Кривогледство при децата

  • 53 926
  • 179
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 832
Алексиева и дъщеря и са добри търговци.И толкова.Преди десет години закъсах с дъщеря си ,2 г. се влачихме и плащахме и чак след като си построи частната клиника се сети,че сме за операция.По-циничен и алчен човек аз не знам.



напълно подкрепям с двете си ръце

iori - много се радвам за теб  Hug

# 121
Ходихме за нашето дете на преглед и ни казаха че има СИНДРОМ НА ДЮАН и това не се лекувало .Този синдром се изразява с кривене на очите при гледане в страни някой можели да помогне със съвет към кой доктор да се обърнем  

# 122
  • Мнения: 832
ох...не мога да помогна, много съжалявам...дано се оправите

# 123
  • Мнения: 4 053
Ходихме за нашето дете на преглед и ни казаха че има СИНДРОМ НА ДЮАН и това не се лекувало .Този синдром се изразява с кривене на очите при гледане в страни някой можели да помогне със съвет към кой доктор да се обърнем  

ако искаш питай и тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332940.0

# 124
ние сме на 2г и 6 месеца .От три месеца с очила с 1 диоптър и кривене и двете очи.Казаха че операцията е задължителна ,но ми се иска още едно мнение.Ако може някой да ми препоръча лекар в пловдив ще сам много благодарна.Другия ми проблем е как да им кажа кое око криви повече за да оперират него като не мога да определя.,а до колкото знам може .да се оперира само едно. Имаме срок още един месец и после ще трябва да решим.Ако може някой да ми даде малко повече информация пишете ми моля.

# 125
ние сме на 2г и 6 месеца .От три месеца с очила с 1 диоптър и кривене и двете очи.Казаха че операцията е задължителна ,но ми се иска още едно мнение.Ако може някой да ми препоръча лекар в пловдив ще сам много благодарна.Другия ми проблем е как да им кажа кое око криви повече за да оперират него като не мога да определя.,а до колкото знам може .да се оперира само едно. Имаме срок още един месец и после ще трябва да решим.Ако може някой да ми даде малко повече информация пишете ми моля.

# 126
  • Мнения: 832
ние сме на 2г и 6 месеца .От три месеца с очила с 1 диоптър и кривене и двете очи.Казаха че операцията е задължителна ,но ми се иска още едно мнение.Ако може някой да ми препоръча лекар в пловдив ще сам много благодарна.Другия ми проблем е как да им кажа кое око криви повече за да оперират него като не мога да определя.,а до колкото знам може .да се оперира само едно. Имаме срок още един месец и после ще трябва да решим.Ако може някой да ми даде малко повече информация пишете ми моля.

за Пловдив не мога да съм тои полезна, но си в абслоютно заблуждение това за операция само на едното око. споделям от опит, а и децата който оперираха докато бях в детска очна масово се правеше и на двете очи. не може да се оперират много нерви наведнъж, т.е. ако кривенето е в много и различни посоки обикновено се прави два на два нерва и възможно последващи операции, но това специалист ще ти каже.
моя съвет е да не отлагате операцията щом е неотложна, колкото по-малко е детето толкова по-добре.

# 127
  • Мнения: 3
Здравейте!Интересува ме тази доц. Контрова от Варна. Разбрах, че много се чака за да се запишеш при нея и че не работи със здравната каса.Но може ли някой да ми каже приблизително колко струва прегледа на детето и евентуалната операция за кривогледство?
Благодаря предварително! newsm78

# 128
  • Варна
  • Мнения: 428
Писах току що в една друга тема за доц. Контрова. Часове дава за след 2-3 месеца. Ние днес ще ходим при нея. Ще напиша по-късно колко точно е прегледа, преди 6 мес. беше мисле 25-30 лв. Това е в частния й кабинет.
Иначе тя е завеждащ детското отделение в Очна болница, там работят със ЗК, така че за операция сигурно не се плаща (или не много поне), но не знам подробности.


25 лв платих днес за преглед.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 22:42 от Yee

# 129
  • Мнения: 3
Благодаря много за бързия отговор. Simple Smile

# 130
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
На колко години трябва да е детето за да се направи консултация сьс специалист? Моя син е почти на 1г и половина,криви лявото оченце от рождение,но ми казаха да изчакам да стане на 2г и тогава да го водя на очен...... newsm78

# 131
  • Мнения: 4 053
На колко години трябва да е детето за да се направи консултация сьс специалист? Моя син е почти на 1г и половина,криви лявото оченце от рождение,но ми казаха да изчакам да стане на 2г и тогава да го водя на очен...... newsm78

заведи детето сега,
ако има някакъв проблем и се хване по от рано, ще се реши по лесно  Wink

# 132
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря за бьрзия отговор Hug

# 133
  • Мнения: 56
И моята дъщеря криви едното оченце. През януари имаме час при д-р Контрова - ще разширява зениците. До тогава каза да закриваме здравото око, но Рая не трае превръзката и я маха. С какво закривахте окото (който има опит в това) ? Също тук в тази тема четох добри отзиви за д-р Контрова във Варна, ако някой има нещо да добави, благодаря предварително.

# 134
  • Мнения: 832
И моята дъщеря криви едното оченце. През януари имаме час при д-р Контрова - ще разширява зениците. До тогава каза да закриваме здравото око, но Рая не трае превръзката и я маха. С какво закривахте окото (който има опит в това) ? Също тук в тази тема четох добри отзиви за д-р Контрова във Варна, ако някой има нещо да добави, благодаря предварително.

ние с очила ги закривахме, лепиш нещо на стъклото
пробвай с детски очила, приема го на игра
обаче закриването има полза само ако действително имате мързеливо око, в противен случай е загуба на време. споделям от опит, ние така почти година мъчихме детенце без полза

Общи условия

Активация на акаунт