С какво ви дразнят свекървите? - 129

  • 39 226
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • при късмета
  • Мнения: 25 592
Ако мъжа ми просто отиде и си легне при такава ситуация, направо ще го изнеса барабар с майка му. Това, че е на работа не е никакво оправдание. И сцената изобщо нямаше да е на нисък глас. Защо правите компромиси при такива ситуации бе хора, затова се случват, разберете

# 61
  • Мнения: 2 288
Ако мъжа ми просто отиде и си легне при такава ситуация, направо ще го изнеса барабар с майка му. Това, че е на работа не е никакво оправдание. И сцената изобщо нямаше да е на нисък глас. Защо правите компромиси при такива ситуации бе хора, затова се случват, разберете
Тя дойде много късно, той беше заспал! Сега какво да го будя ли? След, като заспаха децата се опитах да я преместя в хола, но тя е откъртила като пън и не се събуди... Мислех да проветря хубаво и да си легна при тях, но не можах да събудя
...

# 62
  • София
  • Мнения: 35 505
Тя ви се натриса болна?!?
Леле, това е безкрайно нагло двукрако...
Събуди мъжа ти и го уведоми за действията на родителката му.

# 63
  • при късмета
  • Мнения: 25 592
Трябваше направо да ѝ кажеш, че няма да спи в една стая с децата и точка. Ако иска да ляга в хола, ако иска в квартирата да си ходи, алтернативи има. И ако въпреки това си легне в стаята на децата ще я събудя и още как, ако ще с тенджери на главата ѝ да дрънча и да я заливам с ледена вода. И да и сина ѝ ще събудя, той да направи упражнението, ако не иса на майка му да се случат описаните действия

# 64
  • Варна
  • Мнения: 14 679
Баба ми умираше от рак и не искаше да остане повече от два дни, в четиристаен апартамент. За да не ни притеснява.
 Каква е тази малоумна егоистка? Четох предходните ти постове. Живее над година у вас. За мен, всичко е планирано предварително  Кредит, който не стига за жилище,  работа в същия град. Гаджето за какво го ползва- плейбой уикенд?
Моята свекърва сама си е купила жилище, работила е на три места. Всеки родител има нужда от помощ, безспорно. Но когато децата поемат функцията на родител, следват кризи. Докато мама се научи, помъдрее и проумее може и да не сте семейство.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 01:14 от Viviana91

# 65
  • Мнения: 2 288
Успях след 5тият път да я събудя, проветрявам и ще лагам...
Какъв акъл я води... Кава "любов" към децата... Само себе си гледа... Никога не съм вярвала, че мога да съм толкова търпелива.
ММ няма да го будя, утре ще му разкажа, достатъчно драми имаме на главата, че и рядкото ни спане да притеснявам. (в много печален житейски период сме от началото на годината изпълнен със страшни болести и смърт на изключително близки за нас хора)
Свекърва ми има някаки психически проблеми, не може да стои сама в къща или да спи сама в стая, винаги спи на светнато или с отворени врати... Има си и тя проблеми, винаги разбирам ама... Това днес преля...
Утре с чантичката и в квартирата, край...

# 66
  • Мнения: X
Тя дойде много късно, той беше заспал! Сега какво да го будя ли? След, като заспаха децата се опитах да я преместя в хола, но тя е откъртила като пън и не се събуди... Мислех да проветря хубаво и да си легна при тях, но не можах да събудя
...
Да, естествено. Как ще оставяш болен човек в контакт с децата?! Всъщност, изобщо не е трябвало да я пускаш. Ако трябва викаш такси да я закара обратно. Все тая какво. Свекърва ти е малоумна, ясно. Но ти...ти с кой акъл я пускаш при децата?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 38 508
Разбира се, че ще го събудиш. Стига сте ги жалили тия мъже, не са от захар направени.

# 68
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 077
Защо трябва да има кавги? Действайте с обратното - "Майко, децата са много болни. Не мога да поема отговорността да се разболееш още повече! За твое добро трябва да отидеш да спиш еди-си-къде." Толкоз. Ако се запъне, се прибягва до удари под кръста "Кой ще ни помага ако нещо стане с теб?" и пр... За мъжете от захар много се смях, но си признавам, че и аз съм същата...

# 69
  • Варна
  • Мнения: 38 508
Казах го, защото винаги се учудвам, когато някоя жена започне сама да се товари с всичко и да се отнася майчински с мъжа си - горкия, той е на работа, трябва да се наспи. А в случая също и тежък житейски период. А нима това не се отнася И за жената? Тя не минава ли през тежък житейски период също? Да. Не работи ли също (ако не стандартна работа то поне гледане на две деца, че и болни)? Да. Няма ли нужда и тя да се наспи, да събере сили? Има. Тоя мъж го е взела като партньор, не като поредното дете. За да делят всичко наравно, и хубавото, и лошото. Голяма грешка е да се гали с перце, а тя да опъва. Ами ако и тя се тръшне болна? Значи достатъчно е голям за да направи две деца, а не достатъчно, че да му се прекъсне съня?! Ми ще се прекъсне. Нищо няма да му стане. Ама ако и тя се тръшне болна, тогава да го видя ще спи ли изобщо завалията.

Pure, мятай го да оправя батаците на майка си. Не може само ти да огряваш.

# 70
  • Canada
  • Мнения: 3 383
За какво да буди мъжа си? За да каже на майка си да легне в хола ли?

# 71
  • Мнения: 2 288
Засякох я сутринта, прибра си четката за зъби и си заминава в квартирата. Следобяд ще й изпратя чаршафи и хавлии, време й е да е самостоятелна и да си преосмисли малко живота.

Снощи, когато дойде започна с това, че кръвно вдигнала, жега било във влака, прозорците не се отваряли и чак като си легнаха с децата, каза че я втриса, "пресякло" я от четвърт чаша бира, после чувам, че нещо смуче, гърло я боляло и докато се осаферкам, едвам я събудих и преместих.

Довечера мисля да празнувам, да се разхождам по гащи и кучето да спи на дивана, защото тя го затваря в коридора.

ММ нямаше смисъл да го будя, в 23ч какво да направи, става в 3ч за работа, пътува по час през едни офроуд гори Тилилейски, писах му, докато бях още ядосана, за да знае сутринта какво е станало.
Нямах намерение последната вечер да се скарам вече с нея... Цяла година не го направих, защото искам добри отношения, животът е толкова кратък, днес си тук, а утре - бам.

ХайСпийд, редуваме с ММ за спането, аз спах на обяд с малкият, а той занимаваше каката. Имаме си някакъв ред, не опъвам сама вкъщи, нямам такова намерение, работя гадна работа на пълен работен ден и аз.

Благодаря за подкрепата 🤗

# 72
  • Варна
  • Мнения: 38 508
Аз бих го събудила не за друго ами за да начука канчето на несъобразителността си майка и да й обясни веднъж завинаги, че такива номера няма да минават. Но пък хората сме различни. Ти си разрешила ситуацията според своето мислене, а вероятно си и права да не го будиш щом работното му време е такова. Айде дано няма повече такива неща.

# 73
  • Мнения: 2 288
Цитат на: HighSpeed link=topic=1348479.msg43107969#msg43107969 da e=1625464559
Аз бих го събудила не за друго ами за да начука канчето на несъобразителността си майка и да й обясни веднъж завинаги, че такива номера няма да минават. Но пък хората сме различни. Ти си разрешила ситуацията според своето мислене, а вероятно си и права да не го будиш щом работното му време е такова. Айде дано няма повече такива неща.
Той сутринта й е обяснил всичко и са се разбрали. Казал й е, че това е безотговорно при все, че малкият е с пневмония и е било редно да му каже по телефона заа състояние си. Обясил й е, че щял да й намери лекарства, да я закара в квартирата и да се погрижи за нея, но не вкъщи при децата.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 14 679
Pure_Nature,тя защо не живее с втория си мъж?

Общи условия

Активация на акаунт