Кривогледство при децата

  • 53 924
  • 179
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 56
ами то при нас още не е ясно какъв е проблема и въобще има ли такъв. може би ще изчакам до януари когато ще е истинския преглед, за да видим какво ще правим преди да купувам очила. Тя Рая е на 6.5 месеца- чудя се как ще задържи очила на очите си...ох, дано да ни се размине...

# 136
  • Варна
  • Мнения: 428
В оптиките продават специални лепенки за закриване на окото, оклузии се казват. Има и такива, които се лепят с вакуумче към стъклото на очилата.
Смисъла на закриването на окото е да се развива зрението и на двете очи, защото зрението на окото, което криви, постепенно намалява и има нужда от стимулиране чрез закриване на здравото око. Когато се стигне до мързеливо око, вече е късно.
Аз самата като дете съм минала по този път, сега и с моето дете минавам. Слава богу, установихме проблема много рано (той от 10 месечен е с очила) и в момента си развива нормално двуочно зрение, без да криви очички. И това е благодарение на доц. Контрова, искрено й благодаря!

# 137
  • Мнения: 56
yee, а тази лепенка за окото- ще стои ли? аз търсих на няколко аптеки но нямаха, но не съм отишла до Санита-там може да има. Обаче й направих пробна такава в къщи и веднага си го махна-явно я дразнеше. тя няма и 7 месеца... вие за колко време се оправихте? или още сте с очила?

# 138
  • Варна
  • Мнения: 428
yee, а тази лепенка за окото- ще стои ли? аз търсих на няколко аптеки но нямаха, но не съм отишла до Санита-там може да има. Обаче й направих пробна такава в къщи и веднага си го махна-явно я дразнеше. тя няма и 7 месеца... вие за колко време се оправихте? или още сте с очила?
В оптики ги продават, не съм купувала никога от аптека. За стоенете - няма да стои сигурно,  ще я дърпа, 100 %, но поне опитай. На нас в началото също ни казаха да затваряме едното око и беше ужас просто, след това обаче очилата си ги носеше и не се наложи пак да затваряме окото. Успех!

# 139
  • Мнения: 2
yee, а тази лепенка за окото- ще стои ли? аз търсих на няколко аптеки но нямаха, но не съм отишла до Санита-там може да има. Обаче й направих пробна такава в къщи и веднага си го махна-явно я дразнеше. тя няма и 7 месеца... вие за колко време се оправихте? или още сте с очила?
В оптики ги продават, не съм купувала никога от аптека. За стоенете - няма да стои сигурно,  ще я дърпа, 100 %, но поне опитай. На нас в началото също ни казаха да затваряме едното око и беше ужас просто, след това обаче очилата си ги носеше и не се наложи пак да затваряме окото. Успех!

# 140
  • София
  • Мнения: 339
В оптики ги продават, не съм купувала никога от аптека. За стоенете - няма да стои сигурно,  ще я дърпа, 100 %, но поне опитай. На нас в началото също ни казаха да затваряме едното око и беше ужас просто, след това обаче очилата си ги носеше и не се наложи пак да затваряме окото. Успех!
[/quote]
При моето дете беше мъка слагането на очила - поне един месец се дебнехме и залъгвахме, а пък за лепенката - направо кошмар. Оказа се, че е било безсмислено да хабим нерви и да затваряме зрящото око. Но....специалисти колкото искаш.  По-сигурно е да купите от лепенките, които се лепят на самото око (на  фирма 3М съм виждала). С гумените лепенки, които се слагат на стъклата на очилата, децата хитруват и гледат над тях.

# 141
  • София
  • Мнения: 163
Четох, четох и реших и аз да се включа.
Аз съм със страбизъм (кривогледство). На всички майки, които имат дечица с криви очички искам да кажа, че колкото по-рано заведете детето си на лекаро, толкова по-голям шанс има то да се оправи напълно. Аз имам 3 операции на 1 г, 2,5 г. и на 16 г. Моето изкривяване беше и на двете очи, затова ми направиха последователни операции по едно око през година.
Относно лепенките - аз сега съм на 26 г. и когато съм била малка не са се продавали лепенките, които се продават сега по аптеките. Спомням си, че майка ми лепеше анкерпласт на очилата, а за да не хитрувам ми слагаше салфетка м/у окото и очилата. Салфетката се махаше през известно време - да кажем 30 мин. - 1 час, за да не ми омръзва и да не ме дразни. И това упражнение се правеше по няколко пъти на ден.
Мен дори са ме карали да спя с очилата.
Много е важно децата да носят очила колкото се може по-дълго време и най-вече през пубертета, защото тогава възможността да се изкриви пак окото е огромна. Така стана и с мен - като влязох в пубертета ги свалих, защото смятах, че съм грозна с тях, вследствие на 16г. окото ми се изкриви и отново в операционната.

Ако имате въпроси и аз мога да помогна съм насреща  Hug

# 142
  • Мнения: 832
Vania P.  благодаря, че сподели  Hug дъщеря ми навлиза в такава фаза - все иска да сваля очилата под различни предлози, но и ние сме с 2 операции и ми беше полезно да прочета колко е важно носенето на очила
мислех, че всичко е останало зад гърба ни

# 143
  • Мнения: 19
Здравейте, моят син е на 1,8 г. и има страбизъм и далекогледство 4 диоптера. От 1,2 г. носи очила, нямахме проблем със свикването, от няколко месеца редуваме закриването на очите, за да не развие мързеливо око. Понеже дори с очила криви предимно дясното око, докторът ни посъветва да направим операция и то, колкото може по-скоро. Ходим в клиника "Ден" при доктор Константинов. Той е детски офталмолог и ни го препоръчаха познати. Преди това ходехме в клиника "Визус", но там изобщо не откриха проблема, бяха ни казали, че е с 1 диоптер далекогледство, но да не предприемаме нищо, докато не стане на 2г. Добре, че не ги послушахме и потърсихме второ мнение. Сега притеснението ми е за пълната упойка, ако може някоя мама да ми сподели опита си. Също така се чудим да ли да не потърсим още едно мнение, въпреки че имаме доверие на лекаря?

# 144
  • Варна
  • Мнения: 428
Bruno, моят син  е с 4 диоптъра далекогледство, от 10 месечен с очила (сега на 5 и1/2г.). Отне няколко месеца докато стабилизира двете очи и да спре да криви през очилата. От моя опит мога да кажа, че корекциите на зрението са много бавен процес, изискващ търпение и постоянство. Относно операция/упойка не мога да кажа нищо, но ако се отнасяше за моето дете, нямаше да предприема толкова сериозна стъпка без да чуя и второ мнение. Успех!

# 145
  • Мнения: 832
Bruno, моят син  е с 4 диоптъра далекогледство, от 10 месечен с очила (сега на 5 и1/2г.). Отне няколко месеца докато стабилизира двете очи и да спре да криви през очилата. От моя опит мога да кажа, че корекциите на зрението са много бавен процес, изискващ търпение и постоянство. Относно операция/упойка не мога да кажа нищо, но ако се отнасяше за моето дете, нямаше да предприема толкова сериозна стъпка без да чуя и второ мнение. Успех!

ние бяхме на два пъти с пълна упойка и не мога да кажа, че минаха без проблемно. подкрепям идеята за още едно независимо мнение и да вметна, че операцията е едно, но упойката зависи от анестезиолога. в нашия случай дозта беше предозирана и се налжи прекъсване на операцията за реанимиране...не искам да влизам в подробности, но не е толкова безопасно

# 146
  • Мнения: 19
Благодаря ви за отговорите!
Yee, можеш ли да си спомниш колко месеца отне да се стабилизират очичките с очилата, защото ние ги носим от 6 месеца и не знам за такъв период може ли да има ефект от очилата.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 428
Bruno, мисля че стана за около 5-6 месеца, но той не кривеше много по начало, дори не се е налагало да закриваме едното око. При вас може да стане и по-бавно, не зная. По принцип е важно да държи стабилни очичките през очилата, като е без тях е нормално да криви, защото се напряга. Успех!

# 148
  • София
  • Мнения: 163
"Xai", всичко ще мине и след време детенцето ти няма да си спомня,че е носило очила.   Wink
Искам да се обърна и да попитам всички майки, тъй като дори след 26 г. не съм наясно, дали имат роднина, който е кривоглед? Т.е., предава ли се болестта по наследственост?  Изчела съм много литература, където някъде пише - да, другаде пише - не.   bouquet

# 149
  • Мнения: 280
Bruno, моят син  е с 4 диоптъра далекогледство, от 10 месечен с очила (сега на 5 и1/2г.). Отне няколко месеца докато стабилизира двете очи и да спре да криви през очилата. От моя опит мога да кажа, че корекциите на зрението са много бавен процес, изискващ търпение и постоянство. Относно операция/упойка не мога да кажа нищо, но ако се отнасяше за моето дете, нямаше да предприема толкова сериозна стъпка без да чуя и второ мнение. Успех!

ние бяхме на два пъти с пълна упойка и не мога да кажа, че минаха без проблемно. подкрепям идеята за още едно независимо мнение и да вметна, че операцията е едно, но упойката зависи от анестезиолога. в нашия случай дозта беше предозирана и се налжи прекъсване на операцията за реанимиране...не искам да влизам в подробности, но не е толкова безопасно

Kade praviha operaciata? V Klinika Den niakoi pravil li e dosega?

Общи условия

Активация на акаунт