуциране на тегло
Желязото е ниско - добре  е да се провери феритин, ЖСК, трансферин...
В момента ЛХ и ФСХ са супер, но АМХ и Инхибин В показват НЯР
В12 и ФК са високи, ако не е правена пауза от прием на тези добавки, може да е от това.
Хомоцистеинът обаче е висок и носи риск ... трябва да провериш и В6 ... и продължаваш приема на В12, В6 и ФК ... ако искаш се консултирай и с хематолог или кардиолог, за всеки случай ... или генетик - виждам, че проверяваш аРТТ - вероятно си с генетична мутация.
TMG не ти върши много работа - важното е да приемаш метилирани форми на всички вит. В комплекс. ... а има и много ментета на това TMG (особено на марката, която предлага Прегнако) ... няма и да разберете, как ще си навредите - на вас или на бебетата.
Имаш сериозен дефицит на вит. Д - трябва да продължиш приема .... да достигнеш поне 50-60 ng/ml

# 41
Дали ще може мнение, относно тези изследвания.
Здравейте. Моля за мнение, относно тези изследвания! От доста време съм със сърцебиене, гадене, нервна съм, адски изморена, нямам сили за нищо. Както и често апатична. Имам адска непоносимост към жегите.
Личният ми бе препоръчал психиатър, но не ми се иска да стигам до там. Приемам лекарства за повишаване на прогестерон, тъй като е много нисък.
В съчетание с кръвна картина и урина.

# 42
Здравей, Denis.

Пуснах полови хормони на 3 ден от МЦ.
Може ли коментар? На чист ден предстои да пусна останалите надбъбречни и за шитовидната жлеза.
Слагам снимката в скрит текст
Скрит текст:

# 43
  • София
Здравей, Denis.

Пуснах полови хормони на 3 ден от МЦ.
Може ли коментар? На чист ден предстои да пусна останалите надбъбречни и за шитовидната жлеза.
Слагам снимката в скрит текст
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ е малко висок и тъй като и Е2 е също малко висок, може да показват по-ранна О. ( по-ранна от обикновено за теб).  Ако не е ранна О., може да показват проблем с ЯР... да е започнал да намалява. Тогава трябва да се проверят АМХ и Инхибин В - точно на 3-ти ден от МЦ.
ПП
Ако дължината, на този (текущия) МЦ е по-къса, имало е по-ранна О.

# 44
@denis Моля за съвет относно приема на добавката NAC по време на бременност. Трябва ли да го спра?
В 5.г.с съм с Хашимото(ако има значение).

Общи условия

Активация на акаунт