Има ли собственици на хранителни магазини?

  • 2 203
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 113
Таня, занимаваме се със зърнопроизводство и зърносъхранение. Нямаме ISO 9001. Аз се бях интересувала миналата година от въвеждането на добри производствени практики, но тогава ми казаха, че са задължителни за преработвателите на селскостопанска продукция. Сега, обаче, разбрах, че от януари 2007 г., ще касаят и нас.
Фирмата, която ми предлага да ги изготви каза, че ще се погрижи и за сетифицирането им.

# 16
# 17
  • Мнения: 205
ХАСП не са ли Добрите производствени практики?
И аз съм на такава вълна, но в друг отрасъл. Утре имам среща с човек, който се занимава с изготвянето на такива, само че на мен ми искат доста повече от 1000 лв.

извинявай за какъв обект става въпрос?

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ХАСП не са ли Добрите производствени практики?
И аз съм на такава вълна, но в друг отрасъл. Утре имам среща с човек, който се занимава с изготвянето на такива, само че на мен ми искат доста повече от 1000 лв.

извинявай за какъв обект става въпрос?

НЛО

# 19
  • Мнения: 4 324

 Joy Joy Joy Joy


мормот1, ако питаш сериозно, Сафо малко по-горе е отговорила.

# 20
  • Мнения: 205

 Joy Joy Joy Joy


мормот1, ако питаш сериозно, Сафо малко по-горе е отговорила.

не се смей,на мен ми изработи хасепа фирма за много по-малко пари

# 21
  • Мнения: 4 324
Не се смея на теб Simple Smile
Смея се за НЛО-то Simple Smile
Представям си отстрани нашия разговор Simple Smile Wink

А при теб за какъв обект става въпрос и колко ти взеха?

# 22
  • Мнения: 205
магазин за пакетирани храни-400 лв.

# 23
  • Мнения: 4 324
магазин за пакетирани храни-400 лв.

Сериозно ли за магазин, чак хасъп искат?????
Мислех, че може да мине със системата за самоконтрол, като се подобри малко.

И като съм почнала с въпросите Wink
Наръчник, процедури, инструкции имате ли? А декларация от ръководството? Оценка и избор на доставчици?
Ще серифицираш ли системата, или само така за спазване изискванията на закона?

# 24
  • Мнения: 205
по-принцип по облекчен режим,но искат всичко-хигиена,входящ контрол,начин на съхранение,транспортиране,всичко се описва,бяла манта все едно е аптека,стъпка по-стъпка кое как се прави,системите за самоконтрол отпадат,мисля че е в сила от април месец за нови обекти,а от 1.01.2007 за всички обекти с храни и производители на храни,в последно време по хоризонт слушам само за това говорят,било много важна точка за приемането ни в европейския съюз

# 25
  • Мнения: 1 113
ХАСП не са ли Добрите производствени практики?
И аз съм на такава вълна, но в друг отрасъл. Утре имам среща с човек, който се занимава с изготвянето на такива, само че на мен ми искат доста повече от 1000 лв.

извинявай за какъв обект става въпрос?

НЛО
Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт