Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 681
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 910
Денис, здравей! Моля те да коментираш изследванията ми от преди седмица- притеснява ме високата кр.захар и TSH.  Прави ми впечатление, че фт3 и фт4 са в норма въпреки високото TSH. Възможно ли е TSH да е такова, тъй като за периода на изследванията имах болки в кръста от дни /откриха ми дискова херния/?. Гликираният хемоглобин също е изследван-5,54% при реф.0-6
П.П.от месеци редувам берберин/гимнема, но явно без особен ефект.

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 17:39 от stelaartois

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте прикачвам снимка на 3 ден от мц. Казаха ми, че ако искам деца, ще трябва да е инвитро, може ли да кажете вие какво мислите?
На 24г. съм, ако има значение.

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 23:44 от Глория Стоянова 698966

# 62
  • София
  • Мнения: 35 932
Денис, здравей! Моля те да коментираш изследванията ми от преди седмица- притеснява ме високата кр.захар и
Скрит текст:
TSH.  Прави ми впечатление, че фт3 и фт4 са в норма въпреки високото TSH. Възможно ли е TSH да е такова, тъй като за периода на изследванията имах болки в кръста от дни /откриха ми дискова херния/?. Гликираният хемоглобин също е изследван-5,54% при реф.0-6
П.П.от месеци редувам берберин/гимнема, но явно без особен ефект.
Здравей!
КЗ е висока, Инсулина - също, имаш ИР ... вземи мерки, защото в момента, тези стойности показват, че се увреждат различни органи ( сърце, очи, бъбреци...)
ТСХ е висок - трябва ти медикамен. терапия ... имаш Хипофункция на ЩЖ, а когато няма подпомагане на тази функция това рефлектира на ИР - т.е. и нея трудно ще контролираш ...
Креатининът е висок ... консултирай се с нефролог  ...  

С добавки, може да си помогнеш, само ако режима на хранене е правилен и заболяването е по-лека форма.... или след като го овладееш.


Здравейте прикачвам снимка на 3 ден от мц. Казаха ми, че ако искам деца, ще трябва да е инвитро, може ли да
Скрит текст:
кажете вие какво мислите?
На 24г. съм, ако има значение.
Здравей!
ТСХ е добре, но само той не е достатъчен за да се прецени, дали ЩЖ функционира нормално.
ЛХ и Е2 са високи - показват ПКЯ/СПКЯ... а при СПКЯ АМХ може изкуствено да е повишен... т.е на твоя, не може много да се вярва. Инхибин В обаче е нисък.
Провери  всички Андрогени и за дефицити - вит. Д, В12, ФК, В6, Биотин, цинк, селен, мед, желязо, феритин, ЖСК, трансферин...
Направи тест за ИР/обременяване с глюкоза  - трикратно изследване на Инсулин + КЗахар ( на 0, 60 и 120 мин.)
Според мен си много малка за да си с толкова НЯР и според мен има нещо, което е причина това да се случи - ще ти помогна да разбереш коя е първопричината и дано да успеем поне малко да я повлияем.
На база резултати от изследванията, ще ти посоча и какъв специалист трябва да посетиш.
Надежда винаги има, така че бъди оптимист. Доказали сме многокатно, че можем да влияем на ФСХ, АМХ и Инхибин В (колкото и да не вярват в това, засега Simple Smile , лекарите ) ... дори и да е за кратко, но достатъчно, чудото да се случи.

Последна редакция: пт, 09 юли 2021, 07:50 от denis.

# 63
  • Мнения: 776
Здравей, Денис. Моля за коментар на изследванията, при първите ми на трети ден от МЦ TSH беше 3.42. По твой съвет пуснах сега и хормони на ЩЖ, но минаха няколко месеца. Срещата ми с ендокринолог е следващата седмица...

# 64
  • Мнения: 3
Доколкото разбрах трябва да си пусна само Андростендион, тестостерон и прогрестерон имам, но от уж 7 дни след овулация (доказана с тестове)



Тези изследвания са от к-ка Малинов.
Като цяло адски ниските стойности на Инхибин Б на 7 ден след ов му стреснаха и ги пуснах повечето на моя глава в друга лаборатория. Моята лекарка нищо не каза, а забелязах, че и съотношението между LH и FSH е 3,16, като съм чувала че трябва да е 1,5 макс 2...

# 65
  • София
  • Мнения: 35 932
Здравей, Денис. Моля за коментар на изследванията, при първите ми на трети ден от МЦ TSH беше 3.42. По твой съвет пуснах сега и хормони на ЩЖ, но минаха няколко месеца. Срещата ми с ендокринолог е следващата седмица...
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ доста е скочил... МАТ са повишени - може да е и Хашимото. Не го отлагай и вземи мерки.
Хипофункцията на ЩЖ, ако не е контролирана, може да провокира Хашимото, което пък е автоим. заболяване и не се лекува... така че не подценявайте факта, че сте с Хипофункция на ЩЖ.
Ето ви и някои:
 Сиптоми при Хипофункция на ЩЖ
Сутрешни главоболия, които могат да продължат и през деня
Умора и след ставане от сън
Увеличено тегло (ЩЖ гори малко мазнини)
Чувствителност към студ
Суха, чуплива коса, косопад, андроген тип косопад
Суха кожа, сърбеж по кожата
Тремор и изпотяване дланите на сърцете
Слаба памет, липса на мотивация, умствено объркване
Мозъчна мъгла
По-ниска температура на тялото
Мускулни крампи при покой, по време на сън 
Намалена имунна функция
Оток на лицето и очите
Запек, проблем със СЧТ, метеоризъм (подуване и  газове)
Забавен метабилизъм, бързо омазняване/трудно сваляне на кг.
Загуба на външната част на веждата
Склонност към образуване фиброиди -  на гърдата, яйчниците (кисти), матката (миоми...)
Повишени нива на серумните липиди (холестерол, триглицериди, LDL, HDL)
Аритмия - тахикардия ...
Повишено или понижено кръвно налягане
и т.н.
Ако имате поне 4-5 от тези симптоми - проверете функцията на ЩЖ
Функцията на ЩЖ влияе и на други хормони... респ. проблемите (заболяванията) се увеличават с годините.

# 66
  • Мнения: 776
Здравей, Денис. Моля за коментар на изследванията, при първите ми на трети ден от МЦ TSH беше 3.42. По твой съвет пуснах сега и хормони на ЩЖ, но минаха няколко месеца. Срещата ми с ендокринолог е следващата седмица...
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ доста е скочил... МАТ са повишени - може да е и Хашимото. Не го отлагай и вземи мерки.
Хипофункцията на ЩЖ, ако не е контролирана, може да провокира Хашимото, което пък е автоим. заболяване и не се лекува... така че не подценявайте факта, че сте с Хипофункция на ЩЖ.
Ето ви и някои:
 Сиптоми при Хипофункция на ЩЖ
Сутрешни главоболия, които могат да продължат и през деня
Умора и след ставане от сън
Увеличено тегло (ЩЖ гори малко мазнини)
Чувствителност към студ
Суха, чуплива коса, косопад, андроген тип косопад
Суха кожа, сърбеж по кожата
Тремор и изпотяване дланите на сърцете
Слаба памет, липса на мотивация, умствено объркване
Мозъчна мъгла
По-ниска температура на тялото
Мускулни крампи при покой, по време на сън 
Намалена имунна функция
Оток на лицето и очите
Запек, проблем със СЧТ, метеоризъм (подуване и  газове)
Забавен метабилизъм, бързо омазняване/трудно сваляне на кг.
Загуба на външната част на веждата
Склонност към образуване фиброиди -  на гърдата, яйчниците (кисти), матката (миоми...)
Повишени нива на серумните липиди (холестерол, триглицериди, LDL, HDL)
Аритмия - тахикардия ...
Повишено или понижено кръвно налягане
и т.н.
Ако имате поне 4-5 от тези симптоми - проверете функцията на ЩЖ
Функцията на ЩЖ влияе и на други хормони... респ. проблемите (заболяванията) се увеличават с годините.
Отново благодаря искрено, Денис! Именно заради твоя съвет отново се изследвах. Някои от симптомите имам, часът за да ендокринолог е записан.

# 67
  • София
  • Мнения: 35 932
Доколкото разбрах трябва да си пусна само Андростендион, тестостерон и прогрестерон имам, но от уж 7 дни след овулация (доказана с тестове)
Скрит текст:

Тези изследвания са от к-ка Малинов.
Като цяло адски ниските стойности на Инхибин Б на 7 ден след ов му стреснаха и ги пуснах повечето на моя глава в друга лаборатория. Моята лекарка нищо не каза, а забелязах, че и съотношението между LH и FSH е 3,16, като съм чувала че трябва да е 1,5 макс 2...
17ОН Прогестерон се изследва точно на 3-ти ден от МЦ.
Инхибин В - точно на 3 ден от МЦ ... заедно с АМХ.
Съотношението ЛХ:ФСХ  точно на 3 ден от МЦ трябва да е  1:1 ... ако е 1,5 показва ПКЯ

# 68
  • Мнения: 196
Денис ,имах положителен тест за овулация на 3 ти. Мисля че я усетих на 6 ти,днес пуснах прогестерон. Според тебе много ли е зле положението .

# 69
  • София
  • Мнения: 35 932
Денис ,имах положителен тест за овулация на 3 ти. Мисля че я усетих на 6 ти,днес пуснах прогестерон. Според тебе много ли е зле положението .
Нисък е - не е обективен.
6+7 е 13.07
Прогестерон се изследва точно на 7-ми ден след О.

# 70
  • Мнения: 196
Връщам се от лекар,отново имам неспукан фоликул .

# 71
  • Мнения: 554
Здравей, Denis.

може ли коментар на изследванията..
правени са на чист ден, както е записано на 1ва страница
слагам в скрит текст

Скрит текст:

само 17-OH Progesteronе е правен на 3ти ден от МЦ

2.135 nmol/l /Фоликулна фаза: 0.30 - 2.42
Овулаторна фаза: 0.91 - 4.24
Лутеална фаза: 1.82 - 6.97/

Търся причината за акне в долната част на лицето.
Благодаря!

# 72
  • София
  • Мнения: 35 932
Връщам се от лекар,отново имам неспукан фоликул .
Прогестеронът е висок за ЗФ... по-вероятно да е ЛУФ. ( просто го имай предвид).


Здравей, Denis.
Скрит текст:
може ли коментар на изследванията..
правени са на чист ден, както е записано на 1ва страница
слагам в скрит текст

Скрит текст:

само 17-OH Progesteronе е правен на 3ти ден от МЦ

2.135 nmol/l /Фоликулна фаза: 0.30 - 2.42
Овулаторна фаза: 0.91 - 4.24
Лутеална фаза: 1.82 - 6.97/

Търся причината за акне в долната част на лицето.
Благодаря!
Здравей!
Имаш високи нива на андрогените ... най-вероятно това е причината за акнето.
За 17ОН Прогестерон и ДХЕА ... причината може да е в НбЖ, затова е добре да се консултираш с Ендокринолог.
Антростендионът може да е висок, ако си с ИР или си с по-високи нива на Пролактина... те пък са свързани/зависят от функцията на ЩЖ ...в случая, не мога да преценя къде е първопричината... а тя е важна, за да се приложи правилната терапия.
Или с всички изследвания отиваш при ендокринолог.
Добре е да направиш тест за ИР и да провериш за дефицити - селен, цинк, мед, вит. Д, В12, Биотин, ФК, желязо, феритин, трансферин, ЖСК, хемоглобин....
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на лекаря.
ПП.
По принцип е редно да се повторят, ако имаш тази възможност ( това само информативно).

ППП.
Това, което е лесно и което може да направиш, е да следиш, дали всеки МЦ имаш О., защото, само при нея има синтез на Прогестерон, а само той, по нормален и естествен начин, потиска синтеза на андрогените.
Ако си с ИР напр. - трябва да държиш нивата на Инсулина ниски, защото той пък влияе на естрогените и Андростениона.
Ако си с Хипофункция на ЩЖ и от там Андростендиона е висок... трябва да нормализираш функцията на ЩЖ... за да се нормализира и той.

Последна редакция: пт, 09 юли 2021, 18:05 от denis.

# 73
  • Мнения: 343
Здравейте! Моля за коментар на следните изследвания, направени са на 4-ти ден.
Estradiol 48,0 Pg/ml (3-5 ден 11-69)
LH 4,5 mIU/ml (3-5 ден 1,7-13,3)
FSH 6,72 mIU/ml (3-5 ден 4,5-11)

# 74
  • Мнения: 12
Здравей Денис! Аз съм една от многото жени, които се борят за така жадувано бебче ! На Късен етап срещнах и създадох семейство и т.н. поради редица перипетии в живота.. Съдба! На почти 44 г. съм  (43г.,10 месеца).  Би ли погледнала изследванията ми и ако може коментар на тях!   Евентуално препоръки, насоки.. шансове за бебе !? 
             
   

Общи условия

Активация на акаунт