Кривогледство при децата

  • 53 511
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
значи,аз се обаждам Hug
по горе съм описала нашия случай,и това благодарение на д-р Топов
всичко,всичко благодарение на него,но да не се повтарям.....
прегледа в кабинете му струва 20 лева и въпреки претенцийте ни той да оперира,
не ни поиска пари,след операцията идваше 3 или 4 пъти да го види до края на работният му ден,а на другия още не се беше облякъл с престилката и дойде в стаята  да види как сме искарали ноща,
аз мисля ,че това говори за професионализма му
хиляди благодарности   bouquet
за Алексиева-не те съветвам
а за д-р Г.Димитрова се говореха добри неща в болницата
успех

# 16
  • Мнения: 4 053
90% зрение постигнахме преди операцията
Топов е в МА

# 17
  • Мнения: 23
значи,аз се обаждам Hug
по горе съм описала нашия случай,и това благодарение на д-р Топов
всичко,всичко благодарение на него,но да не се повтарям.....
прегледа в кабинете му струва 20 лева и въпреки претенцийте ни той да оперира,
не ни поиска пари,след операцията идваше 3 или 4 пъти да го види до края на работният му ден,а на другия още не се беше облякъл с престилката и дойде в стаята  да види как сме искарали ноща,
аз мисля ,че това говори за професионализма му
хиляди благодарности   bouquet
за Алексиева-не те съветвам
а за д-р Г.Димитрова се говореха добри неща в болницата
успех


Много благодаря Хани!!! Вече сглобявам пъзела на вашия случай. Значи има надежда - все пак вие сте се преборили с това заболяване. И един последен въпрос, ако може.
Вашият син имаше ли висок диоптър на някое от очичките? Защото при нас едва сега се явява -0.5 на кривогледото око. А ми бяха казали, че мързеливото око върви с много висок диоптър?! Т.е. нашия случай може и да не е мързеливо око. Ето как, всъщност, почва бъркотията при нас. И още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 053
+2.50 и на двете очи
незнам с диоптера как ще се борим ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Моля ви за съвет-дано не се сърди авторката ,че използвам темата й Praynig
Сина ми е на година и 2 месеца и откакто се е родил леко си криви дясното оченце навътре-доскоро педито ме уверяваше че ще се оправи-и наистина не е така навътре ,но все пак има още....Взех направление и тези дни ще го водя на преглед в Детска очна клиника към Алекс.болница.
Ето снимка,отпреди седмица-според вас това което виждате проблем ли е?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1198559
Моля препоръчайте ми добър лекар в тази очна клиника
Предварително благодаря и още веднъж се извинявам на гергана тасева ,че използвам темата й

# 20
Племенникът ми беше на годинка когато започнахме да ходим по лекари.В Александровска отидохме с направление.И се почна едно ходене по мъките.Един ти каже едно друг друго,с2 думи истински ад.След 3 седмици отидох при доцент Алексиева и след кратък спор с нея тя ни прати при др. Чернодринска която е нейна дъщеря.
А сега за проблема:племенникът ми е с кривогледство и на двете очи,мързеливо око и диоптър.Досега са минали 1 операция за изправяне на кривогледството,близо 2 години се закрива едното око и 4 пъти ходи на упражнения/кюперс/.След всичко това има значително подобрение.Предстоят му още една или две операции и се надяваме,че с това ще се приключи.Трябва много време,търпение и пари за да се справиш с такъв проблем,но си заслужава.

vnd,не съм лекар но мисля че това е кривогледство.Консултирайте се със специалист.

# 21
  • Мнения: 1 334
Моля ви за съвет-дано не се сърди авторката ,че използвам темата й Praynig
Сина ми е на година и 2 месеца и откакто се е родил леко си криви дясното оченце навътре-доскоро педито ме уверяваше че ще се оправи-и наистина не е така навътре ,но все пак има още....Взех направление и тези дни ще го водя на преглед в Детска очна клиника към Алекс.болница.
Ето снимка,отпреди седмица-според вас това което виждате проблем ли е?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1198559
Моля препоръчайте ми добър лекар в тази очна клиника
Предварително благодаря и още веднъж се извинявам на гергана тасева ,че използвам темата й

Така от снимка не е много лесно да се каже.Детето е малко и дори да има проблем сигурно има разрешение за него.Заведи го при д-р Топов в МА.

# 22
  • Мнения: 7 640
определено има кривене на ДО навътре - според снимката към 15 градуса- т.е. не е много.
Снимката е добра- правена е точно фронтално и детето гледа в обектива.
Все пак е нужен подробен преглед. Не отлагайте много, рискувате мързеливо око.

+2.50 и на двете очи
незнам с диоптера как ще се борим ooooh!

не е хич много- твърде вероятно е да ги израсте, важното е, че сте елиминирали амблиопията.

# 23
  • Мнения: 22
ние правихме операция на 4.10.06 в транспортна болница при др.Бойкикев. дъщеря ми е на 5г.3м. и кривеше лявото око навън и го затваряше (в началото си мислехме, че просто примигва, когато й пречи слънцето). ходихме и при Маркова, и при Русева (3.Градска в София),и при още няколко, но колкото лекари, толкова и мнения. На 3г. сложихме очила през май месец (по препоръка на Русева) и през септември ги махнахме (по изричното настояване на Галя Димитрова от МА). Всички казваха, че трябва да се оперира, но никой не бързаше с операцията- изчакваха, макар че Димитрова обясни, че кривенето ако е навътре има шанс да се оправи само, но щом е навън не може. В МА Димитрова ни предложи операция , трябва да ни приемат в болницата, на следващия ден да ни оперират, а на третия да ни изпишат. Не исках да оставам толкова дълго с нея по болници и отложихме. След това през миналата пролет имаше един проблем в МА с инфекция, точно когато моя колежка трябваше да оперира там сина си. И тогава тя откри този лекар, който е пенсионер, преглежда в дома си, но оперира в Транспортна. След нея и друга моя позната оперира през юни дъщеря си, а сега и ние. Приеха ни сутринта и в 16ч. си тръгнахме. Престоя в болницата след операцията е безсмислен. След операцията обаче тя започна да криви окото навътре и правихме упражнения за 5дни при Маркова (сутрин отиваме в кабинета за около 30мин.) следващата седмица ще ги повторим. Сега носим очила с +0.5, но не защото не вижда, а "така трябвало"

# 24
Вече направихме втория преглед и за сега има 0.25 диоптера на едното око което отхвърля варианта за Мързеливо око.Но казвам за сега.Предстои ни още един преглед като ще разширяват зениците и така ще се види какво точно е състоянието.Междувременно правим някои упражнения на очичките но ми е трудно все пак тя е дете.Може ли някой да ме посъветва как да направим упражненията по лесни.Сега играем на "сляпа баба"т.е.скриваме едното око и търсим нещо с другото и после обратно.Но това го правим за малко не ни е интересно.    Искрено БЛАГОДАРЯ на всички                                                             

# 25
  • Мнения: 2 776
Проблемът с мързеливото око не е непоправим, но е задължително да се вземат мерки възможно най-рано. Отлагането води до увреждане на зрението и удължава времето необходимо за коригирането му.
Моят племенник е почти на пет. Дясното му оченце е изкривено навътре и е с -3.5. Установихме проблема още преди да навърши годинка, но педиатърката твърдеше, че е рано да се прецени и има време. Сега вече почти две години очната лекарка се мъчи да коригира с очила, упражнения, лепим здравото, за да се стимулира мързеливото око... казва, че има подобрение, но най-вероятно ще се наложи операция.
По принцип проблемът най-лесно се вижда на снимка.

# 26
  • Мнения: 415
Когато съм била на 2г. баба ми е забелязала, че когато погледна отдалече, лявото ми око се отклонява навън Shocked. След посещение при д-р Маркова в ИСУЛ, се оказало късогледство /6,5 диоптъра/ с астигматизъм - "мързеливо око" ooooh! #Crazy.
От 2г. до 7г. носих очила със закрито здраво око е ходих на уражнения в ИСУЛ /два пъти за по няколко дни/. После тръгнах на училище и започнах да крия очилата и да "забравям" да ги слагам, защото децата ми се подиграваха Sad
Казаха че, каквото се направи с очите до 14 годишна възраст - това е  Stop
При мен - късогледството и астигматизма си остана, но вече 3,5-4,0 диоптъра.
Кривенето на окото си го има и никога не поглеждам хората от упор  Sad Confused
Неприятното е, че ми става лошо ако дълго пиша /а аз това правя/ или седя на компа  Sick.
Съветвам ви да търсите и намерите свестен доктор  Praynig, на който да имате доверие  да спазвате стриктно и упорито напътствията му  Peace
Успех  Peace

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 20:04 от руса мацка

# 27
  • Мнения: 23
Когато съм била на 2г. баба ми е забелязала, че когато погледна отдалече, лявото ми око се отклонява навън Shocked. След посещение при д-р Маркова в ИСУЛ, се оказало късогледство /6,5 диоптъра/ с астигматизъм - "мързеливо око" ooooh! #Crazy.
От 2г. до 7г. носих очила със закрито здраво око е ходих на уражнения в ИСУЛ /два пъти за по няколко дни/. После тръгнах на училище и започнах да крия очилата и да "забравям" да ги слагам, защото децата ми се подиграваха Sad
Казаха че, каквотосе направи с очите до 14 годишна възраст - това е  Stop
При мен - късогледството и астигматизма си остана, но вече 3,5-4,0 диоптъра.
Кривенето на окото си го има и никога не поглеждам хората от упор  Sad Confused
Неприятното е, че ми става лошо ако дълго пиша /а аз това правя/ или седя на компа  Sick.
Съветвам ви да търсите и намерите свестен доктор  Praynig, на който да имате доверие  да спазвате стриктно и упорито напътствията му  Peace
Успех  Peace

Изключително много Ви благодаря за информацията. Чест Ви прави, че споделихте проблема с нас, за да знаем повече и да се грижим по-добре за дечицата!!!  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Майчета забравих да се похваля как мина прегледа Rolling Eyes
Ходихме при д-р Кемилев в Алекс. б-ца и той ме успокои ,че детето не е кривогледо и сложи следната диагноза:
"Pseudostrabismus - лъжливо кривогледство,
Epicantus medialis OD>OS- изразена монголоидна гънка повече на дясното око- т.е. това е въпросната особеност на малките нослета."- така ми го обясни PolarFox Hug
До 3г. би трябвало да се оправи.Много съм щастлива
Стискам палци на всички да изпитат моето щастие  Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 4 053
vnd радвам се ,че всичко е наред,и че сте се успокоили
дано с всички деца да е така
успех на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт