Цикъл и спорт

  • 815
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Здравейте,  днес ми се случи нещо много необичайно и моля за съвет ако някой е изпадал в сходна ситуация. Днес рано сутринта ми дойде МЦ, съвсем навреме. Към 7 ч. сложих превръзка и до към 10 ч. си кървеше нормално. В 10 ч. отидох на фитнес и направих кардио тренировка. След като се изкъпах, естествено смених превръзката, но до момента много малко тече, кръвта е почти незабележима по превръзката. Дали има връзка между физическото натоварване и забавеното кървене.  Преди такъв проблем не съм имала. Вярно, имало е случаи като ми дойде МЦ в края на деня, първоначално да е по-слабо кървенето, а на следващия ден да тръгне нормално, но сега така както беше започнал цикъла, все едно нещо го пресече. Ще видя утре как ще е, но ако се нормализират нещата, дали има основание да се притеснявам и дали има връзка с физическото натоварване.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 063
Има връзка с температурите вън по- скоро.
Утре ще се регулира.

# 2
  • Мнения: 46 493
На мен преди 4 г. така ми спря и повече не се оправи.
Не мога да обвиня със сигурност тренировката, но факт, че се случи след нея. Винаги съм правила пауза по време на М, яд ме е, че се престарах.
Имам си здравословни проблеми, но тях си ги имам от сума ти години и никога не са оказавали каквото и да е влияние.
Изчакай няколко дни, дано се нормализира. Но ако спре окончателно и следващия месец пак има отклонение, задължително посети лекар.

# 3
  • Мнения: 339
На мен преди 4 г. така ми спря и повече не се оправи.
Предполагам имаш предвид МЦ за съответния месец, а не по принцип.
След това ти ходи ли на лекар и ако да, какво ти каза.
Освен това, за да тръгне М, значи има спукана яйцеклетка и трябва да се изхвърли кръвта. Разбирам изобщо да се пропусне М /няма спукана яйцеклетка/, но когато веднъж тръгне какво става с тази кръв, която трябва да бъде изхвърлена.

# 4
  • Мнения: 25 574
Кървенето е свързано с излющване на лигавицата на матката – т.е. кръвта не идва от яйчника заради спукана яйцеклетка.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Аз тренирам от 20 години.Основно тичане,преди години ходех на фитнес,а сега само тичам по 5-6 км,понякога и 10.До преди 2 години ползвах само превръзки и се въздържах от тренировки по време на цикъл(основно заради протъркването от крилцата им).Преди 2 години започнах да използвам менструална чашка и вече нямаше проблем да тренирам и по време на цикъл.И да, наистина по време на тренировка и малко след това-цикъла е слаб.На следващия ден става пак обилен.И така до следващата тренировка.Вече не му обръщам внимание,а си тренирам и не се притеснявам.

# 6
  • Мнения: 46 493
Предполагам имаш предвид МЦ за съответния месец, а не по принцип.
След това ти ходи ли на лекар и ако да, какво ти каза.
Освен това, за да тръгне М, значи има спукана яйцеклетка и трябва да се изхвърли кръвта. Разбирам изобщо да се пропусне М /няма спукана яйцеклетка/, но когато веднъж тръгне какво става с тази кръв, която трябва да бъде изхвърлена.
Както казах, имам и други проблеми, миома, хормонални проблеми, имала съм киста. Но никога не са оказвали влияние на цикъла ми, беше точен като часовник. Но и никога не бях тренирала в 1 ден. Не, не се оправи, вече 4 г. идва и спира, когато си поиска, оскъден е, понякога кратък, друг път продължителен, въобще, пълна каша.
Лекуваха ме с Дуфастон, за операция съм на миомата, но ще изчакам да видя дали в менопаузата няма да се свие.

Пак казвам, не обвинявам със сигурност тренировката, може и пременопауза да е, на 39 г. бях тогава. Просто описаното от теб съвпадна с това, което се случи тогава.

Как си днес? Нормализира ли се?

# 7
  • Мнения: 339
Предполагам имаш предвид МЦ за съответния месец, а не по принцип.
След това ти ходи ли на лекар и ако да, какво ти каза.
Освен това, за да тръгне М, значи има спукана яйцеклетка и трябва да се изхвърли кръвта. Разбирам изобщо да се пропусне М /няма спукана яйцеклетка/, но когато веднъж тръгне какво става с тази кръв, която трябва да бъде изхвърлена.
Както казах, имам и други проблеми, миома, хормонални проблеми, имала съм киста. Но никога не са оказвали влияние на цикъла ми, беше точен като часовник. Но и никога не бях тренирала в 1 ден. Не, не се оправи, вече 4 г. идва и спира, когато си поиска, оскъден е, понякога кратък, друг път продължителен, въобще, пълна каша.
Лекуваха ме с Дуфастон, за операция съм на миомата, но ще изчакам да видя дали в менопаузата няма да се свие.

Пак казвам, не обвинявам със сигурност тренировката, може и пременопауза да е, на 39 г. бях тогава. Просто описаното от теб съвпадна с това, което се случи тогава.

Как си днес? Нормализира ли се?

Днес го няма никакъв. За понеделник имам час при АГ. Все пак аз съм 41 г. и може и моето явление да е свързано с предменопауза.

Общи условия

Активация на акаунт