Кривогледство при децата

  • 53 500
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 108
Казаха че, каквотосе направи с очите до 14 годишна възраст - това е  Stop

Имала съм подобен проблем като малка. Точно същото или даже по-малка възраст от 14 г. са казали на родителите ми. Имам две операции преди 25 г--успешни.
Проблема е разрешим, важното е да се  започне на време.Според мен и мнения изказани преди 25 г разбира се до 6-7 годишна възраст е редно да се направи всичко за разрешаване на проблема.
Успех и цунка на дечицата ви.

# 31
  • София
  • Мнения: 323
И аз съм имала същия проблем. Всъщност едното ми око на снимки изобщо го няма- в носа е. При това е било мързеливо. С астигматизъм и амблиопия. Носила съм очила 12 години и съм правила гимнастика 5-6 години. На 13 години ми свалиха очилата. До ден днешен няма и следа от кривогледството ми и си виждам идеално. Скоро си правих компютърна диагностика и се оказа че имам + 0,5 на едното и -0,5 на другото. И двете ми деца наследиха астигматизма, едното беше и с амблиопия и леко кривогледство. Носиха очила точно една година и сега и двете нямат  проблеми с очите. Така, че лекувани правилно и навреме, тези проблеми са поправими. Успех.

# 32
  • Мнения: 23
Здравейте мами, видяхте ли вече темата "Какво знаете за програмата Детско зрение" в Здравния справочник? Мисля, че си заслужава да се хвърли по един поглед. А ако добавяме и това, което научаваме ден след ден, било хубаво или не, бихме могли много време взаимно да си спестим.
Просто Деси, благодаря ви за споделеното и надеждата, която ни давате!  bouquet

# 33
  • Мнения: 143
Моят син също е с мързеливо око.Проблема се установи още на 3г възраст, госпожите в детските ясли забелязали накривяване на лявото оченце навътре.Ходихме на очен лекар и се установи че има намалено зрение на лявото оченце с 50% и диоптър +4,25.На дясното око беше +3,75. Правихме същата процедура - закриване на дясното око, за да може лявото да се напряга и да се засили зрението, носене на очила. Закривахме в продължение на 1година, и сега синът ми който е почти на 6г е с диоптър и на двете очи +0,5.Има още малко работа по проблемното оче,  очила носи само като гледа ТВ, или играе на комп, и очето отново го закриваме за да може да се оправи напълно.Казаха ни, че до 7-та година ако се оправи ще се оправи, след това вече ставало късно.Определено има голямо подобрение, и се надявам в скоро време да захвърлим очилата.Оченцето го накривява много рядко, когато се загледа продължително в даден предмет, но кривенето вече е по-слабо от преди.Казаха ни че проблемът е наследствен, по майчина линия е.Брат ми е бил със същия проблем.
 Много съм доволна от д-р Т.Генов, София., кабинетът му е в жк.Люлин, до чорапена борса Принцеса. Ако някой се интерисува ще посоча и телефон за връзка

# 34
здравейте мили мами,пиша ви отново искам да ви кажа че направихме и последния преглед.Диагнозата ни е "Кривогледство на двете очички" единственото спасение е операция.Изпратиха ни в София при доктор Алексиева.Запазихме час за преглед в понеделник и ще насрочат дата за операция.Моля да споделите мнение за доктор Алексиева т.е. частна очна клиника "Визус" .Предварително благодаря.

# 35
Племенникът ми беше на годинка когато започнахме да ходим по лекари.В Александровска отидохме с направление.И се почна едно ходене по мъките.Един ти каже едно друг друго,с2 думи истински ад.След 3 седмици отидох при доцент Алексиева и след кратък спор с нея тя ни прати при др. Чернодринска която е нейна дъщеря.
А сега за проблема:племенникът ми е с кривогледство и на двете очи,мързеливо око и диоптър.Досега са минали 1 операция за изправяне на кривогледството,близо 2 години се закрива едното око и 4 пъти ходи на упражнения/кюперс/.След всичко това има значително подобрение.Предстоят му още една или две операции и се надяваме,че с това ще се приключи.Трябва много време,търпение и пари за да се справиш с такъв проблем,но си заслужава.

vnd,не съм лекар но мисля че това е кривогледство.Консултирайте се със специалист.
 
Можеш ли да ми разкажеш повече за самата операция на детенцето.Колко време трае .Какъв е следоперативния период.Колко струва като ориентир и друго за което се сещаш което ще ми е полезно .Благодаря ти много предварително.

# 36
  • Мнения: 4 053
здравейте мили мами,пиша ви отново искам да ви кажа че направихме и последния преглед.Диагнозата ни е "Кривогледство на двете очички" единственото спасение е операция.Изпратиха ни в София при доктор Алексиева.Запазихме час за преглед в понеделник и ще насрочат дата за операция.Моля да споделите мнение за доктор Алексиева т.е. частна очна клиника "Визус" .Предварително благодаря.

хич не дей да ходиш там,
ще ви вземат парите само и нищо няма да направи Алексиева,
затова идете в МА в детската очна клиника и там вече се ориентирайте....
аз бих ти препоръчала д-р Топов,
по горе съм описала защо Hug
успех  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 3 679
гергана тасева - съжалявам че се е потвърдило кривогледство,но се надявам бързо да се оправите
Аз лично не съм доволна от клиника "Визус"-не съм водила Валето там,а аз си правих профилактични прегледи -от фирмата ни ги поемаха и въпреки, че се плаща и то не евтино,не само аз но и колежки не бяха доволни... Naughty
 Подкрепям hani - най-добре заведи детето в МА-има много добри специалисти Praynig Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 189
Гергана, съжалявам и аз, че сте с тази диагноза..незнам какво да кажа...Но сега съм в началото на нещо и толкова ме е страх...Използвам и аз темата да разкажа и да помоля за съвет. Моето слънце го забелязах, че криви едното оченце. Случвало ми е е много рядко 3-4 пъти за много голям период, може би от пролетта насам... След като прочетох доста и всичко споделено във форума вчера го заведох на доктор..Надявах се да ми каже, че си въобразявам и преувеличавам, но ми каза, че наистина криви дясното оченце навътре когато гледа наблизо... Каза още, че не би трябвало, т.е. няма някакво заболяване на очните дъна и може да не се наложат очила... Утре ще ходим пак, за да му измери диоптъра и да каже дали се налат очила...
Кажете ми мили мами, как се справяте с това? Как успявате да ги накарате да носят очилата? Как ги подготвяте за реакциите в ДГ? Аз съм толкова шашната и не мога да го приема още (Боже дано не се налага), а как ще го подготвя него психически незнам.... Знам, че проблема ми е нищожен в сравнение с вашите, за което много ви съчувствам наистина, ама съм много притеснена и аз....
А дали е възможно да му изпише очила само защото ни вика в оптиката да ни види и може да иска да си продава очилата? Ако това е диагнозата й ще го водя първо и на друг доктор....
А дали е добре да се водят децата при специалисти, които не са точно детски?
Предварително ви благодаря

# 39
  • Мнения: 4 053
на моя хубавец не се е налагало да му обяснявам защо трябва да носи очила,
защото той сам откри това,още като ги сложи за първи път,само ми каза:
"мамо,мамо виждам",просто се чувстваше добре с тях,
нещото,което мен ме тревожеше беше това наистина как ще реагират другите деца при вида му с очилата в детската градина,
но споделих притесненията си с госпожите и съответно те поеха ангажимента с обяснението пред децата,и нямаше проблеми Hug
а що се отнася до това дали да е детски специалист или обикновен очен лекар,
определено има значение,има разлика и то голяма
желая ви успех  bouquet

# 40
  • Мнения: 189
Благодаря, hani! Водих го на специалист детски офталмолог. Лошото е, че в СЗ има май само още 1 детски  Shocked и затова попитах дали да не го заведа при някой друг специалист, макар и не детски.
И на мен притесненията ми са за реакцията на другите деца спрямо моето. Знаем какви са децата и как приемат различните   Sad
Някой да знае детски офталмолог в СЗ?

# 41
ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО вече направихме прегледа във ВИЗУС .Направиха ни преглед какъвто не ни е правено до сега .Сигурно на повечето ви е ясно за какво става въпрос.Имаше 4 светещи точици на един апарат които точици тя трябваше да покаже с едното и после с другото око.Оказа се че с едното око вижда тройно т.е. показа три червени от една ,три жълти от една и шест зелени от две.Сега разширяваме зениците и в понеделник сме на преглед за да се види и диоптъра.Едно не ми е ясно как става така че на три компютъра показват различен диоптър.Поне да имаше едно съвпадение.В Петрич"0" и на двете очи,в Бл.град "0.25" на двете очи а в София на едното "0.50", а на другото "1.25".Кажете ми сега мили майчици на кого да вярвам.Къде да лекувам детето си.Седи ме с ТАТИ и плачи ме искаме да направим най-доброто за нашето СЛЪНЧИЦЕ и не знаем къде и как.Ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарна.

# 42
  • Мнения: 189
И аз имам подобен проблем, но с диагнозите. Компютрите и на 2мата доктори показаха едно и също(+2.00 на едното и +1.25 на другото), но едниния каза, че трябва да коригираме с очила, а другия каза, че не е необходимо и често се срещало при малките и щяло да се израсте....На кого да вярвам? Отиваме и при 3ти и пак ще мислим...

# 43
четейки всички писма и всичко което съм намерила в интернет за пореден път се убеждавам че нямаме доктори ,а имаме само едни търговци на здраве и страдание  newsm45 .Като всеки родител искаш да направиш най-доброто за детето си ,но в момента не знаеш кое е най-доброто.Какво да правим???По голяма част от хората ни казват да не мъчим  детето с очила защото кривогледство не се лекува с очила,а да си направим операцията и да забравим за проблема Praynig  Praynig  Praynig Какво бихте ме посъветвали вие!?Моля за помощ. Praynig smile3518

# 44
  • Мнения: 189
А дали наистина не се лекува с очила? В смисъл хирургическата намеса винаги е крайна мярка и първо се пробва с очила...
И ние вчера с таткото това коментирахме защо не се оперира направо и да не се мъчат децата (а и родителите) с очилата, но стигнахме до извода, че сигурно щом може с очила не трябва да се бърза с операция...
Незнам и аз вече
Успех на всички newsm10

Общи условия

Активация на акаунт