Не съм достойна за него.

  • 5 646
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Пиша защото искам да видя вашето мнение.
На мен ми стана неприятно и в същото време все едно ме съжалява .
Много моля без да се заяждате .
Аз съм момичето с проблема с слуха(не чувам добре ).
Имам приятел от 2 год. Но от скоро живеем заедно и всичко е точно .
Случи се следното каза ми с кое ухо не чуваш.
Казах му но вътрешно се разкъсвах едвам се сдържах.
Почна с това технологиите ала бала .
Казах му заради гентамицина съм така и е непоправимо.
И почна да ме успокоява само питал .
А ме е питал и преди ,мисля че техните са му говорили нещо ...
Тези дни прекарах повечко време с тях а и се знаем от много отдавна.
Много е объркано знам ,но се чувствам много не на място .
Самочувствие нямах много а сега пък хич.
Казах му знаеш от началото ,не е нещо да не се забелязва Казах му ако реши да не бъдем заедно да ми каже и да не се притеснява .
Всичко това му казах ,защото забелязвам че не му е приятно да повтаря понякога.
Може и да се срамува от мен .
И другото което е не искам да се правя на жертва и да ме съжалява .
Вие на мое място бихте ли се засегнали от подобен въпрос ?
На мен това ми е слабото място и усетих стрела в сърцето .
От някой кофти изрази (обядвах в стола на работа )които за съжаление съм чула не успявах да си преглътна залъка.
Бих се съгласила да е с друга .Но не искам да късам с него .
Да го прави ако иска .

# 1
  • Мнения: 35 993
правиш всичко възможно да прогониш момъка от себе си вместо да се радваш на връзката ви
естествено е да пита с кое ухо не чуваш, за да говори на другото
и аз бих питала - а ако имам проблем с ухото, бих си казала, за да ни е по-лесно и на двамата
всичко друго, което си написала, са пълни глупости - родители, клюки в столовата, късане, паралелно друга...
по-добре гледай мелодраматични филми и се вживавяй в тях вместо да правиш мелодрама от живота си

# 2
  • Мнения: 41 045
Мъжете са прости и практични същества. Щом те пита най-вероятно е понеже търси решение на проблема - да стои от другата ти страна например. Или да пита за слухов апарат. Реагирала си по женски, търсейки скрит смисъл, а си пренебрегнала прекия смисъл на въпроса.

# 3
  • Мнения: 1 847
Всеки път пускаш едни и същи теми.....ейййй момчето е от 2 г с теб, живеете заедно, опитва се да ти помогне....ти марш  с металата...Бъди щастлива с него, не го прогонвай с вечното мрънкане...

# 4
  • Мнения: 1 314
Обидата е вътре теб. Търсиш я и съответно я намираш.

# 5
  • Сф
  • Мнения: 4 767
И аз мисля, че умишлено ще го пропъдиш. И аз имам гръбначно изкривяване, не ми е приятно, мъчи ме и визуално, но партньорът ти трябва да знае, за да се съобразява с него. Представяш ли си да стане  нещо с теб и в болницата да го питат за придружаващи заболявания и той да не може да каже с кое уо не чуваш.
Това е част от теб. Приеми го и живей с него. Всеки си има багаж, който носи със себе си, но няма нужда до го бутаме зорлем в очите на другите, а ти така правиш в момента като се засягаш от такъв въпрос.

# 6
  • Мнения: 22 867
Цитат
Може и да се срамува от мен .
И другото което е не искам да се правя на жертва и да ме съжалява .
Вие на мое място бихте ли се засегнали от подобен въпрос ?

Не, аз не бих се засегнала. Ако се срамуваше от теб или те приемаше като жертва, изобщо нямаше да се събира с теб. Като живееш с някого, би трябвало да можеш да говориш с него свободно и спокойно за всичко. Понеже съм чела и други твои теми, за мен просто си развила комплекси. Писаха ти момичетата, че нито е срамно, нито грешно, не си убила човек, не си окрала някого. Твоят проблем го имат много хора. И да, технологиите се развиват и има доста помощни средства, които можеш да използваш, но не знам защо се запъваш. Не мога да повярвам, че някой ще си развали връзката ей така от негови си мисли, че е достоен/недостоен, че техните (на партньора) нещо му казали. Какво те вълнува и интересува, кой какво мислил/рекъл, тоя човек явно иска да е с теб, щом е, и вече живеете заедно. Ами обсъди спокойно с него тоя твой проблем, потърсете решение, както много хора го правят. За мен сама се вкарваш в драми, каквито хората около теб едва ли виждат. И като нищо ще стане, каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 21:22 от labrex

# 7
  • Мнения: 5 152
Мацка, извини ме, но не те разбрах. Като гледам как разпокъсано пишеш и като се сетя за доводите ти в предната тема за секс след цикъл ми се вижда като и ти сама да не се разбираш.
Имаш проблеми със слуха, твоя човек те пита с кое ухо не чуваш след 2 години връзка и ти решавваш, че ще го пратиш при друга? WTF? Може да иска да знае от коя страна на леглото да спи, за да е към здравото ухо.

Аз лично за две години, ако не познавам минимум физиката на някого, знначи  го ползвам само за секс. Но това съм аз.

Моят най-изкрен съвет е да потърсиш съдействие от психолог, който да ти помогне са си подредиш главата - може реален, може някой от спецовете във форума, не случайно ги има Wink типична човешка черта е да се самосъжаляваме, да подозираме конспирации и да имаме несигурности. Вземи си мислите в ръце, защото границите на човешкото търпение (особено на мъжкото за драми) са често много внезапни и категорични.

# 8
  • Мнения: 9 735
Мисля, че намаленият слух ти е най-малкият проблем. Чела съм доста от другите ти теми не само в СО. Търси решение на тях без мелодрами, “преглъщане на залци” и прочие.
Надявам се да го осъзнаеш и да си помогнеш сама.

# 9
  • Мнения: 346
Да прави сте .
Но може да е с мен ,защото за да не е сам .
Не е имал връзка .
Но визуално е хубаво момче и работлив най вече .
Но е доста срамежлив беше де .

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не разбирам какво обидно е казал.
Защо не искаш да говориш по темата ?
Отпусни се, нека ти задава въпроси , ти отговаряй и т.н

Аз честно казано нямам проблем със слуха, но съм доста разсеяна и когато си говорим, почти винаги питам пак, защото не съм чула нещо. Просто се втренчваш

# 11
  • Мнения: 346
Болна тема ми е ,дори мисля че с двете уши не чувам .
Дорева ми се като зададе въпроса .
И се сдържах някак за малко .
Не мисли ,че е толкова лесно  .
Много пъти съм умирала от срам ,че не чувам и трябва да се повтори .
Срама е голям.

# 12
  • Мнения: 5 152
Позволявам си да го напиша за втори път и обещавам, че повече няма да го предлагам - говори с психолог. Не е срамно да отидеш при специалист, когато те притеснява нещо.

# 13
  • Мнения: 1 847
Темата е "Не съм достойна за него", след като така смяташ , че не си защо не го оставиш човека да си намери достойна...за какво е темата....да ти четкаме самочувстието ли? Ако е така, можем, но ти пускаш тема след тема все по - обсебващи от твоето състояние...."аз не чувам, инвалид съм"....човек е такъв за какъвто се приеме. Работи върху себе си, приеми се, иначе никога няма да си щастлива...

# 14
  • Мнения: 4 011
Пак ли дъвчем едно и също за 30 път? 80 теми за такива глупости, вместо да идеш на лекар да ти сложат апаратче и да почнеш да чуваш, вместо само да мрънкаш и всеки ден дързост и красота и турски сериали - кой кого къде изгонил, кой къде ревал, кой си събирал багажа и късал личните карти. Не ти ли писна на самата теб?

# 15
  • София
  • Мнения: 7 995
Чела съм достатъчно теми от авторката, за да кажа за пореден път: проблемът е преди всичко в теб. Неуравновесена, комплексирана, на моменти губиш границите.

# 16
  • София
  • Мнения: 818
Какъв срам, мило момиче...
Загубата на слух е болест, И Бога ми, не те разбирам.
Все едно е някой да се срамува, че носи очила. Или да се обижда ако някой го попита какъв му е диоптъра.
Или да се срамува, защото има диабет, например. И го питат дали е на инсулин или контролира с теблетки.
Или да се срамува, защото е болен от затлъстяване. (Говоря за болестно състояние, което е трудно контролируемо с диета).

Това е болест. Не само, че трябва да се бориш със себе си, а трябва да се научиш и да се самоиронизираш. Едва тогава ще си в мир със себе си.
Не прогонвай момчето, явно е свестно и държи на теб.
Научи се да не драматизираш, работи с психолог. Да си болен не е срамно, колкото по-бързо го проумееш, толкова по-щастлива ще си.

# 17
  • Мнения: 3 315
Няма от какво да те е срам, не трябва и да ти повтаря, за това хората, които не чуват комуникират с ръцете си. На твое място бих намерила хора от този кръг, и бих се опитала да имам приятели в това общество. Може да се чувстваш по съвсем различен начин когато комуникираш с хора, които са минали през същото, което и ти. Също така и не знаеш дали проблема ти няма да се задълбочи (не ти го пожелавам, разбира се), но да си подготвена за това е добър вариант.
Имам около мен подобни примери за двойки, и така някои не са научили езика на глухонемите и просто си викат и все така повтаряне и подобни. Абсолютно не ми го побира ума защо, след като има алтернатива.

# 18
  • France
  • Мнения: 12 713
Сигурна ли си, че проблемът ти е само със слуха?

# 19
  • Мнения: 7 321
Подобна тема беше пуснала преди известно време. Получи доста полезни мнения и съвети, ама като гледам нямало е смисъл.

# 20
  • Мнения: 580
Подкрепям мнението за психолог. Съпруга ми е имал проблеми като дете и се е срамувал дълго време. Когато станахме гаджета, аз исках да говоря с него на тази тема. Исках да разбера през какво е преминал. На него му е помагало да говори за това. Хората имат нужда да говорят, за да преодолеят травмите си. Ако не се чувстваш комфортно на този етап да говориш с него, започни с професионалист. Има и онлайн консултации. В това, което чувстваш няма нищо срамно. Но е срамно да не работиш над себе си и да се опитваш да саботираш щастието си.
Момчето те е питало, защото е загрижена за теб!
Успех!

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Наш близък е женен за жена с проблем подобен на твоя.
Жената не чува изобщо с едното ухо.Ама на него не му пука.
Той си я обича и се отнася с нея ,като с принцеса.
Ние околните също я възприемаме нормално.
При теб проблема е ,че нямаш самочувствие.

# 22
  • Мнения: 346
Хора мили ,да имах проблем с очите .
Ноооо защо с ушите .на очите не се гледа по такъв начин но не и за чуването.
Хората ли станаха по проклети ,знаете ли как ми се присмиват на работата и ме имитират .
Много ми е трудно и лошото е че познавам и по устата и по зле се чувствам .
"Тя не чува бе" и постоянно си викат и повтарят за да ме наранят .Те не се бъзикат а се подиграват .
Също и да сложа апарат постоянно ще оглеждат и ще чувам подигравателни изрази.
Присмиват се ,то дори и шефката ми.

# 23
  • Мнения: 9 735
Извинявай, но това са ПЪЛНИ глупости. Знам, че си способна да изкараш 100 причини, от глупава по-глупава, за да не сложиш апаратче. От глупост ли или от друго не знам.
Хайде, спирам, че ако напиша какво мисля наистина ще ме баннат.

# 24
  • Мнения: 1 314
Е, присмиват ти се/ макар дълбоко да се съмнявам, че е точно така/ и какво? Сядай да ревеш и да се тръшкаш. Проблемът ти ще се изпари. Ще имаш самочувствие като се разсополивиш.

# 25
  • Мнения: 14 894
Мисля съвсем сериозно, че имаш някакво отклонение и нужда от медикаментозно лечение. Не се подигравам, ти просто не си добре, близките ти трябва да направят нещо по въпроса и не знам защо очевидно не правят. Не знам и защо все още ти се позволява да пишеш тук, като очевидно нито търсиш помощ, нито приемаш, нито предаваш.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 301
Ми пробвай с апаратче, пък виж дали ще ти се подиграват. Има 2 варианта:
1. Подиграват ти се с апарата. Разлика няма, след като и сега ти се подиграват, само дето ти си чуваш.
2. Не ти се подиграват, поне не около теб, защото вече ги чуваш.

Та, кажи точно къде е минуса на апаратчето?

Аз знам де. Подсъзнателно ти се иска да продължиш да си в такова положение, за да си по-интересна и специална. Като си сложиш апарата, ставаш една от всички, нищо интересно няма в теб и Обожемой! Ще трябва да се заемеш с живота си! Шок!

# 27
  • Мнения: 5 832
Тя предпочита да ѝ се подиграват, че не чува, отколкото, че носи слухов апарат. Познайте защо, ако не можете, аз ще ви подскажа. Сложи ли апарат, ще се наложи да излезе от така удобната роля на жертва и център на вниманието. Обидена била, че я питало момчето с кое ухо не чува. Все едно аз да се обидя ако ме питат кое око ми е с по-голям диоптър. Що за идиотщини!

# 28
  • France
  • Мнения: 12 713
Подсъзнателно ти се иска да продължиш да си в такова положение, за да си по-интересна и специална. Като си сложиш апарата, ставаш една от всички, нищо интересно няма в теб и Обожемой! Ще трябва да се заемеш с живота си! Шок!
Напълно съгласна! Вече няма да може да бъде драматичната жертва на целия лош свят.

# 29
  • Мнения: 1 847
Ако толкова те притеснява колектива смени си работата, ако те притеснява мъжа с кото живееш, смени го....ако не чуваш посети доктро, направи изследвания , медицината напредва, апаратче да носиш сега има малки , а ако имаш и по-дълга коса дори не се вижда....има проблем има и решение...

# 30
  • Мнения: 1 281
Не ми се влиза пак в същата полемика, понеже всички знаят, че резултат няма да има, но ми е трудно да повярвам, че някой няма да се възползва от възможностите на 21 век, за да подобри качеството си на живот. Присъединявам се към съветите за психолог.

# 31
  • Мнения: 1 314
Психолог - съмнявам се, че ще помогне. Разкажи на личния си лекар за обсесивните си мисли и притеснения, помоли да те насочи към специалист.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Ако сложиш апаратче, няма да ти се свива сърцето. Защото твоя човек няма да ти задава въпроса с кое ухо не чуваш. Няма да му се налага да го прави. Толкоз от мен. Пък ти като искаш да си вечната жертва, бъди.

# 33
  • София
  • Мнения: 35 139
Още след карамфилите щях да го зарежа.

Пък той е стоик, браво, бе!

# 34
  • София
  • Мнения: 23 098
Ако си беше седнала на гъза да си сложиш слухов апарат, сега нямаше да я има тази тема. Стотици хора най-добронамерено те посъветваха, но твоята глава е по-твърда и от паве.

От друга страна приятелят ти има право да пита за всичко. В една връзка хората си говорят, споделят, помагат. Човекът явно ти е намекнал за апарат, но ти пак си знаеш твоето и комплексите яко ти избиват.

# 35
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
Е айде сега, не си искала да бъдеш жертва. То цялото ти поведение е такова. И момчето ще прогониш само и само пак да си в сладичката роля на горкото момиче, което не стига, че има проблеми със слуха, ами и приятелят й я е зарязал.

Казаха ти го вече - потърси специализирана помощ. И за слуха и за психиката. Поведението ти е токсично.

# 36
  • Мнения: 1 189
Харесва ти явно да си жертва, но защо? Имаш психологически проблем и той съвсем не е в слуха. Ако аз имах недъг и ми се подиграват на работа, бих се замислила с какви хора работя, а не какво не ми е наред на мен. Хората без крака и ръце шампиони по спорт..., ти.....

# 37
  • София
  • Мнения: 35 139
Тя търси вината във всички, винаги.
От родителите, през колегите, до родителите на милото.

Изключително ме е яд, че редица потребителки впрегнаха време и желание да ѝ помогнат, но тя не ИСКА!
Иска да е жертва и го постига…

# 38
  • София
  • Мнения: 23 098
Един от шефовете ни във фирмата недочува и се налага когато говорим с него да повишаваме тон. През ум не ни е минало да му се подиграваме. Просто говорим по-силно с него и точка.
Което ме навежда на мисълта, че авторката или си въобразява, че й се подиграват, или е обградена от простаци, а на такива и грам внимание не трябва да обръща.

Не разбирам също така близките й. Досега намаше ли кой да й нарита задника и да я заведе на лекар... Недай си боже, ако имах близък с такъв проблем, щях да го придружа под строй при специалист. Не знам в кой прованс живее момата и в кой век. Да се хванеш за главата.

# 39
  • Мнения: 9 735
Започвам да си мисля, че наистина умишлено отказва да се погрижи за себе си, защото сякаш проблема със слуха е единственото, което я прави специална и различна. Ако не може да впечатли, то поне да събуди съчувствие... Не знам.

# 40
  • Мнения: 18 590
Хванах се  предната тема и писах, как на 17 години сложих слухов апарат и  никой не се е присмивал, напротв, помагат ми при нужда да разбера.Защото се усложни, сега дори нямам слух вече, за няколко минути мога да разбирам  и после не мога.Слагам като излизам, чувам силни тонове, но не разбирам думи. Да не ме лежи някой.И пак нито в магазин, нито в учрежение, никъде не са се присмели, напротив. сега идват внуците, притеснена съм, но вече идваха веднъж и ме очароваха с разбиране, играхме все едно всичко е наред.И пак ще е така вярвам. Няма да спра да живея, колкото ми е дадено е мое. Нищо че напълно на практика не чувам. Чета ,гледам филми, с надписи, работя си.Имам 32 години трудов стаж в нормална среда  и още ме уважават бивши колеги.
Всичко е  какъв човек си ,как се отнасяш с хората, уважаваш ли себе си  и имаш ли тежест на нормален , а не да се държиш гадно и да чакаш уважение.
Имам и глаукома, та ми се размиват и буквите понякога, окото си прави фотошоп и  замазва, но като отместя поглед виждам грешки и тук никой не ме нападна заради тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 703
Ама спрете да й давате търсеното внимание и поредната платформа, на която да е жертва, де...

# 42
  • Мнения: 5 832
Яяно и родителите ѝ вече са вдигнали ръце и не им се занимава с глупостите ѝ, а насила не могат нищо да направят. За да ѝ се присмиват на работа, вероятно е като моя бивша колежка, която също имаше проблеми със слуха, но за сметка на това се държеше супер арогантно, избиваше си комплексите като си позволяваше да нарича малоумни хора, които бяха на възрастта на родителите ѝ и беше най-отвратителния човек, с който съм се сблъсквала. Слава Богу, напусна, иначе щях да я лежа.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Имам познат, който напълно загуби слуха на едното си ухо. Там дори и апаратче не би помогнало иначе съм убедена, че щеше да сложи и да се благодари, че го има. Хем е мъж, с къса коса и би се виждало, а не като при нас жените, които като пуснем косата отгоре никой нищо няма да забележи. Та има и по-зле. Ама какво ли ти разправям...

# 44
  • Мнения: 7 444
Всеки човек има слабости, било то здравословни, било от друг характер. Не трябва да се фокусираш върху това, а да се опитваш да живееш пълноценно, дори с диагнозата си.
Има пълни инвалиди и пак имат човек до себе си.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Има хора, които всеки ден се благодарят, че подобни апаратчета, протези и други благини им подобряват значително качеството на живот. Досега не бях срещала или чувала за човек, който да се опъва да се възползва от това и отказва да води нормален живот. Шарен бил света.

# 46
  • Мнения: 346
Благодарности и на едните и на другите .
Винаги съм се подценявала а вие мислете ,че се правя на жертва .
На никого не го пожелавам.Браво че има хора които си ползват апаратите ,мен много би ме било срам.Да работя с такива ....всички до един .
Вълнуват ги животите на останалите ,почват коментари ..не ме пропускат и мен .
Моя приятел го обичам и по никакъв начин не искам да го задържан .Не съм егоистка Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 35 139
Си, си. Голяма при това.

# 48
  • Мнения: 346
И друга подробност .
Понеже след работа се прибира около 00;00 за пръв път забелязах ,че имаше чаша от алкохол сутринта.
Дали е възможно това да го измъчва и да го е мислил ?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Съжалявам, че ще ти го кажа, авторке, но светът не се върти около твоето ухо.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 139
Не е проблем, че не чуваш, проблемът е, че говориш.
Стоик е, казах ти.

# 51
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Благодарности и на едните и на другите .
Винаги съм се подценявала а вие мислете ,че се правя на жертва .
На никого не го пожелавам.Браво че има хора които си ползват апаратите ,мен много би ме било срам.Да работя с такива ....всички до един .
Вълнуват ги животите на останалите ,почват коментари ..не ме пропускат и мен .
Моя приятел го обичам и по никакъв начин не искам да го задържан .Не съм егоистка Simple Smile

И на теб ти пука по каква причина? Устите на хората не можеш да затвориш, каквото и да правиш, те пак ще си говорят.
А щом обичаш тоя човек, ако наистина го обичаш, би направила всичко за да си с него, а не така, с лека ръка, да го пускаш, щото не била егоистка. Ами бъди, в любовта и на война, всичко е позволено. А на теб ти трябва просто да си пречупиш ината и да използваш постиженията на съвременните технологии, нищо повече. Няма причина да не искаш да задържиш човек, който иска да е с теб.
Чаша алкохол, човек, който се прибира по нощите, може да изпие и за отпускане. А ти пак си мислиш, че светът се върти около твоите уши.

# 52
  • Мнения: 35 993
след като толкова много го обичаш, че не искаш да бъде ангажиран с теб, напусни го вместо да му предлагаш паралелни връзки
ще го направиш ли наистина или ще продължиш да си фантазираш колко си благородна, че би могла евентуално някога да го направиш?

алкохолът не означава нечовешка мъка по ухото ти
може да означава кеф, че спиш
или... о! ужас!, но... да няма нищо общо с теб

# 53
  • Мнения: 7 444
Според мен ти се фокусираш много върху своя проблем, и търсиш под вола теле. Отпусни се, подобри  качеството си на живот  с апаратче и се опитай да живееш пълноценно с приятеля ти.

# 54
  • Мнения: 5 832
И друга подробност .
Понеже след работа се прибира около 00;00 за пръв път забелязах ,че имаше чаша от алкохол сутринта.
Дали е възможно това да го измъчва и да го е мислил ?
Иди на психиатър, сериозно. Чувството ти за важност минава всякакви граници на нормалното. Ако ми беше дъщеря, нямаше да те изтърпя, честно ти казвам, а какво остава да съм ти гадже, направо не се траеш с постоянните ти глупости, теории на конспирацията и опитите да се поставиш в центъра на вселената. Токсична си и го осъзнаваш отлично, но така ти е идеално, а цирковете ти явно още вървят пред приятеля ти, но няма да е още дълго.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Е, нищо де. Срамът ще я топли през годините, той ще й бъде другарче.

# 56
  • Мнения: 14 894
Бях го писала за някого, не помня вече дали не беше за тебе, авторке, ама и да се повтарям, голяма работа - можеш да амбицираш човек да завърши психология, само за да ти постави диагноза.
Начинът, по който си фокусирана в това ухо, на мен ми крещи, че нямаш проблем там, затова не искаш да ходиш по лекари и да слагаш апаратче - ще лъсне, че си здрава като крава.
Има ли вариант на синдрома на Мюнхаузен, който се изразява само в хленчене, или се води друго заболяване?

# 57
  • Мнения: 8 937
Авторке, за човек с уж ниско самочувствие, мислите доста често, че светът се върти около Вас. Забелязвате ли?
Колегите, чашата алкохол, родителите на приятеля Ви... Вие сте началото и краят. По-скоро ухото Ви.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 780
Не съм чела други постове на авторката.
Че не се държи окей и се самонавива, факт. Ама пък ако човек е с по- слаба психика, нормално. Не я заяждайте чак толкова. Гадно е млад човек със сериозен проблем, който не зависи много от него. Все да се чувства болен, различен и недъгав. Може да е смазващо, затова бих посъветвала авторката да отиде на психолог. Може да й помогне Simple Smile

# 59
  • Мнения: 859
Докато се държиш така, не можеш да очакваш по-различно отношение. Аз идеални, перфектни хора откъм външност и здраве никъде не съм срещала.  Има хора в много тежко състояние, буквално едва мърдат, не виждат, не чуват и пак имат воля за живот и не искат да бъдат съжалявани. Недопустимо е такова мислене - "Не съм достоен за някого". Защо да не си? И да не е този човек, друг ще се появи. Дай да лягаме и умираме, защото имаме определени проблеми.

# 60
  • София
  • Мнения: 35 139
Кеч, не иска! Нищо не иска!
Тя е права, светът е зъл, всички са зли, точка.

# 61
  • Мнения: 2 058
Тука пак се лее злоба на кило. Удивително е просто и е леко гнусно.
По темата - мисля, че колегите ти са недоразвити идиоти и е време за смяна на работата. Ти си травмирана от тяхното нелепо поведение и вече пренасяш проблема към връзката си, а е наложително да ги разграничиш двете неща. Твоят човек можеш да го питаш има ли проблем да е с жена със загуба на слуха. Според мен няма. Но явно тъпите ти колеги имат такъв проблем. Е, не ти е мястото сред тая сган. Смени си средата ако можеш и ще видиш как ще се усетиш по друг начин, с друго светоусещане.

# 62
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Хора мили ,да имах проблем с очите .
Ноооо защо с ушите .на очите не се гледа по такъв начин но не и за чуването.
Хората ли станаха по проклети ,знаете ли как ми се присмиват на работата и ме имитират .
Много ми е трудно и лошото е че познавам и по устата и по зле се чувствам .
"Тя не чува бе" и постоянно си викат и повтарят за да ме наранят .Те не се бъзикат а се подиграват .
Също и да сложа апарат постоянно ще оглеждат и ще чувам подигравателни изрази.
Присмиват се ,то дори и шефката ми.

Мислех да подмина тази ти тема, защото достатъчно трих пръсти в предишните ти, съвсем добронамерено.

Зрението е много, много по-важно от слуха. Ако не ми вярваш, сложи си слухов апарат за седмица и си завържи очите. После ела да кажеш как е.

След като те четох в предишните теми стигнах до извода, че наистина психиатър е някаква надежда ...... за близките ти, поне.

Не искаш да ти се подиграват - слагаш апарат и баста.

Откакто ти писах, сложих очила за четене. Само комплименти получавам, особено в магазините, където преди се дзверех да разчитам етикетите. 0.75 далекогледство на всяко око. Нищо не е, ама с тях се родих.

Само не почвай пак, моля ти се! Показах ти апарати, които изобщо не се виждат. Не се виждат, никой не ги забелязва. Не са и скъпи. Ако си наистина глуха можеш и безплатно да си вземеш апарат. Друго не можем да ти предложим.

А, този нещастник, дето викаше sigma, не знам как те търпи. Налял си чашка, човекът. Сега защо я налял, как я налял. Понякога си наливам питие или хапвам нещо ей така, без партньорът ми да е глух и сляп.

# 63
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Айде сега и чаша от алкохол. Аз си сипвам вода в чаша за уиски, една таква широчка и удобна ми е. Сигурно изглеждам като алкохоличка, че и денем и нощем го правя.

# 64
  • Мнения: 5 832
Тука пак се лее злоба на кило. Удивително е просто и е леко гнусно.
По темата - мисля, че колегите ти са недоразвити идиоти и е време за смяна на работата. Ти си травмирана от тяхното нелепо поведение и вече пренасяш проблема към връзката си, а е наложително да ги разграничиш двете неща. Твоят човек можеш да го питаш има ли проблем да е с жена със загуба на слуха. Според мен няма. Но явно тъпите ти колеги имат такъв проблем. Е, не ти е мястото сред тая сган. Смени си средата ако можеш и ще видиш как ще се усетиш по друг начин, с друго светоусещане.
Предлагам ти да я вземеш в твоята среда и след време ела да споделиш за превръщането на милата отритната какавида в пъстра пеперуда.

# 65
  • France
  • Мнения: 12 713
Момичета, не се хабете. Тя дори не е отишла на лекар за да разбере колко точно е загубила от слуха си. Което ме навежда на мисълта, че това е едно удобно извинение и на нея, и на родителите ù, че не е по реда си. Много по-лесно е да живееш с мисълта, че не чуваш, отколкото че имаш друг дефект с главата.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 00:26 от Philomena

# 66
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Скрит текст:
Тука пак се лее злоба на кило. Удивително е просто и е леко гнусно.
По темата - мисля, че колегите ти са недоразвити идиоти и е време за смяна на работата. Ти си травмирана от тяхното нелепо поведение и вече пренасяш проблема към връзката си, а е наложително да ги разграничиш двете неща. Твоят човек можеш да го питаш има ли проблем да е с жена със загуба на слуха. Според мен няма. Но явно тъпите ти колеги имат такъв проблем. Е, не ти е мястото сред тая сган. Смени си средата ако можеш и ще видиш как ще се усетиш по друг начин, с друго светоусещане.
Предлагам ти да я вземеш в твоята среда и след време ела да споделиш за превръщането на милата отритната какавида в пъстра пеперуда.

....... ако оживееш и имаш сили и нерви 🥳

# 67
  • София
  • Мнения: 35 139
Пък го дай тука младежа, кат не го щеш.
Доволен ще остане Laughing

# 68
  • Мнения: 5 832
Скрит текст:
Тука пак се лее злоба на кило. Удивително е просто и е леко гнусно.
По темата - мисля, че колегите ти са недоразвити идиоти и е време за смяна на работата. Ти си травмирана от тяхното нелепо поведение и вече пренасяш проблема към връзката си, а е наложително да ги разграничиш двете неща. Твоят човек можеш да го питаш има ли проблем да е с жена със загуба на слуха. Според мен няма. Но явно тъпите ти колеги имат такъв проблем. Е, не ти е мястото сред тая сган. Смени си средата ако можеш и ще видиш как ще се усетиш по друг начин, с друго светоусещане.
Предлагам ти да я вземеш в твоята среда и след време ела да споделиш за превръщането на милата отритната какавида в пъстра пеперуда.

....... ако оживееш и имаш сили и нерви 🥳
Трябва да си кьорав, че да не се усетиш още в първата ѝ тема, че повредата не е в чуждите телевизори. Обаче си има потребителки-самарянки, които явно не могат да се усетят откъде духа вятърът и се мятат самоотвержено да бранят чувствата на горкото девойче в беда.

# 69
  • Мнения: 35 993
тя в друга тема беше писала, че е почти на 30 г., какви родители? достатъчно е голяма, за да отиде сама до унг кабинет

# 70
  • Мнения: 1 847
Аудиограма се прави за 1 час... вземай се в ръце виж какъв е реалния слух, какво ще предложат докторите...
Един ден ще станеш майка, няма ли да те дразни че няма да чуваш детето си....щот апаратчето те загрозявало....дрън ...дрън....първо си направи преглед, вече поставят и импланти да не  носиш външен апарат, но само след преглед доктор може да направи реална оценка на състоянието ти...медицината се развива....минали са поне 20 г откакто гентамицина е увредил слуха ти....проучи лечения, стволови клетки, какво ли не ....ама иначе пии си алоето капки да се оправиш....пък приятеля ти да си сипе още 1 чаша....докато не му писне...
Твърдип, че го обичаш и се ядосваш че не го разбираш.....ми носи си апарата само вкъщи.....не искаш ли да имате добри отношения...какво си вика той.....гледай я тая на един доктор не отива а ....ако забременеш един ден пак ли няма д аотидеш на доктор.....щот какво ще кажат хората..
Животът си е твой, избираш сама да си жертва или да се бориш за по-добър живот...МОже и ТЕЛК да си извадиш, може всичко.....ама трябва сама да го поискаш!
След 2-3 месеца пак ще пуснеш тема....пак ще се вържим да ти обясняваме....после пак.....на 30 г си, вземи си живота в ръце...ние може си плямпаме тук, ама не можем да направим НИЩО!

# 71
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
тя в друга тема беше писала, че е почти на 30 г., какви родители? достатъчно е голяма, за да отиде сама до унг кабинет

Моята дъщеря сложи апарати и на двете уши и ги махна след прием на б12. Нищо друго не е променяла. Никой не забеляза апаратите и чак беше разочарована.

Авторката има и проблем с лошо хранене и тегло и май КЗ или инсулин, не помня точно. Пратих и линкове в теми за диета с ИР,в която хора сме писали, че сме подобрили слух и зрение с диета и витамини. На първа страница има съвети за безвредни добавки, чисто хранене и спорт.

Самите наднормени мазнини създават понякога маниакални депресии. Можеше да работи и на този фронт. Не можела да тича заради сутиен, май беше.

Тя иска слухът и да се оправи с хапче, но в никакъв случай да не слага апарат.

И аз не се харесвам с очила и искам лещи, ама ми се възпаляват очите и не е подходящо. Нося си цайсите като чета и пиша и толкоз. Дразнят ме малко на носа, но вече ставах за смях заради недовиждане, включая в този форум и си научих урока. 

И на 50г да стане, няма да им е лесно на родителите и. Друг не знам дали ще я изтърпи. 

Жалко, че няма някакви програми за такива хора. Мъка са за околните, но и за себе си.

# 72
  • Мнения: 2 058
Ми явно не сте имали среща с токсична работна среда, та ме питате. Има всякакви колективи. Попадала съм лично аз и на кръгли идиоти, които по цял ден водят клюкарски разговори и съскат за някой колега къв бил нещастник и така им минава деня. Така и така не й харесва тази работна среда, ако я смени нищо няма да загуби, най-много по-добре да стане за нейното ментално здраве и да види, че не всички й желаят злото.
За апаратче ако изобщо е останал слух в това ухо не е лошо да премисли също, но в крайна сметка тя си знае. С апаратче също е нужно да се свиква, доколкото знам. Така че и да го сложи ще е нужно време да й свикне организма и мозъка да се напасне. Добре е поне да опита, според мен, а може би има и по-малки, които не се виждат толкова.
Хаха, самарянка. Що? Не правя нищо особено, отделям 5 мин от свободното си време да се изкажа по проблема на някой. Нито нещо ми коства, че да се тръшна, нито се усещам спасител. Или защото не й предлагам да ми даде мъжа си "насам" аз да му покажа ква жена съм, пък нея кучета я яли... Жалка история. Колко трябва да си комплексар да го напишеш това ми е чудно. "Дай го насам"??! Едни труженички има, там в едни други среди, те така се предлагат с тая реплика.

# 73
  • France
  • Мнения: 12 713
Не можела да тича заради сутиен, май беше.
FlushedFlushedFlushed стига, бе?!
Цитат
Жалко, че няма някакви програми за такива хора. Мъка са за околните, но и за себе си.
Тук съм 100% съгласна.

# 74
  • Мнения: 14 894
Ми явно ти не си запозната със сагата с предполагаемия слухов проблем, която върви повече от година и поне 10 човека са й писали практически съвети и препоръки, а още 20 - съвети и препоръки за връзката й. И наистина през 2 или 3 месеца пуска нова тема ой че съм нещастна, казаха нещо накриво и случайно го чух, въпреки че уж недочувам. Категорично отказва да иде на лекар и не иска да сменя работната среда.
Съветвам те да прехвърлиш темите й, преди да я защитаваш пламенно.

# 75
  • Мнения: 2 058
Не, няма да й прехвърлям темите. Даваме съвети и всеки си решава ще ги приеме ли или не. Ако не иска да ги приеме - замълчавам и продължавам, но няма да стоя тука да я нападам и да й обяснавам колко е тъпа. Не сте на работа към бг мама, да ви припомня, ако сте забравили, нямате трудов договор с тях. Никой не ви кара да й пишете пак като я виждате, че не приема съветите.

# 76
  • София
  • Мнения: 35 139
И самарянството не е платено, споко Joy

# 77
  • Мнения: 8 937
Искрено се развеселих по въпроса с токсичната работна среда. Навсякъде може да има злобари, простаци и т.н.
Ще напуска всеки път, когато някой каже нещо, което не и допада?
На 30 години е и би следвало да може да преодолява подобни ситуации без да изперква. Ако не, има специалисти.
Когато целият свят е лош, а тя е жертва, може би проблемът не е в света.

# 78
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
От време на време, токсичните хора осъзнават, че са токсични. Може да вземе да се усети и да промени нещо, като вижда какви реакции предизвиква... малък шанс, но кой знае.

# 79
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
lovely, беше дадена идея да носи апарат у дома. Не ще. Навън - градът е малък. В предишната тема и се подиграваха приятелите на гаджето и. Явно целият град е пълен с простаци. Приемаме, че е така. Искаше да се мести в чужбина, но не знае език. Обясних и, че без апарат няма как да го научи. Всичко се върти около упорството и да не носи апарат, който е голям колкото главичка на малка слушалка за телефон. В днешно време всеки има нещо подобно в ушите си и заради нейния проблем се оглеждах в трамвая да наблюдавам как са гледани хората с нещо в ушите. Никак. Даже и писах, че имаше един с две различни слушалки в ушите и само аз го зяпах.

€ 33,21  68%de réduction | Aide auditive intelligente, nouveau Style, Rechargeable, à faible bruit, opération à grande fréquence en un clic, pour personnes âgées, sourdes
https://a.aliexpress.com/_vVYggr

В снимките на потребители има снимка на ухо с апарат. Не изглежда различно от някакъв Bluetooth. Нарочно избрах бял за да се види как седи в ухото. Има и с телесен цвят, отровно зелени, каквито иска.

Няма лошо да не приема съветите, но тогава да не се оплаква от едно и също.

Съжалявам, но упорит отказ да носи апарат у дома е за мене някаква нерационална фобия, психоза, която и трови живота и този на близките и.

А за токсичната работна и градска среда - ако толкова и пречеше, щеше да се е преместила. Познавам емигрирали без език и с кохлеарни импланти и не оревават орталъка.  Който иска - намира начин, който не иска - търси извинения.

# 80
  • Мнения: 14 894
Не, няма да й прехвърлям темите. Даваме съвети и всеки си решава ще ги приеме ли или не. Ако не иска да ги приеме - замълчавам и продължавам, но няма да стоя тука да я нападам и да й обяснавам колко е тъпа. Не сте на работа към бг мама, да ви припомня, ако сте забравили, нямате трудов договор с тях. Никой не ви кара да й пишете пак като я виждате, че не приема съветите.
Никой не те кара да я нападаш, както и не си в позиция да тропаш с краче какво да правят другите по въпроса, особено щом не желаеш да се запознаеш с причините другите да смятаме, че не средата й е токсична, а самата тя.
Иначе стой си неосведомена, щом желаеш, твое право е.

# 81
  • Мнения: 3 731
Някак си тук не успяхме да харесаме авторката. Дали тя ще си помисли, че е заради проблемите със слуха?
 Колегите ѝ, дето се подигравали.. Интересно ми стана какво точно е чула да подмятат? Ако е било нещо тип Мани я тая, недочува, значи са се цензурирали.

# 82
  • Мнения: 859
Със сигурност много добре знаем какво е токсична среда и много сме патили от зли, невъзпитани или просто нетактични хора. И на училище, и на работа, и на улицата, и в семейството. Такъв е животът. Има ги и ще ги има. Но и не може всеки път да се напуска работа или да се режат вени от мъка. Грижиш се колкото можеш за себе си, опитваш се да си щастлив и това е. Каквото завиди от теб го правиш. Другите не можеш да ги промениш и накараш да замълчат.

# 83
  • София
  • Мнения: 818
По отношение на подигравките.
Тъй като авторката крие проблема си, съответно хората не знаят, че тя не чува. Затова и когато не е дочула/разбрала нещо, поради влошения си слух и на тях им се налага да повтарят - си мислят, че се държи надменно и се прави на интересна. Или, че ѝ хлопа дъската. Или, че е безкрайно разсеяна, незаинтересована и се прави на голямата работа. Ей тия, последните две, определено са повод за приказки във всеки колектив.
Толкова по-лесно ще е: Еди си кой, извини ме, но недочувам с лявото ухо. Дали ще ти е удобно да повториш малко по-ясно?
Няма човек, който да реши да се подиграва в такава ситуация, повярвайте ми. А виждайки апаратче, хората подсъзнателно започват да говорят по-ясно, да са близко до ухото с апаратче или до чуващото, да не говорят на човека в гръб, а да може да вижда движението на устните. Хората не са лоши по принцип. Авторке, ще се изненадаш, но всъщност са доста емпатични, разбиращи и за твоя огромна изненада - готови да ти помогнат.
Колкото до приятеля ти - човекът очевидно държи на теб, щом се е съгласил да живеете заедно. И не, не ти прави услуга с това си решение. НО със сигурност, с поведението си (не с влошения си слух, с поведението си) си доста натоварваща и на моменти - трудно търпима. Идеални хора няма, колкото по-скоро се приемеш такава, каквато си - толкова по-лесно и приятно ще ти се стече живота.
Зная, че в твоите очи проблемът ти е най-сериозният на света. Отстрани погледнато - ми не е чак толкова страшно. Но ако разчиташ момчето да се върти на пета, защото ти имаш проблем - той има пълното право да не иска. А приказките да го пуснеш и прочее дивотии са чиста манипулация от твоя страна, за да се върти по-силно на пета. Внимавай, ще го загубиш.
Казвам ти това възможно най-добронамерено, макар и да знам, че няма да ме послушаш.

# 84
  • Мнения: 14 894
Авторката на няколко пъти се изтърва, че чува неща около нея. Пита за всякакви глупости във форума, един път майка й ходила на лекар, втори път не искала да ходи, трети път ходила пак.
Почти всяка тема започва с не ме съдете, не ми казвайте, че съм тъпа, не ми се подигравайте и подобни, не защото хората са лоши и се подиграват, а защото има несъответствия в историята и образа.
Съжалявам, но смятам, че такъв човек трябва всячески да се натисне да посети лекар, а не да му заметем проблема под килима, щото било форум и я па таа вопще не ме чете какво й пиша.

# 85
  • София
  • Мнения: 23 098
Авторке, моля да ми отговориш на следните въпроси. От колко време ти е проблемът със слуха? Посещавала ли си добър специалист? Ако да - какви изследвания са ти направени и каква е диагнозата? Благодаря предварително.

# 86
  • Мнения: 25 662
Хора мили ,да имах проблем с очите .
Ноооо защо с ушите .на очите не се гледа по такъв начин но не и за чуването.
Хората ли станаха по проклети ,знаете ли как ми се присмиват на работата и ме имитират .
Много ми е трудно и лошото е че познавам и по устата и по зле се чувствам .
"Тя не чува бе" и постоянно си викат и повтарят за да ме наранят .Те не се бъзикат а се подиграват .
Също и да сложа апарат постоянно ще оглеждат и ще чувам подигравателни изрази.
Присмиват се ,то дори и шефката ми.

Сега, ако кажеш и че си от Берковица... Ще те призная. Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 11 991
Не съм чела коментарите.
Мъжът ми не вижда с едното око заради гърч в детските години. Няма лечение.
Вече знам, че проблемът е в лявото око, но съм питала неведнъж преди години.

Аз имам проблем със слуха. Вероятно не е сериозен като твоя, но се налага да ми повтарят, за да чуя.
В голяма компания често се чувствам изолирана, защото хората си говорят, а аз не мога да различа какво казват.

Няма да си разваля отношенията с човека заради такива глупости.

# 88
  • Мнения: 12 808
Авторке, от години си внушаваш как не си достойна за него. Извинявай, но след като от толкова теми няма никакво раздвижване в мисленето ти, започвам да си мисля, че това твоето е просто поза. Пишеш, че не искаш да се правиш на жертва. Но аз предполагам, че ти си убедена как СИ жертва всъщност и около това се гради някакво твое... отрицателно самочувствие.

Моя много много близка така си живееше - с гордостта колко е нещастна тя, как се е родила да страда и от сорта. Всъщност тя си беше много успешна в работата и обичана от близките си. Но явно имаше нещо, което я караше ей така, да търси разтуха във въображаеремото си нещастие.

След като всички уверения от толкова хора нямаха никакъв ефект, значи това ти е необходимо - тази поза. Дано не прогониш въпросния момък заради това, но всъщност, ти си решаваш, тогава би била още по-нещастна и предполагам, че това ще ти донесе много повече удовлетворение.

# 89
  • София
  • Мнения: 12 703
Ролята на жертва е много удобна. Една жертва получава съчувствие, внимание. Хората наоколо страдат от вина, че не са се отнесли достатъчно внимателно, разбиращо, че са я нагрубили. Как да напуснеш една жертва, какъв прави теб тогава? Ето, тя е такава жертва и толкова жертвоготовна поради нещастието си, че ти позволява да си намериш друга, да си тръгнеш. Каква светица. Пък колко внимание получава, сума страници на всяка тема само тук във форума, а представи си на живо. Добро, лошо, все е внимание. Нее, ролята на жертва е прекалено удобна, за да се изостави. Въпросът е, каква част от ролята е съзнателна, и каква подсъзнателна? И какво друго се крие отдолу?

# 90
  • София
  • Мнения: 17 780
Оф да, тия с "аз съм много лоша/бъгната/еди- каква си, по- добре ме напусни" са доста манипулативни по принцип.
Не че го няма в природата, макар и рядко, но ако човек е толкова алтрустичен, евала за което, той ще го изиграе така, че да няма показнó, вина и изобщо ще направи така, че другият да не разбере, че тоз, лошият или болничкият, се жертва за него.

# 91
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Това малко като мъжкото "Ти не ме заслужаваш или Заслужаваш по-добър от мен"... Бла-бла-бла

# 92
  • Мнения: 35 993
ако той кръшне, няма да е защото авторката го е подлудила, а защото е глуха - нещото, от което идват всичките злощастия, на които е жертва не по своя вина

# 93
  • Мнения: 8 937
Ако в реалността е като във форума, той има много причини да я напусне, но е по-лесно това да се оправдае със слуха, отколкото да признае, че има доста по-сериозен проблем.
"Напусна ме, защото съм глуха" буди съжаление, той е лошият. "Напусна ме, защото съм токсична, досадна, драматизирам за всичко и не мога да поема отговорност за живота си" звучи по различен начин...

# 94
  • Мнения: 19 081
позволява ... да си тръгнеш.
Май последната версия беше, че не иска да го пуска, но ще му позволи да кръшка.

Скрит текст:
Хора мили ,да имах проблем с очите .
Ноооо защо с ушите .на очите не се гледа по такъв начин но не и за чуването.
Хората ли станаха по проклети ,знаете ли как ми се присмиват на работата и ме имитират .
Много ми е трудно и лошото е че познавам и по устата и по зле се чувствам .
"Тя не чува бе" и постоянно си викат и повтарят за да ме наранят .Те не се бъзикат а се подиграват .
Също и да сложа апарат постоянно ще оглеждат и ще чувам подигравателни изрази.
Присмиват се ,то дори и шефката ми.

Сега, ако кажеш и че си от Берковица... Ще те призная. Simple Smile

Това си мисля и аз от самото начало...
Каква е работата с Берковица?

Ез не е Полина. Тази съвети за проблеми с наднорменото тегло търсеше, а Полина определено нямаше проблем в това отношение.

# 95
  • Мнения: 14 894
Тъкмо щях да питам пак. Съмнения за мултак, ясно.

# 96
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Авторке, моля да ми отговориш на следните въпроси. От колко време ти е проблемът със слуха? Посещавала ли си добър специалист? Ако да - какви изследвания са ти направени и каква е диагнозата? Благодаря предварително.

Доколкото помня е от детството, между 4 и 6 годишна възраст някъде, след антибиотик, за който се знае, че уврежда слуха, но е предписан за да и спасят живота. По неразбираема причина родителите и не са и сложили апарат като дете, уж за да не я подиграват в училище. Цял колектив учителки, училищни лекари не са намерили за нужно да поставят въпроса, което е учудващо. За недочуването на дъщеря ми разбрахме от училището, а в къщи не си личеше изобщо. По незнаен начин успява да избута гимназия. И сагата се върти около пустото недочуване. И така тема след тема. В няколко се вързах да и пиша, да я съветвам да се храни по-често, да и пращам линкове към теми за отслабване, снимки на апарати. След първите 2 теми вече не мисля, че УНГ е подходящ. Той ще и направи аудиограма и после????? Тя не ще апарат.

На мене ми звучи като параноя. Има 2 пътя. Изследва какво и липсва и почва да яде чисто, да спортува, а с набавяне на липсите нещата може да се оправят. Другото е психиатър. И в двата случая слухът няма да се оправи (без апарат), но поне околните ще си отдъхнат леко.

Како Сийке, тази от Берковица би била около 36-37 годишна сега и е слаба. Тя върти около чесане и защо никой не я харесва. Копира, все още, един и същ пост отпреди 20 години във всички форуми, по няколко пъти. Стилът е различен.

# 97
  • Мнения: 6 174
Да я търпи да му намила едно и също с нейните драми и филми, наистина трябва да я обича много. След като е с нея, значи е приел с този проблем, от там нататък проблем няма.
Авторке, във всичките ти теми ти се пише, потърси си професионална помощ, при това изобщо на става въпрос за проблема със слуха. Имаш психичен проблем, търси начин да го лекуваш. Няма нищо срамно, почти всеки човек в даден етап е преживявал нещо подобно, за това търси начин да се справиш. Защото просто ще го загубиш този мъж, не знам колко търпелив и упорит е, но повярвай ми, няма мъж да са му приятни подобни изпълнения и филмиране.

# 98
  • Мнения: 12 808
Има мъже, които обичат да покровителстват. Като се прави на нещастна, може авторката да подхранва тази негова черта и ако е така - ще изкарат заедно до дълбоки старини.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Има мъже, които обичат да покровителстват. Като се прави на нещастна, може авторката да подхранва тази негова черта и ако е така - ще изкарат заедно до дълбоки старини.

Мхм, с чашата на масата 🤭🤭🤭

# 100
  • София
  • Мнения: 35 139
Да покровителстваш жена е едно, воденичен камък - друго.

# 101
  • София
  • Мнения: 989
Толкова гледни точки се изказаха тук. Аз също писах в предната тема на авторката.
И да, проблемът й не е в слуха ...
Аз съм човек със сериозна загуба на слуха /и на двете уши/ по рождение и носещ апаратче повече от 20г., постоянно. Вече дори не усещам като го нося. А Nevena Virolan те е насочила и към невидими такива. ..
Като дете отнасях сериозни подигравки, от не по-малко комплексирани хора от мен тогава, но в един момент осъзнах, че всъщност няма от какво да се срамувам. И обърнах недостатъка си в своя особеност така да го кажем. И вече при ново запознанство бързам да уточня проблема си, за да няма неясноти. И О!чудо! всичко е тип-топ, комуникацията продължава ...
И авторке, ти не обичаш истински човека до себе си - защото не му се доверяваш докрай, за да споделиш нещо, което е част от теб, и ти нямаш вина за него. А доверието е основно нещо в една връзка ...

# 102
  • Мнения: 39 364
Ой, пак ли?
Не съм чела темата- ма пак ли разискваме комплексите на девойката?

# 103
  • Мнения: 5 832
Ой, пак ли?
Не съм чела темата- ма пак ли разискваме комплексите на девойката?
Ти нещо друго ли очакваше? Само като видя тема от нея и вече знам какво ще е съдържанието ѝ. Търси си внимание, че явно хората около нея вече не ѝ се връзват на откачените истории.

# 104
  • София
  • Мнения: 17 780
Извинявам се, ако е е нетактично, но тъй като доста хора споделиха за проблем със слуха- при голяма загуба наистина ли слуховите апарати помагат и до каква степен?
Не съм запозната с материята и ми стана любопитно. Също така има значение дали физическият проблем на авторката е преодолим.
За мен беше непонятно изказването, че по- добре сляпа, отколкото глуха. За мен определено по- добре глух, отколкото сляп.

# 105
  • Мнения: 9 735
Засърбяха ме пръстите да й отговоря на това изказване и признавам си честно, едвам се сдържах.
Бащата на мой приятел в момента прогресивно губи зрението си в следствие на инфекция и други съпътстващи заболявания. Той се опитва да повдига духа му, докато оборудва апартамента ми по подходящ за незрящи начин. Да иде тая заблудена мома да му каже как е по-добре да не виждаш до края на живота си, отколкото да не чуваш с едното ухо 👿

# 106
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Ой, пак ли?
Не съм чела темата- ма пак ли разискваме комплексите на девойката?

Пиша от телефон и не виждам авторите на темите. Още като видях заглавието се сетих за страхливата и не сгреших 🥳 В нейните теми весели са само твоите постове. 🥂

Сега намерила празна чаша на плота. Нещастникът, както го нарече самата ти и едно питие не може да си налее, горкият!

страхливата, хората не се събираме, защото сме достойни или недостойни един за друг. Нито по заслуги. В този живот човек получава не това, което заслужава, а това, за което се пребори.

Извинявам се, ако е е нетактично, но тъй като доста хора споделиха за проблем със слуха- при голяма загуба наистина ли слуховите апарати помагат и до каква степен?
Не съм запозната с материята и ми стана любопитно. Също така има значение дали физическият проблем на авторката е преодолим.
За мен беше непонятно изказването, че по- добре сляпа, отколкото глуха. За мен определено по- добре глух, отколкото сляп.

В нейния случай ще помогнат. Тя недочува, не е като да не чува никак. При абсолютна липса на слух по рождение е сложно и не винаги прост апарат помага. Има кохлеарни импланти, но и те не помагат на 100% от хората без слух. Когато има някакъв слух, малък апарат просто увеличава звука. Тя сама ще си наглася доколко да го увеличи и намали. Представи си прости слушалки за телефон. Пускаш си видео в youtube и ако не чуваш добре, увеличаваш звука. Ако звукът е висок го намаляваш.

Има и по-сложни проблеми със слуха, но от обясненията и не мисля, че нейният е такъв.

# 107
  • Мнения: 5 832
Засърбяха ме пръстите да й отговоря на това изказване и признавам си честно, едвам се сдържах.
Бащата на мой приятел в момента прогресивно губи зрението си в следствие на инфекция и други съпътстващи заболявания. Той се опитва да повдига духа му, докато оборудва апартамента ми по подходящ за незрящи начин. Да иде тая заблудена мома да му каже как е по-добре да не виждаш до края на живота си, отколкото да не чуваш с едното ухо 👿
Изобщо не ѝ се връзвай на приказките, абсолютно неадекватна е. Има хора, които са наистина нелечимо болни и въпреки това се борят до последно да намерят лечение, тя недочувала с едното ухо и орева света колко е несправедлив живота. С кеф бих ѝ извъртяла един шамар да се освести малко, ако ѝ бях майка. То бива лиготии и драми, ама това нейното минава всякакви граници. Според мен яко троли, или наистина сериозно ѝ хлопа дъската. Не знам колко теми пусна, дадоха се съвети, тя намери проблем за всяко решение, отнесе бая негативни коментари и пак се навира да пише едно и също, а много добре знае, че пак ще ѝ сипем. Или няма никакъв проблем и само се чуди откъде да изкопчи малко внимание, или наистина е със сериозно психично заболяване.

# 108
  • Мнения: 39 364
Ох, много тъпо.
То и за подигравка не е.
Страхливке, очевидно имаш страхотен мъж до себе си, който обаче го отблъскваш с комплексите си.
 На първо време поработи върху самочувствието си, после сложи проклетия апарат и накрая накарай тоя мъж малко от малко да се гордее с теб. Казах ти, моята майка, вече покойница носеше от 40 години апарат. Няма човек който да и се е подиграл. Това е само и единствено в главата ти.
После се обърни към психолог и поговори за страховете си, за фобииите си и най вече за това как да се почустваш добре. Психологът ще ти даде поглед отстрани най малкото.
В момента се въртиш в порочен кръг. Резултатът- пускаш теми на поразия, а ефекта не е даже нула, а минус.
И последно- остави човекът да вземе малко въздух от теб. Като му се е допило, да си сипе. Да не си  майка на тийн, че да му броиш чашите.

# 109
  • София
  • Мнения: 989
Извинявам се, ако е е нетактично, но тъй като доста хора споделиха за проблем със слуха - при голяма загуба наистина ли слуховите апарати помагат и до каква степен? Не съм запозната с материята и ми стана любопитно. Също така има значение дали физическият проблем на авторката е преодолим. ..
Помага, да. Но в група (компания) е трудно, тъй като нямаме селективен слух /да приоритизираш какво да чуваш/,  но и на това има решение със съвременните апарати, като се правят фини настройки на звуците. Наскоро си смених моя, просто са вдигнали технологията на ново ниво. Има и възможност да се поеме от държавата, така, че и финансово не е проблем. Невена е обяснила по същество. ...
Момичето в случая недочува, няма истински сложен проблем със слуха си. И относно изказването й се надявам да е имала впредвид, че ако е сляпа, няма да има нужда да се обяснява ... Защото иначе е много, много грозно.
Стринче умствен капацитет му се вика ... Аз малко така се похабих де, да пиша, ама знае ли човек, може някой друг със сходен проблем да чете, току - виж придобил смелост да вземе живота си в ръце.

# 110
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
А за слуха - авторката сигурно има слушалки за телефона. Слага ги в двете уши, слага някакво видео със звук и увеличава и намалява звука. Маха слушалката от едното ухо и намалява и увеличава звука. После същото с другото ухо. Но ако иде на аудиограма и разбере с кое ухо колко чува, сложи апарат, колегите и близките и ще спрат да я молят да повтаря и няма да може да ни занимава с въображаемите си драми. Тя още не знае с кое ухо чува, а казала на приятеля и като я питал, а преди година пак нещо я беше питал, пак родителите му нещо мислеха, а сега и празна чаша на плота.

Скрит текст:
Болна тема ми е ,дори мисля че с двете уши не чувам .
Дорева ми се като зададе въпроса .
И се сдържах някак за малко .
Не мисли ,че е толкова лесно  .
Много пъти съм умирала от срам ,че не чувам и трябва да се повтори .
Срама е голям.

# 111
  • Мнения: 14 894
Не знае, защото не е измислила.

# 112
  • Мнения: 2 237
Хипохондрията е опасна за околните. На нея така си ѝ е добре, това е ефекта, който се търси.

# 113
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Хипохондрията е опасна за околните. На нея така си ѝ е добре, това е ефекта, който се търси.

Тя няма хипохондрия. Параноя я гони, ако изобщо е истина написаното.

# 114
  • Мнения: 8 937
Тя ми напомня на една позната с проблеми с теглото, които застрашават живота и. Затворен кръг - болна е заради килограмите, а те са заради болестта и.
Обича да изтъква, че може да не доживее до 30.
Оказа се накрая, че отказва да спазва препоръките на лекаря си и да спазва режим, не си пие хапчетата, намира всякакви оправдания, за да се тъпче (не преувеличавам, не е нормално с ИР да изядеш цяла торта). Blush

# 115
  • France
  • Мнения: 12 713
Не знае, защото не е измислила.
Най-вероятно.

# 116
  • Мнения: 18 590
Светът не е свършил и  хора умират постоянно.Да не говорим за войни и  катастрофи, за онова време дето на 40 били старци.
Сета продължителност на живота е най-висока.
Че някой щял да умре млад няма да се отрази.
Всички ще умрем.

# 117
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Thaicho, ако инсулинът и е много висок, може и по 2 торти да омете. Чела съм за хора, които стават в 3 сутринта и изяждат пакет кроасани и пак им се яде. Силно затлъстели ИР трябва да ги седират в болница и да ги държат гладни 2 седмици докато падне инсулинът, а той не може да падне при високи телесни мазнини. При смъртно затлъстелите режим и хапчета не помагат доста дълго време и това с редовен прием. Даже и операциите на стомах и черва са около 60-70% успешни.

Когато кръвната глюкоза на нормален човек падне, пада и инсулинът, тялото почва да произвежда кето и, които хранят мозъка. Когато инсулинът е висок и никога не пада под 5, тялото не произвежда кетони и мозъкът гладува. Могат да се получат гърчове, прималяване, припадък, халюцинации. Зверският глад за сладко в такъв момент е защитна реакция. Тук има графика на зависимост при различните състояния:

https://bg-mam.ma/p/1070580/37573934

Забележи, че при преддиабетиците и диабетиците от втори тип нивото на кетони никога не успява да се качи над 0.3. В болниците им дават да пият готови кетони.

Състоянието на приятелката ти не е съпоставимо с глухотата на авторката, а само с параноята и.

# 118
  • Мнения: 39 364
Параноя, но там отиваме вече в друго измерение.

# 119
  • Мнения: 1 243
Според мен момичето има разни комплекси и фобии и съответно ниско самочувствие. Много хора имат най-различни, вкл. и аз.
Мисля че пише тук един вид да я подкрепим, да и повдигнем самочувствието, въобще някой да и обърне внимание и да я утеши.
Не е нещо толкова необичайно, просто при нея са силно изразени тези неща.
Предполагам че силно съчувстващи и разбиращи постове, биха и се отразили добре за някакъв момент.

# 120
  • Мнения: 5 152
Предполагам че силно съчувстващи и разбиращи постове, биха и се отразили добре за някакъв момент.

Пробвахме

# 121
  • Мнения: 1 243
Именно - за някакъв момент, за по-дълготрайни подобрения...не знам.

# 122
  • Мнения: 35 993
Авторката получи достатъчно много и полезни съвети не само в тази тема и не само в този подфорум. Тук заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт