Физиотерапия за нос на дете

  • 1 479
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 136
Здравейте някой запознат ли е с физиотерапията за нос на дете?!Изписаха ни физиотерапията за нос на малкия и незнам въобще какво представлява!?

# 1
  • Мнения: 2 352
Каква е диагнозата на детето и колко е голямо?
Няма болезнени процедури, ако това ви притеснява. Обикновено изписват магнит(не се чувства нищо), Solux(лампа, която нагрява), ултразвук с някакво лекарство или вазелин се обработва зоната на носа и челото(според проблема), но пак не се чувства нищо и последното е високочестотен ток, който пак не се усеща.
Според зависи какви са оплакванията лекаря ще прецени каква точно комбинация да изпише. Обикновено проблема е, че децата трудно стоят на едно място, а процедурите са по 5-10-15 Мин.

# 2
  • Мнения: 136
Детето цяла година го мъчат едни уши.Попва едното после другото и така.Започва да се разболява пак ушите го мъчат.И аз се притесних с тези уши.На 7 години е.Водих го на две докторски първата каза че от сополите  създават проблеми на ушите.Втората каза ще има уголемена трета сливица изписа му иминотрофина и каза да го пие 3. Месеца може да помогне на сливицата и също ксизал да си пие редом с него.Това не са ли много лекарствата.?!И му изписа физиотерапия.Да потърся мнение още едно ли?

# 3
  • Мнения: 2 352
Според мен е добре да направите физиотерапия. Тя със сигурност няма да навреди. Общо взето странични ефекти няма, както примерно антибиотиците имат и то много. По- добрият начин за лекуване е.
За лекарствената терапия не съм компетентна и не мога да дам мнение.

# 4
  • Мнения: 136
Не е ли облъчване?Не разбирам затова питам?

# 5
  • Мнения: 2 352
Не бих го нарекла облъчване, не е като рентген, скенер, ЯМР.
На хора с хронични заболявания се препоръчва ходене 2-3 пъти в годината на курсове от по 7-10дни.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Bugi, какво е облъчването от Ямр?
Физиотерапията може да има само положителен ефект, но разбира се, това не пречи да се консултират за второ мнение от друг специалист.

# 7
  • Мнения: 2 352
В бързината съм го наредила при останалите. Мисълта ми беше, че не е както при изследвания, при които се облъчват с рентгенови лъчи.
Апаратурата при физиотерапията работи по различен начин. Ако решите да отидете питайте физиотерапевта и той ще ви обясни по- подробно всяка процедура какво представлява.

Общи условия

Активация на акаунт