Бързи здравословни въпроси и отговори – 30

  • 28 861
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Здравейте, нова съм тук, пуснах една тема във връзка с много близък за мен човек, не получих отговори. На близкия ми човек вече назначиха Сомазина, но тя има едно постоянно главоболие. Въпросът ми е, някой пил ли е Херба рекс, има ли отзиви, мнения, наблюдения и дали ще свърши работа при постоянно главоболие? Моля за отговори, ако някой има наблюдение!

# 46
  • Мнения: 1 431
Здравейте,
От една седмица взеха да ми се появяват ситни мехурчета по ръцете. Беше малко, но обхвана и двете длани. Четох, че е дисхидроза. Някой да има подобен проблем, с какво го третира ? Мисля, че може и от жегите да е.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 11:06 от veseuka

# 47
  • Мнения: 1 289
Здравейте,
От една седмица взеха да ми се появяват ситни мехурчета по ръцете. Беше малко, но обхвана и двете длани. Четох, че е дисхидроза. Някой да има подобен проблем, с какво го третира ? Мисля, че може и от жегите да е.
Аз имам абсолютно същият проблем. Основно се появява юни, юли. Понякога и при стрес. Няма какво да направиш, освен да се опиташ да не чешеш. Избягвай и някакви агресивни и изсушаващи препарати. Не ми е помогнало нищо конкретно като мазило.

# 48
  • Мнения: 1 431
Да, странно е, като мехурчета Simple Smile Сякаш в миналото ми се е появявало пак лятото, но наистина може и от стрес, а и от горещините да е Simple Smile Няма да му обръщам внимание, дано отмине с времето Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 220
От две седмици ми се подува единия крак при пръстите отгоре. Вероятно от едни нови тесни обувки. Доктор каза възпаление на меките тъкани. Не са вени. Ще си правя профилактичната годишна ПКК. Какъв показател ми трябва за подуването?

# 50
  • Мнения: X
От няколко месеца насам забелязвам, че няколко дни след овулацията започва всеки ден да ме боли глава и така до първия-втория ден от цикъла. Не е мигрена, болката е тъпа и упорита, обхваща цялата глава, но е ужасно неприятна и ми пречи да работя. Сега от два-три дни е по цял ден - лягам с главоболие и ставам с главоболие. Ще се гръмна. Кафето и беналгинът ме облекчават за два-три часа и после пак. Какви лекарства ви спасяват, ако сте били в такова положение? Ще изследвам хормони, то се е видяло...

# 51
  • Мнения: 1 431
Кръвното гледала ли си ? Стрес, хормони ?

# 52
  • Мнения: 4
Здравейте,
От една седмица взеха да ми се появяват ситни мехурчета по ръцете. Беше малко, но обхвана и двете длани. Четох, че е дисхидроза. Някой да има подобен проблем, с какво го третира ? Мисля, че може и от жегите да е.
На мен ми се получава след работа с  гел акове и ми е развито като алергия ползвам низорал , цикатридина мас крем и си кисна ръцете в попарно кученце

# 53
  • Мнения: 2 024
От две седмици ми се подува единия крак при пръстите отгоре. Вероятно от едни нови тесни обувки. Доктор каза възпаление на меките тъкани. Не са вени. Ще си правя профилактичната годишна ПКК. Какъв показател ми трябва за подуването?
Пикочна киселина, за да се изключи подагра.

# 54
  • Мнения: X
Кръвното гледала ли си ? Стрес, хормони ?

Това не знам дали беше към мен, но сега си премерих кръвното и се стреснах. 113/43. Само долната ми е ниска?

# 55
  • Мнения: 1 431
Към вас беше, да. Ами измерете го няколко пъти и вижте как е. Понякога и при ниско може да боли глава. Трябва да се хидратирате, пийте айрян със сол. Но все пак ако е толкова ниска долната граница, консултирайте се с кардиолог.

Нона 56, нищо такова не съм ползвала. Низорал противогъбично ли беше ? Може би и Клотримазол ще ми свърши работа. Това с кученцето не го разбрах Simple Smile

# 56
  • Мнения: X
Veseuka, ще го следя кръвното. Благодаря!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 26 338
Някой приемал ли е алое на кристали?
Как се пие? Пише по 1гр.,кутийката е 50гр.
Не очаквах да е такова на вид 🤨
Дали има и на таблетки?

# 58
  • Мнения: 754
Здравейте, доктор ми издаде направление за скенер и се чудя дали срокът му е 30 дни, като на стандартните направления за преглед? Не пише нищо, освен дата на издаване.

# 59
  • Мнения: X
Doli, дозата е парченце с големина на грахово зърно, трябва да се отчупи такова. Гълта се директно с вода, без да се задържа в устата, защото е ужасяващо горчиво, поне за мен. По тази причина праха не знам как се приема. Аз го приемах против запек, действаше и то силно, преди причината (хормонална при мен) да забави перисталтиката на червата. Ако е за запек, причинен от храна, действа много силно.

Общи условия

Активация на акаунт