Не съм достойна за него.

  • 5 655
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 062
Не, няма да й прехвърлям темите. Даваме съвети и всеки си решава ще ги приеме ли или не. Ако не иска да ги приеме - замълчавам и продължавам, но няма да стоя тука да я нападам и да й обяснавам колко е тъпа. Не сте на работа към бг мама, да ви припомня, ако сте забравили, нямате трудов договор с тях. Никой не ви кара да й пишете пак като я виждате, че не приема съветите.

# 76
  • София
  • Мнения: 35 228
И самарянството не е платено, споко Joy

# 77
  • Мнения: 8 937
Искрено се развеселих по въпроса с токсичната работна среда. Навсякъде може да има злобари, простаци и т.н.
Ще напуска всеки път, когато някой каже нещо, което не и допада?
На 30 години е и би следвало да може да преодолява подобни ситуации без да изперква. Ако не, има специалисти.
Когато целият свят е лош, а тя е жертва, може би проблемът не е в света.

# 78
  • INFJ
  • Мнения: 9 436
От време на време, токсичните хора осъзнават, че са токсични. Може да вземе да се усети и да промени нещо, като вижда какви реакции предизвиква... малък шанс, но кой знае.

# 79
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
lovely, беше дадена идея да носи апарат у дома. Не ще. Навън - градът е малък. В предишната тема и се подиграваха приятелите на гаджето и. Явно целият град е пълен с простаци. Приемаме, че е така. Искаше да се мести в чужбина, но не знае език. Обясних и, че без апарат няма как да го научи. Всичко се върти около упорството и да не носи апарат, който е голям колкото главичка на малка слушалка за телефон. В днешно време всеки има нещо подобно в ушите си и заради нейния проблем се оглеждах в трамвая да наблюдавам как са гледани хората с нещо в ушите. Никак. Даже и писах, че имаше един с две различни слушалки в ушите и само аз го зяпах.

€ 33,21  68%de réduction | Aide auditive intelligente, nouveau Style, Rechargeable, à faible bruit, opération à grande fréquence en un clic, pour personnes âgées, sourdes
https://a.aliexpress.com/_vVYggr

В снимките на потребители има снимка на ухо с апарат. Не изглежда различно от някакъв Bluetooth. Нарочно избрах бял за да се види как седи в ухото. Има и с телесен цвят, отровно зелени, каквито иска.

Няма лошо да не приема съветите, но тогава да не се оплаква от едно и също.

Съжалявам, но упорит отказ да носи апарат у дома е за мене някаква нерационална фобия, психоза, която и трови живота и този на близките и.

А за токсичната работна и градска среда - ако толкова и пречеше, щеше да се е преместила. Познавам емигрирали без език и с кохлеарни импланти и не оревават орталъка.  Който иска - намира начин, който не иска - търси извинения.

# 80
  • Мнения: 14 959
Не, няма да й прехвърлям темите. Даваме съвети и всеки си решава ще ги приеме ли или не. Ако не иска да ги приеме - замълчавам и продължавам, но няма да стоя тука да я нападам и да й обяснавам колко е тъпа. Не сте на работа към бг мама, да ви припомня, ако сте забравили, нямате трудов договор с тях. Никой не ви кара да й пишете пак като я виждате, че не приема съветите.
Никой не те кара да я нападаш, както и не си в позиция да тропаш с краче какво да правят другите по въпроса, особено щом не желаеш да се запознаеш с причините другите да смятаме, че не средата й е токсична, а самата тя.
Иначе стой си неосведомена, щом желаеш, твое право е.

# 81
  • Мнения: 3 755
Някак си тук не успяхме да харесаме авторката. Дали тя ще си помисли, че е заради проблемите със слуха?
 Колегите ѝ, дето се подигравали.. Интересно ми стана какво точно е чула да подмятат? Ако е било нещо тип Мани я тая, недочува, значи са се цензурирали.

# 82
  • Мнения: 859
Със сигурност много добре знаем какво е токсична среда и много сме патили от зли, невъзпитани или просто нетактични хора. И на училище, и на работа, и на улицата, и в семейството. Такъв е животът. Има ги и ще ги има. Но и не може всеки път да се напуска работа или да се режат вени от мъка. Грижиш се колкото можеш за себе си, опитваш се да си щастлив и това е. Каквото завиди от теб го правиш. Другите не можеш да ги промениш и накараш да замълчат.

# 83
  • София
  • Мнения: 827
По отношение на подигравките.
Тъй като авторката крие проблема си, съответно хората не знаят, че тя не чува. Затова и когато не е дочула/разбрала нещо, поради влошения си слух и на тях им се налага да повтарят - си мислят, че се държи надменно и се прави на интересна. Или, че ѝ хлопа дъската. Или, че е безкрайно разсеяна, незаинтересована и се прави на голямата работа. Ей тия, последните две, определено са повод за приказки във всеки колектив.
Толкова по-лесно ще е: Еди си кой, извини ме, но недочувам с лявото ухо. Дали ще ти е удобно да повториш малко по-ясно?
Няма човек, който да реши да се подиграва в такава ситуация, повярвайте ми. А виждайки апаратче, хората подсъзнателно започват да говорят по-ясно, да са близко до ухото с апаратче или до чуващото, да не говорят на човека в гръб, а да може да вижда движението на устните. Хората не са лоши по принцип. Авторке, ще се изненадаш, но всъщност са доста емпатични, разбиращи и за твоя огромна изненада - готови да ти помогнат.
Колкото до приятеля ти - човекът очевидно държи на теб, щом се е съгласил да живеете заедно. И не, не ти прави услуга с това си решение. НО със сигурност, с поведението си (не с влошения си слух, с поведението си) си доста натоварваща и на моменти - трудно търпима. Идеални хора няма, колкото по-скоро се приемеш такава, каквато си - толкова по-лесно и приятно ще ти се стече живота.
Зная, че в твоите очи проблемът ти е най-сериозният на света. Отстрани погледнато - ми не е чак толкова страшно. Но ако разчиташ момчето да се върти на пета, защото ти имаш проблем - той има пълното право да не иска. А приказките да го пуснеш и прочее дивотии са чиста манипулация от твоя страна, за да се върти по-силно на пета. Внимавай, ще го загубиш.
Казвам ти това възможно най-добронамерено, макар и да знам, че няма да ме послушаш.

# 84
  • Мнения: 14 959
Авторката на няколко пъти се изтърва, че чува неща около нея. Пита за всякакви глупости във форума, един път майка й ходила на лекар, втори път не искала да ходи, трети път ходила пак.
Почти всяка тема започва с не ме съдете, не ми казвайте, че съм тъпа, не ми се подигравайте и подобни, не защото хората са лоши и се подиграват, а защото има несъответствия в историята и образа.
Съжалявам, но смятам, че такъв човек трябва всячески да се натисне да посети лекар, а не да му заметем проблема под килима, щото било форум и я па таа вопще не ме чете какво й пиша.

# 85
  • София
  • Мнения: 23 109
Авторке, моля да ми отговориш на следните въпроси. От колко време ти е проблемът със слуха? Посещавала ли си добър специалист? Ако да - какви изследвания са ти направени и каква е диагнозата? Благодаря предварително.

# 86
  • Мнения: 25 725
Хора мили ,да имах проблем с очите .
Ноооо защо с ушите .на очите не се гледа по такъв начин но не и за чуването.
Хората ли станаха по проклети ,знаете ли как ми се присмиват на работата и ме имитират .
Много ми е трудно и лошото е че познавам и по устата и по зле се чувствам .
"Тя не чува бе" и постоянно си викат и повтарят за да ме наранят .Те не се бъзикат а се подиграват .
Също и да сложа апарат постоянно ще оглеждат и ще чувам подигравателни изрази.
Присмиват се ,то дори и шефката ми.

Сега, ако кажеш и че си от Берковица... Ще те призная. Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 12 012
Не съм чела коментарите.
Мъжът ми не вижда с едното око заради гърч в детските години. Няма лечение.
Вече знам, че проблемът е в лявото око, но съм питала неведнъж преди години.

Аз имам проблем със слуха. Вероятно не е сериозен като твоя, но се налага да ми повтарят, за да чуя.
В голяма компания често се чувствам изолирана, защото хората си говорят, а аз не мога да различа какво казват.

Няма да си разваля отношенията с човека заради такива глупости.

# 88
  • Мнения: 12 865
Авторке, от години си внушаваш как не си достойна за него. Извинявай, но след като от толкова теми няма никакво раздвижване в мисленето ти, започвам да си мисля, че това твоето е просто поза. Пишеш, че не искаш да се правиш на жертва. Но аз предполагам, че ти си убедена как СИ жертва всъщност и около това се гради някакво твое... отрицателно самочувствие.

Моя много много близка така си живееше - с гордостта колко е нещастна тя, как се е родила да страда и от сорта. Всъщност тя си беше много успешна в работата и обичана от близките си. Но явно имаше нещо, което я караше ей така, да търси разтуха във въображаеремото си нещастие.

След като всички уверения от толкова хора нямаха никакъв ефект, значи това ти е необходимо - тази поза. Дано не прогониш въпросния момък заради това, но всъщност, ти си решаваш, тогава би била още по-нещастна и предполагам, че това ще ти донесе много повече удовлетворение.

# 89
  • София
  • Мнения: 12 873
Ролята на жертва е много удобна. Една жертва получава съчувствие, внимание. Хората наоколо страдат от вина, че не са се отнесли достатъчно внимателно, разбиращо, че са я нагрубили. Как да напуснеш една жертва, какъв прави теб тогава? Ето, тя е такава жертва и толкова жертвоготовна поради нещастието си, че ти позволява да си намериш друга, да си тръгнеш. Каква светица. Пък колко внимание получава, сума страници на всяка тема само тук във форума, а представи си на живо. Добро, лошо, все е внимание. Нее, ролята на жертва е прекалено удобна, за да се изостави. Въпросът е, каква част от ролята е съзнателна, и каква подсъзнателна? И какво друго се крие отдолу?

Общи условия

Активация на акаунт