Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 10

  • 31 043
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 844
VIALA, то не е като обрязване, само им цепват кожичката.

# 76
  • Мнения: 162
Аз си мислех, че забелвам Simple Smile, придърпвах леко, колкото да почистя всъщност. Оказа се недостатъчно. На един преглед при педиатърката (на годинка и нещо беше) имаше събрана смегма под кожичката и педиатърката просто дръпна веднъж . Поплака него ден при пишкане, но от там нататък не е имало проблем.
Станислава, ако мога да помогна, също съм на среща. Синът ми е на 12.

# 77
  • Мнения: 1 266
Момичета, аз нещо изтрещях на тема почистване. Все чистя и все ми е мръсно, дори викнах жена да ми помага веднъж седмично и пак ми е мръсно 🙄 Та да ви попитам, поне тези, които ще ползват кошара от предишно дете. Моята е сгъваема-текстилна, дали мога я изпера цялата. Матракът ще го перат на тепавица, дали е достатъчно 🙄

# 78
  • Мнения: 700
И аз няма да забелвам категорично.Иначе винаги ще се намери някой педиатър особено от старата генерация, които да обясни колко е необходимо.Но и аз четох и останах с впечатлението че по напредналите го отричат това.
А моята майка така ме е гледала , че косата ми настръхва от обясненията и.Само се радвам че не съм се задушила с някоя от глупостите, които ми е пъхала в люлката🤣Така че съвети за отглеждане от нея не приемам😁

# 79
  • Мнения: 207
Не бях влизала от петък и доста теми сте коментирали. Имам същия проблем с чистенето само, че в нашия малък град не мога да намеря жена, която да идва 1-2 пъти в седмицата. Също и сме в търсене на почасова бавачка от време на време, но нямаме такива екстри явно в Асеновград.
За кошарата - Нашите сгъваеми текстилни ги вадя на двора и ги пера с маркуча, малко четка и  бебешкия прах, колкото да стане пяна. Матрака сгъваемия също.
За забелването и аз съм в чуденка как да процедирам. Определено ще започна да разпитвам лекарите. Около мен всички с момчета забелват и не се справят. Първото ми дете е момиче и беше доста лесно с почистването в интимната област. С памучно тампонче като тези за грим и физиологичен разтвор по веднъж на ден.
Иначе бременноста ми минава ок. Работя от вкъщи. Каката е на градина от 2 седмици и контракциийте спряха.. атмосферата е доста спокойна. 😁 С изключение, че и ние сме в ремонт отново, но така е във къща с двор все има какво да се прави.
С моя АГ се разбрахме, че ще коментираме раждането като влезнем в септември. Аз просто му казах, че държа за секциото на спинална упойка, ако няма кой да се наеме отиваме в Селена. Дъщеря ми родих с пълна упойка и ми се отрази доста зле. Не искам да си го причинявам пак. Отделно, че ми поставиха катетър преди упойката и много ме заболя и ме наболяваше месеци след това. От спиналната единствения минус, който чувам е, че е възможно да се появи главоболие, но отшумява макс за няколко дни. Иначе това с връзването с колани на ръцете е стряскащо, но се свиква след първата минута, а и като екипа те предразположи няма да има някакъв проблем.
За пазаруването и аз не съм започнала, мисля края на август да се развихря. Сега сме взели стол за колата, 2 шапки с ръкавички и 4 бодита. За шишета се чудя между Томи типи и Авент стъклени. Мисля пак да заложа на комплект.



Момичета, аз нещо изтрещях на тема почистване. Все чистя и все ми е мръсно, дори викнах жена да ми помага веднъж седмично и пак ми е мръсно 🙄 Та да ви попитам, поне тези, които ще ползват кошара от предишно дете. Моята е сгъваема-текстилна, дали мога я изпера цялата. Матракът ще го перат на тепавица, дали е достатъчно 🙄

# 80
  • София
  • Мнения: 4 751
При мене на първа линия е креватчето и след това количката
Иначе абсолютно друго не съм взимала, за мен е рано

# 81
  • Мнения: 176
Здравейте и от мен в новата темичка!
Аз искам да попитам момичетата с диоптер - кога ще правите преглед при офталмолог? Не мога да се сетя предния път кога правих 7ми или 8ми месец.
По темата за забелването моя син започнах да го забелвам от 20ти ден. До шестия месец може би беше почти забелен, но когато се осъзнаят и вече не дават да се пипа. При всяка баня се дърпа и мие. Към 3тата година го заведохме на хирург, който каза че е идеален и че остатъка до пълно забелване ще се случи сам. Така и стана, вече на 5 е напълно забелен и си знае, че на всяка баня се забелва и мие. Знам, че не се препоръчва, но баща му много държеше, защото лично той е преживял забелване в тийнейджърска възраст и хич не му е било приятно. Другото , виждала съм различни момченца, при някой си личи че ще се отлепи само, но при моя син конкретно не виждам как щеше да се случи, беше яко залепено и затворено. Не твърдя, че съм постъпила правилно, но за себе си съм доволна от избора да забеля. Край 😀

# 82
  • Мнения: X
Момичета, излязоха някои изследвания от урината, та имам наличие на 1-2 левкоцита. Дали знаете какво значи това и нормално ли е или не?

# 83
  • Мнения: 286
Момичета днес отивайки на работа паднах, не знам какво стана, спънах ли се, кръвното ли ми падна, не знам. Слава богу крайниците понесоха удара, сега лежа и не мога да мръдна. Коляното и едната ръка много ме болят. АГ каза да си взема капки на Бах. Че се и стреснах. От аптеката някакво хомеопатични кремче са дали на ММ, и по-малките рани ги намазах, но коляното още не мога. Може би е някакъв знак да си стоя в къщи и вече наистина започвам да се замислям.

# 84
  • Мнения: 80
Дано бързо мине всичко, но най-важното е, че бебче е добре Simple Smile Аз ако нямах опция да работя от вкъщи, щях вече да съм излязла в болничен. За щастие шефовете се съгласиха на този вариант и сега поне като работя времето ми минава малко по-бързичко. В тази жега и с тоя коронавирус няма шанс да се бутам в градски транспорт, а след това да седя цял ден в едно помещение без прозорци с още 20 души.

Момичета днес отивайки на работа паднах, не знам какво стана, спънах ли се, кръвното ли ми падна, не знам. Слава богу крайниците понесоха удара, сега лежа и не мога да мръдна. Коляното и едната ръка много ме болят. АГ каза да си взема капки на Бах. Че се и стреснах. От аптеката някакво хомеопатични кремче са дали на ММ, и по-малките рани ги намазах, но коляното още не мога. Може би е някакъв знак да си стоя в къщи и вече наистина започвам да се замислям.

# 85
  • Мнения: 98
Има ли референтни стойности? Обикновено до 4 мисля, че не е тревожно. Зависи от това колко чиста е била пробата, а и доколкото знам самият факт, че си бременна оказва влияние. При съмнения обикновено се гледат и другите показатели, като белтък в урината, еритроцити, бактерия и пр. Ако там излязат завишени стойности, в съчетание с левкоцитите, се прави по-нататъшно изследване за инфекция. Задължително питай АГ, но според мен само левкоцити 1-2 на поле не са тревожни.

Момичета, излязоха някои изследвания от урината, та имам наличие на 1-2 левкоцита. Дали знаете какво значи това и нормално ли е или не?

Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 16:19 от Istinata3

# 86
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
До 4-5 левкоцита на поле бива,после не е ок.
Аз паднах още преди 6-7 седмици и само с леко навяхване на единия крак и синина на другия се разминах.Ама от тогава много внимавам и си държа очите не на 4 ами на 8 отворени.Също отказвам да водя кучо,защото много ме дърпа.И със Слави се пребих-в 7-мия месец,тогава нещата бяха сериозни,чак след раждането разбрах,че имам спукани костици на ходилото,ама така си и останаха...

# 87
  • Мнения: 241
Момичета, ползвали ли сте кошара тип next to me? Силно се надявам да кърмя и мисля, че е голямо улеснение. Имаме дървена кошара от приятелка, та мисля да инвестираме и в такъв тип. Като минус е, че се ползва до около 6м.
Харесах тази и много се чудя да поръчвам ли.

https://www.hippoland.net/kikkaboo-mini-koshara-koshche-nanna-da … lange-31003020031

# 88
  • Мнения: 1 327
Ние ще вземем такава кошара, защото имам доста познати, които са ползвали и според всички е чудесна покупка.
Само че не ми се инвестира много в нея и съм се спряла на такава на Чиполино. В момента в Хиполенд са на промоция по 150 лв.

# 89
  • Мнения: 200
Момичета, излязоха някои изследвания от урината, та имам наличие на 1-2 левкоцита. Дали знаете какво значи това и нормално ли е или не?
През април имах кетони и левкоцити в урината. Пих повечко вода и след 10 дни при изследване нямаше и следа от тях.
Момичета, на какво се дължи значителната разлика в цените на гнездата?
За мен все е гнездо, но вероятно има нещо, което аз не знам.
Дамата, която писа за ръчно изработените гнезда (извинявай, но не запомних името ти), може ли да изпратиш и на мен страничката или да я постнеш в скрит текст.
Предполагам няма да е в разрез на правилата щом постваме линкове за различни стоки.

Общи условия

Активация на акаунт