Бързи здравословни въпроси и отговори – 30

  • 28 950
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 18 542
Възможно ли е от кръвоизлив при цикъл да ми прилошее и да ми причернява, да ми се гади, да имам сърцебиене и главоболие? Какъв медикамент да  приема?
Витамин ц и калциев глюконат?
Възможно е, провери си и нивата на желязото.

# 286
  • Мнения: 30
Възможно ли е от кръвоизлив при цикъл да ми прилошее и да ми причернява, да ми се гади, да имам сърцебиене и главоболие? Какъв медикамент да  приема?
Витамин ц и калциев глюконат?
Възможно е, провери си и нивата на желязото.
Че даже и TSH Simple Smile

# 287
  • Мнения: 54 414
Жената пита какво да прави в момента, вие на изследвания я пратихте.

# 288
  • Мнения: 18 542
Не че ти каза нещо по-конкретно.

# 289
  • Мнения: 54 414
Ти пък съвсем.
Но за да съм полезна, ако има Метилергометрин може да пие.

# 290
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз съм спирала кървене (не беше обаче силно) с билки.
Овчарска торбичка, бял равнец и още нещо, не помня какво, но не е било специално, защото всичките ги събрах от детската площадка 🤣

# 291
  • Мнения: 18 542
Ти пък съвсем.
Но за да съм полезна, ако има Метилергометрин може да пие.
Аз казах каквото имам да казвам по въпроса на дамата. Лекарства не бих препоръчала на никого да пие без да се изследва, особено препоръчани от лаици и във форум.

# 292
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте, някой може ли да ми каже колко се заплаща упойка за ЯМР?

# 293
  • Мнения: 197
Здравейте! Моля за съвет към какъв специалист да се обърна. Забелязвам тази промяна по ноктите на единия крак. От миналата година получих дисхидроза на същия крак. Личният лекар ми пусна пкк, желязо и ме посъветва да пусна и витамин д.
Миналото лято съм ходила в микологичния кабинет на ВМА, оттам изключиха гъбички. На единия нокът тази промяна я имаше още тогава. Проблемът е, че вече е засегнало и други нокти..
Благодаря за отделеното време и внимание!

# 294
  • Мнения: 7 192
Здравейте, някой може ли да ми каже колко се заплаща упойка за ЯМР?

Упойка или контраст?
Не съм чувала за упойка при ЯМР.

Иначе контраста е около 70 лв.

# 295
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Зависи за коя област е контарастът. В Иван Рилски платих 150 ако не се лъжа и 550 за ямр на малък таз.

# 296
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте, някой има ли идея как може да настаним в болница човек, който е в тежко здравословно състояние, но отказва да влезе за болнично лечение, защото според него "в болницата ще го уморят".

Наша близка е с температура 40 градуса от три дни и парализа на краката, висока кръвна захар, зависима от обслужване от друг човек и на памперси, но в пълно съзнание и категорично отказва да отиде в болница.
Викнахме Бърза помощ, но тя ядоса лекарите като каза, че няма да тръгне с линейката към болницата и реално отказа да я закарат за лечение. Всички освен нея смятаме, че трябва да бъде приета за болнично лечение, но не знаем как да я убедим да влезе в болница.

Стоим до нея, сменяме памперсите, даваме течен аналгин за температурата и това е. Стои в леглото неподвижна и не иска да мръдне от вкъщи. Говорим и, убеждаваме, заплашваме, няма промяна.

Направо не знам какво да предприемем. Ако някой се сеща за полезен ход, моля да дадете съвет. Sad

# 297
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте, някой може ли да ми каже колко се заплаща упойка за ЯМР?

Упойка или контраст?
Не съм чувала за упойка при ЯМР.

Иначе контраста е около 70 лв.
Анестезия. За човек, който не може да изтърпи 30 минути в тясно пространство.
Контраста ми е ясен.

# 298
  • Мнения: 18 542
gabiplus, до колкото ми е известно, когато човек е в ясно съзнание, не може да му бъдат прилагани медицински процедури, без неговото съгласие, така че освен да продължавате да убеждавате, друг начин не виждам.
Може би, ако можете а наемете мед. сестра, която да изпълнява препоръките на лекуващ лекар вкъщи? Няма да е същото без апаратура, но пак е някакъв вариант, ако близката ви категорично отказва да бъде приета за болнично лечение.

# 299
  • Мнения: 1 686
Здравейте, някой има ли идея как може да настаним в болница човек, който е в тежко здравословно състояние, но отказва да влезе за болнично лечение, защото според него "в болницата ще го уморят".

Наша близка е с температура 40 градуса от три дни и парализа на краката, висока кръвна захар, зависима от обслужване от друг човек и на памперси, но в пълно съзнание и категорично отказва да отиде в болница.
Викнахме Бърза помощ, но тя ядоса лекарите като каза, че няма да тръгне с линейката към болницата и реално отказа да я закарат за лечение. Всички освен нея смятаме, че трябва да бъде приета за болнично лечение, но не знаем как да я убедим да влезе в болница.

Стоим до нея, сменяме памперсите, даваме течен аналгин за температурата и това е. Стои в леглото неподвижна и не иска да мръдне от вкъщи. Говорим и, убеждаваме, заплашваме, няма промяна.

Направо не знам какво да предприемем. Ако някой се сеща за полезен ход, моля да дадете съвет. Sad
Много съжалявам за това положение. Наистина няма как да влезе в болница, ако категорично отказва. От какво е температурата? С ковид ли е? Опитайте се да разберете от какво точно (конкретно) се страхува. Единственото, което ми идва наум, е да потърсите лекар - личния, някой, който я лекува и на който има доверие - който да поговори с нея и да се опита да я убеди. Успех Ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт