кажете ми каква е философията за нощното хранене

  • 2 115
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
Хубаво де, ами какво се прави, когато детето се събужда само към 3 часа с вой да яде, защото е гладно? Вода ли се дава?

Тези, които не се будят - хубаво, нямат нужда децата, но други явно имат. Пробвайте някой път, когато сте много, много гладни да пиете само вода и стойте на нея няколко часа. Май не е много приятно.

# 16
  • Мнения: X
 Joy Joy
Е..........махане няма, само ако детето иска.....моята от време на време още си иска млякото нощем, защото не вечеря.

# 17
  • Мнения: 46 518

Да, ама не всички пият, София само при зверски глад се прекарваше да глътне 1 глътка, заспиваше изтощена от рев и след 1 час се повтаряше същото, така цяла нощ  #Crazy реално никой от нас не спеше, включително и детето.
зарязах тия български измишльотини и започнах да си давам мляко, изпиваше го полусънена и нито тя се разбуждаше, нито ние, най-накрая настъпи тишина  Mr. Green

Но да, има деца, които нямат нужда от нощно хранене, те сами си го показват  Peace

# 18
  • Мнения: 109
Според мен всичко се определя от детето.
Големият ми син пиеше мляко през нощта до 3 г., докато малкия сам спря да се буди още на 2 мес.
Няма правила, гледай на детето да му е добре.

# 19
  • Мнения: 273
 ами тя сега се храни така 6хранения (5 дневни на 4 часа + 1 нощно)
някои ще кажат че това е така нормално и няма нужда от махане на  нощното хранене
за сега е добре но някои път си обърква режима и яде път яде от 22 -01-04
и така стават 7хранения и тогава лудвам да не качи много.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Не съм му го махала насила-сам се отказа като стана на 2 месеца
По съвет на майка ми #2gunfire си мъчих детето една нощ- равносметката е :будеше саена половин час и така докато не му дадох да яде.
Защо се налага това?-не виждам смисъл, а това с почиването на стовахчето -направо.....
Аз за себе си съм на принципа- ако е гладен -давам да яде
А и той вода не иска и сега-пие само фрешове

# 21
  • Мнения: 1 753
аз махнах нощното кърмене, когато заменихме вечерно кърмене с каша - т.е. към 7-я месец. мисля, че бебе на 2 месеца не би трябвалода бъде лишавано от нощно кърмене. или хранене с ам, все тая.

И аз така мисля и така съм правила.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 733
Много е малко детето, за да му махаш нощното хранене! Аз на сина ми го спрях като стана на 4 месеца, но дори и сега ако се събуди през нощта гладен, му давам да суче.

# 23
  • Мнения: 14 133
Според мен всичко се определя от детето.
Големият ми син пиеше мляко през нощта до 3 г., докато малкия сам спря да се буди още на 2 мес.
Няма правила, гледай на детето да му е добре.
Peace

# 24
  • Мнения: 6 461
Голямото ми дете само първия месец хапваше в три през вечерта ,но той беше тогава на смесено .Втория месец преминахме из цяло на АМ и тогава отказа нощното хранене.
Малкия беше изцяло на кърма и по цяла нощ ядеше.Сега е на година и отгоре и още яде в три .Не мога да го отуча и не мога.....

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
     Моите мадами хапват в 9 вечерта последно и после се будят към 3 някъде. После отново и отново. Бих била по-доволна да ядат и в 12 и да спят до 6, но не става. Опитах веднъж да ги събудя в 12, но никой не ми обърна внимание и пак си се събудиха в 2 - 3 часа. Не мисля да се опитвам да ги отказвам, те ако искат сами ще спрят да се будят.
     Съмнявам се реално да можем да повлияем по някакъв начин на дечицата, явно си е до дете, а не от действията на майката. Скоро една мама сподели че е смятала че на сина си тя е била направила хубавия график който е имал, а сега с дъщеря и не става въпреки че ги гледа по един и същи начин. При мен също с двете бебета е доста различно, а са близнаци.
      Така че докато се будят ще ги храня, тъкмо тогава нивата на пролактина са най-високи, а аз определено имам желание да ги кърмя повечко време.
      Само един е проблема, понякога се будят, хапват и заспиват тогава е супер, но друг път искат да си играем. Е какво да направя за да махна това?

# 26
  • София
  • Мнения: 555
ами тя сега се храни така 6хранения (5 дневни на 4 часа + 1 нощно)
някои ще кажат че това е така нормално и няма нужда от махане на  нощното хранене
за сега е добре но някои път си обърква режима и яде път яде от 22 -01-04
и така стават 7хранения и тогава лудвам да не качи много.
Няма никаква опастност да имаш ненормално дебело кърмено бебе, дори и да яде през 2 часа по 10 пъти на ден!!!Кой ти внуши тази безумна мисъл?! А според мен интервал от 4 часа между храненетата е голям за бебе на 2 месеца, не дава ли признаци на глад по начесто? Аз съм забелязала, че ако Радинка е хапвала през деня повече пъти, прави по-голяма нощтна пауза, понякога е откарвала вечер от 22ч. до 10 сутринта, но това като бяхме на 4 месеца. Веднъж и аз правих опит под въздействието на околните да и спирам насила нощното хранене, но резултатът беше, че и двете не спахме и зарязах експериментите.

# 27
  • Мнения: 366
 На мен педиатърката, майка ми, свекърва ми - всички казват ,че слес първия месец трябва да се спира нощното кърмене...... Аз не съм много съгласна и не бих мъчила сина си така, а и себе си! Мисля по- този въпрос , но това което правя е да се надявам по- скоро да започне да му стига. Той наддава добре и вече е качил 1200 гр за първия месец - казват , че е нормално за кърмено бебе. Насила хубост не става , като му стига сам ще спре.

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
ами покраи мен все ми казват че като навърши три месеца трябвало да се махне хощното хранене.

Това ми е любимо!!!
Мъжа ми е на 39 и още не е отказал нощното ядене, само е минал от мляко на твърда храна  Laughing Най-редовно нощем опустошава хладилника...

Сега сериозно - бебето ти расте с бурна скорост и денем, и нощем. За това му е нужна енергия и белтъчна храна. Набавя си ги от млякото. Ако не го нахраниш нощем, или ще ти скъса нервите от рев, или ще хленчи и ще си смуче юмручето. И в двата случая за да расте, ще ползва своите запаси, които не са големи, и няма да да наддаде много, а накрая на месеца педиатъра ви ще мърмори, че малко е наддало.

Нощното кърмене е и много полезно за стимулиране на лактацията. И смятам, че е по-лесно да кърмиш 10-15 мин и после да спиш, отколкото цяла нощ да даваш залъгалка и да слушаш жален рев.

# 29
  • Мнения: 3 092
ами покрай мен все ми казват че като навърши три месеца трябвало да се махне нощното хранене.

Това ми е любимо!!!

И на мен така. Thinking
Дъщеря ми се храни поне 3-4 пъти нощем , защото така си иска.Трудно ми е едвам смогвам да спя , но не мога да слушам жален рев  Naughty все някога ще престане да яде през ноща , ще порасне просто.Въоръжи се с търпение.Нощното хранене си има и свойте предимства, момичетата вече са ти казали за пролактина.Пък и не се ли усмихваш слушайки в тишината нощем сладките шумни глътчици на бебо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт