Чувствам се самотна и нещастна, животът ми тотално се промени

  • 4 757
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 333
Възползвай от хубавото време докато е лято и хората не са сдухани както бяха през есента и зимата. Помисли от какво се интересуваш, какво ти е приятно, но също и какво можеш да предложиш на света\хората около себе си. Хоби, спорт, социализация. Никой няма да дойде на крака на вратата да те кани в нова компания, нито да те вади от сдуханото настроение, ще трябва ти да се активизираш.

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Хич не се учудвам,че приятелките ти нямат време да се виждат с теб.
Много жени правят тази грешка-да си зарежат приятелките,когато си намерят гадже.А после ,когато скъсат с гаджето се оказват сами...
Ти обаче можеш да се запознаеш с нови хора и да не си сама.
Например може да се запишеш на някакъв курс или  на танци...
Да се обадиш на някоя близка,която не си виждала отдавна.
Да си намериш някакво хоби...

# 32
  • София
  • Мнения: 3 328
А защо не си вземеш куче, ако обичаш животни? Гарантирано излизане 2 пъти дневно, много хора по кучешките градинки. Може там да намериш компания.

На мен студентските години наистина ми бяха най-безгрижните. Въпреки че работих и на 6ч всеки ден. Повече пътувахме компанията ни, повече дивотии имаше. Сега успяваме на няколко месеца да се видим. Някои сме с деца, други с гаджета, трети свободни. Не е казано 24/7 да си говорим. С едни от най-близките ми приятелки сме в различни градове и се виждаме през 2-3 месеца по 1-2 пъти. Аз съм човек домошар. Обожавам да прекарвам времето си вкъщи със семейството. Добре, че е детето да ми разнообразява деня. В 90% от времето сме си с мъжа ми и честно да си кажа, топ ни е. Останалите 10% като се уговорим с някой да се видим (общо или отделно).
Нормално е като започнете всички да работите да се разредят контактите ви. Всеки си има нещо, но трябва да се прави усилие и от двете страни. Потърси ти тези приятелки, да се видите за кафе/обяд/вечеря. Ако искаш пък намери някакво хоби все пак и се запознай там с нови хора. Много така стават приятели, защото се отнася за общи интереси. Но всичко иска време и усилия. Няма как да се стои вкъщи и да дойде наготово всичко. Лято е, излизай повече, може някъде и концерти/събития да посетиш.

# 33
  • Мнения: 3 010
Приятелките ти, ако отскоро са с гаджетата, може би още са в меден месец, както се казва. Вероятно с времето ще си намерят някаква по-спокойна среда и ще си възобноявят отношенията с дружките. По принцип това е много тъпо и основно вредят на себе си, но не това е темата.

Пробвай да поканиш на питие някоя колежка и се включи, ако от фирмата излизате някъде навън. Не може да няма поне 1-2 симпатични колеги. В България ако си, всичко си бачка и не виждам причини след работа да не можеш да излезеш. Пробвай някакви други приятели, с които може да сте се позагубили през годините.

И аз бих си свалила Тиндър и бих се виждала с някакви момчета. В най-лошия случай ще загубиш един час от живота си с питие. В най-хубавия, ясно.

# 34
  • Мнения: 6 036
Нормално е, живота се променя и нищо не стои на едно място. След като започнеш работа и приключиш с ученето следва промяна, след като създадеш семейство следва нова, това си е естествения ход на нещата. Нормално е приятелките ти да искат да са повече време с гаджетата си, особено ако са прясно гаджосани. Срещите ще намалеят, с някои ще се отдалечиш, с други ще си останете приятелки въпреки промените. Още по-голяма промяна е като се заженят и си направят деца, тогава вече следва коренно различен начин на живот, вече семейните двойки започват да се събират с такива, постепенно се губят допирни точки с все още необвързаните такива. Пак не е задължително непременно да се случи, но има такова нещо.
Недей да жалиш за миналото, търси начин да се адаптираш към новата реалност, търси си хобита, приятни занимания, излизай с такива необвързани като тебе приятелки, но най-вече си търси гадже. Както ти казаха, бъди активна и недей да стоиш и да чакаш всичко да се случи от самосебе си, щото рядко става така. Излизай на срещи, запознавай се с нови хора и всичко ще се подреди.

# 35
  • Мнения: 1 223
Да добавя и аз, преминахме и през тези неща след студентството. Сгаджосаните, семейните  и подобни , обичайно се откъсват от предишните приятелства, особено ако не си на тяхната вълна. Същото се вижда и след появата на бебетата. Има ревности, има разочарования.
За много хора е рязко това откъсване, едва ли не чакат този момент, да се отърват от компаниите. За други ( по-малко по принцип ) нещата си остават без промяна (или почти ), така че първоначално се ориентирай към тези, които засега са в твоето положение, даже и да не са от близкото ти бивше обкръжение на колеги.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Анди, никой няма да иде у тях и да ѝ каже " Абе разбрах, че си сдухана и разочарована, та дойдох да ти разнообразя живота". Между паническото втурване да намериш заместител и стоенето вкъщи като кукувица има и едно нормално поведение, при което чивек просто гледа животът му да бъде разнообразен с нещо извън работа. И тогава нещата се случват по естествен път. Никога не съм си търсила гадже като съм била сама, но и не съм се заключвала вкъщи в чакане някой да се сети, че съществувам.

Всичките приказки тип клишета, ако на мен започнат да ми ги казват хората, хич няма да предизвикат положителна реакция, а ще си изпросят някои неособено положителни послания. Все едно майка ти да започне да ти казва "хайде, няма ли да се задомиш, ходи на това, ходи на онова, виж си приятелките". Няма нужда някой да ходи у тях да я хваща за ръката, на нея като й дойде отвътре няма да се жалва тук, нито зорлем ще се записва на това или онова. В момента тя иска да се жалва, а не да прави някакви неща. Ще й мине.

# 37
  • Мнения: 670
Имам чувството, че никой не ме разбира, няма с кого да поговоря.
А ти тях разбираш ли ги (тези, дето искаш тебе да разбират). И ако - не, защо смяташ, че теб точно трябва да разбират, а ти тях - не. Ако - да, защо не тръгнеш от там и да поддържаш контакти, ще видиш, че и те теб ще разберат.
А и не разбрах какво точно значат общи теми - именно на общи теми човек може да намери разбиране и да говори

# 38
  • Мнения: 12 628
...Поради ситуацията в момента, работя от вкъщи и това допълнително ме потиска, тъй като почти не се срещам с хора (което трае вече повече от година). Чувствам се доста самотна и нещастна. Опитвам се да си намеря някакво ново хоби, но без успех.
...Имам чувството, че никой не ме разбира, няма с кого да поговоря. Опитвала съм се да говоря с тях за това, но ако намеся това, че са във връзки, ще си помислят, че ги "ревнувам" от гаджетата им, което не е така, дори съм доста щастлива за тях. ...
Нищо чудно приятелките ти да не те разберат, защото не са били в същото положение.
Струва ми се, че нещата ще се наместят по естествен начин, защото вече я няма тази драстична изолация заради ковид.
Няма ли скоро да ви отменят хоум офиса?

# 39
  • Мнения: 1 698
Поговори с приятелките си дали техните гаджета нямат някой свободен и свестен приятел да те запознаят.

# 40
  • Мнения: 10 993
Да и аз мисля, че ако искаш гадже, не е лошо да попиташ някой да те запознае. Нито е срамно, нито нищо. Това са естествени неща.

# 41
  • Мнения: X
Аз също от година работя само то вкъщи, научих се да се наслаждавам на собствената си компания и да си ангажирам времето, след работа ходя на фитнес но все пак понякога е самотно от вкъщи тихо е някак нямаш с кой да си кажеш две думи, въпреки че се чувам с шефа или колегите по 10 пъти на ден, приятелят ми си идва за обяд и пак минава време докато приготвя нещо.. но .. живият контакт си е друго нещо .. преди си мечтаех да работя от дивана но сега ми липсва социалния контакт през деня и самия работен процес.. шегите между колегите и висчко останало.. ако си от Пловдив може да се запознаем, въпреки че си имам приятел се радвам на нови запознанства и не съм като споена за него, тъй като моите приятели заминаха за други градове и от тази гледна точка ми е една идея по-самотно ..

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт